Plączące się włosy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-31, 14:29   #1
aniapl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 38

Plączące się włosy.


Dziewczyny czy znacie sposób na plączące się włosy.Mam cienkie i wysuszone rozjaśnianiem włosy, które po umyciu się plączą. Myslalm, ze zastosowanie balsamu ujażmi niesforne wlosy, ale niestety. Po wyschnięciu włosy są poplątane .
Szukałam podobnego watku w archiwum, ale nic szczegolne go nie ma ( znalazlam maske Kerastase ale za droga jest jak dla mnie).
Moze ktoras z was wizaznek poleci mi jakies kosmetyki ( szampon, balsam, odzywka, maseczka, spray, pianke ->delikatna) lub sposob na takie niegrzeczne wlosy. papa
aniapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 17:37   #2
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Plączące się włosy.

To tez moj problem. Nie wiem, czy uzywalas Wax? Mi pomaga, chociaz moze nie jestem takim ciezkim przypadkiem. Poza tym nie tykam ich grzebieniem, rozczesuje tylko szczotka z wlosia. Aha.. u mnie wszystkie pianki i spraye tylko pogarszaja sprawe.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 19:45   #3
aniapl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 38
Re: Plączące się włosy.

Dzieki hair za odpowiedz. Nie uzywalam WAX! Trudna sprawa z tymi wlosami. Rozczesuje najpierw konce grzebieniem o rostawionych zebach. Pozniej cala reszte. Za jakis czas wloski mam znow poplatane, trudno je nawet przeczesac palcami przez co wygladaja niedbale, takie potargane i matowe...brrrrr. ( uzywam szamponu wygladzajacego strukture wlosa i balsamu nawilzajacego z aloesem i kreatyna ale te kosmetyki nie radza sobie z problemem placzacych sie i matowych wlosow, nie wiem co jest dokladnie przyczyna takiego platania i jak sobie z tym poradzic ).
Pozdrowka.
aniapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 20:57   #4
sun_shine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 93
Re: Plączące się włosy.

mam ten sam problem i ostanio,jak bylam u frzyjera,frzyjerka powiedziala mi,ze to przez to,ze wlosy sa slabo nawilzone,tak wiec w ruch powinny pojsc wszelkie maski,odzywki(teraz zaczelam uzywac dove i jakby jest lepiej)a w odstawke wszelkie produksty dodatkowo wyszuszajace wlosy,czyli pianki,lakiery,fluidy itp,u zastosowanie sie do tego troche mi pomoglo,ale czesanie dalej jest udreka ,pozdrowionka
__________________
Nic bardziej zwierzęcego
niż czyste sumienie
na Trzeciej Planecie od Słońca
W.Szymborska
sun_shine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 08:55   #5
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: Plączące się włosy.

Leila, mam identyczny problem. Ogromne trudności z rozczesaniem po umyciu plus samoistne plątanie się włosów, które zwisają smętnie, są suche i bez połysku. Wczoraj byłam u fryzjera, i dowiedziałam się, że przyczyną jest rozjaśnianie. Od razu jak tylko dotknęła (fryzjerka) moich włosów powiedziała, że są w kiepskiej kondycji, przesuszone i splatane, ale czy jest to efekt niewłaściwych zabiegów czy moja "uroda" mogła powiedzieć dopiero po umyciu. Zamiast nakładać kolejny balejaż zrobiła tylko pasemka na odrosty. Potem ścięła włosy około 5 cm (bolało...). Przy myciu zawyrokowała, że to jednak nie "uroda", tylko niewłasciwe zabiegi i włosy wrócą do siebie (takie splątane mam od około 3-4 lat. W tym czasie co 3-4 m-ce robiłam rozjaśniajacy balejaż, czasami jeden na drugi i czasami na całej długości włosa, bo jak idę do fryzjera to traktuję go z zaufaniem i zakładam, że wie co robi. Poza tym kiedyś na wakacje strzeliłam sobie trwałą odbijajacą włosy od głowy, która spowodowała ze były puszyste a nie skrecone (przy okazji - przy tym rodzaju włosów - i rozjasnianych! - niech Cię ręka boska broni! Przez miesiac wyglądały super a potem zrobiło mi się takie siano, że po umyciu mogłam rozczesać jakies 5 cm włosów od nasady. Reszta to była splątana słoma. Pozbyłam się połowy włosów). Wracajac do meritum bo jak zwykle się rozpisałam.
1. Nie rozjaśniać włosów a jak się musi to wyłącznie odrost. Żadnych farb na całej długości.
2. Obciąć, jeśli to możliwe, jak najwiecej. Włosy które mi po obcięciu zostały są inne a te u góry całkiem zdrowe.
3. Fryzjerka poleciła mi serię Alfaparf, to włoskie kosmetyki, do nabycia tylko w salonie. Niestety drogie diabelnie. Szampon 200 ml 44 zł (nie kupiłam). Ampułki (do spłukiwania) po 10 zł jedna. Kupiłam 4, jedna wystarcza na dwa mycia (włosy mam za ramiona). Podobno ampułki skuteczniejsze od szamponu.
4. Ponadto pomagają ponoć szampony Vichy, ale nie wiem dokładnie jakie, trzeba zrobić przegląd w aptece.
5. Z kosmetyków popularnych, po rozjaśnianiu stosować wyłącznie szampony do włosów farbowanych. Z własnego doswiadczenia polecam Dove. Jest trochę lepiej.

Pozdrawiam,
Sabina
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 09:27   #6
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Plączące się włosy.

podłączam się do pytania
moje włosy to okaz zdrowia miękkie, końcówki w porządku, włosy nigdy nie były poddawane innym zabiegom fryzjerskim niż podcinanie/cieniowanie myję je codziennie tym szamponem http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7463 (mają niestety skłonność do przetłuszczania), nakładam odżywkę do połowy długości włosów (http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5365 lub http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=517) a mimo wszystko włosy szybko łączą się w "grupy", nie wiem jak to opisać - jakiś pomysł?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 10:51   #7
aniapl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 38
Re: Plączące się włosy.

Dziekuje Sabi, ze podzielilas sie swoim problemem. Zupelnie jakby moje wlosy opisane

Wlasnie ja tez robilam balejaz rozjasniajacy na polozony juz wczesniej balejaz, nigdy nie farbowalam samych odrostow tylko cala ich dlugosc... a teraz masz babo klopot :|

Jednak zawzielam sie ( przez ok 8 m-cy zadnych balejaży - STOP, wlosy milam za lopoatki i tylko na samych koncowkach pozostal balejaz. Cos mnie podkusilo i scielam 7 cm wlosow ;( [ co ja najlepszego zrobilam ] fryzura mi sie nie podobala bo z scieniowanej zrobily sie wlosy rowno obciete do ramion. To juz byly moje wlosy i pomyslam ze zrobie sobie balejaz rozjasniajacy z brazem ( dwa kolory). I co sie stalo: wlosy zaczely sie koltunic i rozdzielac, platac, sa matowe i przesuszone i cienkie [ stwierdzilam ze balejaz optycznie nada im wieksza objetosc, ale sie mylilam, bo juz sie wyplukal, robilam go 13 lipca ]

I znow ta sama "bajka" teraz wlosy musialbym skrocic naprawde sporo ( aktualnie siegaja lekko za kark )i sama nie wiem czy czekac az wlosy odrosna ( bo gdzie niegdzie sa jasne pasma odrost ok: 1-1.5 cm) czy je sciac? :|

Wlosy naprawde mam slabe.
Pozdrawiam

P.s sabi, jesli bedziesz stosowac kuracje na sowje wloski pisz mi na maila jakie i czy daja efekty.

Pozdrawiam
pa.
aniapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-01, 11:00   #8
aniapl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 38
Re: Plączące się włosy.

Agniesko, moze sproboj zmienic szampon i odyzwke nie wiem jak dlugo stosujesz taki zestaw pilegnujact Twoje wlosy. Jesli masz zdrowe tak jak piszesz, to byc moze Twoje wlosy przyzwyczaily sie do tych kosmetykow, tak ze Twoje wlosy przestaly juz reagowac na ich dzilanie. Ja mam wlosy suche i matowe na calej ich dlugosci jednak u nasady szybciej sie przetluszczaja a koncowki sa suche ( a to juz wlosy mieszane). Z checia zrobilabym sobie badania struktury wlosa ale musialbym jechac do duzego miasta najblizej do Waway.

Wazne jest jeszcze to aby dobrac kosmetyki do swoich rodzajow wlosow ja ciegle szukam i zdaje sie na opinie wizazanek ( kochane jestescie )

Jesli Twoje wlosy sa przetluszczajace sie to i tak powinnas je dodatkowe nawilzac np. jakimis balsamami + seria pilegnacyjna dla Twojego rodzaju wlosow ( szampon, odyzwka).

Pozdrawiam i zycze wszystkim wizazankom pieknych, lsniacych wlosow...
ehh... marzenie ...
aniapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 11:46   #9
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Plączące się włosy.

Eh.. ja mam takie z natury, poprostu taka ich uroda . Nigdy im nie robilam krzywdy, tylko dbalam, podcinalam, nawilzalam.. a one swoje . Teraz sa juz farbowane. Jedyne, co moge poradzic to rezygnacje w rosjasniania (tylko odrosty), czeste podcinanie, wax (wielu dziewczynom juz uratowal glowy ), szampony i odzywki oparte na silikonach (gliss cur - uzywa moja tleniona kolezanka, ktorej wlosy tez sie placza; pantene). Mi dosc dobrze sluzy fructis (jedyny szampon, po ktorym moge rozczesacwlosy bez uzycia odzywki)
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 11:56   #10
aniapl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 38
Re: Plączące się włosy.

hair zajzyj tu : hair@vp.pl


pozdrowka
aniapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 11:58   #11
aniapl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 38
Re: Plączące się włosy.

hair zajzyj tu: hair@vp.pl


Pozdrawiam
aniapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-01, 11:58   #12
aniapl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 38
Re: Plączące się włosy.

hair zajzyj tu: hair@vp.pl


Pozdrawiam
aniapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 11:58   #13
aniapl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 38
Re: Plączące się włosy.

hair zajzyj tu: hair@vp.pl


Pozdrawiam
aniapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 16:38   #14
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: Plączące się włosy.

Leila napisał(a):
> I znow ta sama "bajka" teraz wlosy musialbym skrocic naprawde sporo ( aktualnie siegaja lekko za kark )i sama nie wiem czy czekac az wlosy odrosna ( bo gdzie niegdzie sa jasne pasma odrost ok: 1-1.5 cm) czy je sciac? :|
>
> Wlosy naprawde mam slabe.
> Pozdrawiam
>
ja bym obciela, bo gorzej wygladaja dlugie zniszczone wlosy niz jakas fajna nawet krotka ale zdrowo wygladajaca fryzurka (moja kolezanka ma ten sam problem ale na strzyzenie nie da sie namowic a wloski marnieja w oczach)
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 17:50   #15
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Plączące się włosy.

naprzemiennie uzywam tych odżywek, a szampon jest moim ukochanym... ale może znów spróbuję z fructisem dziękuję za poradę
mogę myć moje włosy co drugi dzień, ale ja tak kocham świeże, pachnące wloski
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 17:27   #16
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Plączące się włosy.

zajrzyj do archiwum wyszukiwarka, bo ten temat byl juz bardzo duzo razy poruszany, i dzeiwczyny dawaly wiele fajnych porad
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 13:49   #17
sonczek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1
Plączące się włosy.

Co mam zrobić jezeli moje włosy bardzoe się plączą, bardzo mnie boli jak je czesze, czy są jakies odżuwki czy kosmetyki aby yemu zapobiec??
sonczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 15:56   #18
angel-b
Raczkowanie
 
Avatar angel-b
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 117
Re: Plączące się włosy.

Miałam ten sam problem, na szczęście kupiłam szampon sunsilk (ten fioletowy ) Może nie wygładza on odstających kosmyków, tak jak sie spodziewałam, ale włosy są za to gładkie i zdecydowanie łatwiej się je rozczesuje.Kiedyś stosowałam też odżywki firmy ziaja. Ale tylko na końcówki, bo włosy się szybciej przetłuszczały. Moze i Tobie któryś z tych kosmetyków pomoże. a jeśli nie to poszukaj rad w archiwum. Gdzieś juz był poruszany ten temat.
__________________
Maleństwo
angel-b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 09:15   #19
martuska2204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 22
Angry plącza mi się włosy

Od jakiegoś czasu mam ten problem. Myję włosy szamponem wygładzającym do włosów suchych i używam też takiej odżywki. Mimo to codziennie ten sam problem- splątane włosoy...co zrobić?? dodam że podcinanie niewiele zminia, bo one nie plączą się tylko na końcówkach.
martuska2204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-19, 09:17   #20
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: plącza mi się włosy

Ale włosy plączą Ci sie po umyciu gdy są jeszcze mokre, czy juz na sucho?
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 09:23   #21
martuska2204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 22
Dot.: plącza mi się włosy

gdy są mokre jest calkiem ok, raczej gdy są suche...
martuska2204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 09:26   #22
mały_groszek
Zadomowienie
 
Avatar mały_groszek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź/Volos
Wiadomości: 985
GG do mały_groszek
Dot.: plącza mi się włosy

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...B1tane+w%B3osy
Zachęcam do korzystania z wyszukiwarki
__________________
Przyjmę wszystko. Tylko pokaż mi sens.


mały_groszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 15:13   #23
rolkaa15
BAN stały
 
Avatar rolkaa15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 343
Dot.: plącza mi się włosy

Mi sie strasznie placza szczegolnie z tylu ze spodu mam normalnie dredy czesto ;/ tylko ze ja mam krecone wlosy przyzwyczailam sie juz do tego ale polecam jedwab do wlosow bardzo ulatwia rozczesywanie
rolkaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.