przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2002-06-07, 13:05   #1
ivka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 118
GG do ivka

przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY


mam pytanie moje wlosy bardzo szybko sie przetłuszczają [img]icons/icon22.gif[/img] od kilku lat myje głowę codziennie, w jednej z gazet przeczytałam że nalezy przeprowadzic sobie kuracje polegająca na niemycie włosów i przetłuszczeniu ich, ale zgrozo [img]icons/icon9.gif[/img] nie wyobrazam sobie tego zastosowac na swojej osobie. Prosze poleccie mi jakis skuteczny szampon do włosów. Może któras z Was tez miała takie problemy i znalazła rozwiazanie?
__________________
Życoe rzuca na kolana...trzeba nauczyc się z nim wstawać
ivka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-06-07, 13:10   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: przetłuszczające się włosy

Wedlug mnie rada zawarta w gazecie jest warta tyle co zeszloroczny snieg. Wydaje mi sie, ze powinnac znalezc jakis dobry i sluzacy Ci szampon. Ja polecam wyprobowanie szamponow Yves Rocher. A moze jakies ziola? Powodzenia
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-06-08, 09:32   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: przetłuszczające się włosy

Dawno, dawno temu... do przetłuszczających się włosów stosowano kuracje z naparu z pokrzywy... Ale tak szybko przetłuszczające się włosy moga być wynikiem zaburzeń hormonalnych - może warto zrobić sobie badania i iść do endokrynologa?
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-06-08, 22:28   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: przetłuszczające się włosy

no cóż... ja taką kurację przeprowadziłam, i efekty są imponujące. kiedyś tak jak Ty przez kilka lat myłam głowę codziennie, aż powiedziałam dość, postanowiłam myć co 3 dni, niezależnie co by się działo-początki były trudne, trwało to kilka miesięcy, ale teraz wiem że warto było. Moje włosy teraz jeszcze trzeciego dnia wyglądają swieżo. Wiem,że to sposób bardzo kontrowersyjny, ale ja wiele mu zawdzięczam ) A jeśli chodzi o szampon to polecam Ci Len i szampon z czarnej rzepy firmy Joanna, z tej seri jest też tonik to skóry głowy. Ja mogę Ci jeszcze odradzić stosowanie odżywek, które mogą jeszcze obciążyć włosy. Powodzenia i wytrwałości w walce.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-06-08, 22:35   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: przetłuszczające się włosy

Także miałam problem z przetłuszczającymi się włosami(może nie aż tak że musiałam je myć codziennie...),ale pewnego razu fryzjerka dała mi pewną i skuteczną radę jak temu zapobiec.Po prostu moje włosy za szybko przyzwyczajają się do jednego szamponu i mam 3 którymi myję włosy na zmianę. I muszę powiedzieć że pomogło.Teraz gdybym chciała mogłabym myć włosy co 4 lub 5 dni.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-09-03, 11:45   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
pomocy-szybko przetłuszczające się włosy!!!!!

Ja musze włosy musze myć co 3 dni.Na trzeci dzien już są nie do wytrzymania,takie tłuste.Mycie szamponem dla włosów przetłuszczających nie wystarcza.Może znacie jakies dobre specyfiki lub maseczki domowe albo cokolwiek.Pomocy!!!!!
Głagam napiszcie!!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-09-03, 12:00   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pomocy-szybko przetłuszczające się włosy!!!!!

a ja muszę myć codzienni. Nic nie pomaga.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-09-03, 12:14   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pomocy-szybko przetłuszczające się włosy!!!!!

Ja myję codziennie i żyję [img]icons/icon12.gif[/img]
Przetłuszczania włosów raczej nie mozna zmniejszyć. Można nie drażnić włosów np. nadmiernym odtłuszczaniem czy goracą wodą, żeby nie zwiększyć przetłuszczania. Można stosowac środki spowalniające rozprowadzanie łoju na całek długości włosa dzięki czemu dłużej wyglądają na świeższe (niebieski szampon Vichy ). Można przesuszyć włosy farbą lub trwałą, ale to "gra niewarta świeczki"- po jakims czasie włosy będą zniszczone i przesuszone a skóra głowy znowu tłusta- takie włosy bardzo ciężko pielęgnować. Niektórym pomaga kuracja antyandrogenowa, ale tu w grę wchodzą hormony: Diane 35, Cilest, Valette.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-09-03, 12:18   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pomocy-szybko przetłuszczające się włosy!!!!!

Chciałabym mieć taki problem...myć włosy co 3 dni..rewelacja! Niestety moje włosy wymagają również codziennego mycia.Prawdę mówiąc przyzwyczaiłam się do tego i podoba mi się, że mam zawsze swieże i lśniące włosy
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-09-03, 12:34   #10
Monikaaleksandra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 30
Re: pomocy-szybko przetłuszczające się włosy!!!!!

Nie panikuj, spokojnie. Od kilku lat, posiadając włosy z tendencją do przetłuszczania się stosuję zwykła cytrynę. Do szklanki wody wciskam sok z połówki (dla Ciebie - może być cała) cytryny i płuczę włosy po umyciu. Cytryna ma kwaśne PH, zamyka gruczoły łojowe i świetnie tonizuje. Włosy są mocne i puszyste. Może nieco utrwalać fruzurę, to taki cudowny naturalny "lakier".
Nie wiem, czy w Twoim przypadku pomoże, u mnie zadziałało.
Monikaaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-09-04, 09:54   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pomocy-szybko przetłuszczające się włosy!!!!!

Dzięki za radę.Wypróbuje.
niunia napisał(a):
> Nie panikuj, spokojnie. Od kilku lat, posiadając włosy z tendencją do przetłuszczania się stosuję zwykła cytrynę. Do szklanki wody wciskam sok z połówki (dla Ciebie - może być cała) cytryny i płuczę włosy po umyciu. Cytryna ma kwaśne PH, zamyka gruczoły łojowe i świetnie tonizuje. Włosy są mocne i puszyste. Może nieco utrwalać fruzurę, to taki cudowny naturalny "lakier".
> Nie wiem, czy w Twoim przypadku pomoże, u mnie zadziałało.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-09-04, 15:11   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pomocy-szybko przetłuszczające się włosy!!!!!

Hi! A mnie pomaga seria System Professional Welli (do nabycia tylko w gabinetach fryzjerskich). Polecam Ci Regulate Shampoo - szampon z glinkami do przetłuszczającej się skóry głowy, a do tego Power Mask (REWELACJA!!!!). Myłam włosy codziennie, a teraz przez dwa dni spokojnie noszę nie przetłuszczoną puszystą czuprynkę, a myślę że mogłabym zaryzykować nie mycie przez trzy dni
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 10:22   #13
monisia_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 37
Włosy przetłuszczające się jesienią

Proszę o poradę co z nimi zrobić? Włosy myję codziennie bez względu na porę roku, ale teraz są pod koniec dnia przetłuszczone, straciły blask. Używam szamponu Kerastase i odzywki Pantene Pro-V. Może problem leży w odżywce? Już sama nie wiem. [img]icons/icon9.gif[/img]
monisia_c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 11:00   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się jesienią

Może masz "przekarmione" włosy- tzn. odżywka jest za ciężka, nie spłukuje sie do końca czy coś w tym stylu?
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 11:00   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się jesienią

Nie wiem, może to sprawa wilgoci wiszącej w powietrzu?
Ja z kolei mam problem z elektryzującymi się włosami [img]icons/icon9.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 11:06   #16
monisia_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 37
Re: Włosy przetłuszczające się jesienią

Moje włosy również się elektryzują, odżywka jest wobec tego koniecznością. Zgodze się, że przyczyna może leżeć w zbyt ciężkiej odżywce, która źle się spłukuje, czy znacie wobec tego lżejsze odżywki do włosów???
monisia_c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 11:09   #17
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Włosy przetłuszczające się jesienią

Na elektryzujące się włosy najlepsze jest kilka kropel płynu K do płukania tkanin, który wciera się w wilgotne włosy. Od lat go stosuję i jeszcze nie zauważyłam, zeby to pogorszyło strukturę włosów. Poza tym nie katuję swoich włosów żadną chemią odżywkowo-wzmaciająco-odbudowującą, tylko używam szamponu 3 zioła. Na włosy, uchowaj Boże, nie narzekam.
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 11:41   #18
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: Włosy przetłuszczające się jesienią

ja też kidyś katowałam włosy drogimi szamponami i odżywkami,a teraz...sięgam po domowe sposoby i jestem bardzo zadowolona)używam żwykłych szmponów roślinnych(np.Herbal Essences) plus płukanka z ziół(w moim przypadku jest to rumianek,który dodatkowo je rozjasnia).moje włosy nigdy tak nie błyszczały i wreszcie nie są przeciążone,są puszyste i gęstsze.minus jest taki,ze troche sie nadal elektryzują
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 11:50   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się jesienią

Też stosuję szampony ziołowe [img]icons/icon7.gif[/img]
Myślę, że może ogrzewanie wpływa na elektryzowanie się włosków zimą.
Ten płyn antystatyczny wcierany we włoski jakos do mnie nie przemawia [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-12-04, 12:07   #20
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Włosy przetłuszczające się jesienią

nie taki diabeł straszny (dowodem na to jest moja bujna czuprynka) [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 12:21   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się jesienią

Helenko..., mówisz,ze nie stosujesz na włosy żadnej chemii, tymczasem płyn K, to chyba nie witaminki?
[img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 12:48   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Dziewczyny, a nie uważacie, że całe zło tkwi w "dzisiejszych szamponach"?? Dlaczego tak często myjemy teraz włosy?? Sama myję co drugi dzień i i już drugiego dnia mam tłuste strąki... To reklamy wmawiają nam, żebyśmy myli włosy codziennie... zwiększa to przecież sprzedaż szamponów, w których coś musi być co sprawia, że myjemy włosy 4 razy częsciej niż nasze mamy i babki.
Jako konsultantka Avon-u widziałam nawet prezentację szamponów w której zachęcano nas do namawiania klientek do codziennego mycia włosów - żeby zwiększyć sprzedaż!
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 12:56   #23
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

poza tym płynem i szamponem - absolutnie nic, jak Babcię kocham!
A propos zwiększania sprzedaży - ja też jestem za teorią spiskową firm kosmetycznych...
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 12:59   #24
monisia_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 37
Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Kupię szampon Johnson & Johnson dla dzieci. Zrobię się bardziej ruda, a przy okazji sprawdzę czy to aby nie mój ekstra szampon Kerastase powoduje, że włosy się tłuszczą.
monisia_c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 14:28   #25
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

A na dodatek ciezko kupic szampon nie do czestego stosowania... Ja myje wlosy co 4 dzien (no, dwa razy w tygodniu)i jest ok (rzadziej sie nie da bo w Krakowie jest po prostu brudno). Jak bylam dojrzewajaca nastolatka to owszem mylam wlosy co drugi dzien ale to chyba byla kwestia "burzy hormonow"
A i jeszcze trudno znalesc szampon do wlosow normalnych - wszystkie sa jakies takie specjalistyczne strasznie...
Zgadzam sie co do tego spisku
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 14:45   #26
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Jasne, najlepiej kupić szmponik do codziennego mycia, jak zachęca producent, bo zamiast jednego opakowania na miesiąc zużyjesz 2 [img]icons/icon10.gif[/img]
Ja zauwazyłam, że im cześciej myję włosy, tym szybciej mi się przetłuszczają i w rezultacie muszę je myć co drugi dzien.
Słyszałam też kiedyś o sposobie na "odłuszczenie" włosów, czyli przetłuszczenie ich maxymalnie [img]icons/icon12.gif[/img] ale ja na to się nigdy nie odważyłam, bo codziennie gdzies idę między ludzi i jak z takimi włosami gdzieś potem wyjść i straszyc [img]icons/x_blada.gif[/img] , a poztym nie wiem czy to skuteczny sposób, czy tylko jakiś zabobon, a może któraś z Was go wypróbowała?
[img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 15:00   #27
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Tak... przetłuścimy włosy na maxa, a potem i tak umyjemy szamponem cwanego producenta X czy Y... i wiadomo co będzie dalej [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 15:02   #28
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Nie super przetłuszczenie włosków wchodzi w grę chyba tylko w odosobnieniu. Przecież nie pokarzę się ludziom w tłustych piórach! :0
Myję włoski codziennie! Już do tego przywykłam, jeśli nie umyję czuję się jakaś brudna. Tak juz mam
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 15:05   #29
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

To moze powróćmy do starego szarego mydełka naszej prababci i nie dajmy zarobić producentom [img]icons/icon7.gif[/img] ?
[img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-04, 15:16   #30
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Zdecydowanie zabobon! Sama osobiście sprawdziłam! Nie jest to trudne w moim wypadku gdyż muszę myć włosy codziennie. Wieczorem są już mało estetyczne, a nastepny dzień byłby koszmarem. Pozwoliłam im się przetłuścić gdy nie musiałam nigdzie wychodzić przez jakieś 3 lub 4 dni (zaznaczam że po takim okresie ja mogę ugotować na swoich włosach rosołek z makaronem) i nic to nie pomogło absolutnie nic. No może poza tym, że myłam je wtedy trzykrotnie bo nie mogłam usunąć tego tłuszczyku!!! Nie polecam metody! Między bajki włożyć! Do Monisi: całkiem fajna jest odżywka Yves Rocher nawilżająca. Powoduje, że włosy są miękkie i takie jakby śliskie. Polecam. A nazywa się ... No cóż nie pamietam! Mogę sprawdzić w domu i ewentualnie jutro dam znać!
Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.