zielona i czerwona herbata - oświećcie mnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-08, 16:10   #1
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG

zielona i czerwona herbata - oświećcie mnie


Dziewczyny! O co chodzi z tą zieloną i czerwoną herbatą? Co to daje? Czy są różne rodzaje, a jeśli tak, to który na co? Ja o herbacie nie mam pojęcia, nawet czarną piję tylko tak mniej więcej raz na miesiąc. Obiło mi się o uszy, że ta zielona i czerwona jest zdrowa, czy jest jakaś taka ogólnie wzmacniająca itp.? Ja zimą zawsze jestem do niczego, najchętniej zapadłabym w sen zimowy. Czy ta herbata może coś na to pomóc? Z góry dziękuję za info.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 20:20   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: zielona i czerwona herbata - oświećcie mnie

w wolnej chwili spojrzyj tez w wyszukiwarkę (hasla czerwona herbata, pu-erth itp) Bylo sporo dyskusji o tym

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 20:48   #3
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: zielona i czerwona herbata - oświećcie mnie?:)

Oświecę Cię zaczynamy Na początku była tylko czarna herbata , a wywodzi się z Chin stamtąd pochodzi legenda która mówi jak odkryto cudowne własciwości herbaty Pewnego razu cesarz Shennong z zamiłowania zielarz wypoczywał pod drzewem dzikiej herbaty . Posłał sługę po filiżankę gorącej wody i wtedy zerwał się wiatr i liście z herbacianego drzewa wpadły do filiżanki . Cesarz zachwycił się wspaniałym aromatem i poczuł jego ozywczą moc . Taka historyjka opowiadana za granicą przy każdym kupnie herbatki


Róznica między zieloną a czarną polega na tym że zielona różni się jedynie sposobem preparowania listków . Tzn czarną herbatę po zbiorze listków poddaje się więdnięciu , skręcaniu , rozrywaniu i fermentacji podczas niej ciemnieje a na koniec się suszy . By powstała zielona herbata pomija się proces fermentacji .

Ja uwielbiam z zielonych
1 Gun Powder idealna dla początkujących by obeznali się ze smakiem zielonej herbaty . Są to kuleczki które niezwykle rozwijają liście w filiżance - super zielona herbata
2 Kokeicha - przepyszna , ma postać zielonych igiełek które podczas zaparzania się częściowo rozpuszczają
3 Pai Mutan - niezwykła o dużej zawartości kofeiny , zrywa się nierozwinięte pączki o srebrnym odcieniu ale bardzo droga bo 100 g to koszt 150 zł napar ma ledwie słomkowy , pycha ALE TĘ PARZY SIĘ TYLKO RAZ
Wazna jest WODA - miekka bez żelaza i chloru !!!! Temperatura też - wrzątek niszczy substancje bioaktywne dlatego zalewamy je w temperaturze 80 - 85 stopni

Zielona herbata jest wydajniejsza od czarnej by działała pobudzająco zaparzaj 2-3 minuty . Odprężająco 6 minut ale po dłuższym parzeniu staje się zbyt mocna i gorzka . Drugi wywar uznawany jest za najzdrowszy ( tak pijają w Japonii )

Czerwona pu - erh od zielonej i czarnej różni się tym że poddana zostaje częściowej fermentacji produkowana z liści krzewu herbacianego quingmao który rośnie w chińskim kantonie Pu - Erh na wyzynach Yunnan Bezpośrednio po zbiorach liście są prasowane i zaszczepiane kulturami bakterii - pu - erh jest jak wino czyli najlepsza dojrzewa prawie ponad 60 lat .
W chinach uzywają jej jako odtrutki po wypiciu nadmiernej ilości alkoholu a także po spozyciu potraw wysokotłuszczowych . Ma dużą zawartość manganu i saponin które wiążą cholesterol w żąłądku .
Najlepsza pu -erh ma grubo pokruszone liście parzymy 2-3 minuty . Po 3-8 minutach działa pobudzająco i kojąco . Dobrej jakości może być zalewana do 4 razy . Tylko smakuje jak ziemia lub torf jak kto woli

Z czarnych najbardziej popijam Yunnan Toucha ma postać gniazd

Ponieważ w produkcji zielonej herbaty pomija się fermentację ma witaminy A B C polifenole , minerały i mikroelementy i fluor . Wpływa korzystnie - tak mówią ale warto popatrzeć na Japończyków na choroby serca , krążenia , wrzody , nadciśnienie .

I nic nie smakuje lepiej niż herbata z herbaciarni sypana -zapomnij o ekspresowych torebkach !!!!!

mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 22:30   #4
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: zielona i czerwona herbata - oświećcie mnie?:)

O rety!!! Dzięki serdeczne!!! W takim razie spróbuję zielonej, bo te witaminki brzmią zachęcająco. Nadciśnienie mi nie grozi, raczej odwrotnie (mam zwykle 90/60) . Ten smak torfu w czerwonej raczej mnie odrzuca (nie dałoby się go czymś zneutralizować?). No i może trochę częściej będę pić czarną, np. z soczkiem malinowym . Jeszcze raz dzięki!
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 20:14   #5
Adamika1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: zielona i czerwona herbata - oświećcie mnie

Osobiście uważam, że zieloną herbate powinno się pić bez żadnych dodatków, taka jak zioła. Z sokiem malinowym tylko zwykła herbata plus cytryna, pycha!
Adamika1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 23:24   #6
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Re: zielona i czerwona herbata - oświećcie mnie?:)

Cytat:
Napisane przez mauricel Pokaż wiadomość



Ja uwielbiam z zielonych
1 Gun Powder idealna dla początkujących by obeznali się ze smakiem zielonej herbaty . Są to kuleczki które niezwykle rozwijają liście w filiżance - super zielona herbata
2 Kokeicha - przepyszna , ma postać zielonych igiełek które podczas zaparzania się częściowo rozpuszczają
3 Pai Mutan - niezwykła o dużej zawartości kofeiny , zrywa się nierozwinięte pączki o srebrnym odcieniu ale bardzo droga bo 100 g to koszt 150 zł napar ma ledwie słomkowy , pycha ALE TĘ PARZY SIĘ TYLKO RAZ

Czerwona pu - erh od zielonej i czarnej różni się tym że poddana zostaje częściowej fermentacji produkowana z liści krzewu herbacianego quingmao który rośnie w chińskim kantonie Pu - Erh na wyzynach Yunnan Bezpośrednio po zbiorach liście są prasowane i zaszczepiane kulturami bakterii - pu - erh jest jak wino czyli najlepsza dojrzewa prawie ponad 60 lat .


A co sądzisz o zielonej herbacie odmianie sencha?
A co do czerwonej, mi zalatuje jakby rybą :P I myślałam, że jest to ten sam gatunek co czarna i zielona, a piszesz coś o innym krzewie...
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-06 00:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.