Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-10, 07:53   #1
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207

Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza?


Jak w temacie - mam włosy przetłuszczające się i to dość mocno - muszę myć najrzadziej co dwa dni, a wczoraj od fryzjerki usłyszałam, że mam bardzo przesuszone włosy . Czy jedno drugiego nie wyklucza? Zawsze mi sie zdawało, że włosy przetłuszczone nigdy nie będą suche, a tu ....zonk.
Ale faktem jest, że sama ostatno zauważyłam, że po myciu są troche jakby sianowate, ale z kolei następnego dnia juz przyklapnięte i nieświeże . Fryzjerka zaleciła kurację jedwabiem (Bio Silk lub Chi). A co Wy polecacie, żeby mocno nawilżyć, a jednocześnie nie spowodować nadmiernego przetłuszczania włosów? Jakim szamponem myć (do tej pory używałam Joannę 'Z apteczki babuni' normalizujący do włosów przetłuszczających i odżywke z tej samej serii)?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:51   #2
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Co dwa dni. Oh, jak ja chciałabym myć włosy co dwa dni. Myję codziennie.

Do mycia jakiś delikatny szampon.Np. babydream Odżywka, bez silikonów, nieobciążająca,ale nawilżająca. Możesz sprobować kallosa al latte. Ja nakładam od ucha , zostawiam na głowie sporo czasu i nie obciąża ani troszkę.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:55   #3
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
J a wczoraj od fryzjerki usłyszałam, że mam bardzo przesuszone włosy . Czy jedno drugiego nie wyklucza? Zawsze mi sie zdawało, że włosy przetłuszczone nigdy nie będą suche,
Przetłuszcza się skóra głowy, a włosy suche - mało nawilżony włos, dlatego obie rzeczy wcale nie muszą wykluczać

Kiedy włosy się przetłuszczają trzeba zrezygnować, albo zminimalizować używanie pianek, lakierów żeli i innych cudów - niewidów. Chyba że się coś zmieniło, ale kiedyś tak gdzieś przeczytałam
A co do nawilżania - gdzieś na forum były świetne maseczki domowej roboty na nawilżenie i odżywienie włosów
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:09   #4
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Cytat:
Napisane przez Kasiarzynek Pokaż wiadomość
Przetłuszcza się skóra głowy, a włosy suche - mało nawilżony włos, dlatego obie rzeczy wcale nie muszą wykluczać

Kiedy włosy się przetłuszczają trzeba zrezygnować, albo zminimalizować używanie pianek, lakierów żeli i innych cudów - niewidów. Chyba że się coś zmieniło, ale kiedyś tak gdzieś przeczytałam
A co do nawilżania - gdzieś na forum były świetne maseczki domowej roboty na nawilżenie i odżywienie włosów
No właśnie, przetłuszcza sie skóra głowy. Jeśli zaczne stosować jakieś maseczki i odżywki to automatycznie maja one kontakt ze skórą. Czy nie zacznie sie ona jeszcze bardziej przetłuszczać?

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Co dwa dni. Oh, jak ja chciałabym myć włosy co dwa dni. Myję codziennie.

Do mycia jakiś delikatny szampon.Np. babydream Odżywka, bez silikonów, nieobciążająca,ale nawilżająca. Możesz sprobować kallosa al latte. Ja nakładam od ucha , zostawiam na głowie sporo czasu i nie obciąża ani troszkę.
Czyli na jakie składniki zwracać uwagę (co to są te silikony - kojarzą mi się jednoznacznie z biustem ) ?
Co to znaczy, że nakładasz od ucha? Że nie przy skórze? Ja mam włosy krótkie, więc raczej muszę nałożyć przy skórze.

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Do mycia jakiś delikatny szampon.Np. babydream
Czyli zrezygnować z szamponu do włosów przetłuszczających?

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-07-10 o 10:25 Powód: post pod postem
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:29   #5
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
No właśnie, przetłuszcza sie skóra głowy. Jeśli zaczne stosować jakieś maseczki i odżywki to automatycznie maja one kontakt ze skórą. Czy nie zacznie sie ona jeszcze bardziej przetłuszczać?



Czyli na jakie składniki zwracać uwagę (co to są te silikony - kojarzą mi się jednoznacznie z biustem ) ?
Co to znaczy, że nakładasz od ucha? Że nie przy skórze? Ja mam włosy krótkie, więc raczej muszę nałożyć przy skórze.


Czyli zrezygnować z szamponu do włosów przetłuszczających?
po pierwsze- nie pisz postów pod sobą (opcja edycji i multicytowania)
po drugie- odżywka nie musi mieć kontaktu ze skórą- można ją nakładać od ucha. Skoro masz włosy krótkie to ciężko będzie Ci korzystać z tej "metody" ale myślę, że jak się pogimnastykujesz to uda Ci się tak nałożyć, żeby nie kontaktowała się ze skórą.
po trzecie- o silikonach jest oddzielny wątek ("produkty do włosów bez silikonów") odsyłam do wyszukiwarki.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:31   #6
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Jak w temacie - mam włosy przetłuszczające się i to dość mocno - muszę myć najrzadziej co dwa dni, a wczoraj od fryzjerki usłyszałam, że mam bardzo przesuszone włosy . Czy jedno drugiego nie wyklucza? Zawsze mi sie zdawało, że włosy przetłuszczone nigdy nie będą suche, a tu ....zonk.
Ale faktem jest, że sama ostatno zauważyłam, że po myciu są troche jakby sianowate, ale z kolei następnego dnia juz przyklapnięte i nieświeże . Fryzjerka zaleciła kurację jedwabiem (Bio Silk lub Chi). A co Wy polecacie, żeby mocno nawilżyć, a jednocześnie nie spowodować nadmiernego przetłuszczania włosów? Jakim szamponem myć (do tej pory używałam Joannę 'Z apteczki babuni' normalizujący do włosów przetłuszczających i odżywke z tej samej serii)?
Po pierwsze: WYSZUKIWARKA przeszukaj pod hasłami : włosy mieszane; tłuste; suche i poczytaj. Co do tego jedwabiu to można go sobie wsadzic w 4 litery, przy takich włosach Masa silikonów (w biosilku jeszcze alkohol), ktore obciążają, przetłuszczają i poprawiają wygląd tylko doraźnie Zapewne jedwab był do kupienia na miejscu u fryzjerki, albo one naprawde nie znają nic lepszego A szampon powinien byc łagodny bez silnych detergentów np. dla dzieci (polecam babydream z rossmana ok. 3-4zł), napewno nie ziołowy, bo takie wysuszaja. Mozesz spróbowac też mycia odzywką wiecej o tej metodzie poczytasz tutaj http://www.laboratoriumurody.pl/foru...1fe127bf9b8160
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:37   #7
nikuss3006
Raczkowanie
 
Avatar nikuss3006
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 62
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

hmm.. a ja uwazam ze jedwab ii tak jest bardzi dobry do taki wloskow.
Sama mam wlosy takie same jak<aferka> musze je myc co 2 dni najmniej, bo sie przetluszczaja..ale takze mam je bardzo suche i popalone po zabiegach fryzjerskich.
Polecam myc wlosy tak jak do tej pory ale szamponem regenerujacym badz nawilzajacym i pozniej na suche lub wilgotne wlosy nakladac wosk ..ale nie na skore glowy!!!!!
wczoraj w dodatku naczytalam sie o zabiegach z olejkiem rycynowym, ponoc jest barzo dobry na poniszczone wlosy ale jednoczesnie jest bardzo tlusty wiec tez trzeba uwazac ze skora glowy...kupilam sobie taki olejek i jutro mam zamiar go wyprobowac..ale jeszcze nie wiem jak. Sa rozne sposoby mozna go wmasowac w skore glowy( ponoc wlosy szybciej rosna)
mozna dodac do odzywki badz balsamu, i takze zrobic maske z zoltkiem orazz sokiem z cytryny. oczywiscie nalezy to bardzo obficie pozniej spolukac!
zna ktos moze sposoby uzycia tego olejku? jakies proporcje ile olejku a ile soku z cytryny itd??
nikuss3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 11:09   #8
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez nikuss3006 Pokaż wiadomość
hmm.. a ja uwazam ze jedwab ii tak jest bardzi dobry do taki wloskow.
Sama mam wlosy takie same jak<aferka> musze je myc co 2 dni najmniej, bo sie przetluszczaja..ale takze mam je bardzo suche i popalone po zabiegach fryzjerskich.
Polecam myc wlosy tak jak do tej pory ale szamponem regenerujacym badz nawilzajacym i pozniej na suche lub wilgotne wlosy nakladac wosk ..ale nie na skore glowy!!!!!
wczoraj w dodatku naczytalam sie o zabiegach z olejkiem rycynowym, ponoc jest barzo dobry na poniszczone wlosy ale jednoczesnie jest bardzo tlusty wiec tez trzeba uwazac ze skora glowy...kupilam sobie taki olejek i jutro mam zamiar go wyprobowac..ale jeszcze nie wiem jak. Sa rozne sposoby mozna go wmasowac w skore glowy( ponoc wlosy szybciej rosna)
mozna dodac do odzywki badz balsamu, i takze zrobic maske z zoltkiem orazz sokiem z cytryny. oczywiscie nalezy to bardzo obficie pozniej spolukac!
zna ktos moze sposoby uzycia tego olejku? jakies proporcje ile olejku a ile soku z cytryny itd??
nie wiem o jakim jedwabiu mówisz, ale bioslikowy ma denat w składzie i jak już wspomniała Karla same silikony. Już mi się nie chce po raz setny wygłaszać opinii na ten temat. Powiem krótko- włosy suche wymagają regeneracji a alkohol+silikony tego NIE zapewnią.
O maseczce z rycyny jest odrębny wątek- odsyłam do wyszukiwarki
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:29   #9
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez nikuss3006 Pokaż wiadomość
hmm.. a ja uwazam ze jedwab ii tak jest bardzi dobry do taki wloskow.
Sama mam wlosy takie same jak<aferka> musze je myc co 2 dni najmniej, bo sie przetluszczaja..ale takze mam je bardzo suche i popalone po zabiegach fryzjerskich.
Polecam myc wlosy tak jak do tej pory ale szamponem regenerujacym badz nawilzajacym i pozniej na suche lub wilgotne wlosy nakladac wosk ..ale nie na skore glowy!!!!!
wczoraj w dodatku naczytalam sie o zabiegach z olejkiem rycynowym, ponoc jest barzo dobry na poniszczone wlosy ale jednoczesnie jest bardzo tlusty wiec tez trzeba uwazac ze skora glowy...kupilam sobie taki olejek i jutro mam zamiar go wyprobowac..ale jeszcze nie wiem jak. Sa rozne sposoby mozna go wmasowac w skore glowy( ponoc wlosy szybciej rosna)
mozna dodac do odzywki badz balsamu, i takze zrobic maske z zoltkiem orazz sokiem z cytryny. oczywiscie nalezy to bardzo obficie pozniej spolukac!
zna ktos moze sposoby uzycia tego olejku? jakies proporcje ile olejku a ile soku z cytryny itd??
Moim zdaniem szampon nawilzający/regenerujący nie jest dobrym rozwiązaniem. Wydaje mi sie ze tylko obciąży włosy i nic innego z nim nie zrobi, bo nie wierzę, że zadziała przez 30sekund. Według mnie lepszym rozwiązaniem byłby zwykły szampon, a potem dobra, lekka odżyka/maska np. gloria. A olejek rycynowy i wszystkie inne oleje trzeba dokładnie zmyć szamponem ze 2 razy
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:30   #10
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
po pierwsze- nie pisz postów pod sobą (opcja edycji i multicytowania)
Przepraszam, mój błąd.

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Co do tego jedwabiu to można go sobie wsadzic w 4 litery, przy takich włosach Masa silikonów (w biosilku jeszcze alkohol), ktore obciążają, przetłuszczają i poprawiają wygląd tylko doraźnie Zapewne jedwab był do kupienia na miejscu u fryzjerki, albo one naprawde nie znają nic lepszego A szampon powinien byc łagodny bez silnych detergentów np. dla dzieci (polecam babydream z rossmana ok. 3-4zł), napewno nie ziołowy, bo takie wysuszaja.
Faktycznie jedwab był do kupienia na miejscu - myslisz że to tylko akcja marketingowa ze strony tej fryzjerki?
Szampon nie ziołowy, no świetnie tylko jaki inny zapewni mi dokładne oczyszczenie tłustej skóry głowy i nie spowoduje szybszego jej przetłuszczania? Używałam kiedyś szamponu dla dzieci i efekt był taki, że musiałam włosy myc codziennie.

Cytat:
Napisane przez nikuss3006 Pokaż wiadomość
hmm.. a ja uwazam ze jedwab ii tak jest bardzi dobry do taki wloskow.
No i jestem w kropce - jadni za inni przeciw

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Według mnie lepszym rozwiązaniem byłby zwykły szampon, a potem dobra, lekka odżyka/maska np. gloria.
Co rozumiesz przez zwykły szampon? Może byc do przetłuszczających?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:44   #11
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Przepraszam, mój błąd.



Faktycznie jedwab był do kupienia na miejscu - myslisz że to tylko akcja marketingowa ze strony tej fryzjerki?
Szampon nie ziołowy, no świetnie tylko jaki inny zapewni mi dokładne oczyszczenie tłustej skóry głowy i nie spowoduje szybszego jej przetłuszczania? Używałam kiedyś szamponu dla dzieci i efekt był taki, że musiałam włosy myc codziennie.



No i jestem w kropce - jadni za inni przeciw
Zapewne chciała Ci go wcisnąć
Myjesz włosy co 2 dni, wiec podejrzewam że to przetłuszczanie nie jest bardzo intensywne. Ja myje codziennie, pod koniec dnia moje włosy wyglądają tak że nie wyglądają i szampony dla dzieci sprawdzają sie u mnie bardzo dobrze. Wiadomo że co wlos to inna reakcja, ale czasem skóra musi sie przyzwyczaic do łagodniejszych detergentów, które sa na ogół w takich szamponach. A szampony ziolowe są ok, ale nie przy suchych włosach.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 12:59   #12
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Jakoś nie mam zaufania do szamponów dla dzieci. Zawsze mam wrażenie, że włosy nie są dokładnie oczyszczone. Ale może to kwestia przyzwyczajenia. Tylko chciałabym uniknąć mycia codziennie, a obawiam się, że przy szamponie dla dzieci tego nie uniknę (właśnie z tego powodu zdecydowałam się na szampon ziołowy, że bardzo ładnie normalizował przetłuszczanie dzięki czemu mogę myć co dwa dni).
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:00   #13
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Przepraszam, mój błąd.
nie ma sprawy

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Szampon nie ziołowy, no świetnie tylko jaki inny zapewni mi dokładne oczyszczenie tłustej skóry głowy i nie spowoduje szybszego jej przetłuszczania? Używałam kiedyś szamponu dla dzieci i efekt był taki, że musiałam włosy myc codziennie.
a jak długo stosowałaś szampony dziecięce? I jakie to były? Bo wiele z tych bobaskowych szamponów wcale nie jest tak łagodna (standardowe detergenty). Druga sprawa- uregulowanie działania gruczołów łojowych to wcale nie taka prosta sprawa i wymaga cierpliwości. Często efekty przychodzą dopiero po kilku miesiącach. Przede wszystkim na początek warto odstawić silikony. Substancje te często przyczyniają się do tego typu problemów. Warto też zainwestować w coś do wcierania w skalp [może Jantar- odżywka do włosów i skóry głowy]
Co do jedwabiu- ten biosilka zawiera denat więc regularne stosowanie jest niewskazane. Z kolei Chi nie zawiera alkoholu- ale składa sie praktycznie z samych silikonów. Ergo- do ochrony końcówek przed łamaniem/rozdwajaniem jest ok ale nie można się spodziewać po nim regeneracji. Co więcej- zawiera trudnozmywalne silikony, których usunięcie wymaga użycia silnych detergentów (błędne koło). Twoim włosom (bez względu na to czy się przetłuszczają czy nie) należy się solidne nawilżenie i łagodne mycie. Zainwestuj w jakaś lekką odżywkę. Może gloria?
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:52   #14
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Szampony dla dzieci, te "od pierwszych dni życia" są bardzo łagodne, natomiast bywają i takie, które nie różnią się niczym od normalnych szamponów dla dorosłych, o czym pisała Jolie.

Po przerzuceniu się na delikatne szampony skóra głowy często zaczyna się mniej przetłuszczać, ale trzeba mieć na uwadze, że takie szampony nie zmyją silikonów czy substancji zawartych w środkach do stylizacji, przez co można mieć wrażenie ciągłego "nie domycia" skóry.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 14:02   #15
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
nie ma sprawy
a jak długo stosowałaś szampony dziecięce? I jakie to były?
Dawno to było, ale z tego co pamiętam to był to Johnson&Johnson. Zużyłam ze trzy butelki a potem nie starczyło mi cierpliwości.

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Zainwestuj w jakaś lekką odżywkę. Może gloria?
Dzisiaj idę na zakupy kosmetyczne, to poszukam tej glorii - (masz na mysli Maskę do włosów? ), ale obawiam się, że trudno ją będzie dostać (nie szukałam dokładnie ale nigdy mi sie nie rzuciła po oczach )
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 14:42   #16
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Dawno to było, ale z tego co pamiętam to był to Johnson&Johnson. Zużyłam ze trzy butelki a potem nie starczyło mi cierpliwości.


Dzisiaj idę na zakupy kosmetyczne, to poszukam tej glorii - (masz na mysli Maskę do włosów? ), ale obawiam się, że trudno ją będzie dostać (nie szukałam dokładnie ale nigdy mi sie nie rzuciła po oczach )
Też myłam J&J i nie chwalę sobie go. Za to uwielbiam Bebi z Barwy.
Owszem- mam na myśli maskę Pollena Malwa Studio Gloria. Wiem, że cięzko ja dostać. Z tego co się orientuję jest to nabycia w sieci Auchan. Poleciłabym też Kallosa mlecznego, ale skoro masz tendencję do przetłuszczania to może się nie sprawdzić.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 14:56   #17
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Też myłam J&J i nie chwalę sobie go. Za to uwielbiam Bebi z Barwy.
Owszem- mam na myśli maskę Pollena Malwa Studio Gloria. Wiem, że cięzko ja dostać. Z tego co się orientuję jest to nabycia w sieci Auchan. Poleciłabym też Kallosa mlecznego, ale skoro masz tendencję do przetłuszczania to może się nie sprawdzić.
Idę więc na łowy
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 16:01   #18
Maja2312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Witajcie,

Zainteresował mnie problem o jakim piszecie, bo sama to przeżywałam w zeszłym roku. Znajomy fryzjer polecił mi szampon łagodzący działający na skórę głowy, i nawilżającą lub regenerującą maskę/odżywkę do włosów. Początkowo nie widziałam rezultatów, ale po ok miesiącu regularnego stosowania skóra przestała się przetłuszczać. Fryzjer również zakazał mi używać"popularnych" lakierów, ponieważ zawierają dużą ilość alkoholi (denaturatu) który może powodować uczulenia.
Co do silikonów i jedwabiu to chyba dziewczyny macie rację. Jak zaczynam go używać, to po ok miesiącu zaczynają się cuda z włosami. Przesuszone, łamią się, swędzi skóra...
Maja2312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 16:10   #19
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Po przerzuceniu się na delikatne szampony skóra głowy często zaczyna się mniej przetłuszczać, ale trzeba mieć na uwadze, że takie szampony nie zmyją silikonów czy substancji zawartych w środkach do stylizacji, przez co można mieć wrażenie ciągłego "nie domycia" skóry.
Jeśli chodzi o srodki to stylizacji to można sie ich pozbyc za pomocą sody/aspiryny dodanej do szamponu Gorzej z silikonami, ale można wybierac produkty tylko z łatwozmywalnymi, albo całkowicie je ograniczyc.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 16:19   #20
Maja2312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Mi fryzjer zrobił rekonstrucję włosów, na której początku jest zabieg oczyszczający. Faktycznie po zabiegu miałam włosy jakby lżejsze i bardziej miękkie.
Maja2312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 17:09   #21
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Aferka mam do Ciebie prośbę. Widzę, że też jesteś z Katowic, więc jak znajdziesz gdzieś tę maskę to napisz proszę mam podobny problem jak Ty, więc też by mi się przydała
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 08:03   #22
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez talus Pokaż wiadomość
Aferka mam do Ciebie prośbę. Widzę, że też jesteś z Katowic, więc jak znajdziesz gdzieś tę maskę to napisz proszę mam podobny problem jak Ty, więc też by mi się przydała
Kupiłam wczoraj w Skarbku ( na drugim piętrze) . A podobno są rówież w Auchanie.
Zastanawiałam sie nawet czy nie kupić od razu 2 skoro sa takie problemy z jej kupieniem, ale postanowiłam wypróbować najpierw jedną.
Teraz mi powiedzcie, czy stosujecie ją po każdym myciu? Ja zawsze myje włosy rano więc nie bardzo mam czas, żeby paradować z maseczką na głowie przez ok 10 minut ( a czytałam, że dziewczyny polecają, żeby trzymac ją jeszcze dłużej). Czy wystarczy po każdym myciu jakiaś inna odżywka a tę maskę zastosować np. raz na tydzień? Będą efekty czy raczej nie?
Kupiłam też w Rossmanie szampon Babydream, ale trochę boje się tego wyciągu z rumianku. Po pierwsze - mam ciemne włosy i wolałabym żeby takie zostały, po drugie swego czasu rumianek delikatnie mnie uczulał. Nie była to jakaś dramatyczna reakcja, ale jednak. Czy szampon Bebe z Barwy tez zwiera rumianek?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 12:09   #23
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj w Skarbku ( na drugim piętrze) . A podobno są rówież w Auchanie.
Zastanawiałam sie nawet czy nie kupić od razu 2 skoro sa takie problemy z jej kupieniem, ale postanowiłam wypróbować najpierw jedną.
Teraz mi powiedzcie, czy stosujecie ją po każdym myciu? Ja zawsze myje włosy rano więc nie bardzo mam czas, żeby paradować z maseczką na głowie przez ok 10 minut ( a czytałam, że dziewczyny polecają, żeby trzymac ją jeszcze dłużej). Czy wystarczy po każdym myciu jakiaś inna odżywka a tę maskę zastosować np. raz na tydzień? Będą efekty czy raczej nie?
Kupiłam też w Rossmanie szampon Babydream, ale trochę boje się tego wyciągu z rumianku. Po pierwsze - mam ciemne włosy i wolałabym żeby takie zostały, po drugie swego czasu rumianek delikatnie mnie uczulał. Nie była to jakaś dramatyczna reakcja, ale jednak. Czy szampon Bebe z Barwy tez zwiera rumianek?
Możesz też spróbować robić na odwrót. Najpier maska a potem mycie (przy czym myć samą skórę a włosy tylko spłukiwać pianą- z tego co pamiętam masz krótkie włosy więc nie będzie to takie banalnie proste- ale chyba się da) Albo tradycyjnie- a w tzw międzyczasie przygotować sobie śniadanko

Ja babydreama jakoś nie za bardzo lubię, ale wiele wizażanek sobie chwali. Co do uczulania- z tego co pamiętam to Truskawkowa miała z nim przeboje. Jak Ci się nie spodoba to wciśniesz siostrze/mamcie/kuzynce.....

Co do Bebi- kocham ten szampon- rumianku w nim brak. Ja jestem skalpowym wrażliwcem (chociaż nie w kwestii alkoholu ) i mnie większość szamponów "normalnych" podrażnia. Łeb swędzi niesamowicie. A po Bebi jak ręką odjął. Może to kwestia braku NaCl w składzie
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 13:13   #24
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Co do Bebi- kocham ten szampon- rumianku w nim brak. Ja jestem skalpowym wrażliwcem (chociaż nie w kwestii alkoholu ) i mnie większość szamponów "normalnych" podrażnia. Łeb swędzi niesamowicie. A po Bebi jak ręką odjął. Może to kwestia braku NaCl w składzie
Niestety Bebi tez niełatwo dostać - gdybym go znalazła wczoraj w sklepie to pewnie bym kupiła, a że nie znalazłam - ostał sie babydream. Zobaczymy, może nie będzie tak źle.
Ja generalnie jestem alergikiem i wrażliwcem stąd moje obawy.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 14:09   #25
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Niestety Bebi tez niełatwo dostać - gdybym go znalazła wczoraj w sklepie to pewnie bym kupiła, a że nie znalazłam - ostał sie babydream. Zobaczymy, może nie będzie tak źle.
Ja generalnie jestem alergikiem i wrażliwcem stąd moje obawy.
oj wiem, że ciężko go dostac Skoro jesteś takim wrażliwcem to może najsampierw zrób jakąś próbę uczuleniową. Zawsze to lepiej jak swędzi/piecze/boli tylko kawałek skóry a nie cała głowa
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 14:38   #26
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Jak w temacie - mam włosy przetłuszczające się i to dość mocno - muszę myć najrzadziej co dwa dni, a wczoraj od fryzjerki usłyszałam, że mam bardzo przesuszone włosy . Czy jedno drugiego nie wyklucza? Zawsze mi sie zdawało, że włosy przetłuszczone nigdy nie będą suche, a tu ....zonk.
Ale faktem jest, że sama ostatno zauważyłam, że po myciu są troche jakby sianowate, ale z kolei następnego dnia juz przyklapnięte i nieświeże . Fryzjerka zaleciła kurację jedwabiem (Bio Silk lub Chi). A co Wy polecacie, żeby mocno nawilżyć, a jednocześnie nie spowodować nadmiernego przetłuszczania włosów? Jakim szamponem myć (do tej pory używałam Joannę 'Z apteczki babuni' normalizujący do włosów przetłuszczających i odżywke z tej samej serii)?
Oczywiście, ze się nie wyklucza... Ja też miałam taki problem, ale sobie z nim poradziłam.

Na przetłuszczająca się skórę głowy polecam szmpony peelingujące, przeciw łupieżowe, ostatnie płukanie włosów po umyciu zimną wodą, również skórę głowy (działa!). Jezeli używasz dużo środków do stylizacji to zrezygnuj z nich na jakiś czas, zeby skóra odzyskała równowagę. Z ewentualnej prostownicy i lokówki również.

Na przesuszone włosy w tym przypadku oczywiście maseczki i odżywki, ale nie nakładaj ich na skórę głowy, ani na włosy u nasady. Świetne są maseczki z olejkiem rycynowym i odżywki z miodem. Jedwab też pomoże, ale wciera się go w końcówki, inaczej będziesz miała jeszcze gorzej przetłuszczoną głowę.
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 20:04   #27
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj w Skarbku ( na drugim piętrze)
jak jest w Skarbku to super dziękuje bardzo za informacje
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 17:04   #28
Aangel23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Jak w temacie - mam włosy przetłuszczające się i to dość mocno - muszę myć najrzadziej co dwa dni, a wczoraj od fryzjerki usłyszałam, że mam bardzo przesuszone włosy . Czy jedno drugiego nie wyklucza? Zawsze mi sie zdawało, że włosy przetłuszczone nigdy nie będą suche, a tu ....zonk.
Ale faktem jest, że sama ostatno zauważyłam, że po myciu są troche jakby sianowate, ale z kolei następnego dnia juz przyklapnięte i nieświeże . Fryzjerka zaleciła kurację jedwabiem (Bio Silk lub Chi). A co Wy polecacie, żeby mocno nawilżyć, a jednocześnie nie spowodować nadmiernego przetłuszczania włosów? Jakim szamponem myć (do tej pory używałam Joannę 'Z apteczki babuni' normalizujący do włosów przetłuszczających i odżywke z tej samej serii)?
To sie nazywa wlosy tluste u nasady a suche na koncach i do takiego rodzaju wlosow powinnas uzywac kosmetykow i w zadnym wypadku nie nakladac odzywek u nasady, tylko od polowy wlosow i na koncach
Aangel23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 18:37   #29
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Ja wiem ze to nie jest wątek o WAXie ale stosuje go od jakiegos czasu (mam włosy takie jak autorka tego wątka, czyli mieszane, takie do ramion) no i jego powinno sie nakładać i na włosy i na skórę głowy i czy to z czasem nie spowoduje jeszcze szybszego przetłuszczania sie skóry głowy?? Bo juz teraz myje włosy codziennie i nie chciałabym zeby jeszcze bardziej mi sie przetłuszczały A tutaj wszyscy piszą ze odzywki czy maseczki trzeba nakładać "od ucha". Ale wydaje mi sie ze wtedy WAX nie zadziała tak jak powinien
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 19:05   #30
Aangel23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ja wiem ze to nie jest wątek o WAXie ale stosuje go od jakiegos czasu (mam włosy takie jak autorka tego wątka, czyli mieszane, takie do ramion) no i jego powinno sie nakładać i na włosy i na skórę głowy i czy to z czasem nie spowoduje jeszcze szybszego przetłuszczania sie skóry głowy?? Bo juz teraz myje włosy codziennie i nie chciałabym zeby jeszcze bardziej mi sie przetłuszczały A tutaj wszyscy piszą ze odzywki czy maseczki trzeba nakładać "od ucha". Ale wydaje mi sie ze wtedy WAX nie zadziała tak jak powinien
wax naklada sie na wlosy i na Skore glowy, musisz go wetrzec, najlepiej zalozyc czepek, podgrzac suszarka i zawinac w recznik, najlepiej na conajmniej pol godziny. No i NIE stosowac czesciej niz jest to zalecane bo to bardziej ci zaszkodzi niz pomoze
I jeszcze jeden szczegol - musisz go BARDZO DOKLADNIE WYPLUKAC.
Aangel23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-24 12:10:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.