Korekcja wzroku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-03, 09:59   #1
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka

Korekcja wzroku!


Drogie wizazanki!Mam do Was serdeczna prozbe!Czy ktoras z Was miala juz zabieg laserowej korekcji wad wzroku. Ja mam wade -3,0 D i zdecydowalam sie na tez zabieg.Chcialabym jednak porozmawiac z osobami ktore taki zabieg mialy.Moze jakies ciekawe rady i spostrzezenia?Czekam na Wasze odpowiedzi!
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 10:48   #2
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Korekcja wzroku!

Witam
Nie ja, ale moja siostra kilkakrotnie korzystała z tego zabiegu w Poznaniu. Faktycznie pomagał jej, ale tylko doraźnie i na kilka miesięcy - bo nie usuwał przyczyny wady wzroku. Ale zapewne różni się to w zależności od rodzaju schorzenia
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 12:07   #3
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Re: Korekcja wzroku!

Pracuję w klinice, w której wykonuje się takie zabiegi. Służę radą. Co byś chciała wiedzieć?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 15:27   #4
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Re: Korekcja wzroku!

Ja bym chciala wiedziec ile taki zabieg kosztuje i czy jest on w 100% bezpieczny?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 18:01   #5
rezeda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 34
GG do rezeda
Re: Korekcja wzroku!

hey, moge Wam polecić stronkę www.oko.info.pl tam są opisane wsyztskie zabiegi korekcji wzroku... koszt (jeśli dobrze pamiętam), wynosił 2300 zł za jedno oko...
na stronce www.soczewkikontaktowe.pl można zadać pytanie lekarzowi i otrzymuje się odpowiedź mail'em... pozdrawiam
rezeda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 19:39   #6
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Re: Korekcja wzroku!

Jestem umowiona na badanie wstepnie (jutro) i wrecz zdecydowana na zabieg, ale strasznie sie boje bo nie wiem czy nie bede miala tego pecha co jeden na 5000.Czy nie bede miala powiklania.A przeciez mam w tej chwili wade -3,0 D.Wyczytalam, tez, na stronach gdzie wypowiadali sie ludzie, ktorzy takie powiklania mieli.Nie brzmialo to ciekawie i stad moje obawy.Prosze o rzetelna wypowiedz na ten temat.Z gory dziekuje.
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 20:10   #7
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: Korekcja wzroku!

Kurcze, -3 to wcale nie jest duża wada. Zastanów się 15 i pół raza zanim wydasz tyle pieniędzy.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-03, 20:13   #8
Ofelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 425
GG do Ofelia
Re: Korekcja wzroku!

A ja miałam 4 lata temu laserową korekcję - w Warszawie na Szaserów w Klinice WAM i od tej pory mam idealny wzrok. I nic nie zapowiada zmian na gorsze Jestem naprawdę bardzo, bardzo zadowolona Miałam co prawda małą wadę -1,5, ale teraz jest 0.
Ofelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 20:18   #9
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Re: Korekcja wzroku!

Ja jestem osoba aktywna, ktorej wada wzroku i okulary bardzo przeszkadzaja.Nie przeliczam tego na pieniadze ale na ogromne korzysci jakie bede z tego miala. Poza tym to ile wydaje na soczewki i plyny to mi sie zwroci.
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 20:20   #10
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Re: Korekcja wzroku!

Ofeli a mozesz mi powiedziec jaka metoda mialas robiona operacje?LASIK czy PRK?Napisz cos wiecej jak to u Ciebie wygladalo.Bardzo prosze!
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 07:43   #11
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Re: Korekcja wzroku!

Jeżeli chodzo o ceny w większości prywatnych klinik w Polsce kształtują się w okolicach: 1900 - 2300 zł za 1 oko. Do tego dochodzą koszty badań kwalifikacyjnych: 150-200 zł.
Generalnie są 2 metody usuwania wady wzroku: lasik i lasek (jest jeszcze PRK, ale jest to metoda najstarsza i bardzo rzadko się ją stosuje). Różnią się od siebie techniką wykonywania samej operacji, zaś ich wybór uzalezniony jest od grubości rogówki pacjenta, co wychodzi podczas badań kwalifikacyjnych, a także od trybu życia i np. zawodu pacjenta.
Zabieg lasik jest bezbolesny, natomiast lasek może powodować u pacjenta dolegliwości bólowe do ok. 48 godzin po zabiegu, co jest zupełnie normalnym zjawiskiem.
Jeżeli chodzi o powikłania to oczywiście takie mogą się zdażyć, jak w KAŻDYM zabiegu chirurgicznym i niestety nie ma nigdy 100% gwarancji, że nie obędzie się bez komplikacji. Mogę jedynie dodać, że zdarzają się one niezwykle rzadko - u ok. 1% pacjentów. JEŻELI JAKOKOLWIEK LEKARZ POWIE WAM, ŻE NIGDY NIE MA POWIKŁAŃ TO NIE JEST TO PRAWDĄ!
Najważniejszy jest okres rehabilitacji po zabiegu - ok. 1 miesiąc. W tym czasie pacjent powiniem unikać zwiększonego wysiłu fizycznego, nasłoneczniania, solarium, sauny, siłowni, jazdy samochodem, sportów, makijażu, itp. W trakcie gojenia pacjent kilkukrotnie w ciągu dnia kropi operowane oko nawilżającymi lub p/zapalnymi kroplami I TU MUSZĘ PWOEDZIEĆ, ŻE NAJCZĘŚCIEJ NA TYM ETAPIE ZDARZAJĄ SIĘ KOMPLIKACJE, GDYŻ PACJENCI ALBO ZAPOMINAJĄ O KROPIENIU OKA, ALBO UWAŻAJĄ ŻE WIDZĄ JUŻ NA TYLE DOBRZE, ŻE MOGĄ ZAPRZESTAĆ STOSOWANIA KROPLI. A krople stosuje się nawet przez kilka miesięcy po zabiegu, dlatego ktoś kto decyduje się na zabieg musi być osobą zdyscyplinowaną.
Żeby wykluczyć ryzyko wystąpienia powikłań pacjent musi spełniać określone kryteria: ustabilizowana wada wzroku, brak jakichkolwiek stanów zapalnych i schorzeń oka, generalnie zdrowy organizm, min. 21 lat, odstawienie soczewek kontaktowych na min. 3-4 tygodnie przed badaniami kwalifikacyjnymi i zabiegiem(czasami nawet dłużej, jeżeli soczewki są noszone latami i pacjent nie ma zewnętrzego nabłonka), odpowiednia grupość rogówki i szerokość źrenic i wiele innych. Przed zabiegiem pacjent musi wykonac badanie bakteriologiczne oka, tzw. wymaz z worka spojówkowego. Jeżeli są jakiekolwiek bakterie najpierw trzeba oko przeleczyć, a dopiero potem operować.
Ogromne znaczenie ma również sama wada wzroku. Metodą laserową usuwa się wady od -12D do + 5D i max. 4,5D astygmatyzmu, przy założeniu, że wszystkie parametry rogówki są prawidłowe. Im większa wada, tym większe prawdopodobieństwo, że po zabiegu może pozostać wada szczątkowa. Dlatego po badaniach kwalifikacyjnych lekarz robi symulację i określa wstępnie, jaką ostrość widzenia będzie miała pacjent po zabiegu.
Chce też podkreślić, że często pacjenci oprócz "zwykłej" wady mają też pewien stopień niedowidzenia, czego laser nie jest w stanie usunąć. Dlatego w takim przypadku albo rezygnuje się z zabiegu, ale zabieg wykonuje i informuje pacjenta, że ostrość wzroku poprawi mu się tylko w niewielkim stopniu - decyzja należy do pacjenta.
Nie zaleca się wykonywania zabiegu u osób, które mają niewielką wadę wzroku, np. -1D (lub mniej). Po prostu nie ma wskazań medycznych do zabiegu, a granica błędu lasera wynosi ok. 0,5D, więc w przypadku małych wad poprawa może być niewielka - innymi słowy nie ma co ruszać chyba, że na życzenie pacjenta, bo np. jest pilotem i musi mieć orli wzrok.
Żeby uniknąc powikłań pacjent po zabiegu otrzymuje sterylne osłonki na oko, w których śpi przez 7 dni po operacji. Osłonki eliminują ryzyko podwinięcia się rzęs podczas snu i innych erozji rogówki. W ciągu dnia nie nosi się opatrunku, natomiast po zabiegu metodą lasek pacjent nosi opatrunkową soczewkę kontaktową przez ok. 7 dni, która zupełnie nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.
Są strony internetowe, na których pokazane są komplikacje po zabiegach laserowych, radzę jednak popatrzyć trochę na te strony "przez palce", gdyż komplikacje tam przedstawione to przypadki 1 na 100.000 i niestety mało tam jest rzetelnych informacji medycznych i dokładnego opisu przypadku, a więcej propagandy. Wiadmomo, że doskonale sprzedają się informacje sensacyjne.
Jeżeli ktoś ma wątpliwości, a tych zazwyczaj jest wiele, zawsze dobrze jest zapytać przynajmniej 2 lekarzy okulistów o zdanie. Podreślam, są zdania okulistów są bardzo różne. Zupełnie inaczej podchodzi do sprawy zabiegów laserowych lekarz, który widział pacjenta po takim zabiegu i który jest chirurgiem okulistą, a zupełnie inaczej ktoś, kto posługuje się jedynie wiadomościami teoretycznymi na ten temat. I jeszcze jedno: okulista badający wzrok u optyka jest najmniej odpowiednią osobą do udzielania porad na temat zabiegów laserowych, gdyż NIE MA ON ŻADNEGO INTERESU W WYSYŁANIU PACJENTÓW NA ZABIEG LASEROWY, BO TAKI PACJENT PO USUNIĘCIU WADY WZROKU NIE BĘDZIE JUŻ PACJENTEM ZAKŁADU OPTYCZNEGO W KTÓRYM PRACUJE.
NA KONIEC NAJWAŻNIEJSZE: NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE CHIRURGIA REFRAKCYJNA TO CHIRURGIA OKA ZDROWEGO. OPERUJE SIĘ PACJENTA, KTÓRY NIE JEST CHORY (WADA WZROKU NIE JEST CHOROBĄ I MOŻNA Z NIĄ ŻYĆ), DLATEGO DECYZJA O ZABIEGU MUSI BYĆ PRZEMYŚLANA. CZĘSTO ZDARZA SIĘ TAK, ŻE OKO NADAJE SIĘ DO OPERACJI, ALE "GŁOWA" PACJENTA NIE BARDZO
Pracuję w jednym w ośrodków robiących zabiegi i "od kuchni" wiem, jak to wygląda. Mogę polecić kilka ośrodków w Polsce:
OKO LASER w Warszawie, MAVIT w Warszawie, INTERMEDICĘ w Krakowie i Poznaniu, CENTRUM MEDYCZNE we Wrocławiu.
Pozdrawiam i w razie czego służę dodatkowymi informacjami (jeżeli wogóle komuś chce się czytać ten długi wywód).
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-04, 08:02   #12
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Re: Korekcja wzroku!

to znaczy ze odradzasz zabieg osobom z taka wada jak -3,0D?
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 08:16   #13
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Re: Korekcja wzroku!

Odradzam zabieg osobom z wadą mniejszą niż -1D (czyli -0,75; -0,5; -0,25; +0,25; +0,5; +0,75, +1,0). Może niedokładnie się wyraziłam, sorry.
Wada -3D jest jak najbardziej dobra do korekty.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 20:59   #14
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Re: Korekcja wzroku!

Bardzo bym byla wdzieczna zeby osoby ktore mialy laserowa korekcje wzroku LASIK mogly sie ze mna skontaktowac.Podaje swoj nr gg 3193423
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 11:55   #15
menciok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
Re: Korekcja wzroku!

Witam,tez mam miec zabieg w polowie wrzesnia w katowicach i szczerze to bardzo sie denerwuje.Mam dosc duza wade +5 i +6(mowia ze poprawia o okolo 4 D).Z powodzeniem przeszedlem badania kwalifikacyjne koszt jednego oka to 750 zl metoda PRK.Szczerze to nadal sie waham i jesli ktos moze mnie choc troche uspokoic lub napisac czy ta metoda jest w miare bezpieczna to bede wdzieczny.
menciok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 11:55   #16
menciok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
Re: Korekcja wzroku!

Witam,tez mam miec zabieg w polowie wrzesnia w katowicach i szczerze to bardzo sie denerwuje.Mam dosc duza wade +5 i +6(mowia ze poprawia o okolo 4 D).Z powodzeniem przeszedlem badania kwalifikacyjne koszt jednego oka to 750 zl metoda PRK.Szczerze to nadal sie waham i jesli ktos moze mnie choc troche uspokoic lub napisac czy ta metoda jest w miare bezpieczna to bede wdzieczny.
menciok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 12:07   #17
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Re: Korekcja wzroku!

Ja juz jestem po zabiegu!Czyje sie swietnie i jestem zadowolona.Teraz zaczelam zyc!szczerze mowiac to nie polecalabym PRK.Jak mozesz to juz lepiej zrob to przy pomocy Lasika.Jak chcesz to podaje swoj nr gg i mozesz sie ze mna skontaktowac 3193423
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 11:34   #18
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: Re: Korekcja wzroku!

salka, a w której klinice operowalas oczy?
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 12:11   #19
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Korekcja wzroku!

Korekcja wady wzroku to moje małe marzenie, może kiedyś się zdecyduję? Kwestia finansowa nie jest tu problemem, najbardziej boję się powikłań- bo choć rzadkie, to jednak są. Boję się, że z chęci poprawienia sobie urody, samopoczucia i innych, wynikłoby coś złego- że zaszkodziłabym sobie, zamiast pomóc
Niemniej jednak, perspektywa dobrego wzroku, bez konieczności noszenia soczewek czy okularów, jest niezwykle kusząca.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-24, 13:05   #20
Ewa_er
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 48
Dot.: Korekcja wzroku!

A czy ktoś mógłby napisać do jak dużej krótkowzroczności te laserowe zabiegi są skuteczne? Bo gdzieś kiedyś wyczytałam, że osoby z naprawde dużą krótkowzrocznością mogą ewentualnie mieć wszczepioną sztuczną soczewkę. Czy miał ktoś może coś takiego?
Ewa_er jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 13:25   #21
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: Korekcja wzroku!

Ja miałam dwa lata temu zabieg laserowej korekcji wady wzroku, miałam wadę - 6 na każdym oku, teraz mam 0 , wada została zupełnie skorygowana. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 15:43   #22
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: Korekcja wzroku!

a gdzie cie operowano? i jaka to metoda: lasik, lasek czy PRK?
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 18:39   #23
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: Korekcja wzroku!

Miałam operację w Poznaniu- lasek
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 19:51   #24
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Korekcja wzroku!

Ja jestem ciekawa jak to jest z wiekiem.Tu pisze,że od 21 roku,a moja okulistka powiedziała,że od 25.
Poza tym zawsze trzeba pamiętać o jednym.Po operacji jeżeli zajdziecie w ciążę to czeka was cesarskie cięcie i to jest największy jak dla mnie minus tego zabiegu

Bellissa w jakiej klinice miałaś operację(chodzi mi o nazwę) i ile płaciłaś?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 20:49   #25
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Natii, błagam...
To są bzdury!!! Nie ma przeciwwskazań okulistycznych, aby po zabiegu chirurgii refrakcji rodzić siłami natury. To są przedpotopowe informacje od niedouczonych lekarzy! Oczywiście jeżeli zajdziesz w ciążę zaraz po zabiegu, to lekarz może faktycznie odradzić poród siłami natury. Myślę jednak, że możemy założyć, że ktoś, kto decyduje się na zabieg, nie będzie od razu zachodził w ciążę!

Kilka dni temu byłam na Sympozjum Okulistyki w Krakowie na którym dowiedziałam się, że zabiegi laserowej korekty są już "de mode"!!! Sorry, ale powiedziała to jedna z czołowych okulistek w Polsce, która właśnie promuje nową metodę "korekcji", którą sama zaczyna wprowadzać. Proponuję trochę dystansu do tego, co mówią okuliści-teoretycy, którzy najczęściej nie widzieli w swoim życiu więcej niż jednego pacjenta po zabiegu laserowym, lub tych, którzy mają interes w odstraszaniu pacjentów do zabiegu laserowego (np. pracują u optyków)

Bellissa, ja pracuję w placówce w której byłaś operowana, tyle że w oddziale w Krakowie. Mam nadzieję, że jesteś zadowolona
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 20:55   #26
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
Natii, błagam...
To są bzdury!!! Nie ma przeciwwskazań okulistycznych, aby po zabiegu chirurgii refrakcji rodzić siłami natury. To są przedpotopowe informacje od niedouczonych lekarzy! Oczywiście jeżeli zajdziesz w ciążę zaraz po zabiegu, to lekarz może faktycznie odradzić poród siłami natury. Myślę jednak, że możemy założyć, że ktoś, kto decyduje się na zabieg, nie będzie od razu zachodził w ciążę!

Kilka dni temu byłam na Sympozjum Okulistyki w Krakowie na którym dowiedziałam się, że zabiegi laserowej korekty są już "de mode"!!! Sorry, ale powiedziała to jedna z czołowych okulistek w Polsce, która właśnie promuje nową metodę "korekcji", którą sama zaczyna wprowadzać. Proponuję trochę dystansu do tego, co mówią okuliści-teoretycy, którzy najczęściej nie widzieli w swoim życiu więcej niż jednego pacjenta po zabiegu laserowym, lub tych, którzy mają interes w odstraszaniu pacjentów do zabiegu laserowego (np. pracują u optyków)

Bellissa, ja pracuję w placówce w której byłaś operowana, tyle że w oddziale w Krakowie. Mam nadzieję, że jesteś zadowolona
To ciekawe.Czy tak silny wysiłek fizyczny jakim jest poród nie sprawi,że wada pojawi się ponownie,bo coś mniej więcej w tym stylu kiedyś przeczytałam
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 08:50   #27
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Natii, wysyłek fizyczny związany ze wzmożoną tłocznią brzuszną podczas porodu może powodować różne komplikacje, ale nie ma wpływu na zmianę długości gałki ocznej, a co za tym idzie na zmianę refrakcji oka i powrót wady.
W przypadku osób z większą wadą wzroku przed porodem lekarz okulista bada pacjentkę i przeprowadza z nią szczegółowy wywiad z uwzględnieniem, czy w rodzinie były przypadki okołoporodowych komplikacji okulistycznych, odklejenia siatkówki i inne. Lekarz ocenia również szczegółowo dno oka, stan siatkówki i ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jeżeli parametry są wątpliwe lub wywiad z pacjentką niekorzysty, nie zaleca się porodu siłami natury, ale cesarskie cięcie (jeżeli wywiad jest niekorzystny, nie powinno się również kwalifikować pacjenta do zabiegu laserowego).
Zmiany związane z pogorszeniem widzenia po porodzie są najczęściej związane ze zmianą gospodarki hormonalnej lub zwiększeniem ciśnienia wewnątrzgałkowego i mogą dotyczyć każdej rodzącej kobiety. Osoba po zabiegu laserowej korekty nie ma większych predyspozycji do zmian hormonalnych niż każda inna pacjentka.
Zapewne słyszałaś o kobietach, które po porodzie miały np. przekrwione gałki oczne lub pojawiły im się wady wzroku i nie były to wcale kobiety po zabiegu laserowej korekty. Tego typu "komplikacje" mogą dotyczyć każdej z nas.

I jeszcze jedno. To nie jest zabieg dla wszystkich. Czasami pacjenci są kwalifikowani masowo do zabiegów, pomimo iz tak naprawdę nie powinni być operowani - i tego zdecydowanie należy się wystrzegać. Dobra kwalifikacja to podstawa, która pozwoli na uniknięcie ewentualnych problemów w przyszłości.

Z racji wykonywanego zawodu śledzę na bieżąco wszystkie informacje w prasie, które dotyczą zabiegów chirurgii refrakcyjnej i wierz mi Natii, to co dziennikarze niekiedy wypisują (nawet w czasopismach, które wydawałoby się są związane ze zdrowiem) woła niekiedy o pomstę do nieba!

No dobra - troche się za bardzo rozpisałam
Pozdrawiam.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 10:50   #28
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: Korekcja wzroku!

Bąbel- jestem bardzo zadowolona! Nie zostałam mi żadna wada resztkowa mam teraz 0 i jestem naprawdę strasznie zadowolona bo w okularach czułam się koszmarnie (nawet w ładnych) a szkieł kontaktowych nie mogłam nosić! Ja jestem z Krakowa, na początku miałam mieć operację w Krakowie ale jednak pojechałam do Poznania
A mam do Ciebie pytanie, czy mogłabyś polecić mi jakieś kropelki do oczu nawilżające, bo stosowałam kiedyś artelac (po operacji) ale szczypały mnie po nim oczy a teraz używam tears naturale free ale są strasznie drogie a ja szybko je zużywam- może jest coś podobnego ale troszkę tańszego bo te kosztują 50, 60 zł.
A tak poza tym to naprawdę wszystkim polecam i jestem strasznie zadowolona!
Pozdrawiam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 11:09   #29
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
Natii, wysyłek fizyczny związany ze wzmożoną tłocznią brzuszną podczas porodu może powodować różne komplikacje, ale nie ma wpływu na zmianę długości gałki ocznej, a co za tym idzie na zmianę refrakcji oka i powrót wady.
W przypadku osób z większą wadą wzroku przed porodem lekarz okulista bada pacjentkę i przeprowadza z nią szczegółowy wywiad z uwzględnieniem, czy w rodzinie były przypadki okołoporodowych komplikacji okulistycznych, odklejenia siatkówki i inne. Lekarz ocenia również szczegółowo dno oka, stan siatkówki i ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jeżeli parametry są wątpliwe lub wywiad z pacjentką niekorzysty, nie zaleca się porodu siłami natury, ale cesarskie cięcie (jeżeli wywiad jest niekorzystny, nie powinno się również kwalifikować pacjenta do zabiegu laserowego).
Zmiany związane z pogorszeniem widzenia po porodzie są najczęściej związane ze zmianą gospodarki hormonalnej lub zwiększeniem ciśnienia wewnątrzgałkowego i mogą dotyczyć każdej rodzącej kobiety. Osoba po zabiegu laserowej korekty nie ma większych predyspozycji do zmian hormonalnych niż każda inna pacjentka.
Zapewne słyszałaś o kobietach, które po porodzie miały np. przekrwione gałki oczne lub pojawiły im się wady wzroku i nie były to wcale kobiety po zabiegu laserowej korekty. Tego typu "komplikacje" mogą dotyczyć każdej z nas.

I jeszcze jedno. To nie jest zabieg dla wszystkich. Czasami pacjenci są kwalifikowani masowo do zabiegów, pomimo iz tak naprawdę nie powinni być operowani - i tego zdecydowanie należy się wystrzegać. Dobra kwalifikacja to podstawa, która pozwoli na uniknięcie ewentualnych problemów w przyszłości.

Z racji wykonywanego zawodu śledzę na bieżąco wszystkie informacje w prasie, które dotyczą zabiegów chirurgii refrakcyjnej i wierz mi Natii, to co dziennikarze niekiedy wypisują (nawet w czasopismach, które wydawałoby się są związane ze zdrowiem) woła niekiedy o pomstę do nieba!

No dobra - troche się za bardzo rozpisałam
Pozdrawiam.

Mi to wcale nie przeszkadza,że się tak rozpisujesz,raczej się cieszę Dzięki za te informacje Mam jeszcze jedno pytanko onośnie wieku,kiedy można przeprowadzić korekcję laserową.Moja okulistka mówiła coś o 25 roku życia,tu spotkałam się z wiekiem 21.Kto ma rację?? Mam 19 lat,wadę -3,5 i -3 i czuję,że przy następnej wizycie u okulistki dostanę silniejsze szkła i soczewki.U mnie wada dość szybko się zwiększa i chciałabym jak najszybciej wykonać zabieg.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 11:12   #30
ann_angel
Rozeznanie
 
Avatar ann_angel
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 542
Dot.: Korekcja wzroku!

zabieg mozna przeprowadzic gdy wada jest ustabilizowana
ann_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.