beta-karoten - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-10, 13:41   #1
joasia19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 53

beta-karoten


mam pytanie odnośnie beta-karotenu-po jakim czasie zażywania widać efekty?czy to prawda,że podczas stosowania konieczne jest opalanie się na słoneczku lub solarium?
joasia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-10, 21:02   #2
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Re: beta-karoten

Ja piję własnoręcznie(sokowirówką ) wyciskany soczek z marchewki(która ma dużo betakarotenu) od tygodnia i już widzę że nogi nabrały ładnego kolorku pomimo braku słońca na dworze. Na solarium nie trzeba chodzić ani się opalać bo kolorek robi się sam. Przynajmniej w przypadku picia marchewkowego soku. Moja koleżanka piła "Kubusia" i też dostałą ładnego kolorku.
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 11:17   #3
joasia19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 53
Re: beta-karoten

dzuękuję ci za odpowiedż,bo to dla mnie dosyć ważne.czemu na niektóre pytania tak trudno uzyskać tu odpowiedzi?!Z tego co zdążyłam zauważyć to 80% DZIEWCZYN TUTAJ UWAŻA SIĘ ZA SPECJALISTKI...
joasia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 11:31   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: beta-karoten

Pytanie zadałaś wczoraj - jest weekend i osoby znające temat niekoniecznie muszą siedzieć przy kompie Odpowiedź uzyskałaś po zaledwie kilku godzinach. Więcej cierpliwości

joasia19 napisał(a):
> dzuękuję ci za odpowiedż,bo to dla mnie dosyć ważne.czemu na niektóre pytania tak trudno uzyskać tu odpowiedzi?!Z tego co zdążyłam zauważyć to 80% DZIEWCZYN TUTAJ UWAŻA SIĘ ZA SPECJALISTKI...
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 12:08   #5
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: beta-karoten

a tak na marginesie...

to dobrze jest poszperać w archiwum forum... bo beta-karoten był omawiany...

inna sprawa, że każdy z nas jest inny i:
- efekty pojawią się w różnym czasie,
- oczekujemy innych efektów,
- organizm reaguje różnie...

pomijam fakt, że najlepiej przyjmować beta-karoten w naturalnym pożywieniu, a nie w tabletkach więc chwała Ani_ że własnoręcznie kręci soczki
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 12:29   #6
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: beta-karoten

Zażywanie beta-karotenu w trakcie słonecznego sezonu stanowi dodatkową ochronę przed słońcem. Kolorek powstaje dlatego, że nadmiar beta-karotenu odkłada się w skórze powodując jej zabarwienie. Nie zwalnia to oczywiście od stosowania filtrów słonecznych, tzn, nie jest to tak dobra ochrona przed słońcem, jednak skóra jest trochę silniejsza. Gdzieś wyczytałam, że przed wyjazdem na urlop poleca się zażywanie beta-ka.. około 3 lub 4 tygodnie wcześniej i oczywiście przez cały czas pobytu na słońcu. Wszystkie te informacje są tu gdzieś na wizażu w artukułach o słońcu i opalaniu. Jak masz czas, to poszukaj, warto poczytać.
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 12:38   #7
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Re: beta-karoten

Przy okazji chciałam polecić jeszcze soczek ogórkowy. Z jednego ogórka wychodzi pełna szklanka soczku. Mniam mniam... A jaki ma kolorek... Aż dziwne, że z bladego ogórka wychodzi wściekle zielony soczek

A jeśli chodzi o opinię Joasi19 to zgadzam się z tym, że czesto posty "nowszych" wizażanek są olewane. I dlatego jako "nowsza" wizażanka staram się właśnie na takie posty odpowiadać, bo wiem jak to jest być nowym. Na szczęście są też takie "starsze" wizażanki, które wszystkie posty traktują tak samo, niezależnie od tego kto je pisze.
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-11, 12:46   #8
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: beta-karoten

Ania_ napisał(a):
> zgadzam się z tym, że czesto posty "nowszych" wizażanek są olewane.

Aniu Jak sie widzi po raz kolejny (5, 50, a przypadku pryszczy ...setny) dany temat na forum (nowiutki dla "nowej" i palący ) to człowiek nie zawsze na niego odpowie, już raczej poradzi poszukanie w archiwum
Poza tym żelazną zasadą dla uzyskania odpowiedzi jest podciąganie tematu, czasem kilka razy jeśli trzeba
Temat beta-karotenu był poruszany cztery czy pięć razy w ciągu ostatniego miesiąca, tak na marginesie
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.