Składniki stabilnych filtrów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-25, 21:40   #1
Magdalaena
Raczkowanie
 
Avatar Magdalaena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Question

Składniki stabilnych filtrów


Od pewnego czasu usiłuję zgłębić temat filtrów i podjąć decyzję o zakupie czegoś na lato. Przeczytałam kilka wątków, ogólny temat, ale mimo pewnej wiedzy teoretycznej nie jestem w stanie sama ocenić, czy konkretny filtr jest stabilny czy nie.
Wyjechałam na szkolenie za miasto bez filtra, skóra mi się zaczerwieniła i doszłam do wniosku, że nie mam co czekać z zakupem aż zbadam sprawę do końca, bo nadejdzie jesień i chyba lepiej kupić jakąś Ziaję, Kolastynę czy Avon niż zupełnie nic.
Jednocześnie ceny większości polecanych przez Was kosmetyków są IMHO zbyt wysokie. Chciałabym móc iść do perfumerii i sama ocenić skład balsamu czy kremu - wiele firm (Avon) nie publikuje ich w sieci.


Czy mogłybyście podać sekwencje nazw składników, które zapewnią mi dobry filtr ?
Magdalaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 08:45   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: składniki stabilnych filtrów

lista fotostabilnych filtrów UVA jest na wizażu w artykule Basi Kwiatkowkiej.
jest też w tym artykule:
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,56373,4141899.html

czyli:
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)

Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)

Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane)

Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)

oraz najnowsze:

Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)

Neo Heliopan AP (disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate)

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2010-07-14 o 08:31
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 14:06   #3
Magdalaena
Raczkowanie
 
Avatar Magdalaena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Czytałam ten artykuł, ale nie jestem pewna czy nie trzeba też sprawdzać filtrów UVB.


Czy mogę przyjąć, że każdy kosmetyk posiadający jeden z wymienionych wyżej składników w składzie jest stabilny ?
Magdalaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 15:40   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: składniki stabilnych filtrów

przed UVB chroni każdy kosmetyk z filtrem.
problemem jest ochrona przed UVA.
jest tylko kilka fotostabilnych filtrów UVA i jeśli któryś z nich jest wymieniony w składzie, to oznacza, że kosmetyk jest warty uwagi.
jest to prosta metoda na odsianie badziewia.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 16:26   #5
Magdalaena
Raczkowanie
 
Avatar Magdalaena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Dziękuję bardzo !
O to właśnie mi chodziło !
To jest krótka lista, którą mogę porównać ze znalezionymi w sieci składami kosmetyków a nawet wydrukować ją i iść do sklepu.
To trochę podejrzane , że polecane przez Was Avene, SVR itp publikują swoje składy a Kolastyna, Ziaja czy Eris ukrywają.

Jeśli wybadam jakiś popularny stabilny filtr, zamelduję o tym w odpowiednim wątku.
Magdalaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 16:30   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Cytat:
Napisane przez Magdalaena Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu usiłuję zgłębić temat filtrów i podjąć decyzję o zakupie czegoś na lato. Przeczytałam kilka wątków, ogólny temat, ale mimo pewnej wiedzy teoretycznej nie jestem w stanie sama ocenić, czy konkretny filtr jest stabilny czy nie.
Wyjechałam na szkolenie za miasto bez filtra, skóra mi się zaczerwieniła i doszłam do wniosku, że nie mam co czekać z zakupem aż zbadam sprawę do końca, bo nadejdzie jesień i chyba lepiej kupić jakąś Ziaję, Kolastynę czy Avon niż zupełnie nic.
Jednocześnie ceny większości polecanych przez Was kosmetyków są IMHO zbyt wysokie. Chciałabym móc iść do perfumerii i sama ocenić skład balsamu czy kremu - wiele firm (Avon) nie publikuje ich w sieci.


Czy mogłybyście podać sekwencje nazw składników, które zapewnią mi dobry filtr ?
Ze swojej strony polece lekture watku
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189956
oraz przejrzenie watkow redakcyjnych,jest tam praktycznie wszystko to,czego chcialabys sie dowiedziec

Druga kwestia jest to,ze jezeli chcesz niedrogi stabilny filtr to polecam Iwostin Solecrin i Klorane,ktore ma w ofercie mleczko i spray.
Pielegnacja apteczna nigdy nie nalezala do tanich ale wg mnie lepiej zainwestowac w cos sprawdzonego i skutecznego niz kupowac pozornie tanie rzeczy.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 16:41   #7
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: składniki stabilnych filtrów

to ja sie moze "wetne" do wątku ze swoim pytaniem :P właściwie to chodzi mi o to czy taki zwykły filtr do ciała nadaje sie na twarz? Bo ten co mam jest dosc rzadki i mam wrazenie, ze by "spływał".
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-26, 17:32   #8
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
przed UVB chroni każdy kosmetyk z filtrem.
problemem jest ochrona przed UVA.
jest tylko kilka fotostabilnych filtrów UVA i jeśli któryś z nich jest wymieniony w składzie, to oznacza, że kosmetyk jest warty uwagi.
jest to prosta metoda na odsianie badziewia.
Czy żeby kosmetyk z filtrem uznać za stabilny wystarczy obecność w składzie jednego z wymienionych przez ciebie wyżej składnikówCzy tych składników musi być kilka?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 18:04   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: składniki stabilnych filtrów

im więcej, tym lepiej.
ale juz zawartość jednego z tych składnikow oznacza, że kosmetyk jest z tych "lepszych".
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 21:04   #10
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
im więcej, tym lepiej.
ale juz zawartość jednego z tych składnikow oznacza, że kosmetyk jest z tych "lepszych".
Dziękuję
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 07:19   #11
Magdalaena
Raczkowanie
 
Avatar Magdalaena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Druga kwestia jest to,ze jezeli chcesz niedrogi stabilny filtr to polecam Iwostin Solecrin i Klorane,ktore ma w ofercie mleczko i spray.
Tak też zrobię. Zdecydowałam się w zasadzie na Solecrin 40 (w tym roku chyba zmienia nazwę na 30 bez zmiany właściwości), bo cena 38 zł za 100 ml jest do przyjęcia. A na lato rozejrzę się za czymś nieaptecznym do ciała.

Po lekturze wskazanego wątku mam wrażenie, że nie można automatycznie traktować wszystkich wymienionych tam kosmetyków jako bezpiecznych, bo producenci namiętnie zmieniają składy. I dlatego wolę iść do sklepu i sprawdzić sama.
Magdalaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 10:36   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Cytat:
Napisane przez Magdalaena Pokaż wiadomość
Tak też zrobię. Zdecydowałam się w zasadzie na Solecrin 40 (w tym roku chyba zmienia nazwę na 30 bez zmiany właściwości), bo cena 38 zł za 100 ml jest do przyjęcia. A na lato rozejrzę się za czymś nieaptecznym do ciała.

Po lekturze wskazanego wątku mam wrażenie, że nie można automatycznie traktować wszystkich wymienionych tam kosmetyków jako bezpiecznych, bo producenci namiętnie zmieniają składy. I dlatego wolę iść do sklepu i sprawdzić sama.
Watek powstal z mysla o tym,by byla pewna "sciaga" dla osob ktore szukaja innych rozwiazan
Filtry sa wyboldowane celowo by latwiej bylo samemu sobie poradzic w kwestii sprawdzenia,natomiast Garnier(koncern L'oreal) nawet jak zmodyfikuje sklad to filtry i tak zostawi-wiec w kazdym razie jest to pomocne.


Co do Iwostinu -nie wiedzialam,ze zmieniaja wartosc spf......choc z drugiej strony nie bardzo sie z nim lubie,do twarzy filtr dla mnie musi byc idealny wiec w tej kwestii na cene nie patrze;do ciala to juz calkiem inna kwestia
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 14:46   #13
Magdalaena
Raczkowanie
 
Avatar Magdalaena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: składniki stabilnych filtrów

http://www.iwostin.pl/news.php?id=36&mode=view
Tutaj piszą, że dostosowują się do klasyfikacji COLIPA która daje możliwość zastosowania tylko "jednej z ośmiu wartości liczbowych oznaczających wysokość fotoprotekcji (6-10-15-20-25-30-50-50+). I Iwostin musiał zmienić nazwę na Emulsja ochronna SPF 30 Iwostin Solecrin.
Oczywiście przy takim samym składzie i poziomie ochrony.

Wynika z tego, że lepiej kupić 30 , bo jest wyprodukowana w tym roku, a 40 to resztka z magazynu.

Dodam tę informację do wątku o Solecrinie.
Magdalaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 08:55   #14
Magdalaena
Raczkowanie
 
Avatar Magdalaena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Będę dociekliwa. Poczytałam sobie wątek o nieaptecznych stabilnych filtrach na plażę. I są tam wymienione kosmetyki a w ich składzie zaznaczone są filtry. Tylko, że niektóre kosmetyki nie zawierają żadnego z tych pięciu filtrów UVA a mimo to je polecacie
np.

Cytat:
19.Bielenda Bikini, emulsja koloryzujaca dla dzieci i niemowląt spf 20 (spray)
aqua, ethylhexyl stearate, ethylhexyl methoxycinnamate, propylene glycol, jugla regia leaf extract, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, c12-15 alkyl benzoate, tribehenin peg-20 esters, hydrogenated polyisobutane, peg-7 glyceryl cocoate, titanium dioxide, alumina, simethicone, sodium hyaluronate, camelia sinensis leaf extract, glyceryl stearate, dimethicone, citric acid, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, alpha-isomethyl ionone, cinnamyl alcohol, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, isoeugenol, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, ci 42090
czy lista dobrych filtrów jest dłuższa czy ten kosmetyk jest niezbyt dobry ?
Magdalaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 08:59   #15
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: składniki stabilnych filtrów

W składzie jest jeden z wymienionych wyżej filtrów UVA: "methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol", czyli Tinosorb M.



Kosmetyki zawierające np. Parsol 1789 (niestabilny filtr UVA) zamiast stabilnych filtrów UVA, mogą znaleść się na liscie polecanych kosmetyków, ale za każdym razem trzeba przeanalizować ich skład pod kątem obecności stabilizatorów, destabilizatorów, stężeń poszczególnych składników,dodatku innych filtrów UV...
Również kosmetyki na bazie wyłącznie filtrów mineralnych mogą być uznane za dobre- o ile filtry te są np. odpowiednio zmikronizowane.
Za każdym razem trzeba przeanalizować cały skład, kontaktować się z producentem np. w sprawie mikronizacji i stężeń poszczególnych składników itd.
Kupa roboty, wymaga "znania się na rzeczy," a nawet to nie daje 100% pewności, że kosmetyk jest OK.

Chcesz prostą metodę, którą mozesz wcielić w życie przy półce w drogerii- szukaj minimum jedego z fotostabilnych filtrów UVA.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 10:28   #16
cukier
Raczkowanie
 
Avatar cukier
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 114
bardzo prosze o rozwianie moicg watpliwosci odnosnie filtrow

czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego substancje tak nieaktywne chemicznie jak talk i mikka reaguja z filtrami i obnizaja ich skutecznosc??

dlaczego filtry w niektorych kremach sa fotoniestabilne?? przeciez wszystkie obecnie dopuszczane do produkcji kremow filtry sa przebadane i stworzona jest z nich jakas tam lista ktora ma potwierdzac ich dzialanie. kremy miedzy soba roznia sie stezeniem filtrow, iloscia ich rodzajow a ponoc wszystkie i tak sa fotostabilne. tylko niektore zwlaszcza te tansze zawieraja stare odkrycia ktore moga nie chronic dobrze przed uva. poza tym jest bodajze 2 czy 3 producentow filtrow ktorzy te swoje produkty sprzedaja producentom kremow...

to wszystko ostatnio obilo mi sie o uszy i chcialam uslyszec wasza opinie na ten temat
__________________
Być żywym, to tkać historię pomiędzy początkiem, którego już się nie pamięta i końcem,z którego nic się nie pozna.

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 10:54   #17
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: bardzo prosze o rozwianie moicg watpliwosci odnosnie filtrow

Cytat:
Napisane przez cukier Pokaż wiadomość
czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego substancje tak nieaktywne chemicznie jak talk i mikka reaguja z filtrami i obnizaja ich skutecznosc??

dlaczego filtry w niektorych kremach sa fotoniestabilne?? przeciez wszystkie obecnie dopuszczane do produkcji kremow filtry sa przebadane i stworzona jest z nich jakas tam lista ktora ma potwierdzac ich dzialanie. kremy miedzy soba roznia sie stezeniem filtrow, iloscia ich rodzajow a ponoc wszystkie i tak sa fotostabilne. tylko niektore zwlaszcza te tansze zawieraja stare odkrycia ktore moga nie chronic dobrze przed uva. poza tym jest bodajze 2 czy 3 producentow filtrow ktorzy te swoje produkty sprzedaja producentom kremow...

to wszystko ostatnio obilo mi sie o uszy i chcialam uslyszec wasza opinie na ten temat
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113148
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 14:39   #18
Magdalaena
Raczkowanie
 
Avatar Magdalaena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Cytat:
Napisane przez Magdalaena Pokaż wiadomość
Będę dociekliwa. Poczytałam sobie wątek o nieaptecznych stabilnych filtrach na plażę. I są tam wymienione kosmetyki a w ich składzie zaznaczone są filtry. Tylko, że niektóre kosmetyki nie zawierają żadnego z tych pięciu filtrów UVA a mimo to je polecacie
Na podanej liście jest chyba literówka,

Mexoryl XL wskazany tu jako "drometriloze trisiloxane" w składach podawany jest jako "drometrizole trisiloxane" . Pierwsza wersja ma tylko 61 wyników w Google a druga tysiące.

Mexoryl SX podany przez Justy jako "terephthalidene dicamphor sulfonic acid" w cytowanych składach występuje jako "terephthalylidene dicamphor sulfonic acid", ale tu wersja pierwsze jest bardziej popularna.
Czy słusznie wydaje mi się, że te składniki występują tylko w kosmetykach L'Oreal i Garnier (należących do jednego koncernu) i że w związku z tym całe serie
Solar Expertise i Ambre Solaire są ok ?
Magdalaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 15:01   #19
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Cytat:
Napisane przez Magdalaena Pokaż wiadomość
Na podanej liście jest chyba literówka,

Mexoryl XL wskazany tu jako "drometriloze trisiloxane" w składach podawany jest jako "drometrizole trisiloxane" . Pierwsza wersja ma tylko 61 wyników w Google a druga tysiące.

Mexoryl SX podany przez Justy jako "terephthalidene dicamphor sulfonic acid" w cytowanych składach występuje jako "terephthalylidene dicamphor sulfonic acid", ale tu wersja pierwsze jest bardziej popularna.
Czy słusznie wydaje mi się, że te składniki występują tylko w kosmetykach L'Oreal i Garnier (należących do jednego koncernu) i że w związku z tym całe serie
Solar Expertise i Ambre Solaire są ok ?
Mozliwe,ze literowka sie wkradla,sklady wrzucalam w calosci jak "lecialo" i wiekszosc zostala udostepnionych przez Wizazanki.

Mexoryl SX i XL sa patentem koncernu L'oreal.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 15:46   #20
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: składniki stabilnych filtrów

A co powiecie na LIRENE FAMILY SPF 50+

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanum Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, ButylMethoxydibenzoylmeth ane /Hydrogenaded Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xantam Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii, BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyetanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 23:11   #21
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Odświeżam temat

Dopiero co uczę się na temat filtrów. Postanowiłam, że zacznę ich codziennie używa. Mam w domu balsam do opalania Dax SPF 30. Z tego co przeczytałam w jakimś wątku na temat stabilnych filtrów, on fotostabilny nie jest. Jego skład to:
Aqua, Paraffin Oil, Octyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Isopropyl Myristate, 4-Methylbenzylidence Camphor, Butyl Methoxydibenzoylmethane, D-Panthenol, Propylene Glycol, Nymphaea Coerulea, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropane-1,3-Diol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Parfum
Z drugiej strony wśród artykułów pani Basi na temat ochrony przed słońcem znalazłam takie stwierdzenie: "Najmniej fotostabilnym filtrem anty-UVA jest Parsol 1789 (Avobenzone). Wykazano jednak, że jeśli filtr ten jest stosowany w towarzystwie niektórych filtrów UVB w tym Octocrylene i 4- Methylbenzilidene Camphor, wówczas substancje te zapobiegają jego degradacji." Możecie stwierdzić czy w takim razie nadaje się on do normalnego stosowania, bez konieczności stałych poprawek?
Proszę o pomoc, bo po 2-dniowej edukacji w tej dziedzinie mam mętlik w głowie.
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 23:24   #22
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Polecam przejrzec watek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125024&page=23
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 23:38   #23
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: składniki stabilnych filtrów

4-methylbenzilidene camphor nie wystarcza do ustabilizowania Parsolu1789 jeśli w składzie kremu znajduje się Octyl methoxycinnamate (Ethylhexyl Methoxycinnamate).

zamiast kombinować, czy i na jak długo ustabilizowano Parsol1789, lepiej wybierać kosmetyki zawierające fotostabilne filtry UVA: mexoryle sx i xl, tinosorby m i s, uvinul a plus
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 08:20   #24
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Dzięki za odpowiedzi
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 10:50   #25
Evunia5
Raczkowanie
 
Avatar Evunia5
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Co to są stabilne filtry?

Witam!
Proszę mnie oswiecić i wytłumaczyc co to sa stabilne filtry w kosmetykach. Czym różnia sie od niestabilnych i w ogóle?
Szukałam na Forum wypowidzi to sa wymieniane ich nazwy, ale do czego służą??
Evunia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 11:35   #26
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Co to są stabilne filtry?

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=844
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 11:49   #27
Evunia5
Raczkowanie
 
Avatar Evunia5
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Wielkie dzieki, jush prawie wszystko wiem
Pzdr.
Evunia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:33   #28
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: składniki stabilnych filtrów

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
lista fotostabilnych filtrów UVA jest na wizażu w artykule Basi Kwiatkowkiej.
jest też w tym artykule:
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,56373,4141899.html

czyli:
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)

Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)

Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane)

Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)

oraz najnowszy:

Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)
Dziękuję za ściągawkę, wydrukowałam i włożyłam do portfela
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 09:47   #29
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
filtr biodermy - stabilny ??

Zakupiłam ten filtr:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
Mając już dosyć Avenki (dla skóry tradzikowej - włosy klejące sie do twarzy, "ciasto" po zmatowieniu dużą ilością skrobii, blask "wyłażący" na wierzch po dwóch godzinach i inne tego typu atrakcje, aczkolwiek nie zapychała i świetnie nawilżała)
Tej biodermy na twarzy nie czuć w ogóle, nic sie nie klei i nie świeci, lekko bieli tylko, zobaczymy jak z tolerancją mojej skóry na jej skłądniki. Martwi mnie tylko to, że na opakowaniu (również po angielsku) jest mowa o konieczności reaplikacji co 2 godziny, a z drugiej strony pisze że jest fotostabilny.
Co o nim myślicie. Moge wklepać skład.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:14   #30
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: filtr biodermy - stabilny ??

bioderma ma dobre filtry.

nawet najlepszy filtr trzeba reaplikować, jeśli zależy nam na maksymalnej ochronie. stąd ten napis.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.