O rudość waszą i naszą...;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-16, 23:08   #1
thabaka
Raczkowanie
 
Avatar thabaka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Brabancja Polnocna (Holandia)
Wiadomości: 172

O rudość waszą i naszą...;)


A oto moja historia ....urodzilam sie ciemna blondynka, ale ze dusze mam ruda postanowilam przeflancowac tenze ogien na swoje wlosy. Od ponad 5 lat farbuje sie na rudo. Przy czym rudo i farbuje okraszone sa cala masa wpadek, w tym takze profesjonalnych fryzjerow i wiednaca wiara w to ze kiedykolwiek bede miala na lepetynie odcien jak Pani Kasia D. via tutaj:

http://filmy.aeri.pl/a/dodaj.info.php4,aid=57009

http://picasaweb.google.com/roniacz/...18685658180434

http://picasaweb.google.com/roniacz/...18642708507458


W tej chwili mam na glowie miedz. Brzydka miedz idaca w kierunku czerwonego odcienia. Wlosy zostaly zafarbowane po zdjeciu poprzedniego duzo ciemniejszego odcienia i pokryte kolorem "zloty miedziany blond".

[To co widac na zdjeciu to juz historia (malo interesujaca zreszta) ]

Kolejne mycie, kolejne smutne zerkanie do lustra. Ze znowu nie to co mialo byc, ersatz cholera nie zycie...

Postanowilam wiec pozawracac glowe Naszej Sepcjalistce. I Wam Dziewczyny.
Chce byc "naturalna", intensywna ruda. Chce cieszyc sie sloncem we wlosach. Nie chce wiecej byc czerwona, winna, rozowawa, kasztanowa. Nie chce wiecej eksperymentow z coraz to nowymi odcieniami w nadzei, ze wreszcie osiagne zmaierzony efekt. Bardzo prosze, powiedzcie..moze jest jakas farba profesjonalna, ktora mozna przygotowac w domu i osiagnac taki wlasnie piekny rudzielcowaty rudy/ ? Bo Pani Dowbor niestety nie mam jak podpytac

A do fryzjera po dwukrotnej pomylce juz chyba nie pojde...
__________________
rudy to nie tylko kolor włosów, to także stan ducha!

Edytowane przez thabaka
Czas edycji: 2008-10-17 o 11:34
thabaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 23:28   #2
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

link się nie otwiera
co do farb profesjonalnych - ja swojego faworyta odnalazłam po wielu latach - i choc nie farbuje wlosow na rudo - farby sa godne polecenia- poniewaz kolory wychodza tak, jak na probniku, nie niszcza wlosow i sa bardzo trwale. to farby Vitality`s - znajdziesz wsrod nich produkty bez amoniaku, z amoniakiem, farby ton w ton itp. Dostepne sa w hurtowniach z artykulami fryzjerskimi.

http://www.vitalitys.it/
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 11:36   #3
thabaka
Raczkowanie
 
Avatar thabaka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Brabancja Polnocna (Holandia)
Wiadomości: 172
dziekuje Ci, jak tylko namierze sklep z art. fryzjerskimi we Wroclawiu sprobuje cos sobie dopasowac....

Ale jakby ktos mial konkretny numer-odcien- farby to ja rowniez poprosze

Carolino, wyczailam w sklepie internetowym farby Vitalitys, maja troche rudosci. Niestety bez wzronikow. Nawet na stronie producenta nie znalazlam palet z probkami. Moze wiesz gdzie w sieci mozna sobie te kolory poogladac?
__________________
rudy to nie tylko kolor włosów, to także stan ducha!

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2008-10-17 o 12:02 Powód: post pod postem/korzystaj z opcji edycji i multicytowania.
thabaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 12:39   #4
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Witaj Jakoś mało tych odpowiedzi:-( Mi też niestety nikt nie odpisał...mam dokładnie taki sam problem a w sklepach pusto, no bo kto widział farbę o nazwie: ,,naturalny rudy'' ja jeszcze nie:-(
Od kliku lat robię włosy naturalną henną, naturalną znaczy bez dodadków, czysta lawsonia. Żeby włos był bardziej złoty dodaje do mieszanki kurkumy. Efekt, zobacz na stronie biolandera, kobieta która firmuje hennę to ja ( zdjęcie nad napisem ) Wielu moim znajomym bardzo podoba się mój kolor włosów, jest naturalny bo przez naturę zrodzony hihi http://www.biolander.com/index.php?m...4415cd1495aba3
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 13:14   #5
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

i....jeszcze jedno, wypróbowałam już chyba wszystkie farby, te profesjonalne również. Najbradziej naturalnie wychodzi L'oreal, te odcienie które mają w nazwie blond, np blond miedziano-złoty itp L'oreal Majirel ma ładne zimne rudości, bo żeby kolor był naturalny bez efektu czerwonego pożaru trzeba szukać zimnego odcienia i Majirel go ma, niestety nie pamiętam już jaki to numer:-( Niedawno ktoś mi powiedział, że Belle Color 75 pięknie wychodzi, ale kiedy napisałam na forum prośbę o nadesłanie fotek-cisza. Kiedyś robiłam Pallette-świetlista miedź, kolor wychodził bardzo naturalny, ale odcień wpadał bardziej w złocisty rudawy blond. Tyle narzekają na Pallette, ale osobiście nie zauważyłam żeby zniszczyła mi włosy.
Zostaje na razie przy ziołach, bo kolor nie blaknie a włosy są bardzo błyszczące, wiem co mówię ( bo myję głowę codziennie;-) ) Dodam jeszcze że stosowałam naprzemiennie zióła i farby i nie miałam niespodzianek typu zielone włosy. Pozdrawiam.
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 14:27   #6
thabaka
Raczkowanie
 
Avatar thabaka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Brabancja Polnocna (Holandia)
Wiadomości: 172
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

kochana jestes...dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.
Ze mna jest tak, ze henna niestety robi z moich kudelkow "siano". Nie pomagaja na to zadne nawet zaawansowane odzywki, wiec zarzucilam henne, ale sposob, o ktorym piszesz bardzo mnie zainteresowal.Po druge odcien pozadany wychodzil mi tylko za pierwszym farbowaniem, pozniej robil sie coraz ciemniejszy i mniej swietlisty, mimo ,ze uzywalam tego samego proszku henny, w taki sam spobo jak poprzednio...
A, i tez nigdy nie zzielenialam po nalozeniu na henne farby pudelkowej
Widzisz, nawet nie wiedzialam, ze zimne rudosci wychodza bez akcentu czerwonego
Z L'orealem mialam niezle perypetie. Otoz polozylam go na odbarwione wczesniej wlosy iwyszedl zamiast rudego taki brudny braz....pewnie jakies skladniki sie pomieszaly. W ogole ja na tych wlosach moich mam cala sekwencje marek fryzjerskich

Byc moze stad bierze sie zupelnie inny efekt na wlosach niz na pudelku i palecie?

A z tymi blondami tez juz probowalam- zlocisty miedziany blond, sredni miedziany blond, blond swietlisty miedziany etc etc

Zastanowie sie nad ta henna i powrotem do niej chyba....no zobaczymy. Jeden wielki kosmos...
__________________
rudy to nie tylko kolor włosów, to także stan ducha!
thabaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 14:29   #7
thabaka
Raczkowanie
 
Avatar thabaka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Brabancja Polnocna (Holandia)
Wiadomości: 172
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

a tak w ogole to slicznie wygladasz z tym kolorem !Bardzo Ci w nim do twarzy
__________________
rudy to nie tylko kolor włosów, to także stan ducha!
thabaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 14:35   #8
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

dodam tylko że przy uzywaniu henny ( tej prawdziwej oczywiście bez dodatku chemii ) potrzebne jest olejowanie które sprawia, że włosy nie są suche. Ja używam czystego oleju kokosowego, wcieram go we włosy 15 min przed myciem, poza tym że przepięknie pachnie sprawia że włosy się nie puszą. Hennę zalewam sokiem z dwóch z nawet trzech cytryn, zostawiam na całą noc pod folią a na drugi dzień tuz przed farbowaniem zalewam gorąca ale nie wrzącą wodą, wrzątek zabija barwnik, nie pozwala na jego pełne rozwinięcie. Dopiero po 3 dniach widać jaki kolor uzyskałaś, henna się utlenia Uściski i powodzenia.
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 13:44   #9
aguca
Rozeznanie
 
Avatar aguca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 623
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

AnnaMK: ile dodajesz kurkumy do henny?
aguca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 10:24   #10
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Witam na 50 g henny daję jedną czybatą łyżeczkę od herbaty. Kurkuma podczas kolejnych myć stopniowo wypłukuje się z włosów, pozostaje jednak ciepły złoty odcień. Czasem dodaję też kilka kropli olejku zapachowego, w zależności od potrzeb, raz lawendowy-uspokaja, tonuje skórę głowy, raz kokosowy-przepięknie pachnie. Do henny dobrze jest dodać czerwone wino. Pamiętaj jednak o złotej zasadzie- we wszystkim nalezy zachować umiar;-) Pozdrawiam.
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:46   #11
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

A ja mam pytanie, czy henna barwi na rudo rowniez bardzo ciemne wlosy ?
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 18:10   #12
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Witaj, niestety na ciemnych włosach henna daje tylko miedziane refleksy, pięknie to wygląda, ale rudością tego nazwać nie można. Bardziej wpada w miedziany kasztan.
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:56   #13
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Pozwolę sobie podpiąć się do wątku, bo mam dość podobny problem, a nie chciałabym dublować niepotrzebnie tematu

Czy któraś z Was mogłaby mi polecić farbę, dzięki której uzyskam kolor jak na zdjęciach? Mój naturalny kolor to jasny blond.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg normal_layanafw06_06.jpg (20,1 KB, 326 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosyyy.jpg (34,3 KB, 385 załadowań)
__________________
R 08.2013, K 09.2016

Edytowane przez vretka
Czas edycji: 2009-01-07 o 21:57
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 10:52   #14
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Witaj Musisz szukać miedzianych blondów, ja miałam identyczny kolor jak na pokazanym przez Ciebie zdjęciu po: 8.42 jasny blond miedziany-Loreal, jest jeszcze kolol jasny blond miedziano złoty, ale nie pamiętam z jakiej firmy.

powiększ
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 11:22   #15
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Witaj, niestety na ciemnych włosach henna daje tylko miedziane refleksy, pięknie to wygląda, ale rudością tego nazwać nie można. Bardziej wpada w miedziany kasztan.

Hmmm to jakbym chciała potraktować brwi żeby z czarnych wyszły mi bardziej pasujące do rudych włosow na glowie to czego powinnam sie spodziewać ?
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 11:55   #16
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Witaj Musisz szukać miedzianych blondów, ja miałam identyczny kolor jak na pokazanym przez Ciebie zdjęciu po: 8.42 jasny blond miedziany-Loreal, jest jeszcze kolol jasny blond miedziano złoty, ale nie pamiętam z jakiej firmy.
Dziękuję za szybką odpowiedź Od wczoraj przeszukuję fryzjerskie i szukam czegoś dla siebie. Zainteresowały mnie farby Wella Koleston, ale nie wiem, który odcień byłby najodpowiedniejszy.

http://www.wella.pl/hairdresser/prod...n_h2/index.jsp
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 10:25   #17
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Do vretka...musisz szukać coś z przedziału ,,natura'' kolory z poziomu 8-ego, miedziano-złote, bez dodatku czerwieni, najlepiej idź do hurtowni fryzjerskiej i zobacz paletę, ekran monitora nie odzwierciedla rzeczywistych barw. Polecam Ci profesjonalną koloryzację Loreala, łagodną farbą Richesse de Diacolor. Jest rewelacyjna. Często oferowana jest na Allegro, tam znajdziesz też paletę kolorów.
Do yuki23...włoski na brwiach są bardzo delikatne, jeśli potratujesz je henną, możesz bardzo się zdziwić, kolor może być bardzo, bardzo intensywny. Zresztą żeby efekt działania henny był zadowalający a kolor w pełni się rozwinął włosy muszą być pod przykryciem ( czepek, na to czapka lub ręcznik ) z brwiami będzie ciężko. Są salony kosmetyczne ktore przeprowadzają koloryzację na brwiach. Ciemne brwi trzeba najpierw subtelnie rozjaśnić, przy czarnych to przeważnie wystarcza by uzyskać złoty refleks, pasujący do rudości na głowie. Brwi muszą być przynajmniej o ton ciemniejsze od włosów.
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 10:30   #18
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Do vretka...musisz szukać coś z przedziału ,,natura'' kolory z poziomu 8-ego, miedziano-złote, bez dodatku czerwieni, najlepiej idź do hurtowni fryzjerskiej i zobacz paletę, ekran monitora nie odzwierciedla rzeczywistych barw. Polecam Ci profesjonalną koloryzację Loreala, łagodną farbą Richesse de Diacolor. Jest rewelacyjna. Często oferowana jest na Allegro, tam znajdziesz też paletę kolorów.
Anno, dzięki przeogromne

Edit: Przepraszam, że tak marudzę, ale oczywiście w przypływie entuzjazmu przeglądam sobie Loreala i kurcze nie widzę nic zbliżonego do tego, co sobie wymysliłam Teraz nie wiem, czy nie znalazłam pełnej palety barw, czy po prostu nie mają takich rudości.
__________________
R 08.2013, K 09.2016

Edytowane przez vretka
Czas edycji: 2009-01-09 o 10:40
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 13:34   #19
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Witaj, najlepiej iść do hurtowni fryzjerskiej lub do salonu Loreal, tam mają pełną paletę. Oczywiście może się tak zdarzyć, że nie znajdziesz swojego wymarzonego koloru. Wtedy tylko profesjonalnie przeszkolony fryzjer, będzie mógł go dobrać. Czasem trzeba robić miksy, np. do naturalnego jasnego blondu z poziomu 8 można dodać trochę miedzi. Sama miedź, zawsze wyjdzie intesywnie na jasnych włosach. Pamiętaj żeby było naturalnie musi zawsze być barwa podstawowa, np: blond miedziano-złoty, średni blond miedziany itp. Pozdrawiam
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 20:20   #20
eskimoskapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
i....jeszcze jedno, wypróbowałam już chyba wszystkie farby, te profesjonalne również. Najbradziej naturalnie wychodzi L'oreal, te odcienie które mają w nazwie blond, np blond miedziano-złoty itp L'oreal Majirel ma ładne zimne rudości, bo żeby kolor był naturalny bez efektu czerwonego pożaru trzeba szukać zimnego odcienia i Majirel go ma, niestety nie pamiętam już jaki to numer:-( Niedawno ktoś mi powiedział, że Belle Color 75 pięknie wychodzi, ale kiedy napisałam na forum prośbę o nadesłanie fotek-cisza. Kiedyś robiłam Pallette-świetlista miedź, kolor wychodził bardzo naturalny, ale odcień wpadał bardziej w złocisty rudawy blond. Tyle narzekają na Pallette, ale osobiście nie zauważyłam żeby zniszczyła mi włosy.
Zostaje na razie przy ziołach, bo kolor nie blaknie a włosy są bardzo błyszczące, wiem co mówię ( bo myję głowę codziennie;-) ) Dodam jeszcze że stosowałam naprzemiennie zióła i farby i nie miałam niespodzianek typu zielone włosy. Pozdrawiam.
blond miedziano złoty - majirel 8.43. jeszcze jest miedziano koralowy 7.43 też ładny i nie wypłukuje się tak szybko jak ten pierwszy. oba polecam
eskimoskapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 10:40   #21
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

eskimoskapoznan potwierdzam...właśnie tak doradzałam, coś z poziomu 8-ego liczba 3 w tym wypadku znaczy złoty, generalnie trójki przy numerze głównym oznaczają ciepłe odcienie. Jednak ważny jest bazowy kolor włosów Pozdrawiam....ciekawi mnie ten miedziano koralowy
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 10:46   #22
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Chyba rzeczywiście muszę ruszyć 4 litery i udać się kiedyś do sklepu fryzjerskiego, bo jak oglądam te odcienie w internecie, to co strona, to zupełnie inny kolor
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:18   #23
_Nymphetamine_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Ja od 3 miesięcy farbuje włosy na rudo, na razie jestem na etapie szukania idealnego koloru (dekoloryzowałam z czarnych do rudych podczas jednej dekoloryzacji wiec na początku miałam dający po oczach pomarańcz z domieszką kurczaczka na głowie dopiero teraz mam taki łagodniejszy, ładniejszy kolor który mi odpowiada (nadal pomarańczowy i mocny, ale trochę spokojniejszy) . 4 dni temu kupiłam farbę Garnier Belle Color nr 75 - jasna intensywna miedź, dała bardzo ładny kolor, dokładnie taki jaki chciałam (troche bardziej intensywny niż na opakowaniu), poleciła mi ją znajoma mojej mamy która od długiego czasu farbuje na rudo,wypróbowała wiele farb i używa już tylko tej . Ja tez Polecam

P.S a odradzam zdecydowanie farbe L'oreal Feria - Pure Paprika ! Na opakowaniu bardzo ładny kolor ale po farbowaniu płakałam przez kilka dni - okropny , bardziej czerwony niż miedziany odcień. Na szczęście farba okazała się nietrwała (wbrew zapewnieniom na opakowaniu) i po 3 myciach kolor się zmył i wyglądałam już w miarę przyzwoicie .

W załączniku polecana farba Garniera i - ku przestrodze- okropny L'oreal

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 250_33736201648b70701a43cd.jpg (12,3 KB, 248 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3072_1.jpg (18,2 KB, 176 załadowań)
_Nymphetamine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 20:42   #24
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

...a ja z kolei robiłam Ferią, kolor Mango i wyszedł śliczny kolorek ( oczywiście w mniemaniu moim i moich znajomych ). Poniżej wklejam zdjęcie. Uważam, że ostateczny kolor farbowania zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od wyjściowej barwy włosów, ich stanu, podatności na farbowanie i oczywiście od tego co kładłyśmy na nie wcześniej. Rudości maja to do siebie, że szybko płowieją, więc czasem od razu po farbowaniu wygląda się super a po kliku myciach już nie, lub na odwrót ;-) Co do Belle Color nr 75, potwierdzam, że wychodzi bardzo naturalnie. Swego czasu wypróbowałam niemal wszelkie sklepowe rudości a i kilka farb profesjonalnych. Ach te kobiety, ciągle szukają tej jednej, jedynej farby...a kiedy w końcu znajdują....zmieniają kolor włosów na brąz lub blond ( tak było w moim przypadku )

Muszę usunąć swoje zdjęcia, gdyż pewna wizażanka użyła ich niezgodnie z przeznaczeniem. Skopiowała na swoją stronę, zamazując twarz i podała za własne...cholibka to przykre...jakoś do tej pory nie widziałam zagrożenia w publikowaniu zdjęć na tym forum:-(

Edytowane przez AnnaMK
Czas edycji: 2010-02-10 o 20:24
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 11:08   #25
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Do yuki23...włoski na brwiach są bardzo delikatne, jeśli potratujesz je henną, możesz bardzo się zdziwić, kolor może być bardzo, bardzo intensywny. Zresztą żeby efekt działania henny był zadowalający a kolor w pełni się rozwinął włosy muszą być pod przykryciem ( czepek, na to czapka lub ręcznik ) z brwiami będzie ciężko. Są salony kosmetyczne ktore przeprowadzają koloryzację na brwiach. Ciemne brwi trzeba najpierw subtelnie rozjaśnić, przy czarnych to przeważnie wystarcza by uzyskać złoty refleks, pasujący do rudości na głowie. Brwi muszą być przynajmniej o ton ciemniejsze od włosów.
Szkoda, że takiej usługi nie można zrobić na miejscu w salonie fryzjerskim...
Refectocil to henna, którą polecono mi na forum...najpierw rozjaśnic blond potem jakiś brąz...

W sobotę idę do nowego fryzjera po kilku latach wiernosci innemu.
Pani do której sie zapisałam to wielokrotna medalistka Polski itd...wiec spodziewam się póki co Bóg wie czego...oj żebym tylko sie nie rozczarowała
Jestem blada, mam niebieskie oczy i powiem jej, że ma to podkreslić ...ciekawe co mi powie
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 22:03   #26
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Wybrałam się w końcu do hurtowni fryzjerskiej obejrzeć palety i... nie mieli Loreala Ale nie poddam się tak łatwo
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 10:21   #27
beata mama amelki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: cala Polska
Wiadomości: 124
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

RECITAL PREFERENCE DG1 FLORENCE
Vretka to chyba ten kolor co chcesz, ja nim robię i jest naprawdę pięknyyyyy
__________________
Bóg obdarza niezwykłych rodziców wyjątkowymi dziećmi

Edytowane przez beata mama amelki
Czas edycji: 2009-01-20 o 10:25
beata mama amelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 12:12   #28
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Kupiłam Loreala Majirel 8.43 Teraz jeszcze muszę odważyć się, żeby nałożyć to na włosy Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia jak się za to zabrać Czeka mnie chyba lektura Wizażu
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 08:11   #29
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Hmm... po tygodniu od farbowania prawie nie ma śladu Obawiam się, że poziom ósmy jest zdecydowanie za jasny jak na moje włosy. Tak jak pisałam, naturalne mam dość jasne i nawet przy użyciu utleniacza 6% znacznie się rozjaśniły, przez co na samym początku włosy miałam niemal pomarańczowe. Nie wspominając już o tym, że kolor bardzo szybko się zmywa. I tu moje kolejne pytania

Czy stężenie utleniacza ma znaczenie, jeśli chodzi o trwałość koloru czy ma za zadanie jedynie rozjaśnić włosy, żeby powstała odpowiednia baza pod kolor? Może powinnam użyć 3%?
W jaki sposób zachować uzyskany rezultat?
Czy poziomy mają swoje odpowiedniki we wszystkich firmach czy to jest tak jak z rozmiarami ubrań, każdy producent robi to co chce?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 12:18   #30
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: O rudość waszą i naszą...;)

Witaj, pewnie dlatego, że po zabiegu farbowania nie zamknęłaś łusek włosów. To konieczność inaczej bardzo szybko się wypłukują, zwłaszcza jeśli włos wczesniej nie był w najlepszej kondycji. Utleniacz ma za zadanie rozchylić łuskę włosa i umożliwić głębokie osadzanie pigmentów. Specjalne preparaty po kooryzacji znajdziesz w sklepach fryzjerskich, Loreal ma je w swej ofercie.
Generalnie im słabsza ,,woda'' tym mniejsza ingerencja w strukturę włosa. Im bardziej chcemy rozjaśnić włos, tym mocniejsza woda. Do przyciemniania włosów, używa się wody z przedziału od 6% do 2,4%, Loreal do koloryzacji łagodnej farbą HI Richesse używa własnie wody 2,4%. W farbach sklepowych zwykle są one mocniejsze, słabsze tylko przy szamponach koloryzujących np. Casting. Spróbuj poziomu 7.43 i farby Hi Richesse jest bardzo łagodna, wręcz odżywcza, sprzedają ją w zestawach do jednorazowego farbowania, więc nie ma mowy byś coś pomyliła, do tego zamów preparat zamykający łuskę włosa np. Szampon Optimiseur Post-Color Pozdrawiam
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.