Zakupy przez internet - problem z wysyłką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-27, 19:14   #1
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Question

Zakupy przez internet - problem z wysyłką


Wiem, że już nie raz wykazałyście się niezłą umiejętnością kojarzenia faktów, więc może i mnie pomożecie rozwikłać zagadkę zaginionej przesyłki

Dwa tygodnie temu kupiłam suszarkę w sklepie internetowym. Od razu dokonałam przelewu, więc pieniądze powinny znaleźć się na koncie w poniedziałek/wtorek. W piątek zapytałam, czy przesyłka została wysłana i powiedziano mi, że tak i że będą interweniować na poczcie.

Kiedy w ubiegłym tygodniu przesyłki nadal u mnie nie było, poprosiłam ich o podanie mi numeru nadania, żebym mogła sama spróbować wyjaśnić tę sprawę na mojej lokalnej poczcie. Powiedziano mi, że sam szef zajmie się osobiście wyjaśnieniem wszystkiego z pocztą. Dzisiaj znowu do nich napisałam i po przeczytaniu wiadomości zwrotnej nieco się zdziwiłam

Powiedziano mi, że "to dziwne, że żądam dowodu nadania", bo dzisiaj otrzymali paczkę z powrotem. Poproszono mnie o podanie numeru konta, na które mogą zwrócić pieniądze.

I tu pojawia się moje pytanie. Orientujecie się może po jakim czasie przesyłki są odsyłane do nadawcy? Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:19   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Wiem, że już nie raz wykazałyście się niezłą umiejętnością kojarzenia faktów, więc może i mnie pomożecie rozwikłać zagadkę zaginionej przesyłki

Dwa tygodnie temu kupiłam suszarkę w sklepie internetowym. Od razu dokonałam przelewu, więc pieniądze powinny znaleźć się na koncie w poniedziałek/wtorek. W piątek zapytałam, czy przesyłka została wysłana i powiedziano mi, że tak i że będą interweniować na poczcie.

Kiedy w ubiegłym tygodniu przesyłki nadal u mnie nie było, poprosiłam ich o podanie mi numeru nadania, żebym mogła sama spróbować wyjaśnić tę sprawę na mojej lokalnej poczcie. Powiedziano mi, że sam szef zajmie się osobiście wyjaśnieniem wszystkiego z pocztą. Dzisiaj znowu do nich napisałam i po przeczytaniu wiadomości zwrotnej nieco się zdziwiłam

Powiedziano mi, że "to dziwne, że żądam dowodu nadania", bo dzisiaj otrzymali paczkę z powrotem. Poproszono mnie o podanie numeru konta, na które mogą zwrócić pieniądze.

I tu pojawia się moje pytanie. Orientujecie się może po jakim czasie przesyłki są odsyłane do nadawcy? Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
Moze chodzic nie o czas, tylko niewlasciwe zaadresowanie?

Jesli chca Ci zwrocic pieniadze, to pol biedy ze sie tak wyraze.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:25   #3
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Co do adresu, to na pewno podałam poprawny. Mam do niego wgląd i jeszcze przed chwilą sprawdzałam

Niby fajnie, że chcą oddać kasę, ale nie po to czekam 2 tygodnie, żeby w niewyjaśnionych okolicznościach musieć zrezygnować z czegoś, za co już zapłaciłam. Po prostu mam wrażenie, że coś jest na rzeczy
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:28   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Co do adresu, to na pewno podałam poprawny. Mam do niego wgląd i jeszcze przed chwilą sprawdzałam

Niby fajnie, że chcą oddać kasę, ale nie po to czekam 2 tygodnie, żeby w niewyjaśnionych okolicznościach musieć zrezygnować z czegoś, za co już zapłaciłam. Po prostu mam wrażenie, że coś jest na rzeczy
Nie o to mi chodzilo - nie watpie ze podalas poprawny adres, tylko czy wyslali na poprawny adres Wzglednie mogli wziac wiecej zamowien niz mieli danego towaru?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:35   #5
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie o to mi chodzilo - nie watpie ze podalas poprawny adres, tylko czy wyslali na poprawny adres Wzglednie mogli wziac wiecej zamowien niz mieli danego towaru?
Też myślałam o tym, że nie mają, ale towar który kupiłam cały czas jest dostępny na stronie. Co do adresu, to musieliby mieć niezły tupet, żeby mieć do mnie pretensje o to, że domagam się dowodu nadania, kiedy mogą sobie w każdej chwili porównać dane.

Z jednej strony najchętniej bym odpuściło, ale z drugiej strony, jakby na to nie patrzeć, została zawarta umowa kupna i nie widzę powodu, dla którego miałabym rezygnować. Boję się tylko, że może się to wszystko ciągnąć w nieskończoność.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:41   #6
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Wg mnie oni się sypnęli, może w ogóle nie wysłali, wysłali komuś innemu albo skończył im się towar. Poproś o ponowne wysłanie, a jak nie dojdzie, to o zwrot pieniędzy razem z kosztami przesyłki.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:58   #7
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

A może listonosz wogóle nie zostawił awiza? I paczka przeleżała u Ciebie na poczcie. I tak się zdaża.
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 20:00   #8
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Może to być również wina Poczty Polskiej.

Już nie raz i nie dwa miałam (zwłaszcza w ciągu ostatnich miesięcy) podobne problemy z dostarczeniem przez PP przesyłek.

Od wiosny nie dostarczono mi do ani jednej paczki do domu.

W 70% przypadków nie dostarczono mi nawet awizo z informacją iż czeka na mnie na poczcie jakaś przesyłka.

Ostatnim razem gdy listonoszowi już udało się (czy może raczej zechciało?) dostarczyć mi awizo wpisał na nim, iż przesyłkę można odebrać w oddziale na krańcu miasta, i mimo iż mieszkam w centrum i do głównego urzędu PP mam parę kroków, musiałam się przejść do wyznaczonego przez listonosza oddziału, po to tylko, by się dowiedzieć iż oni tam nigdy, przenigdy nie wydawali paczek.

Złośliwy jakiś ten listonosz, czy co?

Innym razem pielgrzymowałam przez dwa tygodnie po dwa razy dziennie na pocztę by odebrać zamówione książki, które były mi pilnie potrzebne. Też już się zaczęłam zastanawiać, czy to aby nie księgarnia, w gruncie rzeczy poważna księgarnia nie robi sobie cyrków, i w rzeczywistości wcale książek nie wysłała.

Okazało się, iż pracownikom PP po prostu nie chciało się pracować.

Przesyłka sobie leżała we właściwej skrytce z pięknym, odręcznym, kulfoniastym napisem "adresata nie było w domu".

Fajnie tylko, że jednak był. Fajnie również, że skoro go podobno nie było, to listonosz nie zostawił awizo. I najfajniej, że mimo iż adresat łaził w ten i nazad na pocztę, nie raczono mu oddać przesyłki.

Jeszcze jeden taki numer i zacznę interweniować nieco wyżej, niż dotychczas.

Pisemko już wysmarowałam, będę je systematycznie uzupełniać o kolejne szczegóły.

PS: Zawsze się trochę tej żółci na Pocztę Polską nagromadzi, grunt by się jej regularnie pozbywać.


6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:01   #9
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Napisz do nich i poproś, żeby ci znowu wysłali.
Napisz, ze czekasz na ten towar i na wszelki wypadek podaj im jeszcze raz swoje dane
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:02   #10
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Cytat:
Napisane przez wykrasana Pokaż wiadomość
A może listonosz wogóle nie zostawił awiza? I paczka przeleżała u Ciebie na poczcie. I tak się zdaża.
Niby tak, ale z tego co wiem, po pierwszym awizo jest tydzień, wtedy przynoszą kolejne i po upływie następnego tygodnia odsyłają. Ale pewna nie jestem, dlatego pytałam, czy ktoś się nie orientuje w tej kwestii dokładniej
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:08   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Mnie też się zdarzyło, że pierwszego awizo w ogóle nie zostawiono mimo że na bank byłam w domu, bo listonosz jest zawsze o tej samej godzinie, a ja pracuję w innych, dopiero po jakimś czasie przyszło drugie (byłam, ale adnotacja, że mnie nie zastano - standard).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 20:12   #12
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Niby tak, ale z tego co wiem, po pierwszym awizo jest tydzień
Mi się coś kojarzy, że dwa, ale nie dam sobie ręki uciąć.
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:14   #13
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

U mnie też się zdarza, że listonoszowi nie chce się wejść na "górę" (mieszkam na parterze ). Po prostu zastanawiałam się, czy mam podstawy do tego, by domagać się od sklepu powtórnej wysyłki, czy też mogła zawinić właśnie poczta. Obawiam się jednak, że bez skanu dowodu nadania mogę jedynie spróbować sobie wywróżyć, co się stało
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:23   #14
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

vretka - mieszkam nieco wyżej niż Ty, bo na V piętrze bez windy, więc rozumiem, że nie chce mu się wchodzić, ale kurde, od czegoś jest domofon
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:26   #15
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Malla, to jeszcze zależy od listonosza U mnie jest taki jeden, który najpierw dzwoni przeciągle domofonem, potem wchodzi na klatkę i wydzwania dzwonkiem, a jak to nie pomaga, nawala pięściami w drzwi
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:29   #16
goosia207
Zakorzenienie
 
Avatar goosia207
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5 526
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Niby tak, ale z tego co wiem, po pierwszym awizo jest tydzień, wtedy przynoszą kolejne i po upływie następnego tygodnia odsyłają. Ale pewna nie jestem, dlatego pytałam, czy ktoś się nie orientuje w tej kwestii dokładniej
Niedawno pytałam się pani na poczcie i poinformowano mnie, że po 2 tygodniach odsyłają paczkę.Pewnie nic ci nie wysłali
__________________
razem
goosia207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 21:35   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Podali ci w koncu nr nadania ?jesli nie to masz prawo sadzic ze nie wyslali jej wcale.o zreszta zasugerowalabym w kolejnym mailu.

listonosz zostawia 2 awiza ,drugie po tygodniu od pierwszego awizo powtorne na ktorym jest wypisana data kiedy paczka zostanie odeslana do nadawcy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 21:48   #18
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Podali ci w koncu nr nadania ?jesli nie to masz prawo sadzic ze nie wyslali jej wcale.o zreszta zasugerowalabym w kolejnym mailu.
Prosiłam o numer dwukrotnie. Najpierw powiedziano mi, że się tym zajmą, a drugim razem okazano jedynie zdziwienie tym, że o to proszę. Po prostu witki opadają

Oczywiście napisałam im, że mam spore wątpliwości co do prawdziwości opisanej przez nich wersji zdarzeń.

Jutro do nich zadzwonię i mam nadzieję, że dowiem się czegoś konkretnego.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 09:24   #19
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Głupia jestem, że nie pogrzebałam w sieci dokładniej, zanim dokonałam zakupu w tym sklepie. Czuję, że czeka mnie ostra batalia bez gwarancji tego, że skończy się powodzeniem

http://punkter.pl/el_6674_hairstylea...etowy#comments

Wygląda na to, że i Wizażanki się przejechały. Niby adres strony inny, ale sklep ten sam.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=258245
__________________
R 08.2013, K 09.2016

Edytowane przez vretka
Czas edycji: 2008-10-28 o 10:44
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-28, 11:07   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Moze warto byloby sie zorganizowac w grupe i zglosic to na policje ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 11:21   #21
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

Szczerze mówiąc też się nad tym zastanawiam. Bo z taką bezczelnością już dawno się nie spotkałam.

Dzisiaj poproszono mnie o podanie numeru konta i danych do przelewu. Od razu napisałam im, żeby przesłali mi potwierdzenie dokonania przelewu. Zobaczymy co z tego będzie
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 18:50   #22
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zakupy przez internet - problem z wysyłką

shit :/ przeczytałam komentarze i wątek i wysiadłam
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.