przebarwienia po tca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-17, 18:20   #1
iza79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2

przebarwienia po tca


Jestem po trzech zabiegach kwasem tca (na plecach)i po drugim zabiegu pojawiły mi się przebarwienia na prawie całej powierzchni na której robiony był peeling. Wygląda to jakbym opaliła sobie tylko tę wybraną część pleców. Dermatolog twierdzi, że po jakimś czasie to samo zejdzie, ale minęło trochę czasu a plamy wcale nie schodzą. Nie ufam już lekarce i boję się że te przebarwienia zostaną już na zawsze. Czy ktoś miał podobną sytuację i czy przebarwienia rzeczywiście zeszły po jakimś czasie?
iza79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 18:20   #2
iza79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2
przebarwienia po tca

Jestem po trzech zabiegach kwasem tca (na plecach)i po drugim zabiegu pojawiły mi się przebarwienia na prawie całej powierzchni na której robiony był peeling. Wygląda to jakbym opaliła sobie tylko tę wybraną część pleców. Dermatolog twierdzi, że po jakimś czasie to samo zejdzie, ale minęło trochę czasu a plamy wcale nie schodzą. Nie ufam już lekarce i boję się że te przebarwienia zostaną już na zawsze. Czy ktoś miał podobną sytuację i czy przebarwienia rzeczywiście zeszły po jakimś czasie?
iza79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 21:30   #3
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Re: przebarwienia po tca

ja tez mialam kwasy i zostalo mi kilka przebarwien w miejscach gdzie mialam strupki.uzywalam kremu z macicy perlowej ale nie pomogl.ja mialam kwasy aha nie wiem czy to samo co tca
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 21:30   #4
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Re: przebarwienia po tca

ja tez mialam kwasy i zostalo mi kilka przebarwien w miejscach gdzie mialam strupki.uzywalam kremu z macicy perlowej ale nie pomogl.ja mialam kwasy aha nie wiem czy to samo co tca
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 22:42   #5
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: przebarwienia po tca

Ja miałam. Niemal rok temu zdecydowałam się na serię Easy Peelów (to też kwas TCA - cztery, co dwa tygodnie), na twarz. Z przebarwieniami walczę do dziś i przestaję już wierzyć, że coś je całkiem usunie. Owszem, rozjaśniły się nieco po wielomiesięcznym wcieraniu Skinorenu i Clairial'u (SVR), ale nadal są widoczne. Poszłam też na jeden Yellow Peel, z którego byłam zadowolona, ale na razie nie kontynuuję, bo zabieg jest strasznie drogi (przynajmniej w Derma Pulsie we Wrocławiu ://) i chwilowo staram się unikać drastycznego traktowania cery.
Podobno nowością jest peeling migdałowy, działający właśnie idealnie na przebarwienia.
Myślę jednak, że w moim przypadku ogromny wpływ miało słońce - wprawdzie skrupulatnie smarowałam się blokerem (i robię to od tamtej pory dzień w dzień), ale wiadomo, że stuprocentowa ochrona nie istnieje, no i bezpośrednio po zabiegach nie miałam przecież kładzionego blokera, a za to miałam do przemierzenia całe miasto, komunikacją miejską, czyli godzinka w pełnym majowym słonku, a pani dr oczywiscie twierdziła, że to nic nie szkodzi

Rozumiem, ze nie wystawiasz plecków na słońce, może faktycznie przebarwienia z czasem się rozjaśnią, ale nie zostawiałabym ich własnemu losowi. Polecam wypróbować właśnie Clairial, dziewczyny chwalą też serum "Anti-Taches" Lierac'a. Generalnie w składzie musi być kwas kojowy.
Warto też spróbować Skinorenu, kwas azaleinowy blokuje syntezę melaniny w skórze.
No i jeśli zdecydujesz się odsłonić plecy, koniecznie smaruj je blokerem!

Powodzenia!

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 22:42   #6
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: przebarwienia po tca

Ja miałam. Niemal rok temu zdecydowałam się na serię Easy Peelów (to też kwas TCA - cztery, co dwa tygodnie), na twarz. Z przebarwieniami walczę do dziś i przestaję już wierzyć, że coś je całkiem usunie. Owszem, rozjaśniły się nieco po wielomiesięcznym wcieraniu Skinorenu i Clairial'u (SVR), ale nadal są widoczne. Poszłam też na jeden Yellow Peel, z którego byłam zadowolona, ale na razie nie kontynuuję, bo zabieg jest strasznie drogi (przynajmniej w Derma Pulsie we Wrocławiu ://) i chwilowo staram się unikać drastycznego traktowania cery.
Podobno nowością jest peeling migdałowy, działający właśnie idealnie na przebarwienia.
Myślę jednak, że w moim przypadku ogromny wpływ miało słońce - wprawdzie skrupulatnie smarowałam się blokerem (i robię to od tamtej pory dzień w dzień), ale wiadomo, że stuprocentowa ochrona nie istnieje, no i bezpośrednio po zabiegach nie miałam przecież kładzionego blokera, a za to miałam do przemierzenia całe miasto, komunikacją miejską, czyli godzinka w pełnym majowym słonku, a pani dr oczywiscie twierdziła, że to nic nie szkodzi

Rozumiem, ze nie wystawiasz plecków na słońce, może faktycznie przebarwienia z czasem się rozjaśnią, ale nie zostawiałabym ich własnemu losowi. Polecam wypróbować właśnie Clairial, dziewczyny chwalą też serum "Anti-Taches" Lierac'a. Generalnie w składzie musi być kwas kojowy.
Warto też spróbować Skinorenu, kwas azaleinowy blokuje syntezę melaniny w skórze.
No i jeśli zdecydujesz się odsłonić plecy, koniecznie smaruj je blokerem!

Powodzenia!

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 22:43   #7
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: przebarwienia po tca

Aha , kwasy AHA to nie to samo co TCA
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-17, 22:43   #8
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: przebarwienia po tca

Aha , kwasy AHA to nie to samo co TCA
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 16:26   #9
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: przebarwienia po tca

ja tez robie zabiegi z tca (mialam na razie2) ale nie widze poprawy,a jest nawet gorzej i dlatego zastanawiam sie, czy nie wyrzucam pieniedzy w bloto.
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:38   #10
limbo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 57
Unhappy Dot.: przebarwienia po tca

Ja tez mialam TCA rok temu na plecach. 2 silne zabiegi. Zostala mi taka brazowa smuga, lekko sie rozjasnila. Niestety tradzik wrocil i mam nowe blizny, we wrzesniu bede chciala robic kolejne zabiegi, wiec mam nadzieje ze i smuga sie zluszczy. Mozesz napisac ile placilas za TCA na plecach? Ja 350zl
Badzmy dobrej mysli...
limbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.