Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-04, 15:25   #271
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
floragyn zawiera paeczki kwasu mlekowego a nie kwas mlekowy
w każdym razie, ja bym na Twoim miejscu zakończyła kurację, tak jak miałaś brać. może jesteś tam wyjałowiona i zaczyna Cię swędzieć i powinnaś odbudować florę. osobiście zwolenniczką floragynu nie jestem (źle na niego reagowałam, bo zawiera aromaty a ja jestem na takie dodatki wrażliwa - to samo z zapachowymi wkładkami), ale Tobie może pomoże.
No no, o to mi chodziło, tak skrótem myślowym napisałam
Właśnie też mi się tak wydaje, więc tak zrobię.
Dzięki.
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę

Edytowane przez krowa_bez_mleka
Czas edycji: 2010-01-04 o 15:26
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 19:38   #272
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Wczoraj wzięłam drugą i ostatnią tabletkę Flucofastu (150 mg). Chyba tego nie wyleczę tą dawką, czuję, że będę musiala znów iść do lekarza. Aż chce mi się ryczeć

Edytowane przez mychamycha
Czas edycji: 2010-01-05 o 19:40
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 10:47   #273
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

może dokup jeszcze maść clotrimazolum, troszeczkę do środka staraj się wprowadzić, dodatkowo łykaj probiotyk kobiecy wspomagająco. może nie będzie tak źle. niemniej i tak warto to skonsultować jeżeli będziesz czuła, że kuracja nie przyniosła efektu. flukonazol to dość skuteczny lek, powinien pomóc jeśli to c. albicans.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 19:06   #274
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
może dokup jeszcze maść clotrimazolum, troszeczkę do środka staraj się wprowadzić, dodatkowo łykaj probiotyk kobiecy wspomagająco. może nie będzie tak źle. niemniej i tak warto to skonsultować jeżeli będziesz czuła, że kuracja nie przyniosła efektu. flukonazol to dość skuteczny lek, powinien pomóc jeśli to c. albicans.
Stosuję Clotrimazolum. Kuracja nawet po drugiej tabletce Flucofastu nie przyniosla efektu Jutro mam kolejną wizytę u lekarza...
Czego nie można jeść przy grzybicy oprócz słodyczy i picia kawy, herbaty?
Zaczęłam stosować żel do higieny intymnej. Nigdy nie chodzę w obcisłych spodniach, noszę bawełnianą bieliznę... Muszę się wyleczyć. Przecież to do cholery uleczalne jest!
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 20:42   #275
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Stosuję Clotrimazolum. Kuracja nawet po drugiej tabletce Flucofastu nie przyniosla efektu Jutro mam kolejną wizytę u lekarza...
Czego nie można jeść przy grzybicy oprócz słodyczy i picia kawy, herbaty?
Zaczęłam stosować żel do higieny intymnej. Nigdy nie chodzę w obcisłych spodniach, noszę bawełnianą bieliznę... Muszę się wyleczyć. Przecież to do cholery uleczalne jest!
pewnie masz inny rodzaj grzybicy niz candida albicans i dlatego sie nie wyleczylas.oni cos maja na punkcie wypisywania tych flukonazolow
lepiej jakbys poszla zrobic sobie wymaz -zaoszczedzilabys na jutrzejszych receptach ....
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 21:10   #276
caroline666
Raczkowanie
 
Avatar caroline666
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 60
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

witam, wczoraj zauważyłam u siebie swędzenie pochwy, wydaje mi się, że jest trochę nabrzmiała i wydziela się trochę więcej śluzu niż zazwyczaj i wydaje się być taka dziwnie ciepła. czy to może być grzybica? po ilu dniach się zgłosić do lekarza? nie wiem, może wyolbrzymiam sprawę, ale nigdy tak nie miałam i szczerze mówiąc trochę się boję...
pozdrawiam
__________________

Niektóre przyzwyczajenia trwają dłużej, niż wszystkie namiętności.
caroline666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 09:44   #277
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;1629941 1]pewnie masz inny rodzaj grzybicy niz candida albicans i dlatego sie nie wyleczylas.oni cos maja na punkcie wypisywania tych flukonazolow
lepiej jakbys poszla zrobic sobie wymaz -zaoszczedzilabys na jutrzejszych receptach ....[/QUOTE]
Byłam dziś u lekarza (już niemieckiego, bo teraz przebywam za granicą). Zaraz po badaniu obejrzał pod mikroskopem moją wydzielinę i szczęka mi opadła, bo powiedział, że żadnego grzyba nie widzi. Pobrał jeszcze na patyczku tę wydzielinę i chyba dokładnie to jeszcze przebada. Na razie przepisał mi Deumavan - krem do higieny intymnej i jak nie przyniesie mi to poprawy to wtedy mam się do niego zgłosić. Może rzeczywiście powinnam była poprosić go dziś o zrobienie wymazu (chyba, że to badanie pod mikroskopem to już wymaz? Bo ja nie wiem dokładnie). Na razie postawił diagnozę - alergia. To fajnie, bo jak byłam u trzech lekarzy w PL, to każdy "na oko" przepisywał leki na grzybicę.
Cytat:
Napisane przez caroline666 Pokaż wiadomość
witam, wczoraj zauważyłam u siebie swędzenie pochwy, wydaje mi się, że jest trochę nabrzmiała i wydziela się trochę więcej śluzu niż zazwyczaj i wydaje się być taka dziwnie ciepła. czy to może być grzybica? po ilu dniach się zgłosić do lekarza? nie wiem, może wyolbrzymiam sprawę, ale nigdy tak nie miałam i szczerze mówiąc trochę się boję...
pozdrawiam
Swędzenie i nabrzmiałość pochwy może świadczyć o infekcji. Zwiększona ilość wydzieliny może być uwarunkowana zmianami hormonalnymi, fazą cyklu w której się teraz znajdujesz. Nie mniej jednak, jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości najlepiej od razu umówić się do lekarza. Jeśli to początkowe stadium choroby to szybko się je wyleczy.

Edytowane przez mychamycha
Czas edycji: 2010-01-07 o 09:46
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 09:56   #278
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez caroline666 Pokaż wiadomość
witam, wczoraj zauważyłam u siebie swędzenie pochwy, wydaje mi się, że jest trochę nabrzmiała i wydziela się trochę więcej śluzu niż zazwyczaj i wydaje się być taka dziwnie ciepła. czy to może być grzybica? po ilu dniach się zgłosić do lekarza? nie wiem, może wyolbrzymiam sprawę, ale nigdy tak nie miałam i szczerze mówiąc trochę się boję...
pozdrawiam
kup zioła do przemywania vagosan lub saszetki tantum rosa do przemywania, lacibios femina, aby unormować mikroflorę i przywrócić odpowiednie pH, dokładnie osuszaj miejsca intymne i zakładaj bawełniane majtki, przewiewne. możesz też trochę smarować clotrimazolem. jeśli rozwój infekcji nie zostanie zahamowany, to do ginekologa raz dwa )

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Byłam dziś u lekarza (już niemieckiego, bo teraz przebywam za granicą). Zaraz po badaniu obejrzał pod mikroskopem moją wydzielinę i szczęka mi opadła, bo powiedział, że żadnego grzyba nie widzi. Pobrał jeszcze na patyczku tę wydzielinę i chyba dokładnie to jeszcze przebada. Na razie przepisał mi Deumavan - krem do higieny intymnej i jak nie przyniesie mi to poprawy to wtedy mam się do niego zgłosić. Może rzeczywiście powinnam była poprosić go dziś o zrobienie wymazu (chyba, że to badanie pod mikroskopem to już wymaz? Bo ja nie wiem dokładnie). Na razie postawił diagnozę - alergia. To fajnie, bo jak byłam u trzech lekarzy w PL, to każdy "na oko" przepisywał leki na grzybicę.
no ładnie.. lekarze są dramatyczni niektórzy. współczuję! dlatego właśnie jestem za tym, aby zawsze, za drugim razem jak się infekcja pojawia, wykonać posiew.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 10:04   #279
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
no ładnie.. lekarze są dramatyczni niektórzy. współczuję! dlatego właśnie jestem za tym, aby zawsze, za drugim razem jak się infekcja pojawia, wykonać posiew.
A wymaz i posiew to to samo, czy coś innego? I to badanie pod mikroskopem to już było to, czy to trzeba jakoś inaczej zbadać? I o skierowanie na posiew/wymaz można po prostu poprosić lekarza i jest to bezpłatne? Ile czeka się na wyniki?
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 10:17   #280
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

nie wymaz i posiew to nie to samo. wymaz to wymaz, czyli pobranie materiału i obejrzenie pod mikroskopem i zbadanie w kierunku obecności drobnoustrojów a wymaz NA POSIEW to jak pobrany materiał posiewa się na podłożach róznych i hoduje w odpowiednich warunkach dla najczęstszych patogenów. posiew jest bardziej szczegółowy, dzięki niemu znasz gatunek i rodzaj bakterii/grzyba i często dołączony jest antybiogram. po samym wymazie (np. cytologia to też wymaz) masz tylko informacje o tym, czy to grzyby czy bakterie czy pierowtniak itd ale bez szczegółów. zazwyczaj te badania są platne niestety ale warto wykonać. ja dopiero po tym badaniu się dowiedziałam, co się dzieje a często jest tak, że lekarze leczą np. na grzybicę podczas gdy jest infekcja bakteryjna czy mieszana. na co najmniej tydzien przed zrobieniem posiewu nie powinno się stosować żadnych leków dopochwowych. jeśli stosujesz probiotyki doustne (typu lacibios femina), to nie musisz ich odstawiać, bo tutaj chodzi o wykrycie patogenów. no i współzyć nie powinno sie na dzień przed.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 10:42   #281
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez caroline666 Pokaż wiadomość
witam, wczoraj zauważyłam u siebie swędzenie pochwy, wydaje mi się, że jest trochę nabrzmiała i wydziela się trochę więcej śluzu niż zazwyczaj i wydaje się być taka dziwnie ciepła. czy to może być grzybica? po ilu dniach się zgłosić do lekarza? nie wiem, może wyolbrzymiam sprawę, ale nigdy tak nie miałam i szczerze mówiąc trochę się boję...
pozdrawiam
jak masz wiecej sluzu to powinno byc ok.gorzej jakbys miala duze uplawy-te w przeciwienstwie do sluzu nie rozciagaja sie.jak sie nie poprawi to idz do lekarza
Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Byłam dziś u lekarza (już niemieckiego, bo teraz przebywam za granicą). Zaraz po badaniu obejrzał pod mikroskopem moją wydzielinę i szczęka mi opadła, bo powiedział, że żadnego grzyba nie widzi. Pobrał jeszcze na patyczku tę wydzielinę i chyba dokładnie to jeszcze przebada. Na razie przepisał mi Deumavan - krem do higieny intymnej i jak nie przyniesie mi to poprawy to wtedy mam się do niego zgłosić. Może rzeczywiście powinnam była poprosić go dziś o zrobienie wymazu (chyba, że to badanie pod mikroskopem to już wymaz? Bo ja nie wiem dokładnie). Na razie postawił diagnozę - alergia. To fajnie, bo jak byłam u trzech lekarzy w PL, to każdy "na oko" przepisywał leki na grzybicę.
ja w tamtym roku mialam dwa posiewy i zawsze wychodzily czyste.dziwne,bo po pierwszym mialam uplawy.lekarz dal mi leki i mi przeszlo,a podobno nic nie bylo drugi tez tak samo wyszedl i czasem mnie tam swedzi ale juz raczej rzadko.narazie biore lactobacillus rhamnosus 10 saszetek do rozpuszczenia na jezyk za 4euro i niby jest ok.
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 18:31   #282
indieTarunia
Raczkowanie
 
Avatar indieTarunia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 93
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

dziewczyny ja przez [najprawdopodobniej] grzyba jutro wybieram się na pierwszą wizytę u gina. długo się wzbraniałam, ale to cholernie uciążliwe a do tego na większych wargach tworzą mi się już od tego obtarcia i inne nieprzyjemne rzeczy ;/
ale mam w związku z tym pytanie:
czy chwilę przed wejściem do gabinetu mogę wytrzeć się chusteczką do higieny intymnej czy raczej zrezygnować?
aha, moja mama stwierdziła, że najprawdopodobniej dostanę "standardowy" zestaw leków, najprawdopodobniej bez posiewu/wymazu, czy u was też lekarz tak leczy takie infekcje?
indieTarunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 08:43   #283
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

jeżeli to pierwszy taki przypadek u Ciebie, to pewnie po oględzinach lekarz zaleci standardowe leki bez posiewu i badań.
chusteczką możesz się przetrzeć jak chcesz
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 15:49   #284
indieTarunia
Raczkowanie
 
Avatar indieTarunia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 93
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

uf, no to ja już po. chyba mój przypadek nie wygląda za ciekawie, bo gdy tylko usiadłam na fotelu to pani się skrzywiła i stwierdziła "oho. grzybica jak nic" i nawet nie badała mnie, tylko na chwilę włożyła palec i tyle.
dostałam leki dopochwowe i doustne. lekarka nie była zbyt rozmowna, a wtedy nie przyszło mi to jakoś do głowy, mam kilka pytań:
-wiadomo, że przy gynalginie zakaz współżycia, ale chodzę regularnie na basen, czy powinnam sobie odpuscić na czas leczenia?
-czy była możliwość zarażenia chłopaka, jeśli zabezpieczamy się prezerwatywą?
indieTarunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 16:03   #285
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez indieTarunia Pokaż wiadomość
uf, no to ja już po. chyba mój przypadek nie wygląda za ciekawie, bo gdy tylko usiadłam na fotelu to pani się skrzywiła i stwierdziła "oho. grzybica jak nic" i nawet nie badała mnie, tylko na chwilę włożyła palec i tyle.
dostałam leki dopochwowe i doustne. lekarka nie była zbyt rozmowna, a wtedy nie przyszło mi to jakoś do głowy, mam kilka pytań:
-wiadomo, że przy gynalginie zakaz współżycia, ale chodzę regularnie na basen, czy powinnam sobie odpuscić na czas leczenia?
-czy była możliwość zarażenia chłopaka, jeśli zabezpieczamy się prezerwatywą?
ja radzilabym odpuscic sobie besen na czas leczenia.a moze to basen sprowokowal u Ciebie grzybice?
z tym zarazaniem TZ to nigdy nic nie wiadomo.my np nie uzywalismy prezerwatyw a gdy okazalo sie ze mam grzybice,moj TZ nie mial nic
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 16:37   #286
indieTarunia
Raczkowanie
 
Avatar indieTarunia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 93
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

bardzo wątliwe że to przez basen, chodzę regularnie już parę ładnych lat i nigdy nic się nie działo, za to w listopadzie długo przyjmowałam antybiotyki i jestem pewna ze to jest powód mojej choroby.
eh, mam nadzieję, że leki pomogą, bo jak tak czytam o tym, że często nie działają... masakra
indieTarunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 16:46   #287
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez indieTarunia Pokaż wiadomość
bardzo wątliwe że to przez basen, chodzę regularnie już parę ładnych lat i nigdy nic się nie działo, za to w listopadzie długo przyjmowałam antybiotyki i jestem pewna ze to jest powód mojej choroby.
eh, mam nadzieję, że leki pomogą, bo jak tak czytam o tym, że często nie działają... masakra
Właśnie, że brałaś antybiotyki, organizm byłosłabiony, pogorszył się stan flory bakteryjnej pochwy i przez to nawet na basenie mogłaś złapać infekcję. Wcześniej, przed antybiotykami miałaś florę ok, więc żadna infekcja Cię nie złapała. Radzę jednak zrezygnować z basenu do końca kuracji, póki także nie odbudujesz flory pochwy.
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 19:22   #288
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Dziewczyny a ja mam takie pytanie czy podczas okresu można zrobic posiew? chyba nie...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 19:29   #289
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam takie pytanie czy podczas okresu można zrobic posiew? chyba nie...
nie.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 13:07   #290
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Ja nie chce zapeszać, bo sie boję, że to wróci ale chyba mam grzybka za sobą... W pon wzięłam tę drugą tabletkę flucofastu (150mg) i mimo to umówiłam się do lekarza na czwartek. Jak do niego poszłam, to powiedział (jak już Wam pisałam), że żadnej infekcji nie widzi. Od czwartku zawsze przed skorzystaniem z toalety oglądam dokładnie wejście do pochwy, czy nie ma tam tej grudkowatej wydzieliny i jak na razie jej nie widziałam. Ustąpił też świąd. Stosuję mimo to jeszcze clotrimazolum - krem, bo mam prawie całą tubkę. Wiem, że po flucofascie powinno się szybko odbudować flore pochwy, więc czy mogę polączyć clotrimazolum z lactovaginalem? czy jednak clotrimazolum jest takim lekiem, który może utrudniać działanie lactovaginalu?

I tak czy siak, wybiorę sie w najbliższym czasie do ginekologa na posiew. Chcę być w 100% pewna, że jestem tam "czysta".

Edytowane przez mychamycha
Czas edycji: 2010-01-09 o 13:08
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 15:37   #291
indieTarunia
Raczkowanie
 
Avatar indieTarunia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 93
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Właśnie, że brałaś antybiotyki, organizm byłosłabiony, pogorszył się stan flory bakteryjnej pochwy i przez to nawet na basenie mogłaś złapać infekcję. Wcześniej, przed antybiotykami miałaś florę ok, więc żadna infekcja Cię nie złapała. Radzę jednak zrezygnować z basenu do końca kuracji, póki także nie odbudujesz flory pochwy.
akurat w okresie kiedy brałam antybiotyki i jakieś 2 tygodnie po skończeniu kuracji na basenie mnie nie było, to chyba dość oczywiste
ale dzięki za rady, w takim raziez basenu chwilowo zrezygnuję
indieTarunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 17:17   #292
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Objawy wróciły, co oznacza, że się w ogóle nie wyleczyłam... To co mi pomoże skoro nie pomogło łącznie 300 mg flucofastu?
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 13:19   #293
yokod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Ja własnie czekam na posiew bo ta cholera trzyma mnie 2 miesiace nic nie dzialalo ani fluconazol ani orungal ani pevaryl nic nic nic dosutne dopochwowe ani na moment poprawy. Ale zeby nie dac sie zwariowac ulge mi przyniosl olejek herbaciany - irygacje z dwoch kropel i okłady z dwoch kropel. Nic nie czuje ale zobaczymy co badania
yokod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 13:47   #294
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

To nie jest dobre miejsce na moje pytanie, ale nie chce zakladac nowego watku, a widzialam, ze w tym byla mowa o leku Gynoflor. Czy podczas przyjmowania go nalezy unikac wspolzycia? Na ulotce nie ma mowy na temat, wiec powinnam uznac, ze jest ono dozwolone?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 15:30   #295
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

to zależy. jeżeli stosujesz profilaktycznie, to można. jak po leczeniu lub jesteś w jego trakcie to lepiej się wstrzymać
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 17:16   #296
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Ginekolog przepisala mi to na odbudowanie flory bakteryjnej po dlugotrwalym zazywaniu antybiotykow, poza tym nic mi nie jest.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 18:23   #297
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Witam,
mam pytanie: Bylam dzis u gina ktory jak tylko sie popatrzyl stwierdzil grzybice. przepisano mi globulki Pimafucin (3szt) i maść Pimafucort. i teraz dwa moje pytania:

- w niedziele wieczorem czyli, 3 noc od dziś dostane okres, a mam dzis zaczac brac te globulki. Lekarz powiedzial ze teraz mam wziac dwie (1 na noc) a trzecią zostawic na "po okresie" . Czy takie działanie bedzi eskuteczne?
- zapomnialam zapytac sie o cos dla pantnera - i tak sobie mysle czy nie warto bylo by go potraktowac ta mascią zapobiegawczo? czy jesli to on jest powodem grzybicy (nowy partner) to ta masc moze pomoc?

tak btw, zaczynam odczuwac generalnie irytacje zwiazaną z wizytami u ginekologow, nie mam siły opisywac jego zachowania ale chyba wiecej do niego nie pojde.

pozdr,
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 22:27   #298
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość

- w niedziele wieczorem czyli, 3 noc od dziś dostane okres, a mam dzis zaczac brac te globulki. Lekarz powiedzial ze teraz mam wziac dwie (1 na noc) a trzecią zostawic na "po okresie" . Czy takie działanie bedzi eskuteczne?
- zapomnialam zapytac sie o cos dla pantnera - i tak sobie mysle czy nie warto bylo by go potraktowac ta mascią zapobiegawczo? czy jesli to on jest powodem grzybicy (nowy partner) to ta masc moze pomoc?
1. Skoro lekarz zalecił Ci takie dawkowanie, to raczej powinno być skuteczne, choć z tym nigdy nic nie wiadomo bo grzybica lubi powracać. Ja sama leczę się już trzeci miesiąc. Po ostatniej kuracji na razie jest ok, ale wolę nie zapeszać...
2. Co do partnera to niech on też posmaruje sie maścią, napewno mu to nie zaszkodzi...
__________________










Edytowane przez Myszka_83
Czas edycji: 2010-01-18 o 14:59
Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 09:22   #299
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Ginekolog przepisala mi to na odbudowanie flory bakteryjnej po dlugotrwalym zazywaniu antybiotykow, poza tym nic mi nie jest.
no to możesz współżyć, tylko wiąże się to z dyskomfortem takim jak wypływanie globulki, resztki globulki, które pozostają w pochwie a irygacje nie są zalecane. tak więc po prostu musisz się liczyć z tym, że może (ale nie musi) wypływać w czasie stosunku lub pozostawać na ptaszku Twojego partnera albo po prostu łykaj lacibios fem, ale z drugiej strony nie zawiera estrogenów...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 10:19   #300
kaczusia2206
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

a ja mam do was takie pytanie. otóż (mieszkam w akademiku wiec łazienka również jest wspólna wiec może stąd grzybica) pojawiły się u mnie objawy grzybicy. byłam wczoraj u ginekolog. chciała żebym wykonała przed przepisaniem leków badanie na stan czystości pochwy niestety zajeci ami na to nie pozwoliły tak wiec przepisała mi clotimazolum oraz gyno-femidazon. kazała stosować obydwa leki 2 razy dziennie przez tydzień, odczekać 3 dni wykonać badanie stanu czystości pochwy a nastepnie wrócić do niej z wynikami. Po tym chce mi wykonać cytologię. otoz moj problem jest taki ze za 2 tygodnie zobacze sie z moim narzeczonym po raz pierwszy od pol roku, gdyż byl za granica, no i wiadomo ze chcielibyśmy móc byc blisko ze sobą, tym bardziej że przyjechał na 2 tygodnie tylko. otóż mam do was pytanie czy jest jakaś szansa że sie wylecze do tego czasu? tym bardziej ze za 5 dni mam okres wiec bede musiala przerwac gyno-femidazol na 3 dni. leki przyjmuje od wczoraj.
kaczusia2206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.