Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-23, 20:08   #1
dziewoszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 26
Question

Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy


Mam parę pytań co do soczewek!Chcę sobie sprawić soczewki w mocno zielonym kolorze.Albo turkusowym.Czy któraś z Was nosi takie?Jeśli możecie polecić mi jakąs dobrą firmę będę bardzo wdzięczna.Moj naturalny kolor nie jest jakiś bardzo ciemny ,ale nie mogę tez nazwać go jasnym,taki brąz mieszny z zielenią.Otóż przymierzałam soczewki kolorowe i przy źrenicy prześwituje trochę mój naturalny kolor zielono-brązowy!i widać trochę brzeżek soczewki-przezroczysty:/Czy zawsze tak jest czy może są jakieś maksymalnie kryjące soczewki?Może któraś z Was zna stronę na której można zamówić...?chodzi mi o to żeby kolor był mocny i efektowny a nie naturalny i stonowany!Pomocy!
dziewoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-23, 20:28   #2
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Mam ciemnobrązowe oczy i znajomą okulistkę. Wprost mi powiedziała, że owszem, mogę sobie kupić kolorowe soczewki, ale że nie zmienią one mojego koloru. Kolorowe soczewki (chodzi mi o takie bez wzorków typu kocie oczy czy spiralka) zmieniają kolor jasnych oczu.
Idź do jakiegoś optycznego sklepu, w którym są też gabinety np. vision express. Oni mają tam taki szablon z kolorowymi soczewkami. Przykładasz ten wynalazek do oka i widzisz w lusterku, jaki kolor uzyskasz. Nie sądzę, żeby chcieli za takie przymiarki jakąś forsę Fajna zabawa, ale rzeczywiście- moje oczy nie zmieniały koloru ;] Mój odcień 'zabijał' te soczewkowe!
Powodzenia!
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-23, 22:22   #3
_Meggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 358
GG do _Meggy_
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Oj ja właśnie noszę soczewki w dokładnie takim kolorze. Zależnie od miesiąca są to albo bardzo ontensywne turkusowe, bądź zielone. Jednak, ja mam dosyć jasne oczy, tzn nazwałabym je szaro-zielnymi. Przy moim naturalnym kolorze oczu, efekt jest niesamowity, przynajmniej tak sądzą wszyscy znajomi, zachwycający się moim oczami Noszę teraz soczewki fresh look Dimensions, w kolorze turkusowym właśnie, i są naprawdę intensywne... Nie wiem jaki kolor uzyskasz przy brązowych oczach. Kiedyś w jednym zakładzie optycznym, dano mi taką jakby soczewkę próbna gdzie mogłam jakby przymierzyć ją i sprawdzić kolor. Spróbuj pogadać, może tez pozwolą Ci na coś takiego ...Troche długo wyszło
buźka papa
__________________
Success doesn't consist on winning all the time, but on never giving up.
_Meggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-23, 22:22   #4
_Meggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 358
GG do _Meggy_
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Oj ja właśnie noszę soczewki w dokładnie takim kolorze. Zależnie od miesiąca są to albo bardzo ontensywne turkusowe, bądź zielone. Jednak, ja mam dosyć jasne oczy, tzn nazwałabym je szaro-zielnymi. Przy moim naturalnym kolorze oczu, efekt jest niesamowity, przynajmniej tak sądzą wszyscy znajomi, zachwycający się moim oczami Noszę teraz soczewki fresh look Dimensions, w kolorze turkusowym właśnie, i są naprawdę intensywne... Nie wiem jaki kolor uzyskasz przy brązowych oczach. Kiedyś w jednym zakładzie optycznym, dano mi taką jakby soczewkę próbna gdzie mogłam jakby przymierzyć ją i sprawdzić kolor. Spróbuj pogadać, może tez pozwolą Ci na coś takiego ...Troche długo wyszło
buźka papa
__________________
Success doesn't consist on winning all the time, but on never giving up.
_Meggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 10:57   #5
dziewoszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 26
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Dzieki za odp! Zobaczymy,czy wreszcie bede miała INTENSYWNY kolor oczu!Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam!
dziewoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 11:04   #6
dziewoszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 26
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Mam jeszcze pytanie niedyskretne Ile płacisz za soczewki Meggy? pzdr
dziewoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 13:07   #7
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Mam własnie drugi kolor soczewe. Oba rodzaje kolorowych soczewek są firmy Johnson%Johnson, wczesniej mialam intensywnie niebieskie, teraz mam morskie, które daja jeszcze mocniejszy efekt.Mam jasne oczy - raczej szaro zielone.Niestety musze zakonczyc porzygode kolorowymi soczewkami gdyz są duzo droższe niz zwykle, bezbarwne.Przykładowo - para soczewek kolorowych dwutygodniowych to wydatek ok 100, natomiast para bezbarwnych 3- miesięczny ok 60 zł. Załuje, gdyż efekt jest wspanialy,pozdrawiam
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-24, 13:21   #8
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Podepnę się pod wątek soczewkowy (mam nadzieję, że nie będziecie się gniewać ) ).Ja jestem posiadaczką soczewek korekcyjnych. Mam do Was pytanie czy stosowanie soczewek na dłuższą metę nie powoduje jakichś niekorzystnych zmian w oku? Jestem troszkę nieufna...Konsultowałam si z 2 okulistami i każda z nich miała inne zdanie na ten temat..więc której z nich zaufać?? Poweidzcie jak to wygląda u Was, bardzo proszę pozdrawiam cieplutko
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 13:54   #9
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Tez jestem ciekawa, czy takie soczewki nie szkodza.. chociaz jesli mozne bezpieczenie nosic bezbarwne to te kolorowe tez nie powinny zrobic krzywdy? Intreresuje mnie jeszcze cos - czy te soczewki "widac"? Moja kolezanka mowi, ze czasem mozne zauwazyc jak przesuwaja sie po galce.. ?
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 15:24   #10
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

czasem widać taką niebieską obwóde wokół oka jeśli ktoś nie wie to aczej nie zauważy,chyba że z bliska albo -ja tak mam często_jak powiem,że nosze szkła,toś się przyjrzy "no faktycznie troche widać!"
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 17:15   #11
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

z soczewkami kolorowymi jest tak, ze okulisci ich nie polecaja (szczegolnie tych calkowicie zmieniajacych kolor-lepsze sa juz te podbarwiajace- calkowicie zmieniajace mozna nosic max. do 3 godz. dziennie). ale jezeli chcecie dowiedziec sie czegos dokladnie polecam wizyte u okulisty i tu na pewno odradzam "fachowcow" z vision express i sinoptica. mialam juz 2 niemile przygody z tymi pozal sie boze lekarzami.
w v.e. uznali, ze musze nosic okulary -0,5 na prawe oko i -o,75 na lewe. w sinopticu (za ok rok) -1,5 i -1. zaczela mnie bardzo bolec glowa od soczewek (bo jednak na nie sie zdecydowalam a nie na okulary). poszlam do lekarki (ktora operuje w stanach) i zalamala sie jak zobaczyla recepty z tych 2 punktow!!! bo jednak prawe mam zdrowe a lewe -0,25. wiec nie musze nosic nic...
naciagacze po prostu!

moim zdaniem bez sensu jest noszenie takich soczewek tylko dla koloru. to nie jest bez szkody dla oczu.
mam znajoma, ktora ma bardzo powazna wade wzroku (-8 i -5,5 i wciaz sie pogarsza) i nosi niebieskie. jej lekarz ja za to opieprzyl (coz z tego jezeli ona woli miec blekit w oku

raczej powaznie sie zastanow, zanim sie zdecydujesz.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-24, 17:19   #12
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

a i jeszcze jedno. ja od razu poznaje czy ktos ma kolorowe soczewki. to widac.
jest obwodka wokol teczowki. a w tych calkowicie zmieniajacych w soczewce jest taka dziurka(to znaczy nie dziurka tylko koleczko bez koloru) i jak od swiatla zweza sie zrenica to "wystaje" prawdziwa teczowka.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 17:21   #13
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Czarna Ines, ja noszę soczewki od 5 lat, moja siostra od 7 i dotąd na badaniach okresowych nie zauważono nic niepokojącego. Soczewki maja teraz ogromną przepuszczalność tlenu więc nie grozi niedotlenienie oczka Jeśli dbasz o higienę soczewek to nic się złego nie może zdarzyć. Ponadto kontakty mogą chronić przed urazami mechanicznymi :P A co do tego czy je widać na oczkach, to nigdy mi się nie zdarzyło żeby któs zauważył je, nawet z hm.. bliska :P Chyba że wie że noszę i się dokładnie przyjrzy :p
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 17:28   #14
Gismonda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Kopenhaga
Wiadomości: 17
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Sa 2 typy kolorowych soczewek: poglebiajace kolor do oczu jasnych i zmieniajace kolor do ciemnych oczu. Firma Johnson&Johnson ma soczewki testowe, niestety daja tylko jedna sztuke- popros w gabinecie. Ja testowalam szara przy prawie czarnych oczach i nic nie przeswiecalo. Aha, pamietaj, zeby isc do okulisty zanim zaczniesz je nosic i sprawdzic czy nie ma zadnych przeciwwskazan. Noszenie soczewek nie szkodzi, sama uzywam ich od osmiu lat i nie mam zadnych problemow. Teraz chce sprobowac kolorowych. Pozdrawiam.
Gismonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 19:57   #15
Calimero
Raczkowanie
 
Avatar Calimero
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
GG do Calimero
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Nosze soczewki od 7 lat, a gdzies od 5 kolorowe. Jesli chodzi o to czy sa szkodliwe, jesli sie nei przesadza z dlugoscia noszenia to jest ok, poza tym soczewki troszke zatrzymuja wade( zwieksza sie ona wolniej). Jesli oczy sa bardzo ciemne, to faktycznie pomoc moge jedynie szkla ktore calkowicie zmieniaja barwe oka, jesdna z tego co sie orientuje nie sa ona zbyt dobre i oko szybko sie w nich meczy. Co do tych ktore poprawiaja jedynie kolor, nie mialam zadnych problemow.
Jesli chodzi o to czy widac,uwazam ze ten kto szkla nosi od razu zauwazy I nie ma tu znaczenia czy szkla sa kolorowe czy zwykle Tak czy inaczej jak juz kolezanki sugerowaly, najlepiej wybrac sie do porzadnego okulisty a pozniej do optyka gdzie czesto mozna szkla przymierzyc.
napisz z jakiego miasta jestes, to moze ktoras z nas bedzi emogla Ci kogod dobrego polecic.
Pozdrawiam
__________________
Calimero
Calimero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-25, 23:36   #16
heya
Raczkowanie
 
Avatar heya
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 135
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

ja mam małe pytanko...
może któraś z was ma piwne oczy i udało jej sie zmienić go na niebieskawy lub morski???
i jakimi soczewkami???
P.S. na stronie freshlook można soczewki "poprzymierzać" ale nie wiem czy efekt jest wiarygodny
__________________
do czytania dla mam:
http://6lat.blox.pl/html
heya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 09:36   #17
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Czarna.noc dziękuję odpowiedź! Wiesz , leżą mi te biedne soczeweczki i się marnują Nosiłam jedną parę przez jakiś czas, ale kolejnej już nie zakładałam...teraz chyba znów zacznę nosić Mam tylko jeszcze jedno pytanie, jeśli chodzi o higienę wystarczy trzymać je w płynie i przemywać (przynajmniej tak zostałam poinformowana przez okulistę") ? Jeśli masz jakieś inne sposoby zachowania soczewek w czystości to proszę, poradź mi
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 11:48   #18
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Tak, ja po zdjęciu zawsze przemywam je w plynie a później chowam do pudełeczka. Hmm, mam manię na punkcie czystości soczewek więc średnio 3,4 razy w tygodniu przemywam całe pudełeczko wrzątkiem a płyn oczywiście zmieniam codziennie. I to chyba tyle Pozdrowki
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 12:54   #19
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Mam ciemne, brązowe oczy. Od kilku lat noszę Freshlook colors i mogę zmieniać kolor moich oczu na dowolny. Preferuję zielone i szafirowe niebieskie. Mam OBŁĘDNY kolor oczu! Ale uczciwe muszę powiedzieć, że z bliska widać, że się nosi soczewki i na to nie ma rady. Johnsony niestety nie mają takiego "krycia" kolorystycznego jak Freshlooki - sprawdzone. Co do bezpieczeństwa noszenia soczewek, to wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji oka - głównie od grubości rogówki i ilości wydzielania łez. Jeżeli parametry są prawidłowe to soczewki bez obaw można nosić latami. W innym wypadku mogą zdażać się drobne komplikacje. Jeżeli jednak ktoś chce nosić kolorowe soczewki tylko do zmiany własnej barwy tęczówki to polecam stosowanie tylko doraźne - np. na imprezy. Szkoda męczyć oko i zmieniać krzywiznę rogówki.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-26, 13:53   #20
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Wielkie dzięki! W takim razie robiłam co trzeba dzięki za pomysł o wrzątku i pozdrawiam cieplutko
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 14:50   #21
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Czarna.noc mam jeszcze jedno pytanie Czy mogę nadal stosować płyn, którego używałam ok 5 miesięcy temu? Płyn jest ważny do 2005 roku. Przez ten cały czas stał zamknięty, podobnie jak pojemnik na soczewki.
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 17:49   #22
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

podnoszę, bo to dla mnie bardzo ważne UP UP UP
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 18:06   #23
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Hmm u mnie na buteleczce jest napisane, żeby zużyć go w ciągu 6 miesięcy od dnia otwarcia. Czyli pewnie cosik się z nim dzieje po tym czasie Chyba lepiej pozbyć się tego i zakupić nowy płyn Pozdrawiam ;*
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 18:09   #24
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

HMMM... szkoda, w takim razie powiedz mi jaki płyn jest wg ciebie najlepszy, bo ja dotąd używałam SOLO CARE AQUA...
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 18:15   #25
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Od samego początku używam płynu Bausch&Lomb ReNu, który ponoć nie wymaga mycia soczewek paluszkiem, ale co tam :P Mam przecież manię ;P Producent obiecuje, że ten płyn myje, dezynfekuje, nawilża, usuwa zanieczyszczenia i inne. I faktycznie jestem z niego b. zadowolona. Przynajmniej nigdy nie pękła mi soczewka od złego przechowywania hihi Właściwie nie mam porównania do innych płynów ale nie zmieniałam bo ten spełnia moje oczekiwania
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 18:23   #26
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

W takim razie dziękuję bardzo za obszerną pomoc Pozostaje mi nic innego jak znów zacząć "katować się" zabawą pt. palec w oku -pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz wielkie dzięki
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 19:11   #27
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Ur welcome
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 19:12   #28
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Soczewki nie są rozwiązaniem na dłuższą metę.Ja noszę soczewki od 4 lat.Mam niedotlenioną rogówką.Mojej koleżance po 2 miesiącach noszenia soczewek rogówka zaczęła się odklejać.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 19:22   #29
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

czy ktoras wizazanka przeszła moze operację korekci wzorku laserem? Podobno w Katowicach przeprowadze się takowe, jęsli tak to proszę o bliższe informacje, konktery, szczegoły
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-15, 08:20   #30
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

natii4 napisał(a):
> Soczewki nie są rozwiązaniem na dłuższą metę.Ja noszę soczewki od 4 lat.Mam niedotlenioną rogówką.Mojej koleżance po 2 miesiącach noszenia soczewek rogówka zaczęła się odklejać.

jak objawia się odklejenie rogówki? może to głupie pytanie, ale ja nie wiem.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-26 15:01:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.