jak stosowac maść znieczulającą Emla? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-25, 12:02   #1
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422

jak stosowac maść znieczulającą Emla?


Kupilam ta masc by sprobowac czy pomoze w depilacji np pach depilatorem na poczatek posmarowalam paseczek na brzuchu gdzie mam wloski po 20 min przejechalam depilatorem ale masc nie znieczulila tego miejsca nie mam ulotki od niej i nie wiem dokladnie jak ja stosowac by zadzialala.
prosze napiszcie jak powinnam to robic. ile czasu poczekac po nalozeniu , jaka warstwe nalozyc itd.
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 12:43   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

a lekarz ci nie powiedział? w końcu to preparat na receptę.
zresztą mniejsza z tym, jak weszłaś w jego posiadanie.
emla zaczyna działać po minimum 60 minutach pod opatrunkiem okluzyjnym.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 12:48   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

tu masz treść ulotki:
EMLA
Skład
1 g kremu zawiera: 25 mg lidokainy, 25 mg prilokainy.

Działanie
Emulsja O/W o działaniu miejscowo znieczulającym. Receptura preparatu umożliwia osiągnięcie efektu znieczulenia skóry do głębokości 3-5 mm po miejscowym zastosowaniu kremu pod opatrunkiem okluzyjnym (minimum 60 min ekspozycji), a efekt analgetyczny utrzymuje się jeszcze przez około 60-120 min po usunięciu kremu. Lidokaina i prilokaina powodują miejscowe, odwracalne zahamowanie przewodnictwa we włóknach nerwowych przez hamowanie pompy sodowo-potasowej i zahamowanie przepuszczalności błony komórkowej dla jonów. Miejscowo występuje dwufazowa odpowiedź naczyniowa: początkowo zwężenie (zblednięcie), a następnie rozszerzenie naczyń (zaczerwienienie skóry). Stężenia maksymalne, jakie osiąga lidokaina i prilokaina we krwi, zależą od miejsca (większe w miejscach dobrze ukrwionych, np. twarz), czasu i wielkości pola ekspozycji i są znacznie mniejsze od stężeń toksycznych: np. dla dorosłych po aplikacji 6 g kremu/25 cm2/60 min nie przekraczają 10 ng/ml, po aplikacji 20 g/300 cm2/60 min - nie przekraczają 30 ng/ml dla prilokainy i 80 ng/ml dla lidokainy. Maksymalne stężenia lidokainy i prilokainy obserwowane u dzieci są większe i także niższe od stężeń toksycznych. Lidokaina wiąże się z białkami osocza w około 64%. Jest metabolizowana w wątrobie, metabolity są wydalane z moczem. T0,5 wynosi około 30 min. Prilokaina, o mniejszej toksyczności i nieco dłuższym czasie działania od lidokainy, wiąże się z białkami osocza w około 55%. Jest metabolizowana w wątrobie (w części wychwytywana przez płuca); jednym z metabolitów pośrednich jest o-toluidyna, która może spowodować wystąpienie methemoglobinemii (w dawkach toksycznych). Lidokaina i prilokaina przechodzą do mleka matki (w odniesieniu do prawidłowo stosowanego kremu EMLA - ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u noworodka jest minimalne).

Wskazania
Miejscowe znieczulenie skóry przed zabiegami w obrębie skóry, nakłuciem lub cewnikowaniem żył, pobieraniem krwi do badań itp. Preparat jest często stosowany u dzieci (eliminacja bólu i związanych z nim urazów psychiki dziecka) podczas bolesnych procedur diagnostycznych i leczniczych. Miejscowe znieczulenie błony śluzowej przed zabiegiem chirurgicznym lub znieczuleniem nasiękowym.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na amidowe leki miejscowo znieczulające; methemoglobinemia (wrodzona lub idiopatyczna), dzieci poniżej 3 m.ż. (potencjalne niebezpieczeństwo wywołania methemoglobinemii). Nie stosować na rany, w okolicy oczu, na uszkodzoną błonę bębenkową. Ze względu na niekompletne badania kliniczne nie stosować u dzieci w wieku 3-12 miesięcy otrzymujących równocześnie leki indukujące powstawanie methemoglobiny (np. sulfonamidy), nie stosować u dzieci na błony śluzowe i duże powierzchnie skóry. Ostrożnie stosować u pacjentów otrzymujących inne środki miejscowo znieczulające lub tokainid (sumowanie działań niepożądanych), u chorych leczonych innymi lekami indukującymi powstawanie methemoglobiny oraz u pacjentów z atopowym zapaleniem skóry (zaleca się krótszy czas aplikacji - około 15-30 min).

Działanie niepożądane
Miejscowe: zblednięcie, obrzęk lub zaczerwienienie skóry; sporadycznie świąd lub pieczenie. W rzadkich wypadkach środki miejscowo znieczulające mogą wywołać ogólną reakcję uczuleniową (wstrząs anafilaktyczny). W przypadku dużych dawek lub nadwrażliwości - methemoglobinemia. Prawdopodobieństwo wystąpienia objawów ogólnych ze strony układu krążenia lub o.u.n. po prawidłowym stosowaniu kremu jest znikome.

Interakcje
Istnieje ryzyko zwiększenia stężenia methemoglobiny u pacjentów otrzymujących równocześnie leki indukujące powstawanie methemoglobiny (np. sulfonamidy). Łączne stosowanie z innymi środkami miejscowo znieczulającymi lub tokainidem zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Dawkowanie
Znieczulenie skóry: nałożyć grubą warstwę kremu na skórę i przykryć opatrunkiem okluzyjnym (folią). Opatrunek okluzyjny jest konieczny w każdym przypadku znieczulania skóry. W przypadku czasu ekspozycji < 60 min nie uzyskuje się pełnego efektu analgetycznego; wydłużanie czasu ekspozycji > 5 h zmniejsza efekt przeciwbólowy. Zazwyczaj u dorosłych i dzieci powyżej 1 r.ż. stosuje się: do zabiegów na małej powierzchni skóry (nakłucia, małe zabiegi chirurgiczne) około 2 g kremu/minimum 1 h (maksymalny czas aplikacji 5 h), do zabiegów na większych powierzchniach 1,5-2 g kremu/10 cm2/minimum 2 h (maksimum 5 h).
Dzieci w wieku 3-12 m.ż. - do 2 g kremu/maksymalnie 16 cm2/minimum 1 h (maksymalny czas ekspozycji 2 h); w wieku 1-6 lat - do 10 g kremu/maksymalnie 100 cm2/maksymalnie 5 h; w wieku 6-12 lat do 20 g kremu/maksymalnie 200 cm2/maksymalnie 5 h.
Znieczulenie błon śluzowych u dorosłych: 5-10 g kremu/10-15 minut; zabieg rozpocząć natychmiast po upływie tego czasu; nie stosować opatrunku okluzyjnego.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 16:55   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

nie uwazasz ,że stosowanie preparatu stosowanego w medycynie moze okazac sie niebezpieczne podczas samodzielnego stosowania w domowym zaciszu?
osobiscie doradzam konsultacje z lekarzem.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 22:34   #5
Natuśka
Raczkowanie
 
Avatar Natuśka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 64
GG do Natuśka
Re: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Od dziecka panicznie boję się zastrzyków i powiem że ta maść to dla mnie jak zbawienie, nic nie wiem o tym żeby była sprzedawana na receptę ja ją kupuję bez problemu. Dziwne że nie dostałaś do niej przy zakupie specjalnych plastrów z folii. Nie zgadzam się żeby jej stosowanie było niebezpieczne, z tego co wiem stosują ją nie tylko lekarze ale również jest używana w salonach tatuażu na życzenie klienta, pozdrawiam.
Natuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 12:46   #6
SilentPlanet
Raczkowanie
 
Avatar SilentPlanet
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 95
Dot.: Re: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Mam do Was dwa pytania :
-Czy ta masc pomoze czy przebijaniu wargi?
-Ile kosztuje ?
SilentPlanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 15:09   #7
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Re: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Ten środek "zmiękcza" skórę -musisz bardzo uważać, żeby się nie pokaleczyć, bo skóra jest bardziej narażona na zranienia, ale nic nie czujesz
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 22:31   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

też kupowałam Emla bez recepty.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 19:57   #9
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Nie mogę teraz znaleźć linka do artykułu, ale napewno czytałam o tym jak dziewczyna posmarowała obie nogi tą maścią do kolan, przed depilacją i kilka godzin później umarła w skutek przedawkowania lidokainy.
Tak więc radzę uważać.

Jak znajdę gdzie o tym pisało to wstawię.
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 08:36   #10
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
też kupowałam Emla bez recepty.
dziewczyny, nie moge tego nigdzie znalezc! przebijam przegrode nosowa i nie wiem czy w tak duzym stezeniu lidokaine bez recepty jeszcze dostane

w jakich aptekach to jest? ewentualnie jakis zastepczy produkt niech ktos mi prosze poleci... tylko nie comaron bo to za slabe
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:39   #11
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

do przebijania nosa maść znieczulająca...? Chyba, że ktoś się boi bólu..no ale po co wtedy się męczyć z zakładaniem kolczyka..no ale ja jestem dziwna...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 20:54   #12
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Nie chce zeby komentowal ktos moja decyzje o znieczuleniu. Kwestie progu bolu to juz mi zostaw, poza tym nie jestem sadystka a akurat chrzastka w nosie to cholernie bolesne przezycie.

Ok, wrocmy do tematu, prosze dajcie jakis sposob na ulge przy robieniu tego septum...

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2012-04-17 o 20:55
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 21:01   #13
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Nie chce zeby komentowal ktos moja decyzje o znieczuleniu. Kwestie progu bolu to juz mi zostaw, poza tym nie jestem sadystka a akurat chrzastka w nosie to cholernie bolesne przezycie.

Ok, wrocmy do tematu, prosze dajcie jakis sposob na ulge przy robieniu tego septum...
Wg mnie bardziej boli w uchu ale ok...ja rodziłam więc można faktycznie powiedzieć, że mam większy próg bólu

Popytaj tam gdzie chcesz mieć robiony kolczyk bo siostra miała znieczulenie w aerozolu, po 15min działało powierzchownie. Musiałabyś iść na zastrzyk aby całkowicie pozbyć się bólu, zwłaszcza tego najgorszego.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 21:21   #14
myny
Raczkowanie
 
Avatar myny
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pokój
Wiadomości: 305
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Tej masci nie wolno stosowac na duze powieszchnie ciala dziala po okolo godzinie - trzeba ja trzymac pod opatrunkiem ktory jest dolaczony do masci lub pod zwykla folia spozywcza. Jest stosowana w salonach tatuazu i np. przy depilacji laserowej... nie wiem dokladnie ale z tego co sie orietuje to dziala tylko na zewnetrzne warstwy skory wiec na przebicia ciala nie pomorze na tyle zeby nic nie bylo czuc...
__________________
http://youtu.be/M5mZZtqqVqQ nasza kochana Amstaffka Lucyna na lodzie
myny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 23:51   #15
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Ajć. To być może mi się nie opłaca kupować tego nawet. Ale popytam po prostu w aptece, farmaceutki też mają niemałą w końcu wiedzę... prawda? Chyba że coś do jutra mi wymyślicie

Iza, nie robię w salonie, to na dziko mnie będzie dziurawiła obeznana koleżanka (w praktyce też oczywiście). Uwierz, mam całe ucho + pod pępkiem, to był pikuś. Miałam też wargę i powierzchniowe na biodrach, też pikuś. Ale przegroda nosowa... polecam obejrzeć filmiki na yt - nie ma hardcore'a który by nie krzywił buźki.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 07:41   #16
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Mam kolczyk w nosie i mówię otwarcie, że wg mnie górna chrząstka w uchu była większym bólem

Nic Ci nie wymyśli, wszystko działa powierzchownie. W sumie dobre i to. Nie będziesz czuła jakiegoś tam bólu. Ale najgorsze poczujesz. Chyba, że masz znajomego lekarza/pielęgniarkę który da Ci znieczulenie miejscowe.

łza
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 11:54   #17
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Nastraszylas
przeczytalam wlasnie ze noradrenalina+lidokaina swietnie dziala na powierzchowne znieczulenie, a pielegniarki ktra wykonalaby zabieg miejscowego znieczulenia to nie mam, sprobuje dorwac emle. trudno.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:14   #18
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

uświadomiłam tylko...po co mam Ci kłamać,że super, bez bólu itp
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:42   #19
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Mam kolczyk w nosie i mówię otwarcie, że wg mnie górna chrząstka w uchu była większym bólem

Nic Ci nie wymyśli, wszystko działa powierzchownie. W sumie dobre i to. Nie będziesz czuła jakiegoś tam bólu. Ale najgorsze poczujesz. Chyba, że masz znajomego lekarza/pielęgniarkę który da Ci znieczulenie miejscowe.

łza
a masz nostrila czy septum?
bo jeśli nostrila to nie wiesz nic o bólu jaki jest powiązany z kłuciem przegrody nosowej
moi klienci opisują go jako najsilniejszy spośród wszystkich powiązanych z piercingiem-ja preferuję znieczulanie(komfort pracy jest większy),odczucie bólu zostanie zmniejszone
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 13:46   #20
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
a masz nostrila czy septum?
bo jeśli nostrila to nie wiesz nic o bólu jaki jest powiązany z kłuciem przegrody nosowej
moi klienci opisują go jako najsilniejszy spośród wszystkich powiązanych z piercingiem-ja preferuję znieczulanie(komfort pracy jest większy),odczucie bólu zostanie zmniejszone
dokładnie, toż to samo słyszałam właśnie.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:43   #21
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
a masz nostrila czy septum?
bo jeśli nostrila to nie wiesz nic o bólu jaki jest powiązany z kłuciem przegrody nosowej
moi klienci opisują go jako najsilniejszy spośród wszystkich powiązanych z piercingiem-ja preferuję znieczulanie(komfort pracy jest większy),odczucie bólu zostanie zmniejszone
septum to wierzch?a nostrila to środek? Jeśli tak to ja mam to pierwsze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg os.jpg (6,9 KB, 25 załadowań)
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 21:46   #22
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

ty masz nostrill, załączam zdjęcie septum dla jasności.

jutro odbieram zamówioną Emlę (bez recepty!) ale aż mnie ścina z nóg jak pomyślę że to cholerstwo kosztuje 30pln a zużyję ledwo co ćwiartkę pewnie. plus za sam zabieg muszę rzucić znajomej oczywiście

EDIT:
maść emla dała radę, nie czułam NIC przy piercingu. jestem szczęśliwa. każdemu polecam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Septum_16g_by_Rurekk.jpg (44,6 KB, 35 załadowań)

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2012-04-28 o 10:51
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 11:01   #23
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

słuchajcie, zużyłam 1/7 tej maści (wciąż mam 2 plastry które były załączone w opakowaniu) i nie jest mi już zupełnie potrzebna, bardzo chętnie bym się tego pozbyła - wiem, że to nie jest najlepsze miejsce ale jeśli ktoś potrzebuje to napiszcie mi prywatną wiadomość
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:54   #24
Ruda_kita
Zakorzenienie
 
Avatar Ruda_kita
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Wiadomości: 3 286
Dot.: jak stosowac masc znieczulajaca Emla?

ja tez mam na zbyciu
__________________
Proszę o kontakt w moim wątku
(nie śledzę i nie subskrybuje wątków)


TUTAJ Wish
Ruda_kita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 22:42   #25
Quela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: jak stosowac maść znieczulającą Emla?

Emla bez recepty (wymaga łatwej konsultacji online z lekarzem) https://pl.treated.com/

Edytowane przez Quela
Czas edycji: 2017-09-25 o 04:03
Quela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 07:28   #26
jatula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 211
Dot.: jak stosowac maść znieczulającą Emla?

no właśnie dość długo trzeba czekać na działanie przy tym kremie
jatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 08:21   #27
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: jak stosowac maść znieczulającą Emla?

U mnie przed depilacją laserową kazali nałożyć Anesderm (to samo, co Emla) 1,5 godziny przed zabiegiem + przykryć folią. Tuż przed zabiegiem zmyłam wodą. Zadziałało perfekcyjnie.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-06 09:21:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.