zakupy na Coastal Scents - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-04, 11:25   #751
oo0paulinka0oo
Raczkowanie
 
Avatar oo0paulinka0oo
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 297
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cytat:
Napisane przez Beekeeper Pokaż wiadomość
ehh, matko, i po co ja tu wchodzilam... teraz i mnie chcica zlapala na palety, pedzelki i eyelinery

Dokładnie mam tak samo... chciałam tylko jedną paletę, teraz chce dwie i pędzelki W sumie eyelinery też kuszą ajć
oo0paulinka0oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 13:48   #752
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Dziewczyny, macie porównanie pędzelków z CS do pędzli z Allegro (Jordana, Lancrone)?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 13:53   #753
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

A ja sie niece przeprosilam z moja 88 shimmer paletka i postanawiam dac jej druga szanse.... Jest tam troche neutralnych kolorow, a i fiolety czy zielenie mi pasuja. Szkoda, ze jest tyle niebieskosci, chetnie bym je wydlubala i komus oddala, bo ja wygladam w niebieskich cieniach jak drag queen na haju, serio.

Mysle teraz nad zamowienie mikk, bo mi sie podobaja. Przegladnelam watek i malo jest opinii o Mikach, poczekam moze ktos sie wypowie jeszcze, albo wklei makijaz na MM.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 14:30   #754
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie porównanie pędzelków z CS do pędzli z Allegro (Jordana, Lancrone)?

ja mam do lancrone i don yong;]

mam rozowy kabuki i pink deluxe oval shadow brush

kabuki w sumie malo wazny bo nie poroznam (ale jest EKSTRA)

pink delixe shadow brush jest duzo lepszy niz pedzle z allegro

1. porzadna raczka (krotsza troche niz allegrowe)
2. swietnie wycieniowane wlosie, bardzo dokladnie
3. fajne wlosie (kucyk) - wydaje mi sie ze niezle jakosciowo
4. porzadnie zacisnieta skuwka

naprawde sa super.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 17:22   #755
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

A czy ktos zamawial z tej strony:
http://216.97.230.210/index.php
TKP Trading. Tez maja miki i to taniej, bo za 1.5$ jest lyzka stolowa czyli de facto 10 g
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 17:37   #756
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
ja mam do lancrone i don yong;]

mam rozowy kabuki i pink deluxe oval shadow brush

kabuki w sumie malo wazny bo nie poroznam (ale jest EKSTRA)

pink delixe shadow brush jest duzo lepszy niz pedzle z allegro

1. porzadna raczka (krotsza troche niz allegrowe)
2. swietnie wycieniowane wlosie, bardzo dokladnie
3. fajne wlosie (kucyk) - wydaje mi sie ze niezle jakosciowo
4. porzadnie zacisnieta skuwka

naprawde sa super.
Dzięki za porównanie. Właśnie tak się zastanawiam, co wybrać: Lancrone czy CS. Z All mogę zamówić zestaw 30 sztuk za 100 zł (mniejsze zestawy mają mało pędzli do oczu, a takich najbardziej mi trzeba), ale co z tego, jeśli posłużą mi krótko i niezbyt dobrze? Poza tym aż tyle pędzli mi nie potrzeba. A w CS mogę sobie wybrać, które chcę - wyjdzie trochę drożej, ale może będę bardziej zadowolona. No i mam dylemat
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 18:32   #757
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

wez z coastala.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 20:22   #758
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
wez z coastala.
Muszę jeszcze przydybać AgęBil, bo ona miała też z Inglota i Sephory, a może te są lepsze niż CS Jakaś taka niezdecydowana jestem
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:23   #759
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Ja mam z inglota i dla mnie sa lepsze. A juz napewno te drobne pedzle typu do linera. Te wieksze moga byc z CS.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:27   #760
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Ja mam z inglota i dla mnie sa lepsze. A juz napewno te drobne pedzle typu do linera. Te wieksze moga byc z CS.
Mówiąc 'lepsze', co masz na myśli? Jakość włosia, wygodę operowania pędzlem, wygodniejsze malowanie? Te do linera z CS pewnie są zbyt miękkie?

A macie może ten zestaw trzech pędzli: kabuki, do różu i do korektora z CS? Jak się sprawuje?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:39   #761
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

ja mam z inglota ten taki puchaty do rozcierania;]
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 20:44   #762
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Mam na mysli szeroko pojeta jakosc bijaca po oczach. Zaczne od tego, ze INGLOT nie wydaje sie tandetny, bierzesz pedzel do reki i masz wrazenie, ze jest solidny. Bierzesz do reki pedzel CS i nie mozesz sie oprzec wrazeniu ze wieje "taniocha". Jakosc wlosia jest napewno duzo lepsza u inglota. I nie chodzi mi tu o linienie, bo akurat moje CSy tego nie robia, ale o ulozenie i gestosc wlosia oraz jego jakosc. Pedzle INGLOTA sa po prostu dobre, gladkie wlosie jest zbite, nie sa "rozczochrane" i nie rozlaza sie przy koncach. Wlosie zachowuje sie tak jak powinno. z CSem jest gorzej, trudniej nimi operowac, bo wlosie jest rzadsze i mnie jsprezyste. Trudno mi to okreslic ale jest takie suche i "nieprzewidywalne" leci mi pedzlem do farb plakatowych z podstawowki. Italian Badgery maja milutkie wlosie, ale tez np niektore sa za dlugie do swych domniemanych funkcji, chociaz juz badgery sa ok. Pedzel do linera to porazka totalna na calej lini. Pamietasz najtanszy najmniejszy plastikowy pedzel z przedszola rozkladajacy sie na koncu niczym kitki rysia? No to wlasnie taki pedzel w wersji mini......
Ogolnie wiadomo, ze za te cene to czego sie spodziewac i tak jest nadspodziewanie dobrze. Mysle, ze te pedzle zblizone do badgerow, moga byc ok, no i wieksze napewno sie oplacaja, np kabuki czy cos. Ale pedzle do detali trzeba kupowac porzadne. Na koniec dodam, ze z pedzli ktore zakupilam dobrze sprawdzily sie:
dwustronny pedzel
ten:
http://www.coastalscents.com/cfwebst...luff-brush.cfm
mam tez mini contour i jest ok, chociaz ja uzywam glownie sypkich cieni, bo takie sa dla mnie najlepsze i do nich nadaje sie srednio. Do prasowanych jest ok.

Natomiast NIE polecam zdecydowanie:
Owa porazka totalna wspomniana wyzej:
http://www.coastalscents.com/cfwebst...iner-brush.cfm
oraz:
http://www.coastalscents.com/cfwebst...er-blender.cfm
Ten ostatni dyskwalifikuje za sam fakt, ze ma na zywo naprawde inny ksztalt niz na obrazku. Rozumiem, ze tanio, ale bez przesady. I to on wlasnie ma jak dla mnie zadlugie wlosie. Gdyby mial taki oplywowy ksztalt jak na zdjeciu bylby pewnie ok
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:49   #763
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Santos, dziękuję serdecznie za tak wyczerpującą odpowiedź Ostatnio bardziej liczy się dla mnie jakość, niż ilość, więc chyba jednak CS odpada.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:53   #764
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Wiesz, jak mowie badgery nie sa zle, te dwa co wymienilam na poczatku (podwojny i badger) sa dobre, az nadspodziewanie na swa cene, mini contour tez daje rade. Ale szczerze, to te pedzle mozna zamawiac "przy okazji" jak zamawiasz cos innego. Ja sie zamierzam teraz na mike i napewno znowu zamowie 2-3 pedzle (z tych sprawdzonych przez kobitki w tym watku), ale samych pedzli nie ma sensu jesli masz doplacic za przesylke i vat. Nawet, jesli zamowisz duzo, bo domniemuje, ze w tych "duzo" znajdzie sie pare bubli. Ale wez tez pod uwage, ze ja jestem wybredna, np pedzle TBS tak zachwalane mnie podchodza sredniawo. Niektore suuper, inne przekazalam mamie
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:54   #765
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: zakupy na Coastal Scents

ja na szczęście nie mam tych pędzli o których pisze santos, ale to pewnei dlatego, że przed zakupem przejrzałam sporo wątkow o pedzlach z CS i filmików na youtubie i te, o których pisze santos rzeczywiście nie są polecane.
Wiem, że te pędzelki nie kosztują dużo, ale i tak dłuuuugo wybierałam i zastanawialam się, które wybrać, zwłaszcza, że mam pędzle lancrone i 2 pędzelki z Inglota, ktore teraz poszły w kąt. Ja ze swoich trzech pędzli, które zamówiłam i o których pisałam, jestem baaardzo zadowolona i na dowód tego zamawiam następne
Ale może rzeczywiście trafiłam na te lepsze modele
Polecam zapoznanie się przed zakupem z opiniami na youtubie- tam dziewczyny prezentują te pędzle na żywo, mówią o wrażeniach, jakości, rodzaju włosia, miękkości, przydatności itd.
Wiem, że frantic też jest ze swojego do kresek zadowolona, więc to chyba zalezy od rodzaju. Poza tym nie zamówiłam zadnego pędzla, który na samej stronie CS ma złe opinie
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:57   #766
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi Cathy, możesz mi napisać krótką ściągawkę, które pędzle byś polecała, a które nie?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:04   #767
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: zakupy na Coastal Scents

Wiecie co, tak sobie pomyślałam, że skoro tyle zamieszania z tymi pędzlami, to za chwilę usiądę i zbiorę w jednym poście opinie o wszystkich pędzlach z CS. Postaram się wziąć pod uwagę to, co na ich temat mówią dziewczyny na youtubie, na CS, opinie na jednym z zagraniczych forów, uwagi dziewczyn, które robiły zamówienia. Chwilę to pewnie potrwa, więc jak już będę miala takie krótkie opracowanie przygotowane, to na pewno tu wkleję. Może to komuś pomoże, a i ja będe miala w końcu to wszystko uporządkowane i będzie mi łatwiej przy następnych zakupach
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:05   #768
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cathy, bardzo dobry pomysł Na pewno skorzystam
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:40   #769
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cathy mnie też sie taka wiedza sprzyda.
Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 21:47   #770
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: zakupy na Coastal Scents

mam nadzieję, że się przyda nie tylko mi takie zestawienie, bo masę filmików muszę obejrzeć, żeby wyłapać rózne opinie
Na razie mam opracowane 3 pędzle, na szczęście cierpię na bezsenność, więc mam całą noc na zrobienie takiej ściągawki
Mam prośbę, jeżeli w moim opisie będa jakieś uwagi, z ktorymi się nie zgadzacie na podstawie własnych doświadczeń z tymi pędzlami, dajcie znać, a uzupełnię opis. Zalezy mi na tym, by był on jak najbardziej wiarygodny i brał pod uwagę wszystkie opinie
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:47   #771
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cathy, ja też z chęcią przeczytam, bo szykuję się do zakupu pędzli. Świetny pomysł.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:55   #772
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

a ja powiem od siebie, ze dziewczyny z youtube bardzo sobie wiekszosc chwala pedzli, a to dla mnie duzo znaczy bo jak dziewczyna ma mase pedzli z maca i innych renomowanych firm i mowi ze pedzle z coastala sa bardzo fajne, to mam prawo jej wierzyc
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 22:13   #773
oo0paulinka0oo
Raczkowanie
 
Avatar oo0paulinka0oo
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 297
Dot.: zakupy na Coastal Scents

santos

Dziękuję za wyczerpującą opinię, rozwiała moje wątpliwiści


cathy


Kochana jesteś
Od dawna noszę się z zamiarem kupna pędzili:
MAC - trochę za drogo,
ale myślałam
też o CS, Inglocie i Sephorze
oo0paulinka0oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 22:24   #774
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Re: Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
a ja powiem od siebie, ze dziewczyny z youtube bardzo sobie wiekszosc chwala pedzli, a to dla mnie duzo znaczy bo jak dziewczyna ma mase pedzli z maca i innych renomowanych firm i mowi ze pedzle z coastala sa bardzo fajne, to mam prawo jej wierzyc
Akurat to roznie bywa, jak pisala cathy, z tymi opiniami na youtue. Poza tym zaobserwowalam, ze wiekszosc dziewczyn ma wlasnie te wieksze pedzle w stylu kabuki czy badgery, a te nie sa zle. Natomiast na zagranicznych forach wyczytalam juz wiele mieszanych opini.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 23:38   #775
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: zakupy na Coastal Scents

ok, dziewczyny, kończyłam robienie zestawienia pędzli z serii Pink.
Uff, opinie na youtubie co do niektórych są tak sprzeczne, że aż samą mnie to zdziwiło. Wpisałam wszystko, co usłyszałam na temat tych pędzli.
Niebawem zrobię pozostałe dwie serie "Italian" i standardową, ale to naprawdę sporo roboty, więc bądźcie wyrozumiałe, bo przejrzenie wszystkich filmików i wyłapanie opinii jest dość czasochłonne

Jeżeli podczas tworzenia następnych zestawień znajdę jakieś cenne uwagi odnośnie serii pink, to uzupełnię
O to samo Was proszę, gdybyście miały coś do dodania o tych pędzlach, piszcie
Seria PINK
1. Pink Kabuki Brush 4,99$- świetny do pudru mineralnego i sypkiego, mały, różowy, podobno pachnie nieprzyjemnie, ale to znika po wypraniu go, zdarza się, że przy bardzo wrażliwej skórze może lekko drapać, ale generalnie raczej pozytywne wrażenia. Nie farbuje podczas prania, włosie raczej nie wyłazi, ale słyszałam, że niektóre egzemplarze mają nieco wystające, czyli nieco dłuższe włoski, co jest lekko irytujące dla niektórychJ

2. Pink Duo Fiber Powder Stippler $7.95- bardziej zwarte wlosie niż ten sam pędzel z czarną rączką, ale wyłazi z niego włosie, przy praniu pierwszym farbuje na lekko niebiesko, wygodna rączka. Nie jest polecany ze względu na to, że potwornie gubi włosie nawet po kilku praniach. Porównywany do MAC 187, z tym, że przy jest nieco grubszy. Jest dość duży, dla mnie osobiście za duży sądząc po filmikach na youtubie. Do tego nie jest tak zwarty jak powinien być. Raczej do omiatania twarzy pudrem sypkim, bronzerem, niż miejscowego nakładania różu, lub nakładania pudru mineralnego.

3. Pink Blending Fluff Brush ($1.99)- pędzel do rozcierania cieni- opinie bardzo podzielone, bo dla jednych pędzel jest zbyt miękki i za długie włosie, dla innych wprost idealny. Na filmikach widać, że jest naprawdę spory i chyba tylko dla osób o dużej powierzchni powieki będą z niego zadowolone. Wg mnie ma za długie włoski, żeby był praktycznyJ

4. Pink Oval Fluff Shadow Brush 1,69$- różowy, wygodny, nie wyłażą włoski, nakłada kolor na powiekę bardzo dobrze, idealny dla osób o małej powiece, miękkie, ale zwarte włosie
wygląda trochę tanio (ale jest taniJ) Polecany.

5. Pink Round Crease Eye Brush($1.49)- pędzel do cieni, do podkreślania zewnętrznego V , czyli definiowania kształtu zewnętrznego kącika, podobno niezły, różowy, miękki. Wg dziewczyn nadaje się też do rozcierania kreski na dolnej powiece. Polecany. Opinię własną dodam, jak do mnie dotrze, bo już go zamówiłam
Moja opinia- pędzelek bardzo leciutki, różowy plastik, widać, że nie kosztował zbyt dużo Jednak już przy pierwszym użyciu stwierdziłam, że to będzie chyba mój ulubiony pędzelek do rozcierania cieni. Jak dla mnie idealna wielkość i długość włosia- nie za małe, nie za długie. Bardzo miękki i delikatny. Podczas prania nie stracił ani jednego włoska.

6. Pink Angle Blush Brush $3.99- podobno świetny pędzel do nakładania różu i bronzera, dokładnie w to miejsce, w które chcemy
Obecnie dostępny jedynie w zestawie Pink Deluxe 7 Piece Travel Set,
Ale z tego, co zdążyłam się zorientować, to jest gorszej jakości od tego, który był sprzedawany osobno.

7. Pink Angle Taklon Liner Brush 1,79$- pędzelek do nakładania eyelinera. Miękkie, ale zwarte włosie, dość sztywne, różowa rączka. Wg większości dziewczyn nadaje się bardziej do nakładania cienia do brwi, albo na dolną powiekę niż do linera, gdyż nie jest bardzo cienki.

8. Pink Oval Taklon Lip Brush: $1.60- pędzelek do nakładania pomadki, błyszczyka, ale kilka dziewczyn używa go jako pędzelka do nakładania cienia pod dolną powiekę i w tej roli podobno spisuje się lepiej.

9. Pink Deluxe Oval Shadow Brush 1,99$ - pędzel do nakładania cienia na całą powiekę, dość dobrej jakości, włosie nie wyłazi, ale jest dość duży i dla osób z niewielką powierzchnią, że się tak wyrażę „oczną” J będzie zdecydowanie za duży. Miękkie, ale zwarte włosie, puszysty, przyjemny, włosy nie wypadają.

10. Pink Flat Top Bronzer Buffer Brush 7,49$- duży, miękki, puszysty pędzel do nakładania bronzera, albo pudru mineralnego, nie drapie, ale za to gubi włosie podczas nakładania. Nakłada dość dobrze puder mineralny. Większość osób jest z niego zadowolonych, ale sporo mówi własnie o tym, że koszmarnie linieje podczas używania i prania. Raczej polecany mimo tego, bo jest dość wygodny i dobrze się spisuje, jak już przestanie gubić włosie. Wygodna rączka, różowa oczywiście J

11. Pink Kolinsky Lip Brush 2,79$ pędzelek do nakładania pomadki ze skuwką. Większy niż można by było się spodziewać, ale podobno całkiem dobrze się spisuje. Włoski są miękkie, ale zwarte, dzięki czemu dobrze nakładają pomadkę, uzyskując na ustach efekt krycia. Do tego dziewczyny wspominają o tym, że przyzwoicie spisuje się też jako pędzelek do zaznaczania konturu ust pomadką. Miękki, nie drapie, wygodna rączka, nieco krótsza niż w standardowych pędzelkach do ust. Raczej polecany.

12. Pink Oval Synthetic Concealer Brush 2,49$- pędzel do nakładania korektora. Bardzo sprzeczne opinie. Od takich, w których dziewczyny chwalą go za doskonałą wielkość do nakładania korektora pod oczy, że jest wystarczająco miękki, ale jednocześnie sprężysty, aż po takie, gdzie krzyczą, że drapie, zostawia smugi i trzeba poprawiać jeszcze palcem, by być zadowolonym z efektu. Nie gubi włosków.

13. Pink Synthetic Oval Foundation 3,99$- pędzel do nakładania podkładu. Zdecydowanie krytykowany pędzel przez dziewczyny za to, że drapie przy nakładaniu i po prostu rysuje delikatną skórę. Pozostawia smugi i trzeba poprawiać efekt jaki daje nakładanie podkładu tym pędzlem. Pachnie średnio przyjemnie, ale zapach znika po wypraniu. Raczej nie gubi włosków.

Każdy pędzelek można sobie obejrzeć na stronie CS, bo nazwa pędzelka jest jednocześnie odnośnikiem do strony gdzie on się znajduje, więc wystarczy na nią kliknąć

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg seriapink1.jpg (70,9 KB, 414 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg seriapink2.jpg (58,2 KB, 294 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-08 o 14:57
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 23:47   #776
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: zakupy na Coastal Scents

szacunek ludzi ulicy

potwierdzam opinie o rozowym kabuki i pink deluxe oval shadow brush
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 23:50   #777
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: zakupy na Coastal Scents

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
4. Pink Oval Fluff Shadow Brush 1,69$- różowy, wygodny, nie wyłażą włoski, nakłada kolor na powiekę bardzo dobrze, idealny dla osób o małej powiece, miękkie, ale zwarte włosie
wygląda trochę tanio (ale jest taniJ) Polecany.

9. Pink Deluxe Oval Shadow Brush 1,99$ - pędzel do nakładania cienia na całą powiekę, dość dobrej jakości, włosie nie wyłazi, ale jest dość duży i dla osób z niewielką powierzchnią, że się tak wyrażę „oczną” J będzie zdecydowanie za duży. Miękkie, ale zwarte włosie, puszysty, przyjemny, włosy nie wypadają.
Te mnie zainteresowały.

Cytat:
5. Pink Round Crease Eye Brush($1.49)- pędzel do cieni, do podkreślania zewnętrznego V , czyli definiowania kształtu zewnętrznego kącika, podobno niezły, różowy, miękki. Wg dziewczyn nadaje się też do rozcierania kreski na dolnej powiece. Polecany. Opinię własną dodam, jak do mnie dotrze, bo już go zamówiłam
Ten również do mnie leci.

Dziękuję!

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2009-01-04 o 23:53
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 01:42   #778
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: zakupy na Coastal Scents

Kolejna porcja opinii na temat pędzli.
Tym razem seria "Italian Badger"

1.Italian Badger Angle Blush 6,99$-pędzel do nakładania różu na policzki, ścięty ukośnie. Krytykowany za to, że jest nieco za mały i dlatego przegrywa z pędzlem nr 168 MAC-a. Jednakże większość osób chwali go sobie za to, że jest miękki i dobrze nakłada róż na policzki nie tworząc plam, tylko dając naturalny efekt. Nie gubi włosków, nie ma nieprzyjemnego zapachu.

2. Italian Badger Blender 2,95$ - pędzel do rozcierania cieni na powiekach. Niestety, włoski nie są zbyt równej długości, gubi włosie. Chwalony za to, że jest bardzo miękki, nie rysuje powieki, ale nie spisuje się przy rozcieraniu granic kolorów, tak jak powinien, bo włoski są za długie i niezbyt dobrze wykończone.

3. Italian Badger Blush Brush 8,99$ - zaokrąglony pędzel do nakładania różu na policzki. Miękkie, ale zwarte włosie, niektóre gubią włoski, inne nie. Zapach znika po wypraniu pędzla. Dla niektórych osób jest zbyt duży do nakładania różu i używają go do pudru.

4. Italian Badger Buffer Brush Large 11,95$-uniwersalny ścięty pędzel do nakładania podkładu, bronzera, różu, pudru sypkiego, mineralnego. Podobno wyjątkowo niemiły zapach znikający dopiero po kilkakrotnym wypraniu. Dobrze leży w ręku. Miękkie, zwarte, pełne włosie. Bardzo chwalony i polecany, ale często też ganiony za to, że włosy z niego wypadają. Spotkałam się z też z opinią, że po wypraniu go włosie borsuka zachowuje się już nie tak dobrze, przy bardzo wrażliwej skórze odczuwalne jest leciutkie drapanie. Ale większość użytkowniczek (-ków) tego pędzla jest z niego bardzo zadowolona.

5. Italian Badger Chisel Fluff Brush 3,49$ - pędzel polecany do używania przy nakładaniu rozswietlacza i modelowaniu kosci policzkowych oraz szczęki i skroni, nosa. Może też być używany jako pędzel do nakładania cienia na całą powiekę, ale spotkałam się z opiniami, że średnio się do tego nadaje. Podobno wygląda mało estetycznie, po praniu traci kształt. Jeden z najczęściej krytykowanych pędzli na youtubie za to, że do kości policzkowych i skroni jest za mały, natomiast do powiek za duży, a także za to, że jest po prostu kiepskiej jakości.

6. Italian Badger Chisel Powder Brush 4,49$ - pędzel do nakładania pudru. Opinie sprzeczne- dla jednych miękkie włosie, a dla innych zdecydowanie nieprzyjemny w użyciu (drapie). Niemiły zapach utrzymuje się do kilku prań.

7. Italian Badger Deluxe Fan Brush 3,49$-wachlarzowy pędzel do pudru. Miękki, wygodny, ale dziewczyny twierdzą, że do pudru nadaje się średnio i większość używa go do usuwania z twarzy (zmiatania) osypanych cieni i do tego podobno nadaje się znakomicie, aczkolwiek jedna dziewczyna powiedziała, ze zamiast zmiatać cienie, wciera je w podkład (z tym, że przy używaniu sypkich cieni lepiej chyba podkład nakladać na końcu )
wg opinii BrandNewName całkiem dobry pędzel, miękki i dobrze zbiera to, co się osypało, chociaż wolałaby coś bardziej cienkiego i zwartego. Ale jest zadowolona

8. Italian Badger Doe Foot Stippler 3,89$-ukośnie ścięty pędzel do nakładania cieni w zewnętrznym kąciku i do rozcierania ich jednocześnie. Miękkie, zwarte włosie, nie farbuje i nie wychodzą z niego włoski. Raczej chwalony i polecany.

9. Italian Badger Round Crease Brush 2,49$- pędzel do nakładania cieni w zewnętrznym kąciku i rozcierania ich. Porównywany do pędzla MAC 219, z tym, że jest cieńszy i bardziej zwarty. Świetnie nadaje się do zewnętrznego kącika. Można nim nałożyć cień stopniując jego intensywność w kąciku i delikatnie rozetrzeć. Osoby z większą powieką nie są z niego zadowolone, ponieważ wg nich jest zbyt mały, ale te, które mają mniejszą, bardzo go sobie chwalą (ja również J, chociaż wolałabym, żeby był ciut mniej miękki, wtedy bardziej precyzyjnie można by było nałożyć nim niewielką ilość cienia w kąciku). Bardzo fajny i przyjemny w użyciu pędzelek. Mój nie zgubił ani jednego włoska, po praniu nie traci kształtu, zapachu nie posiada.

10. Ultimate Italian Badger Kabuki Brush 8,45$- pędzel kabuki polecany do nakładania pudru sypkiego do wykończenia makijażu oraz do pudru mineralnego. Raczej średnio polecany mimo tego, że jest dość miękki (ale podobno nie aż tak bardzo jak np. pink kabuki). Spotkałam się z opiniami, że bardzo gubi włoski, że na wrażliwej skórze powoduje dyskomfort przy nakładaniu pudrów, a także to, że dolny uchwyt jest kiepskiej jakości i potrafi się odkleić już przy pierwszym myciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pedzle_italian_badgerCS.jpg (86,7 KB, 281 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-16 o 13:30
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 03:54   #779
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: zakupy na Coastal Scents

i ostatnia porcja
Pędzle pozostałe ( w nich seria Black)
1.Basic Essentials Kabuki Brush 4,50$- pędzel typu kabuki do nakładania pudrów. Nie jest zbyt dobrze oceniany ze względu na to, że drapie. Włosie jest mniej zwarte niż powinno być, ale na plus jest to, że nie gubi włosów.

2. Angle Blush Brush 4,50$ - ukośnie ścięty pędzel do różu. Używany przez dziewczyny też do konturowania, modelowania twarzy. Krytykowany za to, że drapie, że nie jest tak przyjemny w użyciu, jak być powinien. Większość dziewczyn twierdzi, że po prostu kłuje, gdy się go używa. Spotkałam się jednak też z kilkoma opiniami, że jest dość miękki.

3. Black Deluxe Shadow Brush 2,49$ - duży pędzel do nakładania cienia na całą powiekę, naprawdę duży, zwarte włosie, dość miękkie. Ja osobiście wolę go do nakładania rozświetlacza i to nie tylko pod łuk brwiowy, ale nawet nad kości policzkowe, wygląda dość porządnie, włosie nie wyłazi (mój nie zgubił ani jednego mimo kilkunastokrotnego mycia). Moim zdaniem jest zbyt duży do cieni, ale do rozświetlacza świetnyJ

4 Black on Black Sable Shadow 1,95$ - pędzel do nakładania cieni na powieki. Bardzo chwalony przez dziewczyny za to, że jest miękki, dobrze nakłada cienie, estetycznie wykonany, nie wypadają z niego włosy, zwarte włosie. Podobno świetny do nakładania sypkich cieni na powiekę, trzyma je i na dobrze układa na powieceJ

5. Black on Black Taklon Angle Liner 1,85$- pędzelek do linera. Bardzo zwarte, sprężyste (ale nie twarde, bardzo przyjemne bym powiedziała, takie nieco śliskieJ )włosie dobrej jakości. Pędzelek dobrze rysuje kreski kremowym linerem, natomiast ja osobiście (mimo, że baaardzo go lubię), uważam, że mógłby być nieco cieńszy, bo wg mnie narysowanie naprawdę cieniutkiej kreski na powiece nim nie jest łatwe. Nie zmienia to faktu, że jestem z niego zadowolona. Estetycznie wykonany, włosie nie wychodzi, nie zmienia kształtu po wypraniu.

6. Blending Brush 2,99$ - pędzel do rozcierania cieni i tworzenia przydymionego efektu oka. Wg dziewczyn jest zbyt duży, by się do tego nadawać, ale włosie jest miłe, przyjemne, nie drapiące. Podobno jednak jest zbyt mało zwarty (taki jakiś rozlazły, jak to określiła jedna z dziewczyn) i zdecydowanie za duży dla osób z normalną wielkością powieki i mniejszą. Chwalą go sobie natomiast osoby o afroamerykańskim typie urody, które przeważnie mają dużą powierzchnię oka do malowania i wg nich jest świetny.

7 Chisel Angle Fluff Shadow Brush 2,0$ - - miękki pędzel do akcentowania zewnętrznego kącika i tworzenia słynnego kształtu „V". Mały, idealny do nakładania niewielkiej ilości cieni w kąciku. Krytykowany głównie za to, że jest zbyt mały i nieco za mało puszystyJ Ale generalnie polecany.

8. Chisel Detail Mini Brush 2,0$ - mini pędzelek, który ciągle jest „out of stock” i ciężko na niego trafićJ Podobno naprawdę bardzo mały, mniejszy niż by się mogło wydawać opierając się na zdjęciu. Słyszałam, że nadaje się właściwie tylko do wewnętrznego kącika (gdy chcemy położyć tam rozświetlający punkcik), ale też gdy zależy nam na precyzyjnym wykonaniu np. makijażu z graficznymi elementami typu kreski, ostre linie.

9. Chisel Fluff Large Shadow Brush 2,75$- pędzel do nakładania cienia na powiekę. Bardzo chwalony przez dziewczyny, właściwie nie spotkałam się z żadną negatywną opinią na jego temat. Szczerze mówiąc, to słuchając i czytając to, co mówią na jego temat, to miałam wrażenie, że to jakiś czarodziejski pędzelek Podobno świetnie aplikuje cienie i w cudowny sposób sprawia, że wyglądają dużo lepiej niż nakładane innym pędzlem Ciekawe, ciekawe, chyba będę musiała to sprawdzićJ Miękkie i zwarte włosie, nie gubi włosków, nie ma zapachu, nie zmienia się po praniu.
wg opinii BrandNewName bardzo dobry pędzel- ani za mały, ani za duży, dobrze nakłada cienie
10. Chisel Fluff Medium Shadow Brush 2,75$- pędzelek do nakładania cieni na powiekę, mniejsza wersja pędzla nr 9 z mojego zestawienia. Chwalony za to, że jest mały, dobrze nakłada cienie na powiekę, ma miękkie, ale zwarte włosie, nie gubi włosków. Krytykowany za niewygodną, cienką rączkę.
moja opinia- wiedzialam, ze za duży to on nie jest, ale takiego maleństwa, co przyszło, to się nie spodziewałam. potwornie niewygodny w trzymaniu pędzelek- strasznie cienka rączka i nieco utrudnia to operowanie nim. Włosie miękkie, dobrze nakłada cienie, ale mój akurat, jako jedyny pędzelek z CS dotychczas, zgubił kilka włosków podczas prania.
EDIT: mój ląduje w koszu. Nie umiem, nie chcę, nie będę się z nim męczyć Za mało włosków w pędzelku i to mi przeszkadza. Taki jakiś ubogi się wydaje

11. Chisel Fluff/Pointed Crease Duet 3,95$- podwójny pędzelek. Z jednej strony do nakładania cienia, z drugiej do rozcierania, mieszania na powiece. Generalnie pozytywne opinie, ale większość osób ma do niego kilka zastrzeżeń- że strona do nakładania cieni nie spisuje się tak dobrze (zbyt niedokładnie nakłada cień na powiekę), że włosie nie jest tak miękkie jak powinno być, odczuwalne jest lekkie drapanie powieki, a strona do rozcierania nie jest wystarczająco zwarta.

12. Deluxe Buffer Brush ($4.25) – krótka rączka, raczej miękkie włosie, dobry do pudru sypkiego, ale strasznie gubi włosie, podobno wręcz kilkanaście włosków potrafi zgubić przy jednym użyciu. Chociaż jedna z dziewczyn twierdzi, że jej egzemplarz nie zgubił ani jednego włosa ani podczas mycia ani podczas używania. Ma podobno specyficzny zapach, ale tylko do pierwszego prania. Wygodny dzięki krótkiej rączce, poręczny

13. Disposable Kabuki Mini 0,75$- mała wersja pędzla kabuki. Niestety, podobno jaka cena, taka jego jakość. Włosie nie jest wystarczająco miękkie i zwarte, pędzelek jest zbyt mały, by sensownie nałożyć nim puder. Nadaje się jedynie do noszenia w torebce jako pędzel zastępczy do poprawek w ciągu dnia.

14. Eyeliner Brush - Super Fine 1,99$-pędzel do robienia kresek na powiece. Nie jest zbyt dobrze oceniany z powodu jego niskiej jakości wykonania- włosie nie jest sprężyste i zwarte, dzięki czemu wiele wysiłku wymaga zrobienie nim kreski. Do tego włoski są zbyt długie, by precyzyjnie nałożyć liner na powiekę. Aczkolwiek są osoby, którym on odpowiada i uważają, że to całkiem przyzwoity pędzel do kresek, ale tylko, gdy ma się już wprawę w korzystaniu z tego typu pędzli.

15. Flat Mineral Bronzer Buffer Large($4.25) - duży pędzel płasko ścięty do pudru mineralnego i sypkiego, podobno niezły też do bronzera. Miękkie, zwarte włosie.
Jego główną wadą jest podobno to, że schnie baaardzo długo, co jak na pędzel codziennego użytku jest sporą przeszkodą oraz to, że często gubi włoski. Ma bardzo mocny zapach, który jednak znika już po pierwszym wypraniu.

16. Flawless Face Chisel Powder Brush 4,50$ - pędzel do nakładania pudru sypkiego, do wykończenia makijażu. Krytykowany za to, że potrafi rysować skórę i za to, że jest zbyt miękkiJ Podobno jakość wykonania też pozostawia wiele do życzenia, często się odkleja.

17. Foundation Concealer Brush 3,99$- pędzel do nakładania korektora. Raczej polecany ze względu na to, że jest dość miękki, sprężysty, nie drapie nawet delikatnych okolic oczu, nie rysuje, nie pozostawia smug i po praniu nie zmienia swoich właściwości ani kształtu. Podobno tylko farbuje podczas kilku pierwszych myć.

18. Foundation Concealer Brush Large 3,99$ - pędzel do nakładania podkładu, albo korektora. Większa wersja pędzla nr 17 z mojego zestawienia. Podobno jest równie dobry jak ten poprzedni, ale znacznie większy, dzięki czemu nadaje się do rozprowadzania płynnego podkładu. Włosie miękkie, zwarte, sprężyste, nie drapiące. Aczkolwiek spotkałam się z kilkoma podobnymi opiniami, że on jest po prostu ogromny i przez to może być mało praktyczny.

19. Large Paddle Face Brush (comparable to M.A.C.134) 9,95$ - duży pędzel do pudru, porównywany do pędzla nr 134 z MAC-a, ale wg dziewczyn, w żaden sposób mu nie dorównuje, ani nawet nie można próbować go porównać do tamtego pędzla. Przede wszystkim zarzucają mu, że nie jest tak miękki i tak przyjemny w użyciu, nie wspominając o jakości wykonania i że nie leży po prostu dobrze w dłoni. Jednakże sporo jest też bardzo pozytywnych opinii na jego temat- że właśnie jest bardzo miękki, że świetnie się go używa. Sporo osób narzeka na zapach i na to, że gubi włosy. Podobno bardzo farbuje przy kilku pierwszych praniach.

20. Round Tapered Powder - Blush Brush 6,95$ - wg CS jest to pędzel podobny do MAC-a nr 129. Zaokrąglony pędzel do różu. Dziewczyny raczej go chwalą za to, że jest miękki, świetnie naklada nie tylko róż ale i puder wykończeniowy, bez robienia plam, miękko. Podobno całkiem dobrze leży w dłoni, estetycznie wykonany.

21. Sable Blending Brush - Comparable to MAC 224- 2,90$- pędzel do rozcierania cieni porównywany wg CS do MAC nr 224. Wg dziewczyn- niezbyt dobrze się spisuje. Co prawda wykonany jest dość estetycznie, ale ma zbyt długie włosie i za mało zwarte, nie jest też odpowiednio puchaty i pełny Podobno gubi też włoski podczas kilku pierwszych prań
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pedzleCS1.jpg (76,7 KB, 223 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pedzleCS2.jpg (82,6 KB, 209 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-16 o 13:31 Powód: zmiana recenzji pędzla Chisel Fluff Medium Shadow Brush
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 04:01   #780
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: zakupy na Coastal Scents

Przepraszam, że rozbite to na kilka postów, ale za Chiny nie chce przyjąć mi tego w całości, bo coś krzyczy o przekroczeniu ilości znaków

Ciąg dalszy w takim razie pędzli z CS

22. Shadow/Liner Brush2,99$ - podwójny pędzelek- z jednej strony do nakładania cienia, z drugiej skośnie ścięty pędzel do linera. Ten do cieni ma bardzo średnie opinie (kiepskiej jakości włosie, za mało zwarte, nie wystarczająco miękkie), natomiast koncówka do linera ma nieco lepsze, ale podobno nie jest ani tak cienka, ani tak sprężysta, jak być powinna, by narysować łatwo kreskę na powiece, natomiast całkiem przyzwoicie spisuje się jako pędzelek do nakładania cieni na dolnej powiece i rozcierania ich.

23. Duo Fiber Black Stippling Brush($7.95) - nazywany tańszym zamiennikiem pędzlaMAC 187. I tu opinie są baaardzo podzielone. Jedni uważają, że jest bardzo fajnym pędzlem (np. encore), inni, że włosie jest zbyt miękkie i odrobinę za mało sprężyste. Gubi włosie, mało sympatycznie pachnie (chemicznie)nawet po kilku myciach. Miękki, ale podobno bardziej nadaje się do nakładania różu niż płynnego podkładu, chociaż to też podobno zależy od tego, na jaki się trafi, bo natknęłam się na dziewczynę, która po zakupie pierwszego była nim zachwycona i zamówiła drugi i już nie spisywał się tak dobrze.
Najwięcej jednak osób twierdzi, że do nakładania pudru mineralnego jest bardzo dobrym pędzlem.
Wg frantic świetnie nakłada się nim podkład w płynie i róż w kremie, natomiast do minerałów się nie nadaje

24. Synthetic Angle Blush and Define 7,95$- ukośnie ścięty syntetyczny pędzel do różu i konturowania. Polecany pędzel, który podobno spisuje się świetnie przy modelowaniu twarzy, mało gubi wlosków, jest odpowiednio miękki i dobrze wyprofilowany. Jednakże spotkałam się też z opiniami, że jakość wykonania rączki pozostawia wiele do życzenia (nie jest dobrze wyważona), a poza tym potrafi się odkleić.

25. Synthetic Concealer Shading Brush 4,39$ - pędzel do korektora z synetycznego włosia. Polecany pędzel z racji tego, że jest miękki, ale sprężysty, odpowiedniej wielkości, nie rysuje i nie podrażnia delikatnej skóry pod oczami i dobrze rozprowadza korektor. Polecany też do wszelkiego rodzaju kremowych baz na powieki, cieni w kremie.

26. Synthetic Fine Liner Brush 2,49$- pędzel do robienia kresek synetyczny. Wg niektórych dziewczyn włosie jest odpowiednio sprężyste, niezbyt długie i dość dobrze wyprofilowane, chociaż wydawać się może, że będzie robił grube kreski. Spotkałam się z różnymi opiniami- od tych, które twierdzą, że dzięki niemu nauczyły się robić w końcu kreski, aż po takie, które twierdzą, że ten pędzlek to jakaś pomyłka

27. Synthetic Shadow Brush: $2.95 - syntetyczny pędzel do cieni. Pędzel, który ma tak sprzeczne opinie, że sama już nie wiemJ Ci, którzy na niego narzekają, uważają, że po pierwszym myciu odkształca się, włosy rozchodzą się w różne strony, że nie jest odpowiednio zwarty. Ale z drugiej strony ma też rzesze wiernych fanek, które uważają, że to jeden z lepszych pędzli do nakładania cieni na powiekę- że jest miękki, świetnie aplikuje kolor, że nie rysuje, że nic się z nim nie dzieje mimo wielokrotnego prania.

28. Synthetic Wide Buffer Brush 14,95$– krótki szeroki pędzel do pudru mineralnego, sypkiego. Chwalony za to, że jest rzeczywiście miękki i przyjemny w użyciu, a także bardzo wygodny. Krytykowany jednak za to, że nie naklada pudru mineralnego tak dobrze, jak powinien a także za to, że gubi włosy. Używany także jako pędzel do nakładania bronzera i różu, a także różnego rodzaju sypkich nablyszczaczy do ciała.

29. Tapered Crease Eye Brush 2,49$ - pędzel do rozcierania cieni, do mieszania. Chwalony za to, że jest miękki, nie rysuje delikatnej skóry powiek, świetnie rozciera cienie. I tu się całkowicie zgadzamJ Włoski z niego nie wychodzą, nie ma zapachu, nie zmienia się po praniu. Uwaga ode mnie- wolałabym, aby był ciut bardziej zwarty i odrobinkę (dosłownie odrobinkę) mniej miękki. Ale i tak myślę, że to świetny pędzel do rozcierania cieni (zwłaszcza w połączeniu z Italian Badger Round Crease)
BrandNewName ma podobne odczucia do moich, czyli brak precyzji w rozcieraniu przy użyciu tego pędzla

30. White Angled liner Brush 2,19$ - ukośny pędzel do robienia kreski na powiece. Jeden z bardziej kontrowersyjnych pędzli, z jakim się spotkałam. Chwalony jest za to, że jest mały i robi cienką kreskę, ale za to samo jest też krytykowany, że za mały i trzeba się dużo napracować, żeby zrobić ciut grubszą. Z drugiej strony chwalony też jest za to, że jest płaski i ma długie włosie, co pozwala na łatwą aplikację kremowego linera, a za chwilę w innym filmiku jest też za to krytykowany- że włosie jest za długie, zbyt płaskie i szerokie… Nie mam pojęcia, jaki naprawdę jest ten pędzel
Ale jako, iż jest pełen tak sprzecznych opinii postanowilam go niebawem zamówić, bo drogi nie jest, więc na pewno uzupełnię jego opis

Ufffff, to tyle ode mnie. Dziewczyny, opisałam ponad 50 różnych pędzli i przejrzałam mnóstwo opinii na ich temat- przepraszam, jeżeli coś pominęłam, albo dojrzycie jakiś błąd- weźcie pod uwagę, że mogłam już dostać oczopląsu od tego wszystkiego

Tylko niech mi się żadna nie waży pisać, że na zdjęciach nie widać dokładnie szczegółów Zdjęcia są po to, by mieć jako taki podgląd na całą kolekcję, a jak ktoś żądny dokładniejszych zdjęć, to po to dałam przy każdym pędzlu odnośnik do strony, żeby go sobie tam dokładnie obejrzeć (dla mniej wtajemniczonych- najeżdżamy kursorem na nazwę pędzla i klikamy- przenosi nas co strony CS z danym pędzlem )


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pedzleCS3.jpg (74,4 KB, 163 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-16 o 13:33 Powód: uzupełnienie opinii
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.