Dieta Atkinsa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-27, 14:24   #1
Wiktoria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3

Dieta Atkinsa


[img]icons/icon40.gif[/img] Chciałam się zapytać, czy ktoś może stosował dietę Atkinsa , która polega na jedzeniu [img]icons/icon41.gif[/img] dużych ilości tłuszczu: głownie [img]icons/icon42.gif[/img] mięsa, ryb i jaj oraz dziennie 20 g węglowodanów, ogólnie mówiąc jest to dieta tłuszczowa. Jeśli ktoś z [img]icons/icon20.gif[/img] was lub waszych znajomych ją stosował, [img]icons/icon25.gif[/img] proszę niech napiszę czy ta dieta rzeczywiście działa, jakie są jej rezultaty, i [img]icons/icon37.gif[/img] jak się po niej czułyście i czy nie byłyście głodne.
Z góry serdecznie dziękuję.
Wiktoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 07:11   #2
Ofelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 425
GG do Ofelia
Re: Dieta Atkinsa

Taką dietę stosowała moja mama. Czuła się bardzo dobrze, rzeczywiście schudła i to sporo, ale:
1. miała przez tę dietę bardzo, bardzo tłustą cerę (jak maselniczka) i równie tłuste paznokcie - tak tłuste, że mowy nie było by je pomalować
2. ja bym nie była w stanie zjeść takich rzeczy, jak w tej diecie trzeba np. sernik z 20 żółtek i bez cukru albo jajecznica z 5 jaj na smalcu z samego rana
3. nie wierzę, że taka dieta (bez warzyw i owoców) jest zdrowa, myślę, że prędzej czy później to się musi źle odbić na zdrowiu. Tym bardziej, że zaleca się zostać na takiej diecie forever.
Moim zdaniem to horror.
Ofelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 08:01   #3
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Dieta Atkinsa

Faktycznie brzmi to jak KARA DLA LUDOBOJCOW, a nie jak dieta... [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 09:58   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Dieta Atkinsa

brrrrrr.. ciężko odmówić sobie eklerki, czekolady czy chipsów, ale zmuszać się do jedzenia tłustych rzeczy... brrrr.. chyba łatwiej by mi było przejść na dietę 1000 kcal [img]icons/icon7.gif[/img] a co ta dieta ma wspólnego z dietą dr Kwaśniewskiego? [bo chyba ta druga też ma coś wspólnego z objadanie sie tłuszczem [img]icons/icon7.gif[/img]]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 20:13   #5
05229d6435bfa79aa52f176cf07bc8a371a4d01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 66
Dot.: Dieta Atkinsa

Co wy, dziewczyny! Ja stosowałam tę dietę i polecam, bo jest rewelacyjna! Nie musicie jeść jejecznicy z 5 jaj na smalcu. W książce (jest taka, w empiku ją znajdziecie na pewno; ma masę ciekawych artykułów, po jej przeczytaniu od razu zmienia się myślenie) jest napisane, że możecie sobie na śniadanie walnąc 2 jajca z pieczarkami czy papryczką. Jak się odchudzałam to jadłam przede wszystkim warzywa i nabiał, albo robiłam sobie kurczaczka + mega dużo warzyw w piekarniku. Nie da efektów jojo, jeśli przeprowadzisz 2 fazy i nie zgubi cię entuzjazm, że chudniesz (ze mną tak było niestety). Moja mama rok temu schudła na niej 10 kilo i nadal tę wagę utrzymuje. No i co najlepsze, po tygodniu przechodzi ci ochota na słodycze!: D Jak jesz do tego dużo warzyw, to dieta bardzo dobrze wpływa na organizm ; )
05229d6435bfa79aa52f176cf07bc8a371a4d01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 23:36   #6
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: Dieta Atkinsa

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 11:30   #7
05229d6435bfa79aa52f176cf07bc8a371a4d01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 66
Dot.: Dieta Atkinsa

Zrobiłam parę zdjęć, łatwiej będzie ją znaleźć na półce;P Książka strasznie pomaga, oprócz tego co na zdjęciach, jest tu też dużo przepisów, albo historii Amerykanów, jak chudli. Aaa jest też jadłospis na 2 tygodnie każdej fazy. Naprawdę, mało sobie odmawiamy, jemy dużoo jedzenia (no, ale tak bez przesady, w końcu to dieta) i do tego chudniemy i stajemy się zdrowsi (coś tam z sercem i krwią). W fazie pierwszej chudnie się od 3 kg w ciągu tygodnia, a w fazie drugiej około 1 kg. Najpierw uderza w tłuszcz nagromadzony na grzuchu i w talii (Bogu dzięki, moje problemy;D). No i nie wymaga liczenia kalorii, węglowodanów i tłuszczów ani intensywnych ćwiczeń.
Zastanawiam się, czy by nie przejść na dwa tygodnie na fazę drugą, bo mam do zgubienia 2 kg z brzucha. Waże 52-53 przy 165 cm, więc przydałoby mi się ;d
pozdrawiam dziewczynki;*
05229d6435bfa79aa52f176cf07bc8a371a4d01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 15:36   #8
Ppinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta Atkinsa

Cześć Dzieczyny ) Pisze do Was z dosyć nietypowa prośbą, jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat diety Atkinsa i jej wpływu na stan nawilżenia i natluszczenia skóry potrzebuje 25 Ochotniczek od 30 do 40 lat, które w ostatnim roku stosowały dietę do pomiarów nawilżenia i natluszczenia skory. Badania odbędą sie w Warszawie w Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia na Podwalu, samo badanie potrwa max 10 min, a za poświęcony czas bedą czekać na Was próbki kosmetyków oraz będziecie mogły skorzystać z konsultacji kosmetologicznej na temat Waszej skóry.
Liczę na Waszą pomoc )
Ppinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-05 16:36:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.