Kosmetyki mineralne Buff'd - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-02, 19:13   #511
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Bo informacje o jej rzekomej szkodliwości nie są w ogóle potwierdzone.
krzemica płuc jest prawdziwym terminem medycznym
oczywiście ilość krzemionki wdychana podczas makijażu jest tak mała, że nie ma się czego bać. krzemica to typowa choroba zawodowa (górników)
frenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 19:15   #512
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
cathy - przepiękny makijaż oka, niby mam takie kolory cieni i kolor oczu też się zgadza w miarę, ale efekt hmmm nieporównywalny (mnie chyba nigdy tak nie wyjdzie )
Mam pytanie do Ciebie i do innych użytkowniczek krzemionki - czy ona dobrze utrzymuje mat, zależy mi szczególnie na porównaniu do skrobi kukurydzianej, dryflo albo Hauschki?
Mnie dobrze służy skrobia kukurydziana /obecnie w postaci Finishing Dust EDM/ (cera mieszana, 30+) i zastanawiam się czy napalać się na tę krzemionkę czy nie?
Nie wiem dokładnie o jaką Hauschkę pytasz. Ja miałam tą biała do ciała, którą wiele dziewczyn używa na buzię. Matowała bardzo dobrze, ale mnie wysuszyła z czasem. Porównując do niej krzemionkę, matuje ona lepiej niż Hauschka, jest drobniej zmielona, w ogóle jej nie czuć na twarzy (porównując Hauschkę było czuć mimo, że też pięknie wtapiała się w skórę) no i mimo świetnego matowieni krzemionka mnie nie wysuszyła, a używam jej już około miesiąc prawie codziennie. Hauschka wysuszyła mnie po paru tygodniach i to w dodatku w lecie, kiedy moja skóra bardziej ma problemy ze świeceniem niż z wysuszeniem.

frenko ja nie podważam istnienia krzemicy płuc, tylko ryzyko zachorowania od malowania się krzemionką.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-02 o 19:17 Powód: dopisek
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 19:17   #513
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frenka Pokaż wiadomość
krzemica płuc jest prawdziwym terminem medycznym
oczywiście ilość krzemionki wdychana podczas makijażu jest tak mała, że nie ma się czego bać. krzemica to typowa choroba zawodowa (górników)
Ale na pylice trzeba sobie zapracowac, wdychanie takiej np. krzemionki nawet przez kilkanascie sekund dziennie sie do niej nie przyczyni Myslalam w pierwszej chwili po poscie Lorri, ze moze istnieje jakis inny mechanizm szkodliwosci krzemionki (toksyczny np.), a nie tylko ten prowadzacy do pylicy.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 19:23   #514
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
frenko ja nie podważam istnienia krzemicy płuc, tylko ryzyko zachorowania od malowania się krzemionką.
ja właśnie piszę o tym samym , wszystkie opisane do tej pory krzemice były pochodzenia zawodowego- długotrwałe wdychanie pyłów krzemionkowych w dużych stężeniach.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 19:24   #515
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ale na pylice trzeba sobie zapracowac, wdychanie takiej np. krzemionki nawet przez kilkanascie sekund dziennie sie do niej nie przyczyni Myslalam w pierwszej chwili po poscie Lorri, ze moze istnieje jakis inny mechanizm szkodliwosci krzemionki (toksyczny np.), a nie tylko ten prowadzacy do pylicy.
Dokładnie o to mi chodzi. Nie ma dowodów na to, że malując się krzemionką zachorujemy na pylice, więc nie dramatyzowałabym.
Oczywiście dobrze o tym wiedzieć i niech każdy z tą wiedzą robi co uważa.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:14   #516
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frenka Pokaż wiadomość
wszystkie opisane do tej pory krzemice były pochodzenia zawodowego- długotrwałe wdychanie pyłów krzemionkowych w dużych stężeniach.
Problem w tym, że dopiero teraz krzemionka w postaci sypkiego pudru trafia do użytku jako kosmetyk. Nie powiedziałabym, że przy okazji makijażu wdychamy jej mało, ważniejsze jest tu regularne stosowanie i rozmiary cząsteczki. Trzeba brać pod uwagę, że osoby cierpiące z powodu chorób zawodowych noszą odzież ochronną, maski, gogle itd. My nie malujemy się w maskach.

Frantic i Rocki, nie chodzi tylko o pylicę.

http://www.cosmeticsdatabase.com/ingredient.php?ingred06=7 05911

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Oczywiście dobrze o tym wiedzieć i niech każdy z tą wiedzą robi co uważa.
Zgadzam się

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-02 o 22:03
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:52   #517
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja bym się nie śmiała z tego dymku. Krzemionka jest mocno mikronizowana, bardzo lotna i naprawdę trudno uniknąć jej wdychania przy malowaniu. A konsekwencje zdrowotne regularnej ekspozycji na pył krzemionkowy... . Cóż, talk jest o niebo bezpieczniejszy.
kurczę, gdybym wiedziała, ze moje określenie "śmieszny dymek" wzbudzi aż taką dyskusję na temat szkodliwości wdychania krzemionki, to powstrzymałabym się Ale on naprawdę jest ciekawy- wygląda jak dymek. Zresztą, jako osoba, która wypala paczkę fajek dziennie (tak, tak, wiem- fuj, ble, ohydne, paskudne i w ogóle- chyba jestem jedyną osobą na mineralnym, która pali ), jakoś mnie to wdychanie pyłku specjalnie nie wzrusza.. Sorry, ale takie są fakty - więcej szkodliwych substancji wdycham jednego dnia przez papierosy niż pewnie używając krzemionki przez tygodnie...


Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
cathy - przepiękny makijaż oka, niby mam takie kolory cieni i kolor oczu też się zgadza w miarę, ale efekt hmmm nieporównywalny (mnie chyba nigdy tak nie wyjdzie )
Mam pytanie do Ciebie i do innych użytkowniczek krzemionki - czy ona dobrze utrzymuje mat, zależy mi szczególnie na porównaniu do skrobi kukurydzianej, dryflo albo Hauschki?
Mnie dobrze służy skrobia kukurydziana /obecnie w postaci Finishing Dust EDM/ (cera mieszana, 30+) i zastanawiam się czy napalać się na tę krzemionkę czy nie?
dziękuję Ci bardzo - oceny makijażu się nie spodziewałam, bo był robiony na szybko, żeby pokazac kiedyś dziewczynom na oku nowy cien NYX-a, a teraz, żeby pokazać, jak krzemionka dziwnie zachowała się pod wpływem błysku lampy...

Ja też mam cerę mieszaną 30+ i mi nigdy skrobia jakoś specjalnie nie służyła (choć eksperymentowałam tylko ze skrobią modyfikowaną z mazideł DRY- FLO), może po prostu nie nauczyłam się jej nakładać, ale zawsze miałam wrażenie, że strasznie sztucznie wyglądam i jakieś dziwne ciasto mi się po jakimś czasie na twarzy robiło.. Koszmarne doświadczenie jak dla mnie A krzemionka na mojej twarzy zachowuje się zupełnie inaczej- dużo lepiej niż skrobia z mazideł wymieszana z jedwabiem w proszku, choć poślizg odrobinę podobny (ale tylko podobny). Ja jednak zdecydowanie wolę krzemionkę.

Wracając do tematu buff'd- wiem na pewno, że fanką ich pigmentów nie zostanę na pewno.. Spodziewałam się lepszego krycia, intensywniejszego koloru.. Sama nazwa pigment moim zdaniem do czegoś zobowiązuje.. Sprawdzę jeszcze jutro w ciągu dnia, ale testy na ręku wypadły baaardzo blado.. A szkoda, bo jeden kolorem naprawdę przecudny.. Potem dodam fotki i opis jakiś

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-02 o 21:54
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 21:54   #518
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Wyglada na to, ze trzeba zamówic te krzemionke...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:59   #519
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
kurczę, gdybym wiedziała, ze moje określenie "śmieszny dymek" wzbudzi aż taką dyskusję na temat szkodliwości wdychania krzemionki, to powstrzymałabym się Ale on naprawdę jest ciekawy- wygląda jak dymek. Zresztą, jako osoba, która wypala paczkę fajek dziennie (tak, tak, wiem- fuj, ble, ohydne, paskudne i w ogóle- chyba jestem jedyną osobą na mineralnym, która pali ), jakoś mnie to wdychanie pyłku specjalnie nie wzrusza.. Sorry, ale takie są fakty - więcej szkodliwych substancji wdycham jednego dnia przez papierosy niż pewnie używając krzemionki przez tygodnie...
cathy jednego dnia takich rzeczy się o Tobie dowiaduję. Nie dość że nauczycielka, to jeszcze palaczka.

Żarcik taki.

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Wyglada na to, ze trzeba zamówic te krzemionke...
Niewątpliwie na to wychodzi.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 22:06   #520
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie o jaką Hauschkę pytasz. Ja miałam tą biała do ciała, którą wiele dziewczyn używa na buzię. Matowała bardzo dobrze, ale mnie wysuszyła z czasem. Porównując do niej krzemionkę, matuje ona lepiej niż Hauschka, jest drobniej zmielona, w ogóle jej nie czuć na twarzy (porównując Hauschkę było czuć mimo, że też pięknie wtapiała się w skórę) no i mimo świetnego matowieni krzemionka mnie nie wysuszyła, a używam jej już około miesiąc prawie codziennie. Hauschka wysuszyła mnie po paru tygodniach i to w dodatku w lecie, kiedy moja skóra bardziej ma problemy ze świeceniem niż z wysuszeniem.

frenko ja nie podważam istnienia krzemicy płuc, tylko ryzyko zachorowania od malowania się krzemionką.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź , fakt nieprecyzyjnie pytałam - oczywiście o Hauschkę do ciała (białą) mi chodziło.
Mnie na razie wysuszyła tylko skrobia (mąka) ziemniaczana , kukurydziana nie, z Hauschki (wielki powrót) tez jestem zadowolona (ale teraz mam mniej tłustą cerę niż kiedyś, więc nieco się obawiam właśnie o długodystansowe wysuszenie).
A co do krzemionki, ja osobiście dla rzeczy która zapewnia długotrwały mat mogę zaryzykować krzemicę za lat 30 .
cathy dzięki serdeczne za odpowiedź dot. krzemionki, a co do pigmentów/cieni Buff niestety mam taką samą opinię - słabiuuutko, co więcej są nietrwałe, nawet u mnie, a szczycę się "chwytliwymi" powiekami (mam butternut i gun metal)

Edytowane przez jmw
Czas edycji: 2009-02-02 o 22:13 Powód: eliminacja OT
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 22:09   #521
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Wracając do tematu buff'd- wiem na pewno, że fanką ich pigmentów nie zostanę na pewno.. Spodziewałam się lepszego krycia, intensywniejszego koloru.. Sama nazwa pigment moim zdaniem do czegoś zobowiązuje.. Sprawdzę jeszcze jutro w ciągu dnia, ale testy na ręku wypadły baaardzo blado.. A szkoda, bo jeden kolorem naprawdę przecudny.. Potem dodam fotki i opis jakiś
A mogłabyś je porównać do sypkich NYXów, jeśli chodzi o krycie i trwałość? Zastanawiałam się nad tymi pigmentami, ale jeśli takie blade...

Myślę, czy by nie dodać 10% skrobi Dry-Flo do mieszanki pudrowej. W takim stężeniu chyba nie powinna wysuszać.

Jutro sprawdzę, czy dodatek stearynianu magnezu do formuły Original jest w stanie zapobiec tworzeniu się grudek w podkładzie.

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
więcej szkodliwych substancji wdycham jednego dnia przez papierosy niż pewnie używając krzemionki przez tygodnie...
Oj, smutna prawda, niestety.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-02 o 22:15
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 22:24   #522
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
cathy jednego dnia takich rzeczy się o Tobie dowiaduję. Nie dość że nauczycielka, to jeszcze palaczka.

Żarcik taki.
żadna ze mnie nauczycielka Chociaż przyznam, iż kiedy ktoś mnie pyta, gdzie pracuję zawsze mam problem z odpowiedzią, bo :
a) prowadzę małą firmę komputerową
b) pracuję jako tłumacz
c) uczę angielskiego prywatnie
d) a jak mi wystarcza czasu, to biorę jeszcze zlecenia od jednej z firm zajmującej się badaniem rynku (ale nie latam z ankietami po mieście )
i weź tu człowieku odpowiedz na pytanie, czym się zajmujesz

wkleję za chwilę fotki moich nowych nabytków z buf'd. Przy pierwszym zamówieniu wzięłam tylko próbki pigmentów i całe szczęście, że tylko 5, bo czuję, że się nie polubimy, choć jutro dam im jeszcze szansę na mokro i z mm...
ale jeden pigment jest przepiękny- choć nie mogę tego uchwycić na zdjęciu
Creamsicle to piękna złotawa brzoskiwnka wpadająca w lekki łososiowy kolor, opalizująca na delikatny róż.. Sliczna, naprawdę
ale na zdjęciu tego nie widać...

Wrzucam fotkę moich pigmentów- wzięłam specjalnie takie dziwne kolorki, bo chciałam spróbować czegoś innego, zdecydowanie nie do makijażu dziennego. I kolorki same w sobie mi się podobają, ale ich zachowanie na ręku już mniej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg purepigmentsbuffd.jpg (75,4 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg swatches-buffd-pigments.jpg (47,4 KB, 78 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-02 o 22:35
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 22:35   #523
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
żadna ze mnie nauczycielka Chociaż przyznam, iż kiedy ktoś mnie pyta, gdzie pracuję zawsze mam problem z odpowiedzią, bo :
a) prowadzę małą firmę komputerową
b) pracuję jako tłumacz
c) uczę angielskiego prywatnie
d) a jak mi wystarcza czasu, to biorę jeszcze zlecenia od jednej z firm zajmującej się badaniem rynku (ale nie latam z ankietami po mieście )
i weź tu człowieku odpowiedz na pytanie, czym się zajmujesz
Czyli kobieta pracująca.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 22:43   #524
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A mogłabyś je porównać do sypkich NYXów, jeśli chodzi o krycie i trwałość? Zastanawiałam się nad tymi pigmentami, ale jeśli takie blade...
Moim zdaniem te pigmenty nawet nie powinny stawać do porównania z NYX-owymi sypańcami, bo to zupełnie inna bajka.. Nie wiem, jak z trwałością, bo na oku jeszcze nie próbowałam, aczkolwiek dużo do myślania dało mi już to, że jak zrobiłam swatche na ręku i lekko zdmuchnęłam pyłek, to reka była prawie czysta.. Nie wróży to zbyt dobrze tym pigmentom, ale oczywiście jest to opinia na szybko, bo test na oku będzie dopiero jutro (akurat mam dzień, kiedy jak nie pojawię się w pracy, to nikt specjalnie rozpaczał nie będzie )

co do intensywności- tu również NYX wygrywa... te pigmenty nie kryją zbyt dobrze. Myślę, że mozna nimi uzyskać na sucho efekt jedynie delikatnej poświaty, a na pewno nie tafli żywego koloru...

EDIT:
nałożyłam je na mokro- efekt zdecydowanie lepszy, ale w sumie na mokro większość cieni wygląda w porządku, więc to mnie średnio satysfakcjonuje. Do tego nigdy nie udało mi się tak łatwo zetrzeć cienia nałożonego na mokro- wystarczyło, ze dotknęłam palcem, a cały cień został na nim
w załączniku pigmenty na mokro z lampą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg swatches-buffd-pigments-wet.jpg (66,3 KB, 59 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-02 o 23:15
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 00:00   #525
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Frantic i Cathy dzięki za wyczerpujące info Mam puder jedwabny ale czuję go na twarzy tak samo jak edm finishing dust.Spróbuję krzemionki oczywiście dzięki kochanej Pastereczce
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 00:14   #526
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

pigmenty takie jak te czyli mika maja gorsza przyczepnosc itd, nalezy je wzbogacic bazą mineralną, przepisy na YT, ale to nie to samo
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 00:17   #527
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
pigmenty takie jak te czyli mika maja gorsza przyczepnosc itd, nalezy je wzbogacic bazą mineralną, przepisy na YT, ale to nie to samo
Ja i tak ich raczej nie polubię, zwłaszcza, ze np. mika z CS (antique gold) o wiele lepiej się zachowuje nawet bez żadnych baz mineralnych..
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 00:23   #528
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Tak, ale ja mam sporo roznych z CS i jest miedzy nimi roznica w trwalosci ogromna, stad to przypuszczenie Czekam wciaz na czarną baze pod cienie
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 00:26   #529
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Dzięki, Cathy. NYXy rządzą! U mnie na lekkim podkładzie trwają w stanie niezmienionym od nałożenia do zmycia. Do tego zero podrażnienia oczu, co graniczy z cudem w moim przypadku.

Będę jeszcze sprawdzać róże Buff'd na powiekach. W tym tygodniu powinnam zamówić refil z podkładem. Chyba jestem szczęściarą, która nie będzie musiała mieszać odcieni . Jutro się obaczy. Idę prać pędzle.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 00:28   #530
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Tak, ale ja mam sporo roznych z CS i jest miedzy nimi roznica w trwalosci ogromna, stad to przypuszczenie Czekam wciaz na czarną baze pod cienie
czekasz? znaczy się zamówiłaś jakąś sensowną, czy czekasz, aż w końcu ktoś wymyśli coś fajnego poza MAC-owymi Ja od kilku tygodni szukam czarnej, bo białą znalazłam- świetnie się do tego nadaje żelowy liner z CS- niestety, czarny już nie.

No nic, spróbuję dać szansę tym moim pigmentom z buff'd, ale czarno to widzę...
Podkłady też w końcu zamówiłam, chociaż bez przekonania, ale żeby mieć pełen obraz porównawczy, nie mogłam nie zamówić także i tych...
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 00:30   #531
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
czekasz? znaczy się zamówiłaś jakąś sensowną, czy czekasz, aż w końcu ktoś wymyśli coś fajnego poza MAC-owymi Ja od kilku tygodni szukam czarnej, bo białą znalazłam- świetnie się do tego nadaje żelowy liner z CS- niestety, czarny już nie.

No nic, spróbuję dać szansę tym moim pigmentom z buff'd, ale czarno to widzę...
Podkłady też w końcu zamówiłam, chociaż bez przekonania, ale żeby mieć pełen obraz porównawczy, nie mogłam nie zamówić także i tych...
Czekam, prezent taki leci i wtedy sie dowiem co i jak
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 00:37   #532
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dzięki, Cathy. NYXy rządzą! U mnie na lekkim podkładzie trwają w stanie niezmienionym od nałożenia do zmycia. Do tego zero podrażnienia oczu, co graniczy z cudem w moim przypadku.

Będę jeszcze sprawdzać róże Buff'd na powiekach. W tym tygodniu powinnam zamówić refil z podkładem. Chyba jestem szczęściarą, która nie będzie musiała mieszać odcieni . Jutro się obaczy. Idę prać pędzle.
Ja swój pędzel wyprałam od razu, jak tylko się do niego dorwałam- postawiłam w łazience na podgrzewanej podłodze - (bałam się go na grzejnik wpakować, bo podobno to im nie służy,a chciałam, żeby choć troszkę szybciej wysechł, więc go na lekko ciepłą podłogę wpakowałam opierając na jakiejś dziwnej konstrukcji, żeby się nie przewracał ). I jak tylko wysechł, przystąpiłam do testów

A co do NYX-ów- ja swój jeden sprasowałam i nie mogę się doczekać, kiedy doleci do mnie pusta paletka z foremkami, żeby sprasować resztę, bo świetnie się spisują tez po sprasowaniu I właściwie nie wiem, po co szukam kolejnych cieni, bo chyba NYX- owe trójki, single i sypkie w pełni mnie już zadowalają

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Czekam, prezent taki leci i wtedy sie dowiem co i jak
koniecznie daj znać, co to za prezent, bo chyba nie tylko ja szukam jeszcze czarnej bazy pod cienie (chyba, że Frantic już coś znalazła i się nie pochwaliła )

ok, kończę OT. Sorry za zaśmiecanie wątku o buff'd

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-03 o 00:40
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 01:27   #533
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
koniecznie daj znać, co to za prezent, bo chyba nie tylko ja szukam jeszcze czarnej bazy pod cienie (chyba, że Frantic już coś znalazła i się nie pochwaliła
Ależ cathy Tobie pierwszej bym powiedziała. Ja też czekam na relacje od Pastereczki, bo już się wcześniej chwaliła że coś takiego będzie mieć. Tymczasem z Silk Naturals zamówiłam próbkę TEGO linera. Może się nada jako baza. Wprawdzie to jeszcze nie to, ale jak jakość będzie dobra to wezmę od nich czarny matowy liner bo taki też mają, tylko nie w próbkach.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 15:51   #534
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Hello.
Dostałam kopertę z próbkami podkładów. Zamówiłam:
w wersji orginal
Fawn- mógłby być o ton ciemniejszy ale jest ok.
Magnolia- odpada całkowicie.
Fair- za różowy.

w wersji light mam
Cream- i to jest to.
Lace- podobny do cream ale o ton jaśniejsza.
Sungrass- żółtawy, rozświetlający , ma takie drobinki świecące..Mam zamiar stosować go na lato.

No i jeszcze.
Korektor mint, dwa gratisy
- cien cooper penny -super kolor z drobinkami, taki jak na zdjeciu.
- brush chick pea- nadający połysk, z drobinkami.

Zamówiłam jeszcze podkład cream, lace i bisquite w wersjii original.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buffd1.jpg (11,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podkł te.jpg (9,7 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buffd nie te.jpg (9,1 KB, 54 załadowań)

Edytowane przez Darianna25
Czas edycji: 2009-02-03 o 16:20
Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 08:37   #535
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Ależ cathy Tobie pierwszej bym powiedziała. Ja też czekam na relacje od Pastereczki, bo już się wcześniej chwaliła że coś takiego będzie mieć. Tymczasem z Silk Naturals zamówiłam próbkę TEGO linera. Może się nada jako baza. Wprawdzie to jeszcze nie to, ale jak jakość będzie dobra to wezmę od nich czarny matowy liner bo taki też mają, tylko nie w próbkach.
No ja myślę, że byś się pochwaliła
Ten liner z SN też mi wpadł w oko, ale jakoś w koncu nie zamówiłam...Czekam w takim razie na relację

Tak sobie myślę, że chyba dobrze się stało, że moje próbki pigmentów nie poleciały od razu do kosza, bo sprasowałam je za pomocą mieszanki płyn micelarny Ziaji plus gliceryna i wyszło całkiem ok- kolory są bardziej nasycone, żywsze, nałożone na powiekę w końcu są widoczne...
Nie jest to szczyt szczęścia, bo i tak nie są to takie intensywne barwy, jakbym chciała, ale jest o niebo lepiej niż w formie sypkiej... Próbeczki niewielkie były, więc moja paletka wygląda, jak wygląda, ale mnie ta ilość pewnie zupełnie wystarczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buff_paleta.jpg (78,1 KB, 155 załadowań)
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 18:45   #536
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Ja naprawdę nie wiem, czemu narzekacie na cienie z Buff'd, jak dla mnie niebieski pigment i cień są bajeranckie, po nałożeniu z MM trzyma się oka na mur beton, a efekt taki, że ostatnio zrobiłam furorę w pracy No ja naprawdę nie rozumiem... Chyba że są lepsze i gorsze, a rozpiętość w jakości jest duża, hę?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 20:26   #537
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Z cieniami może być jak z podkładami. Każdemu co innego dobrze leży, dobrze się trzyma. Wszystko zależy od podłoża, jak w przypadku każdego kosmetyku.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 20:50   #538
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

na moich powiekach Buff'd są do kitu-bez bazy, na domowym MM na MM M.A.C.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 21:06   #539
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

ja niestety mam tak jak Aga- pigmentów buff'd zdecydowanie więcej nie kupię, gdyż dla mnie są jednymi z najsłabszych, jakie miałam okazję testować. Sprasowanie im odrobinę pomogło, ale nadal nie jest to to, czego oczekiwałam. Nałożyłam je dzisiaj na powiekę i musiałam się nieźle napracować i nałożyć pacynką (czego już daaawno nie robiłam), bo przy rozcieraniu pędzlem całkiem gubiły kolor. Trwałości nie oceniam, bo na bazie lumene u mnie większość cieni trzyma się całkiem przyzwoicie, a gdy wzmacniam jeszcze żelowym linerem z CS, to nie ma szans, aby makijaż nie przetrwał cały dzień.
testowałam też gratisowy cień do powiek mudd pudle i efekt dokładnie taki sam...

Moje powieki niestety cieniom i pigmentom buff'd mówią zdecydowane "nie"...
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 16:10   #540
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Moim zdaniem te pigmenty nawet nie powinny stawać do porównania z NYX-owymi sypańcami, bo to zupełnie inna bajka.. Nie wiem, jak z trwałością, bo na oku jeszcze nie próbowałam, aczkolwiek dużo do myślania dało mi już to, że jak zrobiłam swatche na ręku i lekko zdmuchnęłam pyłek, to reka była prawie czysta.. Nie wróży to zbyt dobrze tym pigmentom, ale oczywiście jest to opinia na szybko, bo test na oku będzie dopiero jutro (akurat mam dzień, kiedy jak nie pojawię się w pracy, to nikt specjalnie rozpaczał nie będzie )

co do intensywności- tu również NYX wygrywa... te pigmenty nie kryją zbyt dobrze. Myślę, że mozna nimi uzyskać na sucho efekt jedynie delikatnej poświaty, a na pewno nie tafli żywego koloru...

EDIT:
nałożyłam je na mokro- efekt zdecydowanie lepszy, ale w sumie na mokro większość cieni wygląda w porządku, więc to mnie średnio satysfakcjonuje. Do tego nigdy nie udało mi się tak łatwo zetrzeć cienia nałożonego na mokro- wystarczyło, ze dotknęłam palcem, a cały cień został na nim
w załączniku pigmenty na mokro z lampą
WOW, jakie piekne kolory na mokro.. mnie sie nie udaje uzyskac takich kolorow, moze dlatego ze zaluje wiecej cienia uzyc bo wydaje mi sie ze sie zrobi taka papka na oku

Ps. zastosowalam baze Lumene, kolezanka wczoraj wieczorkiem przyniosla i rano nalozylam i na to cienie buff'd aplikatorem bo pedzlem jak nakladalam to cienie wychodzily jasniutkie..

no i kolor taki jak bez bazy a i wytrzymalnosc u mnie na powiece.. ZADNA! Po 4 godzinach zwalkowalo sie i wyparowalo.

Sprasowalabym cienie bo mam akurat micela ziaji i gliceryne.. ale nie mam foremek, no chyab ze wydlubie stare cienie RR
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:38:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.