Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-12, 19:36   #1
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178

Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy


Jesteście moją, że tak powiem, ostatnią deską ratunku... Od paru dni miałam lekko suchą twarz, odstawiłam krem, fluid i wzięłam się za natłuszczanie Ziają oliwkową. Było znośnie aż do dzisiaj - z godziny na godzinę moja cera jest coraz bardziej sucha! W panice poszłam do apteki, nabyłam Kurację nawilżającą Ziai Med, posmarowałam... W międzyczasie byłam dodatkowo wystawiona na działanie ogrzewania na zmianę z wiatrem. Wróciłam do domu... i okazało się, że wyglądam jak Indianin! Cała skóra czerwona, piecze niemiłosiernie... na razie posmarowałam oliwkowym kremem, ale co robić, jeśli to się pogorszy? (Chociaż, szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie, że miałoby być jeszcze gorzej.) Zaznaczam, że nie nie testowałam ostatnio żadnych nowych kosmetyków. Czyżby te piekielne kaloryfery?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 13:55   #2
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Jesteście moją, że tak powiem, ostatnią deską ratunku... Od paru dni miałam lekko suchą twarz, odstawiłam krem, fluid i wzięłam się za natłuszczanie Ziają oliwkową. Było znośnie aż do dzisiaj - z godziny na godzinę moja cera jest coraz bardziej sucha! W panice poszłam do apteki, nabyłam Kurację nawilżającą Ziai Med, posmarowałam... W międzyczasie byłam dodatkowo wystawiona na działanie ogrzewania na zmianę z wiatrem. Wróciłam do domu... i okazało się, że wyglądam jak Indianin! Cała skóra czerwona, piecze niemiłosiernie... na razie posmarowałam oliwkowym kremem, ale co robić, jeśli to się pogorszy? (Chociaż, szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie, że miałoby być jeszcze gorzej.) Zaznaczam, że nie nie testowałam ostatnio żadnych nowych kosmetyków. Czyżby te piekielne kaloryfery?

moja skóra tak samo reaguje na produkty tej firymy, przez kilka dni jest ok a nagle tragediaodstaw te kremy , natłuszczaj skórę preparatami przeznaczonymi do skóry atopowej, powinno byc lepiej.Mi bardzo pomaga maseczka z krochmalu robionego z mąki ziemniaczanej
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:12   #3
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Jesteście moją, że tak powiem, ostatnią deską ratunku... Od paru dni miałam lekko suchą twarz, odstawiłam krem, fluid i wzięłam się za natłuszczanie Ziają oliwkową. Było znośnie aż do dzisiaj - z godziny na godzinę moja cera jest coraz bardziej sucha! W panice poszłam do apteki, nabyłam Kurację nawilżającą Ziai Med, posmarowałam... W międzyczasie byłam dodatkowo wystawiona na działanie ogrzewania na zmianę z wiatrem. Wróciłam do domu... i okazało się, że wyglądam jak Indianin! Cała skóra czerwona, piecze niemiłosiernie... na razie posmarowałam oliwkowym kremem, ale co robić, jeśli to się pogorszy? (Chociaż, szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie, że miałoby być jeszcze gorzej.) Zaznaczam, że nie nie testowałam ostatnio żadnych nowych kosmetyków. Czyżby te piekielne kaloryfery?
Ja się dziwię, że gdy Twoja skóra źle zareagowała na jeden krem tej firmy, kupiłaś drugi, co prawda inny, ale też z Ziaji.
Mnie się wydaje, że Ziaja głównie natłuszcza, nie nawilża. Radzę zainwestować w dobry krem nawilżający, nie natłuszczający
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:28   #4
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

ta ziaja oliwkowa jest ok ale zapobiegawczo np na mroz
jak juz sie ma suchą to nie ma co probowac bo tylko strasznie piecze i podraznia (sprawdzilam na sobie :/) zwykla nivea z kiosku jest lepsza niz ta ziaja
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 17:52   #5
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Gwoli ścisłości: Ziaja jest jedną z moich ulubionych firm, nie powoduje u mnie uczuleń. A ten krem oliwkowy stosuję właśnie zawsze w takich sytuacjach i było ok. Dzisiaj już wyglądam jak człowiek, najwyraźniej mojej cerze coś się pomyliło i tak zareagowała na klimatyzację w samochodzie... Posmarowałam się rano tym z Ziai Med i też nic nie było.
neska, możesz podać przepis na maseczkę z krochmalu?

Edytowane przez Mini007
Czas edycji: 2009-03-13 o 17:54
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 18:32   #6
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Gwoli ścisłości: Ziaja jest jedną z moich ulubionych firm, nie powoduje u mnie uczuleń. A ten krem oliwkowy stosuję właśnie zawsze w takich sytuacjach i było ok. Dzisiaj już wyglądam jak człowiek, najwyraźniej mojej cerze coś się pomyliło i tak zareagowała na klimatyzację w samochodzie... Posmarowałam się rano tym z Ziai Med i też nic nie było.
neska, możesz podać przepis na maseczkę z krochmalu?
Czasami warto odstąpić od swoich ulubionych kosmetyków
Ale skoro już jest lepiej, to ok
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 18:38   #7
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Gwoli ścisłości: Ziaja jest jedną z moich ulubionych firm, nie powoduje u mnie uczuleń. A ten krem oliwkowy stosuję właśnie zawsze w takich sytuacjach i było ok. Dzisiaj już wyglądam jak człowiek, najwyraźniej mojej cerze coś się pomyliło i tak zareagowała na klimatyzację w samochodzie... Posmarowałam się rano tym z Ziai Med i też nic nie było.
neska, możesz podać przepis na maseczkę z krochmalu?
bierzesz mąkę ziemniaczaną, dodajesz troszkę zimnej wody aby rozpuścić mąkę, mieeszasz aby było bez grudek , zalewasz wrzącą wodą energicznie mieszając do momentu uzyskania gęstego żelu.Nakładasz na buzię i trzymasz tak długo aby nie zaschło. Zazwyczaj robie wersję z zielona herbatą tzn dodaję do suchej mąki sproszkowaną zielona herbatę a dlaej robie jak wyżej opisałam.

Właściwie kiedyś taki krochmal robilo się do krochmalenia pościeli więc może Twoja mama będzie umiała.Krochmal na twarz powinien być bardziej gęsty niż do prania

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2009-03-13 o 18:39
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 18:54   #8
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
bierzesz mąkę ziemniaczaną, dodajesz troszkę zimnej wody aby rozpuścić mąkę, mieeszasz aby było bez grudek , zalewasz wrzącą wodą energicznie mieszając do momentu uzyskania gęstego żelu.Nakładasz na buzię i trzymasz tak długo aby nie zaschło. Zazwyczaj robie wersję z zielona herbatą tzn dodaję do suchej mąki sproszkowaną zielona herbatę a dlaej robie jak wyżej opisałam.

Właściwie kiedyś taki krochmal robilo się do krochmalenia pościeli więc może Twoja mama będzie umiała.Krochmal na twarz powinien być bardziej gęsty niż do prania
A czy to nie wysuszy dodatkowo twarzy?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 18:57   #9
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
A czy to nie wysuszy dodatkowo twarzy?
Jak nie dopuścisz do wyschnięcia to powinien załagodzić pieczenie, powinnaś go zmyć jak tylko poczujesz że zaczyna wysychac, ale pamiętaj nie wiemy co Ci jest o może akurat Tobie nie pomorze...Zaszkodzić też raczej nie zaszkodzi.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 19:18   #10
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Jak nie dopuścisz do wyschnięcia to powinien załagodzić pieczenie, powinnaś go zmyć jak tylko poczujesz że zaczyna wysychac, ale pamiętaj nie wiemy co Ci jest o może akurat Tobie nie pomorze...Zaszkodzić też raczej nie zaszkodzi.
Chyba nie ma innego wyjścia, jak sprawdzić "natwarznie"
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 19:33   #11
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

hahahaha ciekawe jak ci wyjdzie
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 19:35   #12
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
hahahaha ciekawe jak ci wyjdzie
Znając mnie, będzie zaświnione pół kuchni i zlewająca się z twarzy ciecz. ale trzeba próbować na własnych błędach
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 19:54   #13
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Daj znać jak ci poszło
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 22:23   #14
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

odstaw ziaje. to po pierwsze. nie polecam. a po drugie idz do kosmetyczki i niech dobierze ci odpowiedni rodzaj kremu do podraznien jakie masz na buzi. mi ciezko cokolwiek powiedziec nie widząc Cie pozdrawiam
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 23:13   #15
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Witam
Wydaje mi się, że z Twoją buzią może być poważniejszy problem. Z opisu podejrzewać można, że masz cerę wrażliwą- może być to rodzaj cery, którą ma się od urodzenia ale też być cerą nabytą. Przyczyn może być wiele, stres, czynniki zewnętrzne, złe kosmetyki, zła dieta- radziłabym iść do kosmetologa na konsultacje.
Druga rzecz jaka przyszła mi do głowy po przeczytaniu wiadomości to brak odpowiedniego nawilżenia komórek ale od wewnątrz- może za mało pijesz wody? Wbrew pozorom ilość wody w organizmie ma ogromne znaczenie na stan skóry- czasami zaleca się picie ziółek, które mają za zadanie zatrzymanie wody w organizmie- oczywiście są to krótkotrwałe kuracje ze względu na toksyny.
Ziaja oliwkowa natomiast działa na zasadzie opatrunku okluzyjnego- zmniejsza odparowywanie wody z naskórka poprzez zmniejszenie przepuszczalności warstwy rogowej - niestety nie zawiera substancji wnikających w głąb naskórka a w przypadku takich podrażnień ważniejsze jest nawilżenie i "uspokojenie" cery.
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 07:18   #16
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Daj znać jak ci poszło
Jeśli przeżyję... Jestem mniej niż zero kulinarne Do tego roztargnione powyżej przeciętnej.

Cytat:
Napisane przez wścibiuszka Pokaż wiadomość
Witam
Wydaje mi się, że z Twoją buzią może być poważniejszy problem. Z opisu podejrzewać można, że masz cerę wrażliwą- może być to rodzaj cery, którą ma się od urodzenia ale też być cerą nabytą. Przyczyn może być wiele, stres, czynniki zewnętrzne, złe kosmetyki, zła dieta- radziłabym iść do kosmetologa na konsultacje.
Cerę mam (albo: miałam) mieszaną, powiedz mi, czy można nagle "nabyć" sobie inny rodzaj cery? Przez mocną klimatyzację w samochodzie np.

Cytat:
Napisane przez wścibiuszka Pokaż wiadomość
Druga rzecz jaka przyszła mi do głowy po przeczytaniu wiadomości to brak odpowiedniego nawilżenia komórek ale od wewnątrz- może za mało pijesz wody? Wbrew pozorom ilość wody w organizmie ma ogromne znaczenie na stan skóry- czasami zaleca się picie ziółek, które mają za zadanie zatrzymanie wody w organizmie- oczywiście są to krótkotrwałe kuracje ze względu na toksyny.
Bardzo mało Jak na ironię, ja właśnie powinnam pić bardzo dużo. Ciągle staram się poprawić, ale jak nie ma pełnej butelki koło mnie to wszystko bierze w łeb.
Jakie ziółka masz na myśli?


Cytat:
Napisane przez wścibiuszka Pokaż wiadomość
Ziaja oliwkowa natomiast działa na zasadzie opatrunku okluzyjnego- zmniejsza odparowywanie wody z naskórka poprzez zmniejszenie przepuszczalności warstwy rogowej - niestety nie zawiera substancji wnikających w głąb naskórka a w przypadku takich podrażnień ważniejsze jest nawilżenie i "uspokojenie" cery.
Póki co - mi lekko pomogła. Nie jestem czerwona i buzia już wcale nie piecze. Po nocy (np. teraz) tylko czuję lekkie ściągnięcie, ale jest o niebo lepiej niż tamtego wieczoru kiedy zakładałam post.
Jaki krem poleciłabyś mi w takiej sytuacji?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 11:00   #17
marlis2904
Przyczajenie
 
Avatar marlis2904
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Wyaje mi się,że mógłby Ci pomóc krem Garnier Skin Naturals Intensywna Pięgnacja suchej skóry.Ma on działanie intensywnej nawilżacji dkóry,zawiera kolendre,palme i gliceryne.Badzo szybko wchłania się w skóre,dzieki czemu skóra nie jest później tłusta.Ja jestem zasowolona,a miała podobny problem ja ty
__________________
M
marlis2904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 11:39   #18
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Przede wszystkim chcę na początku zaznaczyć, że to co napisałam o Twojej cerze to są tylko moje podejrzenia i sugestie, nic nie zastąpi konsultacji ze specjalistą.

Wracając do tematu. Skóra wrażliwa to rodzaj skóry nabytej lub uwarunkowanej genetycznie. Przyczyn może być wiele: stres, klimatyzacja, niekorzystne czynniki zewnętrzne, promieniowanie UV, przegrzanie i suchość pomieszczeń, zanieczyszczenia środowiska, słońce, wiatr, chlorowana woda i źle dobrane kosmetyki, przeładowane konserwantami, środkami zapachowymi.
Pilęgnacja takiej cery jest niestety dość uciążliwa, nalezy używać minium kosmetyków o najprostszych formułach, unikać konserwantow i mocno perfumowanych kosmetyków.
Najlepiej szukać wśród kosmetyków przeznaczonych do cery wrażliwej, atopowej- z doświadczenia wiem, że najlepiej zdają egzamin kosmetyki marek aptecznych- które nie należą do najtańszych.
Również makijaż należy ograniczyć- jeśli już to stosować kosmetyki hypoalergiczne.
hmm o samej pielęgnacji taiej cery można pisac bardzo wiele- radziłabym ci sprawdzić, czy faktycznie jesteś jej posiadaczką.

Co do Ziaji oliwkowej- to, że teraz wygladasz lepiej jest też charakterystyczne dla cery wrażliwej- to ją odróżnia od alergicznej, że sama się po jakimś czasie "uspokaja" poza tym tego rodzaju kosmetyki mają funkcje ochronne, opatrunek okluzyjny zmniejsza wrażliwośc na uszkodzenia- jednak to nie jest rozwiązanie- w tej chwili chronisz skórę przed wiekszym wysuszeniem ale nie nawilżasz jej i nie odżywiasz.

jeśli chodzi o ziółka to nie jestem pewna- wydaj mi się, że lipa ma takie właściwości- ale radzę to sprawdzić. Najpierw i tak powinnaś uzupełnić niedobór wody po prostu ją pijąc lub spytaj w aptece o jakieś suplementy.

Mam nadzieje, że pomogłam i że przede wszystkim zacheciłam się do wizyty u specjalisty
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 11:57   #19
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez marlis2904 Pokaż wiadomość
Wyaje mi się,że mógłby Ci pomóc krem Garnier Skin Naturals Intensywna Pięgnacja suchej skóry.Ma on działanie intensywnej nawilżacji dkóry,zawiera kolendre,palme i gliceryne.Badzo szybko wchłania się w skóre,dzieki czemu skóra nie jest później tłusta.Ja jestem zasowolona,a miała podobny problem ja ty
Dzięki : Miałam kiedyś krem z tej serii do rąk - a o ręce to ja prawie w ogóle nie dbam i zdecydowanie mi pomogło

Cytat:
Napisane przez wścibiuszka Pokaż wiadomość
Przede wszystkim chcę na początku zaznaczyć, że to co napisałam o Twojej cerze to są tylko moje podejrzenia i sugestie, nic nie zastąpi konsultacji ze specjalistą.

Wracając do tematu. Skóra wrażliwa to rodzaj skóry nabytej lub uwarunkowanej genetycznie. Przyczyn może być wiele: stres, klimatyzacja, niekorzystne czynniki zewnętrzne, promieniowanie UV, przegrzanie i suchość pomieszczeń, zanieczyszczenia środowiska, słońce, wiatr, chlorowana woda i źle dobrane kosmetyki, przeładowane konserwantami, środkami zapachowymi.
Pilęgnacja takiej cery jest niestety dość uciążliwa, nalezy używać minium kosmetyków o najprostszych formułach, unikać konserwantow i mocno perfumowanych kosmetyków.
Najlepiej szukać wśród kosmetyków przeznaczonych do cery wrażliwej, atopowej- z doświadczenia wiem, że najlepiej zdają egzamin kosmetyki marek aptecznych- które nie należą do najtańszych.
Również makijaż należy ograniczyć- jeśli już to stosować kosmetyki hypoalergiczne.
hmm o samej pielęgnacji taiej cery można pisac bardzo wiele- radziłabym ci sprawdzić, czy faktycznie jesteś jej posiadaczką.

Co do Ziaji oliwkowej- to, że teraz wygladasz lepiej jest też charakterystyczne dla cery wrażliwej- to ją odróżnia od alergicznej, że sama się po jakimś czasie "uspokaja" poza tym tego rodzaju kosmetyki mają funkcje ochronne, opatrunek okluzyjny zmniejsza wrażliwośc na uszkodzenia- jednak to nie jest rozwiązanie- w tej chwili chronisz skórę przed wiekszym wysuszeniem ale nie nawilżasz jej i nie odżywiasz.

jeśli chodzi o ziółka to nie jestem pewna- wydaj mi się, że lipa ma takie właściwości- ale radzę to sprawdzić. Najpierw i tak powinnaś uzupełnić niedobór wody po prostu ją pijąc lub spytaj w aptece o jakieś suplementy.

Mam nadzieje, że pomogłam i że przede wszystkim zacheciłam się do wizyty u specjalisty
Wielkie dzięki Problem w tym, że mam teraz kłopoty rodzinne, Tata jest bardzo chory i nie mam czasu zupełnie na nic, nawet na naukę. Do tego dochodzą duże wydatki na leczenie, a kiedy wróci ze szpitala, będą jeszcze większe, więc siłą rzeczy trochę oszczędzam - dlatego też po namyśle kupiłam tańszą Ziaję Med zamiast planowanego Iwostinu. Co do samej Ziai Med, chodzę dzisiaj w niej od rana i jest spokój. Czyli to nie było uczulenie...
Masz rację, jedynym wyjściem byłoby wybrać się do dermatologa, tylko raz - ta, u której byłam ostatnio w sprawie lekkich przebarwień to za przeproszeniem z łapanki chyba wzięta, a dwa - wszędzie kilkumiesięczne terminy.
Zobaczę, jak będzie dziś wieczorem - będę jechała tym samym samochodem, ale czy klimatyzacja akurat w tym konkretnym modelu może mieć AŻ TAKI wpływ? A może zespół czynników -> wysuszona skóra, Ziaja Med, która wtedy aż szorstka mi się wydawała, klimatyzacja i na dobitkę parę łez? Hm... Potuptam z powrotem do apteki później, popytam, popatrzę... a przede wszystkim jeszcze poobserwuję buzię
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-12, 17:46   #20
aniaosial
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

mam problem , bo uzywalam kremu epiduo , posmarowalm nit ostatnio twarz i wyskoczyly mi malutkie krostki i takie biale plamy n apoliczkach , mam krem silnie nawilzajcy inwestin puntin , i sobiee nim smauje , do tego kupilam mydlo siarkowe , zeby krostki zniknely , co mmam zrobic ?!
ratunku !
aniaosial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.