puder czy podkład ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-27, 18:04   #1
kfiatuszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 16

puder czy podkład ???


Co lepiej jest uzywac - pudru czy podkładu? Nie chce uzywac obu, do tej pory zawsze nakladalam sam podklad, ale poniewaz buzia mi sie przetluszcza , chce kupic puder. Czy wystarczy tylko on, czy nie obedzie sie bez podkladu? Mam cere mieszaną, zaczerwienioną troche, i troche przebarwien. Ma byc to delikatny makijaz do szkoly, nie musi wszsytkiego kryc, a tylko matowic i wygladac naturalnie Prosze o pomoc
kfiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 18:08   #2
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: puder czy podkład ???

jesli chodzi ci o puder sypki to lepiej uzyj jakiegos lekkiego podkładu. puder w kamieniu tworzy troszeczke maske. ja osobiscie polecam i ktorys z podkladow Manchattanu. podkład lepiej kryje i jest trwalszy
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 18:09   #3
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: puder czy podkład ???

Są fluidy łączące właściwości podkładu i pudru. Może takie wypróbujesz? Niestety nie mogę poolecić Ci konkretnych produktów. Pamiętam jedynie, że chyba Maybelline ma coś takiego w ofercie.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 18:26   #4
kfiatuszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 16
Re: puder czy podkład ???

jakie szybciutkie odpowiedzi dzieki
a sam puder sypki moze wystarczyc ? I czy mozna go nanosic takze w ciagu dnia? Nie wiem, jakos męczą mnie podklady ostatnio, ale moze wystarczy sie przerzucic na cos lzejszego. Teraz mam unifiance kryje za bardzo, bleee..
Moze polecicie mi lzejszy i troche matujacy podklad ?
Z góry dziekuje
kfiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 19:14   #5
kfiatuszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 16
Re: puder czy podkład ???

pomęcze was troszke znalazlam taki puderek na KW - "Max Factor, Creme Puff" . Pisze ze mozna go nakladac na mokro, a poprawki w ciagu dnia normalnie , na sucho. Czy to dobre wyjscie ?? A, i jeszcze jedno - czy to nie zatyka porów??
kfiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 19:19   #6
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: puder czy podkład ???

Jeśli masz idealną (czytaj: nadającą się do pokazania) cerę to możesz pozwolić sobie na sam puder. Ale używania pudru do krycia na dzień nie polecam - zawsze będzie go widać.

Jeśli przeszkadza ci cięzki podkład możesz poeksperymentować z leciutkimi podładami, które nie kryją, ale lekko ujednolicają cerę (dużo takich jest na rynku) i wykończyć pudrem dla nadania łagodnego matu.

Co do matującego podkładu to trudno mi coś polecić, bo z moich doświadczeń wynika, że to nie jest jednak zadanie podkładu. Zdarzyło mi się trafić kilka rzeczywiście matujących, ale wszystkie należały do ciężkich (np. colorstay).

Może twoja niechęć do podkładu jest winą tego konkretnego, którego używasz? Może rozwiązaniem będzie zwyczajnie zmiana na inny?

pozdr.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 19:33   #7
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: puder czy podkład ???

Maybelline Wonder Finish- super lekki podkladzik, wykonczenie pudrowe, dobrze kryje. polecam go. sama uzywałam Manchattan Soft&Light. bardzo dobry. mam go teraz co do Max Factor to sie nie wypowiadam poniewaz nie stac mnie na ten kosmetyk .
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-28, 08:22   #8
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: puder czy podkład ???

Ja na dzień stosuję takie wyjście: w miejscach gdzie należy coś zakryć nakładam Pan Stick Max Factor (bardzo fajnie działa jako korektor) i następnie pudruję Matującym Vipery Też nie lubię nakładać podkładu za często, a takie wyjście jest dla mnie idealne; mam naturalny makijaż W ciągu dnia jeśli zacznę się świecić matuję się najpierw chusteczką i ponownie nakładam trochę puderku
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 09:23   #9
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: puder czy podkład ???

Matujący podkład ma Oriflame, ale czy można go uznać za lekki, ciężko mi powiedzieć
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1898
A może wyjściem byłby krem tonujący i na to puder? Krem trochę wyrówna koloryt skóry, trochę zmatuje, a puder dokończy dzieła? Ja tak w wakacje robię, wtedy z podkładem czuję się jak z maską. Osobiście polecam Miraculum http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1296 Jest na prawdę dobry i niedrogi.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 16:59   #10
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: puder czy podkład ???

slonko napisał(a):
> Ja na dzień stosuję takie wyjście: w miejscach gdzie należy coś zakryć nakładam Pan Stick Max Factor (bardzo fajnie działa jako korektor) i następnie pudruję Matującym Vipery Też nie lubię nakładać podkładu za często, a takie wyjście jest dla mnie idealne; mam naturalny makijaż W ciągu dnia jeśli zacznę się świecić matuję się najpierw chusteczką i ponownie nakładam trochę puderku

To ja podobnie. tam gdzie wymaga tego sytuacja stosuję Pan Stik - a potem pudruję całą twarz. czasem mieszam Pan Stik z rozświetlaczem Vipery [aby rozświetlić twarz]. zazwyczaj nie nakładam podkładu na całą twarz. natomiast nie radzę tuszować niedoskonałości przy pomocy pudru. efekt - nienaturalny.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 08:54   #11
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: puder czy podkład ???

Jezeli masz nieco zaczerwienioną buzcie, z małymi przebarwieniami radze raczej siegnąć po podkład. Myślenie, że podkład wyglada nienaturalnie jest błędne ponieważ wszystko zalezy od rodzaju podkładu i umiejetności jego nałożenia.
Podkłady ładnie wyrównuja koloyrt skóry, a jeżeli wybierzesz specyfik o lekkiej konsystencji to nie muszisz sie obawiać, że będzie wygladał nienaturalnie. Sam puder nie zatuszuje Ci przebarwień, a istnieje niebezpieczeństwo, że źle dobrany kolor pudru nada buzi ziemisty odcień.

Przetestuj kosmetyki polecane przez dziewczyny

pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-29, 19:32   #12
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: puder czy podkład ???

ja tylko dodam, że polecam dobry podkład transparentny w płynie i dobry puder... umiejętnie nałożony ani jeden ani drugi nie będzie widoczny za to: wyrówna koloryt twarzy i lekko ją przymatuje
a jeśli rzeczywiście tylko podkład albo puder - to mogę polecić podkład matujący w kamieniu - nakładany wilgotną gąbeczką lateksową powinien być lekki i matujący, a w dodatku można go stosować na sucho jako pudru
pozdrawiam
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 19:37   #13
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: puder czy podkład ???

zapomniałem tylko dodać, że taki matujący podkład może wysuszać skórę, więc trzeba bardzo dobrze o nią dbać
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-30, 11:04   #14
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: puder czy podkład ???

Sarenko, widzę że mamy podobne upodobania makijażowe

pozdrawiam
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-30, 11:30   #15
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: puder czy podkład ???

hej, mam ten zachwalany w KW puder Creme Puff, on nie jest drogi, ok. 29 zł, na mokro próbowałam go nałożyć, ale mi nie wyszło. Mnie on raczej nie zadowala, jest ciężki i widać go na twarzy. jeśli chcesz czegoś naturalnego, to na pewno on Cie nie zadowoli.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 07:06   #16
kajooka
Raczkowanie
 
Avatar kajooka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 150
Puder czy podkład?

Witam. Mam 16 lat i chodzę do okropnej szkoły... W ogóle nie możemy się malować, nie możemy nawet używać głupiego tuszu do rzęs... Dlatego proszę o pomoc:
Do tej pory używałam pudru o konsystencji musu i muszę przyznać, że raczej nie jestem z niego zadowolona. Potrzebuję czegoś, co zmatowiłoby mi twarz i wyglądało naturalnie. A może lepiej użyć podkładu? Znacie jakieś dobre? Hmm... Myślałam też nad podkładami rozświetlającymi. Który możecie mi polecić? I jeszcze jedno: jak się malować, aby makijaż wyglądał bardzo naturalnie i żeby nie mogli się do mnie przyczepić?
kajooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 08:59   #17
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Puder czy podkład?

Raczej zrezygnuj z podkladu, nieumiejetnie nalozony jest bardzo widoczny i podkresla niedoskonalosci (ja nie znam chyba ani jednego podkladu ktory kamufluje bez podkreslania wad skory, nawet mojej bezproblemowej raczej. A uzywalam renomowanych firm podkladow...) Zamiast podkladu uzyj miejscowo korektor - jasny, niezbyt kryjacy (bo znow podkresli niedoskonalosci zamiast zatuszowac) Natomiast w puder powinnas zainwestowac. Nie powinien byc zbyt "mączny", tzn. z nadmiarem talku. Nie polece ci zadnego, chyba ze jestes zainteresowana gornopolkowymi pudrami (tylko sie sie nadaja do czegokolwiek... ale tez nie wszystkie) Najlepiej testowac puder bezposrednio na twarzy zeby zobaczyc jak sie zachowuje, czy nie ciemnieje, czy nie wchodzi w linie mimiczne etc. A zeby matowic skore nie nakladaj zbyt czesto kolejnej warstwy pudru, a raczej uzyj bibulek matujacych
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 09:08   #18
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Puder czy podkład?

może lektora KWC coś Ci podpowie, ja proponuje iść do Sephory czy Douglasa i poprosić o zrobienie kilku próbek z podkladów, pani powinna dobrać Ci odpowiednie kolory i kiedy masz okazje to je póżniej wybrobuj
jeśli chodzi o matowienie to poczytaj o skrobii ziemniaczanej
może zainwestuj w jakiś dobry korektor np kamuflaz ardeco?
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 09:36   #19
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: Puder czy podkład?

Ja też mam 16 lat i niedawno zaczęłam używać Podkładu antybakteryjnego Soraya
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12582
tu jest link do KWC
jestem bardzo zadowolona zresztą jest tam moja recenzja - taki sam nick jak tutaj

na razie zaczynam myśleć nad zakup[em pudru lub różu, ale jeszcze nic nie wymyśliłam więc w tej kwestii radzić nie będę
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-30, 17:08   #20
nataliaa
Raczkowanie
 
Avatar nataliaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: daaLekO ;))
Wiadomości: 178
Question Puder czy podkład do młodej cery??

Mam 16 lat i nie wiem czego mogę używać do mojej młodej skóry. Cerę mam mieszaną. Tłusta na brodzie nosie i czole z dużą skłonnością do wyprysków. Na czole takie twarde czewrwone bolące. A na policzkach skóre mam suchą. Po pryszczach mam dużo blizn. Chciałabym je jakos zakryć ale nie wiem czego użyć. Jedni mówią ze podkład bedzie dobry do młodej skóry a inni ze puder. Nie chcę jej niszczyc wiec proszę was o pomoc... Napiszcie nazwe i cene a jeśli znacie jakiś dobry specyfik na pryszcze lub blizny to tez napiszcie... Pozdr... buzka
__________________

"Nie przejmuj się - szepnąl mi do ucha - Gdybym mógł snić, śniłbym tylko o tobie. I nie wstydziłbym sie tego."






..czekam na ten dzień..
nataliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 17:29   #21
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Puder czy podkład do młodej cery??

Było pełno wątków, które poruszały ten temat...
Może poszukasz w wyszukiwarce?
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 18:00   #22
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Puder czy podkład do młodej cery??

www.wizaz.pl/produkty/baza - tutaj możesz zobaczyc recenzje kosmetyków.
http://www.wizaz.pl/forum/search.php - tutaj możesz szukać informacji i wątków przed założeniem kolejnego tematu.
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=11 - to jest forum na którym powinien być założony ten wątek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=80449 - tutaj znajdziesz najczęściej zadawane pytania - linki do wątków. Mnóstwo linków dot. podkładów i pudrów.

Witamy na forum
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 18:08   #23
sikorkatina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 53
Dot.: Puder czy podkład do młodej cery??

Do pielęgnacji buzki proponuję żel do mycia twarzy EWELINE PURE CONTROL jest naprawdę dobry albo żel z GARNIERA_CZYSTA SKÓRA.A co do podkładu to ja używam NIVEA VSAGE BEAUTIFUL SKIN.Dla mnie jest rewelacyjny ładnie buzia po nim wygląda jest gładka i przede wszystkim nie zatyka porow,idealnie nadaje się właśnie dla nas nastolatek POZDRAWIAM
sikorkatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 12:22   #24
sarraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
Puder czy podkład?

Chciałabym kupic sobie podkład lub puder, aby zakryc rumience, ktorych nie znosze. Nie piszcie ze rumienca sa urocze, bo i tak to mnie nie przekona.
Mam dosyc jasna cere moj typ urody - jesień.
Co do podkładu to zastanawiam sie nad tym z nivei podklad + krem nawilżający, ale nie wiem czy nie bedzie za ciemny.
Mam wrażliwa cere i czy puder jej nie wysuszy? Można pod puder nakładac krem nawilżajacy? I czy mozna malowac sie puderem nie robiac podkładu?
Najbardziej zalezy mi na pudrze dla nastolatek, ktory jest bardzo naturalny tzn zbytnio go nie widac i nie trzeba sie nim malowac profesjonalnie zeby nie było śladów.
sarraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 12:25   #25
Monicoor
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 496
Dot.: Puder czy podkład?

nie wiem czy puder zakryje rumience...
ja stosuje baze pod podklad, podklad a pozniej puder i wszystko wyglada naturalnie...kwestia doboru kosmetykow, lepiej zainwestowac i miec naturalny makijaz niz zaoszczedzic i miec maske na twarzy

jasne ze mozna malwoac sie samymm pudrem, w celu zmawtowienia skory a raczej pokrycia jej niedoskonalosci czy wyrownnania kolorytu to nei bardzo:/ przynajmniej ja mam doswiadczenia takie z pudrami
__________________
największa jędza w tym kurniku !!!
Monicoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 13:04   #26
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Puder czy podkład?

Polecam Ci podklad, puder ma slabe dzialanie kryjace.Mozesz na podklad nalozyc jeszcze puder w celu zmatowienia.Na rumience sprobuj kremu z Oriflame na zaczerwienienia, Wizazanki go sobie chwala (ja tez zadowolona jestem)
__________________
Poszukuję różu Everyday Minerals w odcieniu Apple
Jeśli jakaś dobra dusza ma na zbyciu, proszę o kontakt
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 14:08   #27
sarraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
Dot.: Puder czy podkład?

Hmm a mozecie polecic mi jakies naturalne podkłady, ktora zostawiaja cieńka warstwe na skóre, no i chociaz troche zakruja rumieńce? Moze macie jakies sprawdzone firmy?
sarraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 14:10   #28
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Puder czy podkład?

Podkład może troszeczkę ukryć rumieniec, ale nie spowoduje, że będzie on całkowicie niewidoczny.
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 14:22   #29
Lola_1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: Puder czy podkład?

Ja używam tego kosmetyku Nivei, o którym wspominałaś, tj. krem nawilżający + lekki podkład. Gdy pierwszy raz go nałożyłam, po jakichś dwóch, trzech miesiącach stosowania mocnego, kryjącego, dobrego podkładu (mialam wtedy powazne problemy ze skórą) to się przeraziłam! był ciemny i nierówno się rozprowadzał.. ale to kwestia wprawy. Ale nie polecam go na rumieńce, bo zauważyłam że po nałożeniu go na twarz te bledsze miesca, np. wokół ust są o wiele bardziej pokryte, niż właśnie rumieńce, które często miewam i wygląda to fatalnie, bo miejsca które naturalnie powinny być ciemniejsze stają się jaśniejsze i na odwrót.
Dlatego ja oprócz tego nakładam zawsze puder, mam teraz taki z Miss Sporty. Nie jest może on zbyt rewelacyjny (nie stać mnie na drogie kosmetyki, bo mam 16 latek i nie zarabiam :P) ale po paru tygodniach stosowania doszłam do wprawy i nie mam porblemów z rozprowadzaniem go, jak i również kremu nivea
Lola_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 14:26   #30
eternal_a
Zadomowienie
 
Avatar eternal_a
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 1 011
Dot.: Puder czy podkład?

Osobiście odradzam Ci ten krem+podkład z Nivea. Zostawia smugi i poza tym nie kryje zbyt dobrze. Jeśli mam coś polecić to może być to DreamMatte Mousse z Maybelline. Puder możesz stosować bez podkładu, ale wtedy raczej nie zakryjesz rumieńców. Pozdrawiam
__________________
". . tylko podaruj mi coś czego nie zdobędę sama ( . . .)"
eternal_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 21:10:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.