Włosy tłuste u nasady i suche na końcach-jak często myć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-17, 16:47   #1
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527

Włosy tłuste u nasady i suche na końcach-jak często myć?


No właśnie. Jak często myć włosy tłuste u nasady i suche na końcach? Moje właśnie takie są. Nie są bardzo długie - do ramion. Myję je codziennie gdyż nie lubię tego uczucia "ciężkości" na drugi dzień po umyciu. A co do końcówek, to podcinam je mniej więcej raz w miesiącu bo rzeczywiście są trochę rozdwojone i wysuszone (chociaż zauważyłam znaczną poprawę od kiedy zaczęłam używać odżywki bez spłukiwania Gliss Kur do włosów suchych i zniszczonych oraz do włosów z rozdwojonymi końcówkami). Niestety często kłócę się z mamą co do pielęgnacji moich włosów Ona uważa, że nie powinnam myć włosów codziennie, bo niszczą się końcówki, ja z kolei odpowiadam argumentem:"Z tłustymi włosami chodzić nie będę". No i która z nas ma rację
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 11:17   #2
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: Włosy tłuste u nasady i suche na końcach-jak często myć?

Hmm... moim zdaniem nie powinnas ich myc za czesto, bo jak widze, masz problem z koncowkami. Ja tez mam wlosy do ramion, a koncowek nie podcinalam od roku i mimo to ladnie wygladaja, sa zdrowe i gladkie. Myje wlosy co 3 dni. Tez mi sie przetluszczaja, ale staram sie robic wszystko, zeby to przetluszczanie ograniczyc np. w ogole ich nie dotykam, ani nie pozwalam dotykac, chociaz strasznie lubie glaskanie po glowie ;( Kup sobie dobry szampon do przetluszczajacych wlosow i odzywke; o koncowki dbaj szczegolnie I ja radzilabym Ci myc wlosy jednak co 2 dni.

Pozdrawiam, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 21:21   #3
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Włosy tłuste u nasady i suche na końcach-jak często myć?

Dzięki za odpowiedź. A możesz napisać jakiego szamponu używasz? Bo ja jestem na etapie wypróbowywania różnych szamponów do włosów przetłuszczających się, jednak z żadnego z nich nie jestem w pełni zadowolona. Szukam takiego, który utrzymywałby włosy w świeżości przez minimum 2 dni.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-19, 09:02   #4
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Włosy tłuste u nasady i suche na końcach-jak często myć?

Gonia ten wątek już był poruszany przeze mnie i pewnie nie tylko. Szczerze polecam szampon L'oreal Professionnell serie expert SEBO CONTROL - to szampon do tłustej skóry głowy oraz maskę L'oreal Professionnell serie expert INTENSE REPAIR - maska do włosów suchych. Oba produkty do kupienia tylko w salonie fryzjerskim. Nie myj włosów codziennie, bo włosy tak szybko przetłuszczają się właśnie dlatego, że przyzwyczaiłaś je do codziennego mycia. Tę maskę nakadaj po spłukaniu włosów, tak aby nie dotykała skóry gowy (czyli głowa spuszczona w dół) - trzymasz minutkę i spłukujesz
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 10:34   #5
zacheconadotego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy tłuste u nasady i suche na końcach-jak często myć?

dobra jest też odżywka wax do przetłuszczających się włosów, nakłada się na włosy na to czepek foliowy i ręcznik i chodzi się po domu tak pół godzinki lub więcej
zacheconadotego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.