jak pielęgnować wlosy farbowane chną ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-09, 14:32   #1
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860

jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?


Drogie wizazanki! To moj piewszy post na tym forum . Przekopalam archiwum, ale nie potrafie znalesc odpowiedzi na to pytanie. Jakich kosmetykow uzywacie po koloryzacji farbami roslinnymi? Bo nie wiem, czy uzywac szamponow i odzywek do wlosow farbowanych, z henna (pielegnujacych kolor), czy moze jakis specjalistycznych? Czytalam w ktoryms temacie, ze zwykle kosmetyki zle sluzom takim wlosom? Czytalam tez, ze na takie wlosy nie dzialaja odzywki, co jest skutkiem oblepienia wlosa.. Bardzo was prosze o odpowiedz.
Drugie moje pytanie: jakie kolory pasuja rudym? Moj typ to lato. Dlugo i bezskutecznie szukalam jakis cieplych refleksow we wlosach czy oczach. Zawsze marzylam o ognistych wlosach i chce to marzenie spelnic . Nie wiem jeszcze, jaki wybiore odcien. Do tej pory ubieralam sie glownie w szarosci i nie mam pojecia, jakie kolory beda mi pasowac po farbowaniu? Z gory dziekuje za wszystkie porady i odpowiedzi
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 18:32   #2
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?

Up up! Nikt nie farbuje chna? Nie ma tu zadnej rudowlosej?
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 20:55   #3
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?

hej
ja kiedyś farbowałam włosy chną, a konkretnie mieszanką chny i basmy
zaczęlo się od tego, ze chciałam włosy odżywić i kiedyś za długo to przetrzymałam i się zafarbowały....
z tego co pamiętam, to sam proces paćkania co jakis czas mojej czaszki tą zieloną, wielce apetyczną mazią, działał jak kuracja odbudowująca
a na co dzień używałam szamponów i odżywek albo do włosów farbowanych, albo do zniszczonych i łamliwych
i poza tym, że kolor niezbyt mi odpowiadał, to wyglądały b.ładnie
hm, nic nie wiedziałam wtedy o tym, że nie nalezy stosowac takich zwykłych kosmetyków, mnie służyły
wiem tylko, że takich włosów nie można traktować zwyczajną farbą, bo tak zawsze piszą na instrukcji(ale aj odczekałam aż chna trochę mi "zejdzie" i poszłam z tym problemem do fryzjera, ktory wyczarował mi na głowie elegancki rubin
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 21:40   #4
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?

Dziekuje bardzo za odpowiedz .

> hm, nic nie wiedziałam wtedy o tym, że nie nalezy stosowac takich zwykłych kosmetyków, mnie służyły

Przeczytalam taka oponie gdzies tu na forum i stad to pytanie .

> wiem tylko, że takich włosów nie można traktować zwyczajną farbą

Na to tez jestem przygotowana

Swoja droga to dziwne - w internecie farby roslinne maja same pozytywne opinie, a moje kolezanki, ktore tego probowaly (a byla ta metoda swojego czasu bardzo popularna ) strasznie narzekaja.. Pozostaje samemu sprobowac . Pozdrawiam, dziekuje i prosze o jeszcze
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 19:58   #5
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?

Podnosze, bo temat nadal aktualny . Wkoncu to zrobilam i nie zmienilam narazie kosmetykow.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 20:54   #6
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?

Też zawsze marzyłam o tym, żeby mieć rude włosy i piegi. Moim zdaniem jest to absolutnie piękne! Po prostu CUDOWNE Ale CHYBA jestem Zimą więc raczej nie moge mieć takich wloskow.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 21:16   #7
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?

to tak jak ja, Joey, tez zawsze o tym marzyłam
ponoć od jakiegoś czasu są już kredki do namalowania piegów!
ja się postanowiłam co prawda ograniczyć do farbowania na rudo...zimą nie jestem, powiedziałabym, że mieszanką trzech pozostałych typów, ale kolor zupełnie mi nie pasował i męczyłam się z moim spełnionym marzeniem dłuuugo
a teraz nadal ta rudość przebija, cokolwiek użyję (jasny szatyn, ciemny blond, złoty brąz), ech.....
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-15, 21:34   #8
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?

Przekonalam sie ostatecznie do rudosci ogladajac "o czym marza faceci" . Nie podejrzewala, ze Liv jest zima, gdyby nie widziala jej wczesniej. Na poczatku moj kolor byl nieco za mocny, ale po kilku praniach jest bardzo ok . Znajomi (po pierwszym ataku smiechu) ocenili, ze lepiej mi w rudych niz w naturalnym kolorze (a z reka na sercu, jestem zimnym typem urody, za to mam pelno piegow ). Na razie szukam mojego odcienia, nastepnym eksperymentem bedzie czysta chna. Ile bedzie mnie kosztowalo wychodzenie z tego koloru narazie nie mysle . Jestem nim zachwycona, macie racje - rudy jest piekny .
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 19:22   #9
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?

rudy jest piękny, rude są piękne, ale nie każdemu rudy pasuje, a szkoda
rude loki, piegi, zielone, kocie oczy...echhhhh
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 19:40   #10
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: jak pielęgnować wlosy farbowane chną ?

mmm... mam taki sam ideal . Faktycznie nie kazdemu rudy pasuje, ale pewnie to tez kwestia odcienia (rudy rudemu nierowny), makijazu i calej stylizacji . Podoba mi sie np. taki kolor, jaki miala Kate Wislet w przeslawnym Titanicu.. mmm . Uparlam na rude.. raz sie zyje
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.