Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-02, 21:01   #811
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Może po prostu w USA je zalecają na tyle, tam mają nieco inne terminy...
Może, może... Szkoda tylko, że muszę gdybać zamiast uzyskać tą informację bezpośrednio od sprzedawcy
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 21:29   #812
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

on pewnie g... wie ;] to tylko sprzedawca
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 21:50   #813
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
pani-jesień - nie jesteś nienormalna witaj ponownie!

Witam, witam

Cytat:
Decydowałaś się już na jakieś o większej krzywiźnie?
Myślałam, że o tym pisałam w poprzednim wątku, ale może faktycznie nie?
Próbowałam Acuvue Advance BC 8,7, ale nie centrowały mi się na oczach, z tego, co pamiętam, to "podjeżdżały" do góry

Cytat:
Napisane przez BarwyOczu Pokaż wiadomość
Soczewki to świetny wynalazek, szczególnie dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Nie przejmujesz się , że coś Ci spadnie z nosa, rozbije się, zaparuje w tramwaju itp. Używam PureVision od pół roku i jestem z nich bardzo zadowolona. Wcześniej nosiłam kwartalne soczewki Optima FW i niby mogłam je zamienić na Soflens38, ale jednak PureVision zwyciężyły, bo zdarza mi się spać w soczewkach.. rzadko, ale jednak, a one są na dzień i noc.
Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
warto próbowac może tym razem pójdzie lepiej
Spróbuję na pewno, nie chcę być Kopciuszkiem
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 10:48   #814
lavender blue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

mam pytanie, jeżeli kupuję soczewki miesięczne Air Optix na szkla.com i napisane jest, że w opakowaniu znajduje się 6 szt., oznacza to, że jest to 6 par? czyli soczewki powinny wystarczyć na 6 miesięcy? czy to są 3 pary i soczewki będę miała na 3 miesiące?
lavender blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 10:58   #815
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lavender blue Pokaż wiadomość
mam pytanie, jeżeli kupuję soczewki miesięczne Air Optix na szkla.com i napisane jest, że w opakowaniu znajduje się 6 szt., oznacza to, że jest to 6 par? czyli soczewki powinny wystarczyć na 6 miesięcy? czy to są 3 pary i soczewki będę miała na 3 miesiące?
6 sztuk = 3 pary
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 11:02   #816
lavender blue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

w takim razie 3szt. to ile par? przepraszam za głupie pytania, ale mam soczewki od niedawna i jeszcze nie kupowałam przez Internet
lavender blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 11:09   #817
lewka52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

witam, bylem na badaniu u okulisty w sprawie soczewek kontaktowych kolorowych i oto takie cos dostalem:

Prawe oko: -0.50 / -0.25 / 30
Lewe oko: -0.50 / -0.25 / 140

Co znacza te liczy 30 i 140 i czy to dobrze ze taka roznica czy zle ??

Druga sprawa nosze Freshlook True Sapphire soczewki, ktore ladnie maskuja moj brazowy kolor, lecz na pudelku BC: wszystkie Fresslooh pisza Medium a nie np. 8.3 itd. Okulista mi powiedzial ze powinienem sprobowac za miesiac srednice 8.6 ale widzialem jakby bez przekonania to mowila, czy ktos wie jaka krzywizne ma okreslenie Medium w soczewkach ??
lewka52 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 12:15   #818
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lavender blue Pokaż wiadomość
w takim razie 3szt. to ile par? przepraszam za głupie pytania, ale mam soczewki od niedawna i jeszcze nie kupowałam przez Internet
3 sztuki to jedna para i jedna soczewka bez pary
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 12:35   #819
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lewka52 Pokaż wiadomość
witam, bylem na badaniu u okulisty w sprawie soczewek kontaktowych kolorowych i oto takie cos dostalem:

Prawe oko: -0.50 / -0.25 / 30
Lewe oko: -0.50 / -0.25 / 140

Co znacza te liczy 30 i 140 i czy to dobrze ze taka roznica czy zle ??

Druga sprawa nosze Freshlook True Sapphire soczewki, ktore ladnie maskuja moj brazowy kolor, lecz na pudelku BC: wszystkie Fresslooh pisza Medium a nie np. 8.3 itd. Okulista mi powiedzial ze powinienem sprobowac za miesiac srednice 8.6 ale widzialem jakby bez przekonania to mowila, czy ktos wie jaka krzywizne ma okreslenie Medium w soczewkach ??
Masz astygmatyzm? Bo wartości, które podałeś to właśnie to sugerują: moc/cylinder/oś. Jeśli chodzi o wartości osi, to mogą być bardzo różne. Czasem bywa tak, że na jednym oku jest astygmatyzm a na drugim go nie ma.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez lavender blue Pokaż wiadomość
w takim razie 3szt. to ile par? przepraszam za głupie pytania, ale mam soczewki od niedawna i jeszcze nie kupowałam przez Internet
To półtorej pary, albo inaczej mówiąc 1 para i jedna soczewka bez pary.
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 14:40   #820
lavender blue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

czyli jeżeli na jednym oku mam -2 a na drugim -3, to kupuję dwie paczki soczewek miesięcznych - jedno z -2, a drugie -3. w każdym opakowani mam załóżmy 3szt., więc de facto starczają mi one na 3 miesiące, tak?

przepraszam za głupie pytania
lavender blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 15:33   #821
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lewka52 Pokaż wiadomość
czy ktos wie jaka krzywizne ma okreslenie Medium w soczewkach ??

Pisałam o tym kilka postów wyżej...
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 17:53   #822
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Malla okulistka... Tak przynajmniej siebie nazywa
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 20:38   #823
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

TeaHouseMoon - no to trochę pobieżnie odwaliła robotę :/

pani-jesień - może pisałaś, nie pamiętam. A płyn zmieniałaś, bo nie pamiętam? :/ Jeśli soczewki Ci uciekały do góry, to możesz być w tym wątpliwie zaszczytnym gronie, do którego należę i które męczy się w krzywiznach od 8.6 wzwyż... Przyznam, że wyjątkiem są Biofinity, które fajnie się nosiło od połowy cyklu wymiany (chyba się podkurczyły trochę wtedy...), ale jednak Oasys lepiej od samego początku. Co może jeszcze wpływać na Twoje problemy... hmm... szybsze osadzanie białek, hormony, nieprawidłowości w warstwie łez... Przypomnij mi, jak reagujesz na jednodniówki?

lewka52 - witaj, rodzynku! Powiedz mi, czym jest to coś, co dostałeś na oko prawe i lewe, bo na pewno nie są to moce, któe powinieneś mieć w soczewkach - takich po prostu nie produkują. Czy na pewno było to badanie pod kątem soczewek, czy może recepta na okulary albo, co gorsza, wydruk z komputera? Badanie pod kątem soczewek musi obejmować próbę oszacowania odpowiedniej krzywizny (BC) i średnicy (DIA) soczewki oraz przymierzenie próbnej pary. Okulista był jakiś dziwny prosząc Cię o spróbowanie innej krzywizny, bo "M" to właśnie 8.6, a Freshlooków nie produkują w innej Chyba że chodziło o średnicę - w takim razie rodzi się pytanie, dlaczego jej zmianę sugerował i czemu nie podał konkretnego przykładu, który miałbyś pod jego nadzorem spróbować...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-10-03 o 21:40
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 21:35   #824
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lavender blue Pokaż wiadomość
czyli jeżeli na jednym oku mam -2 a na drugim -3, to kupuję dwie paczki soczewek miesięcznych - jedno z -2, a drugie -3. w każdym opakowani mam załóżmy 3szt., więc de facto starczają mi one na 3 miesiące, tak?

przepraszam za głupie pytania
Lavender blue, tak dokładnie wystarczą Ci one na 3 miesiące.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

lewka52 - witaj, rodzynku! Powiedz mi, czym jest to coś, co dostałeś na oko prawe i lewe, bo na pewno nie są to moce, któe powinieneś mieć w soczewkach - takich po prostu nie produkują. Czy na pewno było to badanie pod kątem soczewek, czy może recepta na okulary albo, co gorsza, wydruk z komputera? Badanie pod kątem soczewek musi obejmować próbę oszacowania odpowiedniej krzywizny (BC) i średnicy (DIA) soczewki oraz przymierzenie próbnej pary. Okulista był jakiś dziwny prosząc Cię o spróbowanie innej krzywizny, bo "M" to właśnie 8.6, a Freshlooków nie produkują w innej Chyba że chodziło o średnicę - w takim razie rodzi się pytanie, dlaczego jej zmianę sugerował i czemu nie podał konkretnego przykładu, który miałbyś pod jego nadzorem spróbować...[COLOR="Silver"]
Malla, mnie się wydaje, że lewka52 podał po prostu nie wszystkie dane, albo rzeczywiście miał badanie tylko pod kątem okularów. Natomiast wartości, które podał, wskazują na astygmatyzm, dlatego jeśli już chciałby nosić soczewki, powinien rozejrzeć się za soczewkami torycznymi.
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 21:40   #825
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Soczewek torycznych nie produkują w cylindrze -0,25D. Nie ma takiej potrzeby.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 13:36   #826
lewka52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lewka52
witam, bylem na badaniu u okulisty w sprawie soczewek kontaktowych kolorowych i oto takie cos dostalem:

Prawe oko: -0.50 / -0.25 / 30
Lewe oko: -0.50 / -0.25 / 140

Co znacza te liczy 30 i 140 i czy to dobrze ze taka roznica czy zle ??

Druga sprawa nosze Freshlook True Sapphire soczewki, ktore ladnie maskuja moj brazowy kolor, lecz na pudelku BC: wszystkie Fresslooh pisza Medium a nie np. 8.3 itd. Okulista mi powiedzial ze powinienem sprobowac za miesiac srednice 8.6 ale widzialem jakby bez przekonania to mowila, czy ktos wie jaka krzywizne ma okreslenie Medium w soczewkach ??
mialem robione badanie pod katem soczewek, psozedlem, powiedzialem ze chcialbym nosic kolroowe soczewki i badanie zrobic zeby je dobrac, wiec mi zrobili badanie obydwu oczu na jakis 2 komputerach jeden byl z lampa blyskowa, pozniej badanie standardowe jak przy okularach mowienie ktorym szklem lepiej widze itd. Podali mi DIA 14,5mm natomiast BC Medium, z tego co wiem nie mam astygmatyzmu, w polsce mialem badanie wzroku pod okulary i nic mi nie powiedzial takiego, to samo tutaj, niby wszystko wporzadku mam, ale to 30 i 140 oś jest jakies bardzo rozne od siebie
lewka52 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 13:40   #827
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
pani-jesień - może pisałaś, nie pamiętam. A płyn zmieniałaś, bo nie pamiętam? :/
Tak, najpierw używałam Opti Free, a potem AOSEPTu.

Cytat:
Jeśli soczewki Ci uciekały do góry, to możesz być w tym wątpliwie zaszczytnym gronie, do którego należę i które męczy się w krzywiznach od 8.6 wzwyż... Przyznam, że wyjątkiem są Biofinity, które fajnie się nosiło od połowy cyklu wymiany (chyba się podkurczyły trochę wtedy...), ale jednak Oasys lepiej od samego początku.
Nie, nie sądzę, by to było to - soczewki o promieniu krzywizny 8,6 dobrze na mnie leżą.
Oasys'ów nie lubię, lepiej czułam się w Biofinity.

Cytat:
Co może jeszcze wpływać na Twoje problemy... hmm... szybsze osadzanie białek, hormony, nieprawidłowości w warstwie łez...
W szybsze osadzanie białek wątpię, podczas wizyt u okulisty soczewki miałam czyste.
Z moimi hormonami chyba wszystko OK. Pigułek anty nie biorę.
Nieprawidłowości w warstwie łez... Hmmm... Nic mi o tym nie wiadomo, nigdy nie miałam badania, by to sprawdzić

Cytat:
Przypomnij mi, jak reagujesz na jednodniówki?
Nie przypomnę Ci, bo nigdy nie miałam jednodniówek
Bałam się ich, bo hydrożele słabo przepuszczają tlen
Ale widzę, że powstały nowe jedniodniówki Acuvue TruEye silikonowo-hydrożelowe - wyglądają ciekawie Tylko drogie są
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 13:53   #828
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lavender blue Pokaż wiadomość
czyli jeżeli na jednym oku mam -2 a na drugim -3, to kupuję dwie paczki soczewek miesięcznych - jedno z -2, a drugie -3. w każdym opakowani mam załóżmy 3szt., więc de facto starczają mi one na 3 miesiące, tak?

przepraszam za głupie pytania
Dokładnie
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 18:13   #829
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A jeśli noszę teraz normalne soczewki (bezbarwne) to nie będzie problemu jeśli będę chciała kupić kolorowe ? podaje takie same "parametry" soczewek?
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 18:26   #830
xxxXDxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 8
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Witam Jestem z Lodzi i chcialabym zaczac nosic soczewki kontaktowe...Czy mogla by mi ktoras z Was doradzic jakiegos dobrego okuliste ktory dobiera soczewki na terenie Lodzi?? Najlepiej w Lodzi ??
xxxXDxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 18:27   #831
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Witam Jak chyba wiele zasoczewkowanych () używam soczewek A.Oasys. U swojego okulisty płacę za nie 190 zł(2 opakowania, ponieważ nie mam równej wady w lewym i prawym oku).

Czy orientuje się może któraś z Was gdzie kupię te soczewki taniej? Bo w internecie(nie na Allegro, tylko jakimś internetowym optyku) opakowanie kosztuje 65 zł, czyli jakby nie patrzeć, dużo taniej Ale przez internet nie chcę kupowac...
Może w Vision Express? Albo jakims innym optyku(Poznań)?

Pozdrawiam
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 19:53   #832
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Soczewek torycznych nie produkują w cylindrze -0,25D. Nie ma takiej potrzeby.
Malla, to prawda.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
A jeśli noszę teraz normalne soczewki (bezbarwne) to nie będzie problemu jeśli będę chciała kupić kolorowe ? podaje takie same "parametry" soczewek?
Skaz podajesz dokładnie takie same parametry.
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 21:05   #833
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Witam Jak chyba wiele zasoczewkowanych () używam soczewek A.Oasys. U swojego okulisty płacę za nie 190 zł(2 opakowania, ponieważ nie mam równej wady w lewym i prawym oku).

Czy orientuje się może któraś z Was gdzie kupię te soczewki taniej? Bo w internecie(nie na Allegro, tylko jakimś internetowym optyku) opakowanie kosztuje 65 zł, czyli jakby nie patrzeć, dużo taniej Ale przez internet nie chcę kupowac...
Może w Vision Express? Albo jakims innym optyku(Poznań)?

Pozdrawiam
Sprawdz tu www.twojesoczewki.com nie wiem czy w sklepie on line maja twoje soczewki (sprawdz) jesli znajdziesz je w atr cenie mozesz zamowic je i zaplacic tyle jaka jest cena w sklepie on line a odebrac osobiscie na Sw Marcinie w sklepie stacionarnym na str ktora podalam jest wykaz adresow tylko musisz sie upewnic ze odbierajac w salonie placisz tak jak jest podane u mich w serwisie najlpiej napisz do nich /zadzwon bo ja nie wiem

Edytowane przez spioch7
Czas edycji: 2009-10-04 o 21:07
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 09:39   #834
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Witam Jak chyba wiele zasoczewkowanych () używam soczewek A.Oasys. U swojego okulisty płacę za nie 190 zł(2 opakowania, ponieważ nie mam równej wady w lewym i prawym oku).

Czy orientuje się może któraś z Was gdzie kupię te soczewki taniej? Bo w internecie(nie na Allegro, tylko jakimś internetowym optyku) opakowanie kosztuje 65 zł, czyli jakby nie patrzeć, dużo taniej Ale przez internet nie chcę kupowac...
Może w Vision Express? Albo jakims innym optyku(Poznań)?

Pozdrawiam
W salonie optycznym przy rynku łazarskim jest po 89zł opakowanie. Można kupić też na sztuki.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 18:04   #835
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

lewka52 - jeśli byłeś na wizycie dobierającej soczewki, to powinni Ci dać soczewki do przymierzenia. To nie jest tak, że dostajesz papierek i hulaj dusza... Każda soczewka zachowuje się inaczej na oku i każdy model musi obejrzeć specjalista na Twoich oczach. Śmiem podważać kompetencje tego lekarza, gdyż dostałeś parametry, w jakich nie produkują soczewek - czyt. cylinder -0,25D.

Pani Jesień - dzięki za przypomnienie, nie chciałam Ci grzebać po profilu

Szukajcie, a znajdziecie
http://www.kontaktowe.pl/index.php?p...uct&prod_id=89
Jestem z nich bardzo zadowolona. Choć to nie jest idealna krzywizna dla mnie, nie czuję ich w ogóle na oczach. Jeśli nie chcesz korzystać z hydrożeli, które bywają lepiej tolerowane niż silikonowe, a z tych drugich nie jesteś zadowolona, może w nich będziesz się dobrze czuła (i odpada koszt płynu).
Z tym kuponem możesz dostać bezpłatne próbki w czasie wizyty:
http://www.acuvue.pl/PDF/Acuvue_Voucher_final.pdf

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
A jeśli noszę teraz normalne soczewki (bezbarwne) to nie będzie problemu jeśli będę chciała kupić kolorowe ? podaje takie same "parametry" soczewek?
Nie, bo nawet soczewki o tych samych parametrach się od siebie różnią. Choć wiadomo, znacznie zmniejszasz w ten sposób ryzyko złego dobrania, jeśli obecne masz dobrane dobrze. Wiele osób robi tak, że kupuje gdzieś tam (np. w necie) parę kolorowych, sprawdza czy odpowiada kolor, a potem idzie do lekarza zweryfikować, czy może je nosić.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 18:23   #836
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość


Nie, bo nawet soczewki o tych samych parametrach się od siebie różnią. Choć wiadomo, znacznie zmniejszasz w ten sposób ryzyko złego dobrania, jeśli obecne masz dobrane dobrze. Wiele osób robi tak, że kupuje gdzieś tam (np. w necie) parę kolorowych, sprawdza czy odpowiada kolor, a potem idzie do lekarza zweryfikować, czy może je nosić.
Jeżeli daję parametry takie a nie inne to oznacza że te soczewki mają mieć tyle dioptrii ani mniej ani więcej, więc nie wiem dlaczego miałabym zgłaszać się jeszcze raz w tej sprawie do optyka ? a kolor jak kolor jaki sobie wybiorę taki będę miała.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 18:40   #837
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

skaz - bo soczewki oprócz mocy to też materiał, krzywizna i średnica... Skoro nie chcesz profesjonalnej odpowiedzi na pytanie, bo i tak zrobisz jak sama uważasz, to po co je zadałaś?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 19:12   #838
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
skaz - bo soczewki oprócz mocy to też materiał, krzywizna i średnica... Skoro nie chcesz profesjonalnej odpowiedzi na pytanie, bo i tak zrobisz jak sama uważasz, to po co je zadałaś?
Uwierz że chcę profesjonalnej odpowiedzi Tylko po prostu ktoś wcześniej napisał że nie ma problemu a Ty napisałaś że to jednak nie takie proste i temu miałam wątpliwości. A powiedz mi jeszcze proszę czy np. kolorowe soczewki produkują takie firmy jak A.Oasys? Bo właśnie tej firmy optyk mi zapisał, więc jeśli będą tej firmy o tych samych parametrach to naprawdę mogą być problemy?

I dziękuję Ci za odpowiedzi ;D
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 19:19   #839
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
Jeżeli daję parametry takie a nie inne to oznacza że te soczewki mają mieć tyle dioptrii ani mniej ani więcej, więc nie wiem dlaczego miałabym zgłaszać się jeszcze raz w tej sprawie do optyka ? a kolor jak kolor jaki sobie wybiorę taki będę miała.
Tak jak pisała Malla parametry soczewki to nie tylko moc, ale jeszcze promień krzywizny, średnica i materiał.

Jeżeli znajdziesz kolorowe soczewki o identycznych wszystkich parametrach, to jak najbardziej możesz je kupić bez konsultacji ze specjalistą.

Acuvue Oasys to nie firma tylko model soczewki, produkowany przez firmę Johnson&johnson. Nie ma soczewek Acuvue Oasys kolorowych

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2009-10-05 o 19:21
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 19:48   #840
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Tylko że ciężko znaleźć kolorowe soczewki o identycznych parametrach co białe :/

Acuvue2 i Acuvue Colours są zrobione z tego samego materiału i mają bc 8.3, 8.7 i dia 14.0. Jednak mało ludzi obecnie nosi Acuvue2, bo są starsze i przepuszczają mniej tlenu.

Nie ma soczewek kolorowych o takich samych parametrach jak Oasys, bo nie produkują kolorowych soczewek z silikonu, czyli nowoczesnego materiału przepuszczającego dużo tlenu.

Jeśli potrzebujesz tak jak ja niskiej krzywizny, to niestety oprócz soczewek Johnsona z bc 8.3 chyba wszystkie mają 8.6, które na moich oczach rozjeżdżają się na boki i nie wyglądają ładnie :/

Pozostaje Ci tylko spróbować, Skaz Podtrzymuję zdanie - kup jakie chcesz, a jak Ci się spodobają (kolor, wygoda noszenia) po kilku założeniach, to idź z nimi do specjalisty, żeby sprawdził, czy np. nie uciskają Ci oka albo nie masz objawów niedotlenienia.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-10-05 o 19:49
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.