Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-25, 10:29   #1
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a

Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece


Dziewczyny - dermatolodzy radzą alergiczkom kupować kosmetyki z jednej serii. Jakoże ja jestem alergikiem na całego - i ciało i twarz mam problem z kosmetykami. Dziewczyny mam pytań kilka:
- która z marek będzie najlepsza dla alergika: bioderma, avene, SVR, A-derma, La Roche Posay?
- co alergik powinnien używać do mycia buzi (odpada biochemia - ekstakty poza kilkoma wyjątkami mnie uczulają)?
- który z kremów jest najmniej zapychający - szukam kremu do twarzy?
- czy filtry mineralne są dobre na ciało suche, alergiczne?
- który filtr jest dobry dla alergika na tłustą zapychającą się twarz?
- czy można stsować retinachletydy i jeśli tak to w jaki sposób.
Jestem laikiem, nie wiem co robić, oczopląsu w aptekach dostaję.
L_V, Hexxano, jeśli uważacie, że należy ten wątek z którymś połączyć to łączcie go i przepraszam za powtórzenie tematu (o ile taki był).
Dziękuję za sugestie i pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 08:47   #2
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Muszę podbić, bo na prawdę potrzebuję pomocy.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 17:00   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

napisz więcej szczegółów. niby pytasz o "małego alergika" (czyli chyba o dziecko??), ale potem pojawia sie przeciwzmarszczkowy retinaldehyd... oprócz tego, że alergiczna, to jaka jeszcze jest ta skóra (sucha, tłusta, szorstka itd). jeśli alergia, to na co (testy)? jakie rodzaje kosmetyków są potrzebne?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 17:13   #4
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Mam tłustą zapychającą się pod wpływem glicerydów, parafiny, olejów mineralnych, trójglicerydów twarz z trądzikiem młodzieńczym. Tymczasem na ciele one mi pomagają - mam strasznie suchą, swędzącą skórę na ciele (potrafię drapać się do krwi). Często po prysznicu jest w duże czerwone plamy i gdy wycieram się schodzi płatami. Mam alergię na cocamidopropylbetaine i chlorek sodu, sls jeśli są same mi nie szkodzą.
Po za tym szkodzi mi:
- alkohol denaturyzowany
- wszystkie kwasy bha i aha poza gliklowym
- witamina C
- kwas mlekowy (płyny do higieny intymnej)
- DMDM Hydratoin
- Ekstrakty rośline (poza paroma wyjatkami)
- kwas azelinowy.
Kosmetyki typu Hipp wcale mi nie pomagają - mają oba składniki (cocamide i chlorek sodu) i bardzo mocno mnie uczulają. Jestem pod opieką dermatologa, testów nie miałam robionych, biorę Zyrtec.
Jak sama mówię (a mam wszystkie możliwe ulotki) dostaję oczopląsu w aptece, bo nic nie wiem. Pytania są takie jak w pierwszym poście.
Tyle odnośnie mojej cery - a i jeszcze jedno mam 18 lat.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 17:38   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Ale ty wiesz wszystko. Wiesz co cie podraznia i uczula, wiec nie ma innej rady jak wziasc taki kosmetyk w lapki i przyczytac co pisze producent. jelsi potrzebujesz czegos do cery tlustej(twarz) to czytasz czy jest to dla takiej cery i potem czytasz sklad, czy nie ma w nim tych skladnikow ktore cie podrazniaja. Jesli nie ma kupuje i testuje, a moze uda sie dostac probki, wiec jeszcze lepiej. Zerknij tez na Allegro, czesto sprzedaja probki, bo w aptekach to roznie jest, mozesz sobie wtedy wyprobowac.
Jesli na ciele masz skore sucha i trojglicerydy ci nie szkodza to mam jeden skladnik z glowy i nim sie w skladzie nie przejmuje, ale patrze na inne ktore tam mi szkodza. Przy cerze suchej mozesz sobie pozwolic na parafine i inne oleje mineralne.
Piszesz ze wiekszosc ekstraktow cie podraznia, jest tylko pare ktore tego nie robia. Jesli dobrze sprawuje sie nagietek to spojrz na nowa serie babydream z Rossmanna, seria natural. Ja mam w tej chwili tylko Pflegebad, zawiera cocamidopropylbetaine i na koncu kwas mlekowy wiec pewnie sie nie nada, ale moze balsam z tej serii do ciala sie sprawdzi? ja bardzo lubie stara serie Babydream. Moje dziekco jest atopowcem i u niego jest dobrze teraz myje go tym nowym z nagietkiem , bo tak samo jak u mnie i u niego nagietek cudnie lagodzi skore . Balsam uzywam z apteki dla atopowcow. Ja jak skoncze to co mam sama wyprobuje nowy babydream lotion, bo stary niebieski bardzo mi sluzyl. Skladu nie znam, wiec nie wiem czy jest tam cos co cie drazni na ciele, napewno nie ma formaldehydu w skadzie, a jesli nagietek jest ok to moze to sprobujesz.
Nie mam wyjscia jak brac wszystko w rece i czytac sklady. Jesli jest cos co cie podraznia odkladasz spowrotem na polke.
W kosmetykach aptecznych tez znajdziesz podrazniajce sie skladniki , tak samo jak w kosmetykach drogeryjnych, wiec studiowanie skladow jest nieuniknione
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 17:50   #6
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Moniko - dziękuję za rady. Ja często rozkładam ręce bo poprostu w co drugim kosmetyku jest ta dwójca (czasem z SLS) co daje jeszcze gorsze efekty. Najgorzej jest u mnie z filtrami - już 2 mnie zapchały (LV z La Roche Posay i Solecrin 40 z Ivostinu), na dodatek LRP wycofał filtr który mi pasował (słynny Creme Fondante) i w każdy, dosłownie w każdy wpakował alkohol, który mi nie pasuje. Na szczęście od Agaciora dostałam listę aptek, w których może dostanę próbki, a jak nie to zostaje mi all.
Jak jeszcze komuś coś przyjdzie na myśl to proszę pisać.
Pozdrawiam - co najciekawsze zawsze najmniej ciekawe towarzystwo jest w serii dla trądzikowców.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 02:10   #7
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Dziewczyny - dermatolodzy radzą alergiczkom kupować kosmetyki z jednej serii.
owszem, zazwyczaj tej firmy, która funduje im szufladę próbek dla pacjentów oraz "szkolenie" na Teneryfie.
Im więcej problemów ze skórą, tym niestety większa konieczność analizowania składów i mozolnego testowania.

Cytat:
- która z marek będzie najlepsza dla alergika: bioderma, avene, SVR, A-derma, La Roche Posay?
Niestety kosmetyki apteczne niekoniecznie są zdrowsze i bezpieczniejsze. Owszem, mają zwykle łagodniejsze kompozycje zapachowe, większe ilości składników aktywnych, ale nie na wiele się to zdaje przy poważnych problemach.
Z tego co pamiętam, kiedy wierzyłam, że mnie uratują - LRP zawiera głównie alkohol i silikony. A-derma ma owies, który może uczulać lub podrażniać. Najlepiej wspominam Avene.

Cytat:
- co alergik powinnien używać do mycia buzi (odpada biochemia - ekstakty poza kilkoma wyjątkami mnie uczulają)?
Może olejki hydrofilne do twarzy i ciała: http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=20&Itemid=2 Zrobienie ich naprawdę nie jest niczym trudnym. Warto tylko dobrać sobie wpierw olej - przy trądziku z małą ilością kwasu oleinowego, a dużą linolowego.
Z kupnych: avenowy Cleanance. bez SLS i betainy. Wydajny i doskonale oczyszczający.

EDIT: łagodny, przypominający mleczko jest żel myjący Physiogelu. Skład na KWC

Cytat:
- który z kremów jest najmniej zapychający - szukam kremu do twarzy?
Ten, kto zna odpowiedź na to pytanie zostałby chyba kanonizowany.
Najprościej - kwas hialuronowy i olej zmieszane w zagłębieniu dłoni. Z czasem można wprowadzać dodatkowe składniki.
Choć samoróbki są lepsze, jest jedyny krem, do którego zapewne bym wróciła w razie konieczności: avenowy Cleanance K, jeśli przełknąć poliakrylamid w składzie. Reguluje wydzielanie łoju i delikatnie złuszcza, bez podrażnień - trzeba być cierpliwym, bo efety widać po paru miesiącach. Zawiera kwas glikolowy i salicylowy.

EDIT: Zapomniałam o kremach fińskiego Oriona, zwłaszcza o Humektanie, który nie zawiera wymienionych przez Ciebie składników i jest dość "chudy", a jednocześnie skutecznie chroni skórę przed wysychaniem. Składy na www.emolienty.pl

Cytat:
- czy filtry mineralne są dobre na ciało suche, alergiczne?
Raczej nie, są na bazie wysuszającego cynku

Cytat:
- który filtr jest dobry dla alergika na tłustą zapychającą się twarz?
Chemiczno-fizyczne filtry avene nie zawierają alkoholu - najchudsze są emulsja i krem (choć do suchej), mleczko i spray dają efekt smalcu.
Dobre recenzje mają też filtry klorane, także u walczących z trądzikiem - to całkiem przyjemny w konsystencji i niedrogi filtr, mnie akurat niestety zapycha.

Cytat:
- czy można stsować retinachletydy i jeśli tak to w jaki sposób.
same w sobie raczej nie uczulają, szkodzić mogą dodatki. A spróbowac warto - pomaga na trądzik, naczynka, normalizuje przetłuszczanie i w dodatku przedłuża jędrność skóry.
Na początek najsłabsze i uważna obserwacja. Bez recepty avenowy diacneal, diroseal, eluage i ystheal. Na receptę retin A i zorac. Reszta, o ile wiem, zawiera alkohol.

Cytat:
Mam tłustą zapychającą się pod wpływem glicerydów, parafiny, olejów mineralnych, trójglicerydów twarz z trądzikiem młodzieńczym. Tymczasem na ciele one mi pomagają - mam strasznie suchą, swędzącą skórę na ciele (potrafię drapać się do krwi).Często po prysznicu jest w duże czerwone plamy i gdy wycieram się schodzi płatami. Mam alergię na cocamidopropylbetaine i chlorek sodu, sls jeśli są same mi nie szkodzą.
Doskonale to znam. Choć bez tych płatów i bardziej mi szkodzi sls niż betaina. Twarzy pomogły retinoidy, ciału odstawienie sls. Plus samoróbki, dieta, suplementy.
O, częściowo odszczekuję krytykę LRP - z nasilonej zimą suchości skóry ciała (drapanie się do krwi) uratowała mnie rezygnacja z rajstop oraz właśnie balsam LRP - chudsza wersja Lipikaru (minus plecy, bo tam masło shea pokazało co potrafi)

Cytat:
- wszystkie kwasy bha i aha poza gliklowym
wypróbuj może łagodniejszy od AHA kwas z grupy PHA - kwas laktobionowy. Dotąd był w koszmarnie drogich produktach neostraty, teraz pojawił się jako półprodukt w zróbsobiekrem.pl

Cytat:
- witamina C
świetnym zamiennikiem w roli porannego antyoksyndanta jest witamina B3 (niacynamid) - łagodzi, nawilża, działa przeciwtrądzikowo, wyrównuje koloryt cery.

Cytat:
- kwas mlekowy (płyny do higieny intymnej)
płyny do higieny intymnej to w większości takie samo świństwo co w żelach do mycia; jesteś pewna, że to kwas mlekowy?

Cytat:
- kwas azelinowy.
nie neguję Twojej listy - ale uczulać Cię nie musi substancja aktywna, tylko dodatki. Stwierdzisz to jedynie poprzez testowanie stopniowo wprowadzanych półproduktów.

Cytat:
LRP wycofał filtr który mi pasował (słynny Creme Fondante) i w każdy, dosłownie w każdy wpakował alkohol, który mi nie pasuje.
Bez alkoholu jest anthelios lait veloute, 40 i 50+


__________________

Edytowane przez Adora Belle
Czas edycji: 2008-07-04 o 12:47
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-04, 17:46   #8
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Niestety całkowicie muszę wykluczyć Biochemię i samorobione kosmetyki - zawierają ekstrakty, które mnie uczulają. Owies z A-dermy nie, aloes tak, rumaianek, tak + składniki konserwujące + najczęstrze ekstrakty.
Dziękuję za pomoc
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 18:53   #9
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Niestety całkowicie muszę wykluczyć Biochemię i samorobione kosmetyki - zawierają ekstrakty, które mnie uczulają. Owies z A-dermy nie, aloes tak, rumaianek, tak + składniki konserwujące + najczęstrze ekstrakty.
Dziękuję za pomoc
Rzecz jasna Ty wiesz najlepiej czego musisz unikać przy swojej cerze, ale pozwolę sobie na sceptycyzm, bo na własnej skórze nauczyłam się bez porządnych testów niczego nie mogę stwierdzić na sto procent.
Samorobione kosmetyki - nie mam tu na myśli drogiej i średniej pod względem składów Biochemii Urody pozornie nie prowadzonej przez dawną właścicielkę nazwy, a sklepy z półproduktami - polega właśnie na tym, że zawierają tylko to, co tam włożysz, a więc wcale nie muszą mieć ekstraktów. Co wiecej, wydają się idealne dla alergika - sprawdzasz najpierw kwas hialuronowy lub niacynamid oraz olej (wystarczy przy zakupie kwasu poprosić o 3 próbki), potem przy zakupie wybranego oleju próbki trzech składników aktywnych (np ekstrakt z owsa skoro A-dermę dobrze zniosłaś) - nie mam wprawdzie alergii, ale mocno wrażliwą cerę i taka metoda po roku zlikwidowała moje kłopoty z cerą i pozwoliła z całą pewnością stwierdzić jakich składników i w jakich kombinacjach muszę unikać. Np mazidłowy aloes nie zawiera alergizującej substancji alony i teraz żałuję, że tak długo unikałam tego składniku.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 07:13   #10
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Są one niestety naładowane ekstraktami - zakaz, nie wolno mi ich stosować. Wszyscy chcą do nich mnie przekonać, ale wiem, że w ten sposób tylko mogę sobie krzywdę zrobić. Nie chcę bawić się w tą całą biochemię, czy mazidła, czy te własnoręcznie robione kosmetyki, za dużo zachodu dla mnie skoro można coś znaleść w aptece. Mam skórę w typie znanej tu wizażanki - CzarnegoELfa (skarbie bo mamy identyczną skórę), lecz w lepszym położeniu bo mogę dostać kosmetyki z aptek, a nie tak jak ona mordować się dalej.
SLS przestał być dla mnie tak bardzo straszny odkąd znalazłam dwóch pewnych winowajców - betaina i chlorek sodu. Mam teraz Hippa - osławionego niesamowicie, który mnie uczula, bo ma oba, a nie ma SLS (po niekąd podobno gorszego). Zastanawiam się bardzo nad provegolem z SVR, ale próbki muszę chyba dorwać na ALL. Drugi, który mnie zaciekawił to balsam Xeraline (z mocznikiem, dobry na łuszczącą się skórę). proprozycje SVR (Provegol i Xeraline oraz Xerial są ok.)
Avene widzę, że ma lepsze notowania na KVC - dodatkowo jest polecana dla alergików, więc mamy drugą markę, tymrazem od twarzy.
Jestem przeciwko testowaniu kosmetyków na zwierzętach, a więc odnośnie pięlegnacji twarzy zostaję przy Erisie - nie testuje.

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-07-05 o 11:23
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 16:48   #11
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Ale co jesz napakowane ekstraktami?
Weronika, mysle ze nie do konca zrozumialas posty Adora. Ona ci proponuje oleje a nie ekstrakty. Olej a ekstrakt to zupelnie cos innego, co oczywiscie nie wyklucza ryzyka podraznienia. W gotowych kosmetykach tez uzywa sie olejow roslinnych, jesli one cie nie podraznily to i nie podraznia jak kupisz sobie buteleczka takie oleju dodasz do niego kwasu hialuronowego, wymieszasz i wklepiesz w buzie.
Ja cie namawiec nie bede to sama chodz krecilam 2 lata serum z wit. C&E, a potem robilam tez HA z nacinamide z mocznikiem , konserwowalam to Parabenem K i nie wiem co jeszcze tam wciepnelam, chyby nic wiecej, moze wit. E jeszcze ale to wszystko. To po 2 latach przestalo mnie to bawic. Tu jest pelno osob, ktorych taka pielegnacja nadal bawi i cieszy, mnie przestalo to sprawic radosc, wiec juz nie krece, a wrocilam spowrotem do gotowcow.
Produkty z mocznikiem sa dobre dla suchej skory, ale pamietaj nie kazda skora toleruje wysokie stezenie mocznika. Poza tym mozesz taniej zrobic sobie taki balsam (SVR ma ceny z kosmosu). ja ze mi zostal mocznik po moich samorobkach, a nie hcce zeby sie zmarnowal (chodz tani byl) to wkoncu zrobilam eksperyment, po tym jak jedna z wizazanek mi powiedziala, ze bez rpoblemu rozpuscila mocznik w kremie do stop, nie rozpuszczajac go wczesniej w wodzie. Dodalam go do balsamu Nivea Sensitive Balance. Balsam owszem calkiem dobry, ale nie az tak jakie czatalam zachwyty na KWC. Na moja problematyczna skore dzialal srednio. Gdy dodalam mocznika( na oko) i pare razy potrzesnelam co by sie dobrze wybeltalo i rozpuscilo, okazalo sie ze mam teraz calkiem porzadny balsam. Podraznien nie ma, skora sie uspokoila( chodz uspokoilam ja wczesniej balsamem Sebamedu do suchej skory), ale jak wrocilam do Nivea zachwytow nadal nie bylo. Teraz gdy dodalam mocznik to zupelnie cos innego. Moje rogowacenie mieszkowe na ramionach zostalo wygladzone, wiec wnioskuje ze uzyskalam stezenie mocznika ok 10% ( ponizej mocznik dobrze nawilza, a od 10% w zwyz wygladza i zluszcza). Stwierdzilam, ze nie bede kupowac gotowych balsamow aptecznych i placic za nie wielkiech pieniedzy w aptece, tylko bede tak tuningowac sobie zwykle balsamy. Mocznik jest tani do tego tani balsam ktory mi sluzy i podrasowac go mocznikiem , bede miec super , hiper balsam. Nivea zyskala, zobaczymy czy balsam babydream natural zyska. Chodz sam tez jest super, lubie takie tlusciochy, ale jak stuninguje go mocznikiem to powinien lepiej wygladzac anie tylko natluszczac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 17:20   #12
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Możliwe moniu, tylko się strasznie boję, wiesz wolę chuchać na zimne i podchodzę do tego jak pies do jeża. Boję się bo tyle razy się sparzyłam, po za tym pani doktor mówiła o nich średnio (choć widać, że reklamuje Blau Farmę z której nic mi nie pasuje), no ale można by spróbować. Racja pozatym ceny SVR czy innych są jak z kosmosu - 80 zł za 1000 ml żelu pod prysznic (Provegol). Dodatkowo teraz naczytałam sie odnośnie testów na zwierzętach, że boję się ich używać.
I bądź tu człowieku mądry.
Nie wiem, co robić
Ale na pewno są lepsze te samorobione? Najbardziej to uczulają mnie konserwanty (wszelkiego rodzaju) i Cocamidopropyl Betaine oraz Chlorek sodu + aloes i rumianek (tu jestem pewna) po za tym na bank odpadnie mi ekstrakt z róż i ogórka. Po za tym reszta jest ok.
Ps. Monia i dziewczyny możecie mi podać co powinnam kupić dla siebie na mazidłach /lub na biochemii/lub u thanosa/ w fitomedzie?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 17:51   #13
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Czy na bank bedzie lepiej jak bedziesz sama krecic nie wiem, ale jest pewne, ze ty sama decydujesz co kladziesz na twarz i cialo i w ten sposob unikasz podrazniajacych cie substancji.
Ekstraktu z roz nie kupuj, ale moze olej sie nada? A tak wogole to ekstraktu z roz nie widzialam, ale olej tak.
Ja mysle ze zacznij od malych kroczkow. Nikt nie powiedzial i nie bedzie cie zmuszal, zebys cala pielegnacje przestawila na samorobki. ja bym nawet nie chciala, za bardzo lubie gotowce hihihi. Moze jak podoba ci sie mocznik( nie wiem czy juz probowalas balsam z mocznikiem, albo inny pordukt) to kup spbie an mazidlach mocznik. Dodaj go do jakiegos balsamu ktory lubisz. Dobrze wymieszaj, potrzasnij pare razy, daj czas na rozpuszczenie sie go i znow potrzesnij, wymieszaj. Mozesz zrobic to w malej porcji i zobaczyc czy ci sie takie stuningowany balsam spodoba. Jesli tak to wtedy dodajesz do calej butelki. Sama decydujesz jaki procent bedziezs miec mocznika( ja dalam na oko). Przy okazji mozesz poprosic o probki innych rzeczy np jakiegos oleju , probke HA co bys moga z tym olejem wymieszac. Na mazidlach sa bardzo dobre opisy, poza tym mozesz sie poradzic u pani Lidi jali byl by najlpeszy. Nie musisz kupowac duzo i calej pielegnacji zmieniac. Uzywaj gotowcow, ale mozesz je podrosowywac czyms co ci sluzy jak wlasnie mocznik dodany do balsamu i w ten sposob tanim kosztem uzyskach balsam , za ktory w aptece zaplacisz krocie hihihi. To bys miala juz pielegnacji ciala z glowy. Jesli chcesz tez cos na twarz to wlasnie pomysl o probkach. Dziewczyny nie raz pisaly ze P. Lidia jest szczodra, wiec mysle ze dala by ci wiecej niz jedna probke.

Wiem ze testy na zwierzetach nie sa wporzadku. sama jestem przeciwna, ale powiem ci szczerze, ze od kiedy mam wrazliwa cere( chodz nie tak kaprysna jak twoja, odpukac) to przymykam oko. Jesli jakis kosmetyk ci pasuje, a firma testuje ... no trudno. Trzeba cos wybrac, albo uzywam i mam spokuj z kaprysna skora, albo nie uzywam i mecze sie dalej. Wybor nalezy do ciebie.

A z samorobkami to naprawde nie idz na calosc tylko pomalu. Pros zawsze o probki i tak wyprobujesz sobie co ci pasuje i z czym polaczone. Tak czy siak i tak musisz wyprobowac gotowca czy ci sluzy i nie podrazni, i tak samo bedzie z poszczegolnymi skladnikami.
HA nie musisz mieszac z olejem. Mozesz uzyc jako nawilzacza pod krem ktory ci odpowiada. Mnie sam HA sciagal potrzebowalam tluszczu, ale wiek ze sa osoby , ktore z powodzeniem uzywaja samego HA i sa zadowolone. Moze i ty bezdiezs do nich nalezec?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:17   #14
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Werko
Mazidłowo najlepiej zacząć tak, jak napisałam - kwas hialuronowy i próbki 3 olejów wskazanych do takiej cery, jak Twoja. Jak ustalisz, który olej Ci służy - próbki np mocznika, niacynamidu czy innych substancji aktywnych.
Lub - jeśli masz tłustą buzię i olej, zwłaszcza teraz w lecie, nie jest Ci potrzebny - hydrolat (może zielona herbata Cię nie uczuli, hydrolat ten jest b. delikatny, jak woda z gliceryną) bądź woda destylowana i jakiś składnik nawilżający typu niacynamid, mocznik, gliceryna, kwas hialuronowy. Żadnych ekstraktów roślinnych, żadnych konserwantów - Ty masz wszystko pod kontrolą.
Krok po kroku ustalisz optymalny zestaw.

natomiast to ciała, zwłaszcza przesuszonego, doskonałe są ceramidy lub cholesterol (niestety obecnie nie ma ich w żadnym z polskich sklepów) - niesamowcie uszczelniają skórę, chlorowana woda i sls jej nie straszna. Niestety niewiele jest gotowych produktów z tymi składnikami (na pewno Noviderm).
Drugim doskonałym składnikiem jest lanolina (w zrób sobie krem.pl) lub płynny olej lanolinowy (Mazidła). Niegdyś uważana za silny alergen, ale jak się okazało dlatego, że była źle czyszczona. Bardzo niewygodne lepiszcze, ale działa cuda na przesuszoną, swędzącą, czerwoną skórę. Szukaj jej koniecznie w gotowych produktach.

Innym wyjściem mogą być kosmetyki Dermaviduals, zwłaszcza do mycia - one zdaje się jako bazę myjącą mają Coco Glucoside. Nie polecam tej firmy, bo sama się niedawno o niej dowiedziałam (nawet założyłam wątek z pytaniem) i raczej nie skorzystam, bo robienie własnych kosmetyków mi pasuje i wychodzi taniej. Ale tu zaletą jest ich gotowość, "filozofia", prostota składów (ekstrakty są dokładane, w kremach bazowych nie występują) i pomoc w doborze przez (zapewne przeszkoloną) kosmetyczkę. Może warto, nie wiem. Składów na pewno będę szukać i jak znajdę, to się podzielę.

Moni - o ile wiem, ekstrakt z róży jest w planach mazidłowych, standaryzowany na zawartość witaminy C.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:21   #15
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Dzięki dziewczyny - jest tylko jedno ups - ja nie mam konta bankowego.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 19:03   #16
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Ale ty nie potrzebujesz konta zeby wplacic kase komus na konto
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 19:04   #17
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Monia możesz mi to wyjaśnić - jak mam to zrobić - jestem ekonomiczna idiotka
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 19:13   #18
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Zamawiasz , a potem idzioesz do banku lub na poczte i wplacasz gotowke na konto mazidel, wypisujac odpowiedni formularz. Wszelkie dane pewnie dostaniesz na maila. Nie zamawialam nigdy z mazidel, ale taki proceder zawsze byl gdy zamawialam z innym sklepow online. Najpierw dostawalam maila z calym moim zamowieniem. Z danymi konta na ktoree musialam wplacic pieniadze, ewentualnie jeszcze byl dopisek , ktory musialam umiascic przy wypisywaniu formularza. Ja mam konto i wszelkie przelewy robie online, wiec do banku nie chodze, ale jak mieszkalam w PL to chodzilam bo nie mialam tej mozliwosci dokonania wplaty przez internet. ty tez tak mozesz i konto ci nie jest potrzebne. Wypisujesz formularz dajesz go pani w okienku z odpowiednia kwota pieniazna. Ona napewno jeszcze zalowa dodatkowo pare zlotych na oplate i po krzyku. Kasa wplacona, a ty czekasz na paczke w domu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 20:12   #19
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
- która z marek będzie najlepsza dla alergika: bioderma, avene, SVR, A-derma, La Roche Posay?
- co alergik powinnien używać do mycia buzi (odpada biochemia - ekstakty poza kilkoma wyjątkami mnie uczulają)?
- który z kremów jest najmniej zapychający - szukam kremu do twarzy?
- czy filtry mineralne są dobre na ciało suche, alergiczne?
- który filtr jest dobry dla alergika na tłustą zapychającą się twarz?
- czy można stsować retinachletydy i jeśli tak to w jaki sposób.

Widze ze mamy podobne problemy

-trudno stwierdzic ktora marka bedzie najlepsza,trzeba probowac,testowac,mnie z avene np przypadl tylko filtr spf 50 do gustu-reszta mnie podraznila(m in woda termalna i plyn micelarny-reszty z tej firmy boje sie probowac)
Z biodermy kiedys mialam probke fajnego kremu b mi przypasowal nazywal sie atoderm barier cream.

-co do mycia buzi-jezeli masz zapychajaca sie skore to chyba odpadaja mleczka-szukaj plynow micelarnych bezzapachowych,albo zrob sobie olejek do mycia -ja uzywalam mieszanki olejku migdalowego z olejkiem rozanym i rycynowym,sprawowal sie swietnie w zimie i na jesien,teraz latem bede musiala zmienic stezenie olejkow bo troche mnie zaczal ten olej zapychac ale jest swietny do demakijazu i nie podraznia oczu.Dla Twojej skory moze moglabys sprobowac stezenia 60% migdalowego,40 % rycynowego.Lub wybierz oleje na ktore wiesz ze nie jestes uczulona i ktore nadaja sie do Twojego rodzaju cery.

-z kremow do twarzy jak juz pisalam przypasowalo mi mleczko avene spf 50,obecnie uzywam tez kremu eucerin spf 30.

-co do filtrow mineralnych-wydaje mi sie ze one beda wlasnie suchsze-ja po wyprobowaniu kilku mineralnych filtrow stwierdzilam ze najlepsze bylo mleczko Avene.Mineralne tak jakby oblepiaj skore-nie nawilzaja jej.

-jezeli masz twarz tlusta zapychajaca to niewiem co Ci polecic(bo ja mam sucha,mieszana zapychajaca)Musisz testowac-innego wyjscia nie ma.

-co do retynachlechydow to niewiem,moze mozna sprobowac ale w malym stezeniu na poczatek?Ja nie probowalam-boje sie ze mnie podrazni.



U mnie obecnie z cera lepiej tzn dokad nie zachce mi sie probowac czegos nowego

Na wszystkie moje problemy jednak sprawdzil sie podklad mineralny-uzywam go codziennie i nikt nie wierzy ze mam lub mialam jakiekolwiek problemy z cera-ten podklad to cud

Co do aptecznych kosmetykow-wiem masz racje u mnie to mordeka gdyz marki takie jak avene sa u nas trudno dostepne-nie da rady przetestowac przed zakupem.Ale ostanio odkrylam Eucerin-uzywam kremu spf 30 i balsamu do ciala z moczniekiem-jestem b zadowolona


Caly czas jednak poszukuje czegos do zmywania makijazu bez uzycia wody-jak juz znajde ten jeden wydajny kosmetyk to osiagne kosmetyczna Nirwane

Zycze Ci znalezienia idealnych kosmetykow

Pozdrawiam

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-07-05 o 20:34
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 20:33   #20
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Mam tłustą zapychającą się pod wpływem glicerydów, parafiny, olejów mineralnych, trójglicerydów twarz z trądzikiem młodzieńczym. Tymczasem na ciele one mi pomagają - mam strasznie suchą, swędzącą skórę na ciele (potrafię drapać się do krwi). Często po prysznicu jest w duże czerwone plamy i gdy wycieram się schodzi płatami. Mam alergię na cocamidopropylbetaine i chlorek sodu, sls jeśli są same mi nie szkodzą.
Po za tym szkodzi mi:
- alkohol denaturyzowany
- wszystkie kwasy bha i aha poza gliklowym
- witamina C
- kwas mlekowy (płyny do higieny intymnej)
- DMDM Hydratoin
- Ekstrakty rośline (poza paroma wyjatkami)
- kwas azelinowy.
Kosmetyki typu Hipp wcale mi nie pomagają - mają oba składniki (cocamide i chlorek sodu) i bardzo mocno mnie uczulają. Jestem pod opieką dermatologa, testów nie miałam robionych, biorę Zyrtec.
Jak sama mówię (a mam wszystkie możliwe ulotki) dostaję oczopląsu w aptece, bo nic nie wiem. Pytania są takie jak w pierwszym poście.
Tyle odnośnie mojej cery - a i jeszcze jedno mam 18 lat.

Ja mam znow odwrotnie-na twarzy skora sucha,wrazliwa na zapach,ekstrakty,kwas glikolowy.W lato zmienia sie w mieszana.Na ciele za to sucha ale obszar plecow tradzikowy i poddatny na zapychanie-pozatym na calym ciele wrazliwa.

Mi szkodzi:
wszystkie kwasy z wyjatkiem mlekowego
gliceryna
zapach
wszelkie ekstrakty
nagietek
wszelkie mleczka(zapychaja)
alkohol

Znosze:
kosmetyki rozane
wszystko co zawiera sol morska
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:20   #21
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

czarny elfie dziękuję - problem mamy identyczny, tylko na odwrót z skórą. Moniu - dziękować za info - tak kupię w mazidłach (w pn robię zamówienie)
Pyt jeszcze jedno - co do mycia zamówić (mazidła czy biochemia).
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 04:40   #22
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
czarny elfie dziękuję - problem mamy identyczny, tylko na odwrót z skórą. Moniu - dziękować za info - tak kupię w mazidłach (w pn robię zamówienie)
Pyt jeszcze jedno - co do mycia zamówić (mazidła czy biochemia).
Powodzenia w znalezieniu idealnych kosmetykow do Twojej cery
Jak znajdziesz cos fajnego to napisz tutaj koniecznie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 09:12   #23
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Oczywiście że napiszę - Czarny Elfie masz moje słowo. A z propozycji z tumingowania balsamu na pewno skorzystam - skóra mi się łuszczy i przyda się coś złuszczającego. Tak samo z kremem do stóp zrobię - mocznik powinnien pomóc na zrogowaciałe pięty.
tylko gdzie kupić coś do mycia (cena provegolu jak i topylase sensitive mnie przeraża - ponad 80 zł za litr i ponad 60 za pół litra) - lepsze mazidła (i wtedy co) czy biochemia?
U mnie przeszkadzają mi co jestem pewna:
DMDM Hydratoin (miałam krem z AA z jego zawartością - efekt uczulenie
Prawie wszystkie kwasy (wyjątek mlekowy i glikolowy) - salicynowy, BHA i prawie wszystkie AHA odpadają + kwas azelinowy (słowa L_V)
Perfumowane kosmetyki - ładny zapach = uczulenie
Cocamidepropyl betaine i chlorek sodu (razem dają pewne uczulenie, a jak się doda SLS/SLES to uczulenie na 120%) - same mnie nie uczulają, ale w połączeniu tak.
Alkohol denat - zawsze pieczenie
Ekstrakty: ogórek, róża, aloes, propolis, rumianek (tu jestem pewna)
Marki - pewne marki = 100% uczulenie = ziaja, AA, Hipp (cokolwiek z nich kupię mnie uczula)
Kosmetyki dla trądzikowców (a skórę mam trądzikową)
A zapychacze to:
gliceryna
trójglicerydy
parafina + popularne zapychacze
Napisałam listę tego czego jestem pewna
Pozdrawiam.

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-07-06 o 09:46 Powód: dopisek
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 10:39   #24
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Wiesz ja tak sobie mysle ze cos do mycia to moze zn ajdziesz jednak cos gotowego taniego. Moze oliwka pod prysznic Isana z Riossmanna?
Co do Hipp to tak mysle czy oby napewno tensydy zawarte cie podrazniaja. Jakis czas temu w Öko Tescie byl artykol o substancjach zapachowaych powodujacych uczulenie. Odkryto nowy zapach , majantol sie nazywa. Ma on wlasciwosci drazniace, ale nie do konca. W niekotrych testach nie wykazal potencjalu drazniacego, a w niektorych tak. Pod koniec artykolu byly wymienione produkty ktore Öko Test badal, a w ktorych zneleziona ta substancje zapachowa i wlasnie w serii Hipp byl ten skladnik. Niestety , chodz zapoach ten jest wpisany na liste drazniacych substancji zapachowach, czyli powienien byc wyszczegulniony w skladzie INCI, jak narazie jeszcze nie widzialam go wyszczegolnionego w skladach. Moze to cie podraznia w Hippie a nie deterdenty? Czy w innych zelech myjacych an bazie tych detergentow tez masz takie sensacje?
No i jesli one razem do kupy cie podrazniaja to poczukaj czegos co nie bedzie zawierac ich wszystkich w jednym produkcie.
Moze taki olejek pod prysznic ci sie sprawdzi?

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12346

Jest jeszcze wersja Isana Med. Poza tym moze wlasnie cos z sola z morza martwego?
Ostatnio w desperacji zeby pozbyc sie podraznienia natknalem sie na firme... hmm jak sie ona nazwywala.... na M. Ma ona sol z morza nartwego i kremy i balsam , zel i szampon i nawet krem do rak. Jest u mnie w Rossmannie, nie wiem czy jest tez dostaspna w PL, ale jest dosc tania. Weszlam na strponke i pisalao ze do wrazliwej skory sie nadaje. jako ze dopiero co sie przezucilam na Sebamed i te kosmetyki okazaly sie zabwienne dla mojego ciala, to poki co nic nie kupilam z tej firmy, ale kusi, bo i tansze sa, a sama sol bardzo mi sluzy tak samo jak i mojego dziecku co ma atopowa skore.

A jesli znajdziesz jakis zel do mycia, ktory cie nie bedzie podraznial,a jego konsystencja bedzie zbyt lekka dla twojej suchej skory to mozesz wymieszac go z jakas olwika, ktora ci sluzy i w ten sposob zrobic cos na wzor takiego olejku pod prysznic. Przed kazdym uzyciem nalezy wstrzasnac taka mieszanine, bo ona sie bedzie rozwartwiac jak plyny dwufazowe.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 10:58   #25
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

dzięki moniu. Zobaczę oba - issana winna być w polsce. A ta marka czyżby to nie Mineral Line? - http://www.salex.com.pl/ - o te? Jak nie to napisz
jak ci się przypomną. Jeszcze jedne przyszły mi na myśl - może to Mineral Care?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 14:05   #26
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Jeśli wiesz jakie substancje cię podrażniają to spróbuj stworzyć własny olejek do mycia ciała. Kup na mazidłach 2-3 różne emulgatory, do tego olej zimnotłoczony (wybierz coś co dobrze tolerujesz - moze byc ze sklepu ze zdrową zywnoscią lub zielarskiego) i rób małe porce olejku myjacego wg przepisów z mazideł, takie najprostsze wersje emulgator + olej. W ten sposób sprawdzisz, która mieszanka najlepiej sie sprawdzi i zagości na dłuzej. Na mazidłąch i w innych podobnych sklepach masz duzy wybór emulgatorów i łagodnych detergentów, z których powinnaś coś dla siebie wybrać.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 15:00   #27
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

A więc to co wyszło z waszych postów:
kwas hialurinowy + 3 próbki olejów (jakie)
hydrolat zielona herbata
coś z Nowidermu (cholesterol) lub tuming balsamu mocznikiem
niacymide
emulgator (jaki)
A jakie dodatki (akcesoria winnam kupić)?
W małego chemika się będę bawić
Może są jeszcze jakieś propozycje?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc - werka
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 15:20   #28
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
-co do mycia buzi-jezeli masz zapychajaca sie skore to chyba odpadaja mleczka-szukaj plynow micelarnych bezzapachowych,albo zrob sobie olejek do mycia -ja uzywalam mieszanki olejku migdalowego z olejkiem rozanym i rycynowym,sprawowal sie swietnie w zimie i na jesien,teraz latem bede musiala zmienic stezenie olejkow bo troche mnie zaczal ten olej zapychac ale jest swietny do demakijazu i nie podraznia oczu.Dla Twojej skory moze moglabys sprobowac stezenia 60% migdalowego,40 % rycynowego.Lub wybierz oleje na ktore wiesz ze nie jestes uczulona i ktore nadaja sie do Twojego rodzaju cery.
Elfie, bez emulgatora? Stosowałaś tę metodę mycia olejem na ciepło? Nie pamiętam dokładnej zasady, chodziło zdaje się o masowanie mocno rozgrzanej skóry olejem.


Cytat:
-co do retynachlechydow to niewiem,moze mozna sprobowac ale w malym stezeniu na poczatek?Ja nie probowalam-boje sie ze mnie podrazni.
Nie bój się, wypróbuj coś najłagodniejszego - one niesamowicie normalizują skórę, i tłustą i suchą.



Cytat:
U mnie obecnie z cera lepiej tzn dokad nie zachce mi sie probowac czegos nowego
O tak, podpisuję się oburącz pod tym zdaniem Niestety nie mogę się powstrzymać przed wypróbowywaniem nowości.


Cytat:
Na wszystkie moje problemy jednak sprawdzil sie podklad mineralny-uzywam go codziennie i nikt nie wierzy ze mam lub mialam jakiekolwiek problemy z cera-ten podklad to cud
Również bardzo sobie chwalę podkłady mineralne. Jakiej marki używasz, Czarny Elfie?


Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Pyt jeszcze jedno - co do mycia zamówić (mazidła czy biochemia).

w zasadzie na początek wygodniejszy byłby olejek z BU (w wersji bezzapachowej) - olej słonecznikowy ma taki profil kwasów tłuszczowych, który nie powinien Cię zapychać. Jeśli jednak nie przeraża Cię konieczność odważenia składników to może kup w mazidłach sam emulgator (glyceryl cocoate to dobry wybór dla cery trądzikowej) i zmieszaj go w proporcji 1:9 lub 2:8 z tym olejem, który masz w domu w kuchni i o którym wiesz, że nie reagujesz na niego alergicznie. Olej słonecznikowy, rzepakowy, oliwa z oliwek - na pewno czegoś używasz do sałatek czy smażenia i nie masz po tym alergii. Wcześniej możesz ten olej wypróbować wmasowując kropelkę w czoło lub ramię i sprawdzając reację.



Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jeśli wiesz jakie substancje cię podrażniają to spróbuj stworzyć własny olejek do mycia ciała. Kup na mazidłach 2-3 różne emulgatory, do tego olej zimnotłoczony (wybierz coś co dobrze tolerujesz - moze byc ze sklepu ze zdrową zywnoscią lub zielarskiego) i rób małe porce olejku myjacego wg przepisów z mazideł, takie najprostsze wersje emulgator + olej. W ten sposób sprawdzisz, która mieszanka najlepiej sie sprawdzi i zagości na dłuzej. Na mazidłąch i w innych podobnych sklepach masz duzy wybór emulgatorów i łagodnych detergentów, z których powinnaś coś dla siebie wybrać.
jak najbardziej, olejek nadaje się również do skóry ciała, zwłaszcza suchej, tylko może to drogo wychodzić, jeśli nie stosować spożywczego oleju słonecznikowego.


Werko, Alternatywnie, przyjrzyj się może tym preparatom do mycia:


olejek ISANA dostępny w Rossmanach (ISANA MED ma taki sam skład)

glycine soja, mipa laureth sulfate, laureth-4, hellianthus annuus, parfum, bht, panthenol, tocopheryl acetate

Niestety dodatek zapachowy jest dośc intensywny i w dodatku niezbyt przyejmny (słodka plastelina)

mydła Alep - więcej znajdziesz w poświęconych im wątkach, nie używałam jeszcze żadnego, ale generalnie cieszą się dobrą opinią.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 16:04   #29
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
A więc to co wyszło z waszych postów:
kwas hialurinowy + 3 próbki olejów (jakie)
Absolutny minimalizm, żebyś miała pewność co i jak działa.
tłusta, wrażliwa trądzikowa buzia - jak przed chwilą napisałam, zacznij od tego oleju, który masz w domu i na który nie reagujesz alergicznie. SŁonecznikowy, winogronowy - oliwa z oliwek raczej do suchej cery.
Na Mazidłach poproś o próbki 2-3 olejów. Do tłustej trądzikowej buzi wybieraj spośród oleju konopnego, z komosy, z nasion bawełny, z nasion czarnej porzeczki (jeśli nie jesteś na nią uczulona), z orzecha włoskiego (jeśli nie jesteś na niego uczulona), z czarnuszki oraz maceratów brzozowego (śladowe ilości substacji podobnej do kwasu salicylowego) , z kasztanowca i z alg - maceraty są robione na oleju słonecznikowym.
Oleje w mazidłach konserwowane są mieszanką tokoferoli (wit. E) oraz BHT lub olejowym ekstraktem z rozmarynu - zerkaj do specyfikacji, jeśli chcesz któregoś składnika uniknąć. BHT może ponoć podrażniać.

Cytat:
hydrolat zielona herbata
tak mi się wydaje, że będzie najlepszy - jesli pijesz zieloną herbatę i nie masz reakcji alergicznej to będzie najbezpieczniejszy.

Cytat:
coś z Nowidermu (cholesterol) lub tuming balsamu mocznikiem
- napisz do Thanatosa z pytaniem, czy zamierza znowu wprowadzić ceramidy, bo się niestety poprzednia partia skończyła - łatwo je dodać do gotowego balsamu. Komplet ceramidów znajdziesz w tanich balsamach marki CERAVE - niestety dostępne tylko w USA, jeśli masz kogoś, kto by Ci mógł je przysłać. Kremy z ceramidami często nie dają uczucia nawilżenia - ich działanie jest długofalowe, wzmacniają barierę skórną, uszczelniają skórę - są doskonałe dla atopowców.
Noviderm - ceramidy ma chyba tylko w kremach do twarzy, w cerii ceracuta, ale przy trądziku raczej nie chodzi o uszczelnienie bariery skórnej tylko jej delikatne złuszczanie, żeby zastopować nieprawidłowe rogowacenie skóry (stąd w produktach przeciwtrądzikowych te wszystkie kwasy). Jak znajdę ulotkę Novidermu, bo mi się gdzieś przewalała po domu, to Ci ją zeskanuję, firma podała w niej też składy. Jeśli jej nie odszukam, możesz napisać do apteki internetowej lekolandia.pl - mają wiele produktów tej firmy i odpisują na pytania o składy.

jeśli chodzi o ceramidy, to ma je jeszcze apteczna firma ORION pharma - nie jest to komplet ceramidów, ale kremy są stosunkowo niedrogie i co ważne, dostępne w dwóch pojemnościach, małej (na testy lub do twarzy) i dużej.
Ceramidy ma
bevita
Aqua, Caprylic/capric triglyceride, Polydecene, Sorbitan olivate, Coco-caprylate/caprate, Squalane, Glycerin, Isononyl isononate, Tribehenin, Panthenol, Magnesium stearate, Magnesium sulfate, Ceramide III, Methylparaben, Propylparaben.
i
ceralan
Aqua, Paraffinum Liquidum, Sorbitan Stearate, Stearyl Alcohol, Polyacrylamide, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, C 13-14 Isoparaffin, Milk Lipids, Laureth-7, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Ceramide 3, Propylparaben, Isobutylparaben.

Nie zniechęcaj się parafiną i trójglicerydami - do wysuszonej skóry są doskonale (o ile same nie podrażniają, ale raczej nie należą do alergenów)

Ceramidy zawiera również polska seria LIPIDIA Iwostinu (KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...gdzie=produkty)


Cytat:
emulgator (jaki)
płynna lecytyna (tzw czwórka) ma dużo trójglicerydów - weź polysorbate 80 lub glyceryl cocoate (dla mnie ten drugi lepiej myje) Możesz wziąć jeden, a drugiego poprosić próbkę.

Cytat:
A jakie dodatki (akcesoria winnam kupić)?
butelkę na olejek, jeśli nie masz jakiegoś opakowania w domu
cylinder miarowy (zlewka nie ma dokładnej skali) - na płyny
łyżeczką miarową na niacynamid - jakąś małą, ie będziesz pewnie robić dużych porcji, najlepsza będzie mała biała łyżeczka miarowa.


Cytat:
W małego chemika się będę bawić
Życzę powodzenia
Cytat:
Może są jeszcze jakieś propozycje?
mocznik do tuningowania balsamów. ALe nic więcej - testuj powoli i po kolei, bo coś Ci zaszkodzi, nie będziesz wiedzieć co, i się zniechęcisz. Najpierw sprawdź hydrolat, potem do małej porcji hydrolatu dodawaj 1 procent niacynamidu. To jest świetny i wszechstronny składnik, ale są osoby, które podrażnia w większej ilości. Taki tonik najlepiej rano pod filtr.
Olej przestuj sam, potem z emulgatorem do mycia.
Sprawdź sam kwas hialuronowy, a potem mieszaj go ze sprawdzonym olejem na dłoni - dwie krople oleju i odrobina kwasu wyciśnięta z butelki, wymieszaj na dłoni i na buzię. Sama ustalisz ile potrzebujesz oleju a ile kwasu.

Kwas hialuronowy jest też dobry pod filtr, żeby się mniej świecił. Możesz dodawać go do hydrolatu, możesz stosować solo na hydrolat z niacynamidem a pod filtr - tu również sama dopasujesz pożądaną ilość i sposób stosowania. Nadmiar kwasu może powodować uczucie ściągnięcia skóry i rolowanie filtra.

W zasadzie powinnaś jeszcze wziąć kaws mlekowy i papierki lakmusowe, ale na początek to zbędne, nie będziesz robić skomplikowanych mieszanek wymagających sprawdzenia pH. Niacynamid wprawdzie ma wysokie pH, ale nie będziesz go stosować w dużych ilościach (przy stężęniu 5% należy już dać kroplę kwasu mlekowego, żeby uzyskać pH skóry)


O pielęgnacji skóry tłustej możesz poczytać także w bibliotece mazideł: http://www.mazidla.com/index.php?opt...=279&Itemid=73
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 16:44   #30
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Dziękuję Adore - wszystko mi rozpisałaś tak jak należy.
Się zakupki szykują (nawet słowa mamy, że przez wpłatę jest sporo drożej mnie nie wkurza) - Monia ile (tak orientacyjnie) płaciłaś w Polsce na poczcie - ile złotych?
P.S Monia - zazdroszczę ci, że mieszkasz w Niemczech (jestem od tego kraju uzależniona) - maleńki oftop.
Pozdrawiam Werka
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.