Jak malować zmęczone oczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-03, 08:56   #1
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Question

Jak malować zmęczone oczy?


Witajcie dziewczęta!

Zwracam się do Was z wieeelką prośbą

Od kilku miesięcy jestem przemęczona i co rano moje oczy są trochę podpuchnięte - i generalnie wyglądają o wiele gorzej niż poprzedniego dnia wieczorem. Jestem rudzielcem, więc w mojej kosmetyczce dominują brązy, zielenie, trochę złota. Mam jednkak wrażenie, że te brązy jeszcze dodatkowo obciążają mi oczy. Jak myślicie, jakie jasne cienie mogłabym stosować? Łososiowe, brzoskwiniowe? A może bardziej cappucino? No i perła czy mat?

Jak w ogóle powinnam malować oczy? Czy przy takich zmęczonych oczach dobrym sposobem będzie próba ich powiększenia - poprzez namalowanie kreski po zewnętrznej stronie oka i roztarcie jej ku górze?

Sama nie wiem... kilka miesięcy moje oczy wyglądały zupełnie inaczej - były wielkie i szeroko otwarte! Powieki nie opadały, nie były opuchnięte. Teraz muszę się uczyć malować no nowo

Poniżej wklejam zdjęcia. Ostatnie - to jest właśnie takie zdjęcie poranne - zmęczone i opuchnięte.

Bardzo bardzo bardzo proszę o porady!
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 09:29   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Smile Dot.: Jak malować zmęczone oczy?

przy zmęczonych oczach na pewno powinnaś zrezygnować z ostrych czarnych konturów-zwłaszcza po wewn. stronie powieki. Najlepsze cienie to takie jak juz wymieniłaś: jasne brązy i beże,cappucino,brzoskwini a,przejrzysty subtelny róż.Cienie raczej satynowe-ani mat ani perła.Co do powiększenia-już sam kolor wiele zdziała,lepiej unikaj rysowania kresek,zwłaszcza czarnych-mozesz pokusić się o jasniejsze i starannie je rozetrzeć
Dobrym pomysłem będzie jasna (ale niekoniecznie biała,bo wygląda sztucznie i odcina się od przekrwionych białek)-jasny róż,jasny beż czy sgaszony błekit,konturówka na wewn.dolnej powiece.
Myślę ,ze w większości sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 09:39   #3
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: Jak malować zmęczone oczy?

Ago! Dziękuję bardzo!
Z tą konturówką to już się tak głupio przyzwyczaiłam - bez niej czuję się, jakbym w ogóle nie miała makijażu. Wrrr muszę się przestawić A na tych zdjęciach to jestem umalowana brązami - ale chyba ta brązowa konturówka za ciemna. Dziś mam dzień bez makijażu, ale jutro spróbuję podmalować się bez konturówki - pstryknę zdjęcia i poproszę o kolejne rady. Może jak popatrzę na siebie tak z zewnątrz, to spodobam się sobie bez tej konturówki

Ago, a zerknij to trzecie zdjęcie - to jakby prześwietlone. Jakie ja mam w ogóle oczy? Jak powinnam je modelować!

Buźka i dziękuję!
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 09:43   #4
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Dot.: Jak malować zmęczone oczy?

pamietam, ze czytalam w jakiejs gazecie, ze bardzo pomocna moze okazac sie biala lub bladoniebieska kredka, ktora malujemy wewn. strone powieki.

Jesli masz przekrwione bialka, to pomocne moga sie okazac krople do oczu Visine - podobno polskie aktorki wlasnie ich uzywaja, kiedy sa przemeczone praca, a musza ladnie wygladac na ekranie
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 10:16   #5
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Smile Dot.: Jak malować zmęczone oczy?

myślę ,że masz azjatyckie powieki-nieco opadajace i przez to dodatkowo spojrzenie wydaje się smutne i zmęczone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asian0xs.jpg (4,5 KB, 115 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 21:51   #6
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: Jak malować zmęczone oczy?

Podpisuję się pod pytaniem Zmęczone, głęboko osadzone oczy + zmęczone spojrzenie
Co do kolorów to każdy mówi co innego!
Jak myślicie, przy zielonych oczach i ich dość ciemnej oprawie i ciemnych włosach (ciemno brązowe) mogłabym używam ciemno fioletowej kredki do oczu?
i jakie cienie do tego? czy jasny róż byłby odpowiedni?
widzę, że bardzo pasuje mi (chyba do tych zielonych oczu) dość ciemno-fioletowy cień, tylko czy nie podkreśla on zmęczenia?

tuszu używam w kolorze czarnym
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 13:42   #7
emyot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 16
Dot.: Jak malować zmęczone oczy?

Generalnie przy zmęczonych oczach nie powinno się używać ciemnych odcieni brązu, różu, fioletu też raczej nie. Odpadają też cienie perłowe. Warto pomyśleć o jakichś kremach na oczy, okładach zmniejszajacych ewentualną opuchliznę czy sińce oraz o tym, żeby się dobrze wysypiać i nie siedzieć dużo przed komputerem (Wizaż uzależnia )
emyot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-05, 13:48   #8
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: Jak malować zmęczone oczy?

Cytat:
(Wizaż uzależnia )
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 13:21   #9
MonisiaMonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Jak malować zmęczone oczy?

Witam
Podbijam wątek archiwalny, bo i moją osobę dopadł ów problem zmęczonych oczu,ostatnio wyglądam jak zombie. Zrobiłam kilka zdjęć, żeby podkleić i poprosić o radę, ale wyszłam dramatycznie źlenie pokażę, żebyście się nie przestraszyły...

Na codzień maluję się brązową, lekko perłową kredką (górna powieka - od środka do zewnątrz, kierując kreskę lekko ku górze) i perłowymi cieniami (jasna perła w wewnętrznym kąciku, perłowy beż pośrodku, a ze względu na lekko opadające zewnętrzne kąciki - perłowy brąz lekko wyciągam ku brwiom). No i wszystko byłoby ok,ale ostatnio trochę schudłam, założyłam aparat na zęby, co dało efekt "wyciągnięcia" szczęki... a co powoduje, że wyglądam ogólnie jak chora... dodatkowo nie mogę się opalać i mam ziemistą cerę... dramat. Conajmniej 5 razy w tygodniu ktoś się mnie pyta, czy źle się czuję... i czy mi się nie chce jeść...
Ale do rzeczy - proszę Was drogie wizażanki o poradę:

Mając niebieskie oczy z lekko opadającymi zewnętrznymi kącikami : jakich kolorów cieni i kredki używać, żeby przy tej mojej ziemistej, bladej cerze nie wyglądać jak ruska lala. Co z różem na policzkach? Wszyscy chórem odradzają róż na kościach policzkowych (bo wyostrza i wyszczupla, a tego już mi nie trzeba).. a to jedyny kolorystyczny akcent, który tą moją biedną cerę ożywia... Czy znacie jakiś fajny korektor na cienie pod oczami? Mój chyba przestaje sobie z nimi radzić.. Brązowy makijaż oczu przestał mi służyć, a z samym beżem też wyglądam źle, bez kredki wraca efekt opadających kącików... ehhh

Będę stokrotnie wdzięczna za porady
MonisiaMonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.