białe kropki??????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-11, 11:07   #1
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139

białe kropki???????


witam! Mam takie jedno pytanie być może wyda się ono śmieszne ale mnie to zastanawia. Na moich nogach a dokładnie łydkach pojawiają się takie białe kropki. Tak jakby jaśniejsza skóra. Od czego to może powstawać? co to jest? jak temu zapobiedz?
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 22:03   #2
azka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: białe kropki???????

Mam ten sam problem co ty.. zauwazyłam ostatnio parę białych kropek na na łydkach.. nie wiem czy to może być groźne... i ską



d się to wzięło..;( jesli ktoś cokolwiek wie o tym.. plis napiszcie bo mnie to bardzo martwi...
azka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 08:28   #3
monic79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
Dot.: białe kropki???????

hej! ja mam takie białe kropki na nogach i rękach tak jak by mi ktoś białym cienkopisem porobił!pierwszy raz pojawiły sie może 7 lat temu pojedyńcze a teraz mam taka jak bym przez sitko się opalała((( zaden lekarz mi nie pomógł! poprostu to winna mojego pigmentu i za dużo korzystałam i za czesto z solarium! kazała mi przez 3 lata nie koszytasc nie opalać się ale nie daje rady ((
monic79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 08:52   #4
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: białe kropki???????

A to mnie zaciekawiłaś, bo ja też mam takie plamki, ale tylko na łydkach. Tyle, że ja nigdy nie opalałam się dużo... Ale u lekarza jeszcze z tym nie byłam, więc może to coś innego? Mam słabe krążenie więc może to o tochodzi...
Czy opalanie w solarium jest dla Ciebie rzeczą, której nie możesz zaprzestać dla zdrowia? Sądzę, że powinnaś odpowiedzieć sobie na pytanie : co jest dla mnie ważniejsze - zdrowie czy opalenizna, którą, z tego, co piszesz, i tak chyba szpecą te plamki. Tak więc, moim zdaniem jest to kwestia nie tylko zdrowia, ale i estetyki. Poza tym poczytaj sobie wątki o solarium, o opalaniu, o skutkach jakie mają dla zdrowia i stanu skóry. Jest tego pełno na Wizażu. I wtedy podejmij decyzję.
To tylko moje rady i spostrzeżenia. Wyboru dokonasz Ty. Mam nadzieję, że nie uraziłam Cie w żaden sposób.
Pozdrawiam!!!
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 11:46   #5
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: białe kropki???????

Ech, znalazłam ten temat na googlach i szukałam tutaj w archiwum ale nie było żadnych rezultatów :P Założyłam podobny w masażach, bo sadze, że problem tkwi w słabym krążeniu...też na to cierpie, odziedziczyłam po tacie białe kropki na łydkach, grrr:/
Ja jeśli sie opalam to tylko naturalnie i nigdy nie przesadziłam więc watpie żeby to była tego wina.
pozdrawiam
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 17:17   #6
azka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 6
Dot.: białe kropki???????

Hmmm.. a macie tesh na łokciach? ja zauważyłam
taką białą na łokciu... Jesteście pewne że to nie ma nic wspólnego z bielactwem? bo chyba tego się najbardziej boję....
azka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 01:07   #7
azka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 6
Dot.: białe kropki???????

Może mi ktoś powiedziec czy biała plamka na łóciu i biała plamka na szyi to jush objaw bielactwa?? (
azka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-05, 01:32   #8
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: białe kropki???????

Dwa lata temu latem zaobserwowałam białe plamki na łydkach. W okresie zimowym ich nie widać. Miałam iść z tym do dermatologa, ale dałam sobie siana. Mam straszne problemy z krążeniem - zimne dłonie, zimne stopy. Dotąd nie łączyłam tych spraw ze sobą, a tu proszę - rozjaśniłyście mi to. Dzięki.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 01:36   #9
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez azka
Może mi ktoś powiedziec czy biała plamka na łóciu i biała plamka na szyi to jush objaw bielactwa?? (
Nie mam białych plamek na łokciach. Ciężko Cię zdiagnozować - jak masz wątpliwości to lekarz będzie najlepszym rozwiązaniem. Mój kuzyn ma bielactwo, ale nie wiem od jakiej części ciała zaczęły mu sie tworzyć plamy. W ogóle wątpie czy ma to jakieś znaczenie. Ja z pewnością bielactwa nie mam, bo to zupełnie inne plamy - w moim przypadku jakby podskórne placki zauważalne właściwie tylko dla mnie.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 09:26   #10
azka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 6
Dot.: białe kropki???????

Z tym na nogach mam tak samo jak ty... nie wiem czy przesadzam z ta plamką na łokciu bo ona nie jest duża tylko taka dość mała... ta na szyi znów jest w środku czerwona kropka i na około jest białe... może panikuje ... sama nie wiem...
azka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 11:20   #11
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: białe kropki???????

Też nie wiem, radzę wybrać się do dermatologa.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-05, 23:45   #12
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: białe kropki???????

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=53241 ...
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 23:46   #13
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez duchota
Cóż, ja to już widziałam. I śmigam do lekarza. A tak bardzo nie chcę mieć kolejnej choroby.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 21:00   #14
woda303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2
Dot.: białe kropki???????

Pierwszy raz na internecie znalazłam informacje na ten temat. Ja rowniez jestem praktycznie bezradna, nie dosc ze od paru lat nieustannie pojawiaja sie białe plamki na nogach, czuje obrzęk nog, jak stoje dłuzej. Do tego pojawiła sie sinica, tzn, staja sie sine nogi jak stoję. KIedy leze, albo mam nogi w gorze to znika. Szukałam informacji, byłam u trzech dermatologow. Teraz szukam lekarza, ktory wiedziałby co to za choroba. W internecie, w zagadnieniach o niewydolnosc zylna są tylko opisane zylaki i pajączki na nogach, a przeciez to zupełnie co innego. Jezeli ktoras z was rozwiąze ten problem, lub dowie sie czegos wiecej, prosze o kontakt. POzdrawiam i zycze szczesci w szukaniu przyczyny!!
woda303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:15   #15
Magdziula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6
Dot.: białe kropki???????

Bielactwo powstaje wokól pieprzyów, w kolo ust, na lokciach, i na biodrach po bokach. Kropki na poczatku maja sa mniej biale ale z czasem staja sie coraz jasniejsze i wieksze. Wiem bo ma to moja siostra i amma. Niestety nie ma takiego extra leku. Moja mama i siostra uzywaja "olej babci". Podobno niektorym to juz pomoglo. Ogolnie to powiem tyle. KAzdy cos ma -ja np mam luszczyce....
Magdziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:26   #16
sylwiacm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5
Question Dot.: białe kropki???????

A myślałam ,że to tylko ja mam ten problem..Nie dość że mam problemy ze skórą po depilacji to jeszcze dochodzą te szpecące białe kropki..No i jak tu wyjść w lecie w czymś innym niż spodnie?Ja byłam z tym u kardiologa (przy okazji)a on stwierdził,że taka moja uroda!(?).A mnie się wydaje ,że jednak coś w tym jest, bo takie same kropki ma moja babcia i Tato,więc?Czy spotkam w końcu lekarza ,który coś mi tu wyjaśni?(i pomoże?)
sylwiacm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 09:44   #17
Magdziula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6
Dot.: białe kropki???????

do sylwiacm-Heh co to za lekarze.Wydaje mi sie ze jednak masz bielactwo i odziedziczylas je po babci i tacie.Gdzie wystepuja te twoje kropki i czy sie powiekszaja? Czy sa bardzo jasne?Najlepsza metoda jest zakrywanie samoopalaczem.
Magdziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 21:29   #18
woda303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2
Dot.: białe kropki???????

Mylisz się Magdziula, to nie jest bielctwo, to zupełnie cos innego, poza tym lekarze wykrywaja bielactwo, bez najmniejszego problemu, ten problem pojawia sie wtedy, kiedy objawy nie pasują ani do bielactwa, ani do czegos innego!!! To napewno nie bielactwo!!!!!!! Wiem, bo tez mam białe plamki, to wygląda okropnie, kiedy sie stoi, albo siedzi.
woda303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-03, 10:34   #19
Abeyance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: GW
Wiadomości: 1
Dot.: białe kropki???????

Z tego, co słyszałam, to jest poprostu brak pigmentu w tych miejscach i podobno nie jest groźne dla zdrowia..zwłaszcza, że tyle ludzi się z tym styka... zaznaczam, PODOBNO. Do lekarza pójść nie zaszkodzi
Abeyance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-28, 12:35   #20
agula789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Post Dot.: białe kropki???????

ja również zauważyłam takie białe kropki na łydkach! Do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale teraz tak! Jest lato chciałabym nosić krótkie spodenki i spódniczki a tu taki pech że te kropki wyglądają bardzo nieestetycznie. Pojawiają się one kiedy znajduje się w zimnym pomieszczeniu lub gdy stoję, natomiat znikają gdy mam nogi w górze. Babcia mówi że jest to związane z krążeniem i pojawia się to z powodu zwężonych żył. Nie byłam jeszcze z tym u lekarza. Mam już tego dosyć, jeszcze u nikogo nie zaobserwowałam takich kropek! ratunku:
agula789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 16:42   #21
tweety13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: białe kropki???????

cze ja mam takie biale plamki, lecze je od 2 lat i kazdy lekarz mowi mi co innego nie wiem co mam robic te plamy siadaja mi na glowe. Mam je caly rok ale latem sa bardziej widoczne. Nie biore tabletek tylko plastry Evra po nich podobna nic nie wyskakuje ale juz nie wiem. Jeden lekarz mi powiedzial ze zarazilam sie jakims badziewiem na solarce i ze grzyb zjadl mi pigment w tych miejscach a najlepsze ze leki mily pomoc a wydalam kupe kasy a plamy jak sa tak byly nawet chyba wiecej juz nie moge z nimi wytrzymac pomocy
tweety13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 16:44   #22
tweety13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: białe kropki???????

cze nic sie nie martw to normalne u mlodych ludzi z wiekiem przejdzie zobaczysz te kropki na lydkach a co ja mam powiedzie ja wygladm juz jak krowa w placki
tweety13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 14:24   #23
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: białe kropki???????

Odświeżam wątek, bo mam podobne problemy. Białe kropki na łydkach i problemy z krążeniem. Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 12:53   #24
dianad
Raczkowanie
 
Avatar dianad
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
GG do dianad
Dot.: białe kropki???????

czy wiecie już jak można się pozbyć tych plamek?
Ja mam ich bardzo dużo, najwięcej na łydkach. Wstydzę się chodzić w spódnicy, spodenkach, w upały staram się po prostu nie wychodzić z domu. Próbowałam to opalić, ale nic z tego. Trzymając nogi w górze, rzeczywiście znikają, ale przeciez nie będe chodzić na rękach . Macie jakieś pomysły? Błagam o pomoc...
dianad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 18:43   #25
anesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: białe kropki???????

ja mam biale kropeczki na nogach i rekach jest ich coraz wiecej,bylam z tym u dermatologa i powiedziala ze za duzo sie opalam a skora nie wytwarza pigmentu przepisala mi witamine B i A orazHepatil na watrobe byc moze zle cos funkcjonuje jak narazie nie widze zadnej poprawy jak sie nic nie zmeni pojde do innego dermaatologa acha byc moze jet to jeszcze zwiazane z tarczyca
anesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 10:25   #26
Libra9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: białe kropki???????

Witam!
Już od dłuższego czasu przeszukuje zasoby internetu w poszukiwaniu informacji na temat bialych plamek pojawiajacych sie na lydkach. To forum jest chyba jedynym na ktorym mozna cos w tej kwestii znalezc. Lekarze do ktorych zgalszalam sie z tym problemem, mowiac delikatnie - zbywali mnie twierdzac ze to taka uroda, i ze nie powinnam sie tym przejmowac. Zaskakujace- to co dla "medykow" niewidoczne i blahe dla osob nie zwiazanych z profesja medyczna jest bardzo widoczne. Jestem zrozpaczona, nie wiem w jaki sposob mam sobie pomoc - a biale plami z lydek rozprzestrzenily na wieksza powierzchnie nog. Dla kobiety jest to bardzo krepujac - o czym juz wspominalyscie. Ja osobiscie nie nosze juz krotkich spodniczek czy spodenek, jestem zmeczona tlumaczeniem - co to za biale plamki mam na nogach. Z wlasych obserwacji i prob samoleczenia wywnioskowala ze rzeczywiscie bedzie to problem zwiazany z krazeniem. Jednak nie wiem jaka metoda opanowania tego defektu bedzie skuteczna i nie spowoduje dalszcyh komplikacji. Trzymanie nog w gorze, masaze naprzepienne zimna i ciepla woda, sa dobre- ale nie do konca skuteczne. Jak mam przezyc choc jeden dzien bez tych okropnych plamek i leku ze kiedys cale moje cialo bedzie pokryte plamami.....
Libra9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 18:22   #27
Nutri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: białe kropki???????

Hej ja mam takie białe kropki ale wydaje mnie sie ze powodem było zdrapanie syfków i własnie w tym miejscu zostały teraz białe plamki.Jak się tego pozbyć ?Nie można tego opalić !Pomóżcie.!
Nutri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 18:45   #28
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: białe kropki???????

Jezeli biale plamki pojawiajace sie "znikad" na ciele, (tzn nie w wyniku zdrapanej krostki czy strupka), moga byc pierwszym objawem bielactwa..tak sadze..
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 23:37   #29
jambose
Raczkowanie
 
Avatar jambose
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W ramionach Twych <3
Wiadomości: 358
Dot.: białe kropki???????

Laski, nie przesadzajcie!!! Ja mam bielactwo nabyte i to wcale nie jest aż takie okropne i nie wymaga ograniczania się w czymkolwiek Co prawda, ja mam szczęście, bo plamki nie pojawiły się na twarzy, tylko troszkę na szyi, plecach, największa na lewym kolanie, na pachwinie, wzgórku łonowym i na stopach, ale nie jest aż tak źle Poza tym jakieś 2 lata temu zaczęły mi one zarastać!!! Teraz już nie mam prawie połowy z nich, bo na białych plamach po prostu zaczęły mi się pojawiać kropki w kolorze mojej skóry
Na zdjęciu zaznaczyłam czerwoną linią obszar, który wcześniej zajmowała plamka.
__________________
http://suwaczek.pl/cache/b01c2c4ee7.png
NASZ suwaczek

Maturzystka 2010

Prawko zdane za pierwszym podejściem - 28.10.2009 r.
jambose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 19:19   #30
Libra9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: białe kropki???????

Hej!
Kropki o ktorych napisalam nie sa bielactwem nie jest to takze rodzaj łupiezu . Problem jak juz pisalam zwiazany jest z ukl. krazenia. Szukam odpowiedzi na pytanie - czym jest moja przypadlosc i jak ja skutecznie leczyc - jesli w ogole to mozna leczyc. Osoby ktore borykaja sie tak jak ja z takim schorzeniem wiedza ze nie jest to tylko problem medycyny estetycznej.
Pozdrawiam
Libra9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-24 09:51:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.