Pielagnacja meskiego ciala. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-19, 01:22   #1
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz

Pielagnacja meskiego ciala.


Witam !

Chcialbym zapytac profesjonalistek co sądzą o kosmetykach ,ktorych uzywam(rodzaj) i co sadza o tym jak ich uzywam (kiedy).

Codziennie rano myje twarz tonikiem ,po czym nakladam krem na twarz (mam sucha skore),jest to krem ziaja (kakaowy) lub Loreal zwalczajacy zaskórniki i niedoskonalosci skory,ewentualnie zwykly nivea. Wieczorem myje twarz gelem oczyszczajacym Loreal z peelingiem ,nastepnie przemywam nos i okolice (najwiecej wagrow) takim plynem Avon ClearSkin i myje twarz tonikiem Mniej wiecej co drugi dzien biorac prysznic korzystam z peelingu do ciala ,po czym smaruje cialo oliwka dla dzieci lub balsamem (sucha skora ,korzystam takze z solarium). Czy nie macie do tego zastrzezen ?

Z gory dziekuje
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 07:37   #2
Gwen23
Raczkowanie
 
Avatar Gwen23
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 205
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

A czemu myjesz twarz tonikiem? lepiej by było, gdyby to był żel do mycia twarzy
Tonik dla faceta? chyba, że masz bardzo tłustą skórę.

Krem kakaowy z ziaji jest bardzo tłusty nie przeszkadza Ci to?
już pisałam w innym podobnym poście, że dobrze jest zainwestować w krem majacy formułę żelu- w tym przypadku wersja nawilżająca

Krem nivea natomiast jest najgorszym kremem zatykającym pory, już lepszy jest ten w lżejszej wersji

Piszesz, że masz skórę suchą to dlaczego używasz produktów do skóry tłustej- krem na niedoskonałości loreal i tonik z avonu- to produkty, które nie są przeznaczone dla Twojej skóry!nadmiernie ją wysuszają. Do tego solarium. Założę się, że masz skórę odwodnioną teraz.

Żeby Ci pomóc potrzebuję wyjaśnień:
jaka w końcu skóra sucha czy z niedoskonałościami bo coś mi się nie zgadza
pozdrawiam
Gwen23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:54   #3
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-19 o 09:55
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 15:28   #4
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Przede wszystkim zrezygnuj z solarium!!!
A oliwkę do ciała zastąp jakimś balsamem(sugeruję ziajowe balsamy)
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 11:11   #5
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Gwen23 Myje twarz tonikiem ,poniewaz wydawalo mi sie ,ze tonik jest uniwersalnym srodkiem do mycia twarzy.... (nie bijcie ) ;// Jezeli chodzi o moja skore ,wlasnie przeczytalem art o rodzajach skory ,wydaje mi sie ,ze najbardziej do mojej skory pasuje opis
"MASZ SKÓRĘ TŁUSTĄ MIESZANĄ, która na policzkach, bokach twarzy i w okolicach oczu jest normalna, a na brodzie, czole i nosie tłusta. Ma ja ok. 75% kobiet. Występuje ona najczęściej po 25. roku życia jako konsekwencja młodzieńczej cery tłustej"

Praktycznie caly czas na nosie mam zatkane pory ,co nie wyglada zbyt dobrze (duzo malych czarnych kropek),w okolicach ust kiedy napne skore ,tez zauważam male krostki ,ktore mozna wycisnac - jak sie tego pozbyc ? Co prawda jest ich bardzo malo ,ale przeszkadza mi to. Oprocz tego na twarzy niekiedy porawiaja sie wypryski,na czole i w okolicach skroni krostki ,ktore da sie wycisnac.

Jezeli chodzi o krem Loreala i tonik z avonu - Krem Loreala jak mowi opis pomaga na zaskorniki,a tonik z avonu wysusza skore na nosie ,dzieki czemu male czarne kropki znikaja A solarium - strasznie nie lubie byc blady ,nie należę do tych ktorzy odwiedzaja solarium 2,3 razy w tyg ,poprostu co jakies 2mies robie sobie zalozmy 3wizyty co dwa dni i to mi wystarcza Wiec prosze powiedzcie czego uzywac jesli juz ide na to solarium (przed i po)



Falabella Dziekuje bardzo za odpowiedz Wolalbym zebys podala mi rodzaj kremow i tylko przykladowe marki ,pozwol ,ze sam dobiore marke ,a nastepnie skonsultuje sie z wami

Jezeli chodzi o pielegnacje rak ,uzywam roznych kremow ,najczesciej krem do zpracowanych rak forch'a lub (czesciej) krem do rak i paznokci ziaji kozie mleko Zle ,dobrze ?
Do ust- nie moze byc ten klasyczny nivea ?

"Broń Cię borze chodzić na solarkę! To obciachowe nawet dla kobiet teraz, a co mówić dla faceta? Od razu widać, kto ma solaryczną opaleniznę...
nikogo nie oszukasz." - Ja wcale nie chce zeby nie bylo widac ze mam solaryczna opalenizne ,nie chce nikogo oszukiwac Poprostu jak juz wczesniej wpomnialem nienawidze bladej skory ,dlatego co jakis czas korzystam z solarium ,a jesli moge opalam sie na sloncu (na szczescie juz za miesiac bede mial okazje)

trzecia3- dlaczego odradzasz oliwke do ciala ?



Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedzi

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Wlasnie przeczytalem art o solarium i opalaniu ,przekonalem sie do tego ,aby zmniejszyc czestotliwosc wizyt na solarium Wyczytalem m.in w tym artykule ,ze mozna zastapic solarium balsamem brazujacym ,jaki polecacie i jak czesto go uzywac ? Bo samoopalaczy nie biore w ogole pod uwage, jakos zle mi sie kojarzą.
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 11:17   #6
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-20 o 11:26
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 13:14   #7
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

A wiec:
Oliwka ,ktorej uzywam to:
Oliwka pielęgnacyjna HiPP Babysanft

Co sadzisz o niej ,mysle ,zeby zmienic to czeste uzywanie oliwki i zastapic ja balsamem ,ktory polecila kolezanka - "balsam Babydream do ciała (którykolwiek )"a oliwke uzywac raz w tyg ?


Ok ,wiec zanim pojde na solarium ,zaopatrze sie w spf 30 To w trakcie opalania ,a co po solarium ,czym warto posmarowac skore ? Balsam ?

Czytalem o kremie do twarzy,ktory polecasz i w zupelnosci sie do niego przekonalem ,dziekuje bardzo ,napewno zaczne go uzywac Prosze podpowiedz mi jak jeszcze mozna poradzic cos na te wągry ?

serum-olejek z Biochemii Urody- takze skorzystam A jesli nie pomoze ,spróbuje maseczki o ktorej napisalas



Czyli gel ,peeling Loreak Pure Zone moge wyrzucić ?


Uzywam co jakis czas peelingu do twarzy ,najczesciej kupuje peeling myjacy firmy Joanna np.pomaranczowy zapach i taki sam do ciala(duzy) Co o tym myslicie ?


Krem kakaowy ziaji do twarzy wyrzucam.


i ponownie zapytam : krem do rak i paznokci ziaji kozie mleko Zle ,dobrze ?
Do ust- nie moze byc ten klasyczny nivea ?

Avon Clearskin tez wyrzucam.


Kilka dni temu kupilem tonik oczyszczajacy Nivea visage pure effect stay clear ,tez mam wyrzucic ?

Pisalas takze cos na temat balsamu po boleniu ,ja korzystam z balsamu Burberry ,bardzo przyjemne uczucie po posmarowaniu ,ladny zapach.

balsamem brazujacym ,jaki polecacie i jak czesto go uzywac ?
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 13:17   #8
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Jeszcze o czyms zapomnialem ,mianowicie - napisalas "do mycia twarzy i całego ciała syndet Seba Med zielony (pachnie delikatnym męskim zapachem, dlatego mój TŻ zachwycony)" o wiele bardziej wolalbym cos w plynie ,mozecie cos polecic ?
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 14:37   #9
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 15:41   #10
Gwen23
Raczkowanie
 
Avatar Gwen23
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 205
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Cytat:
Napisane przez wojtekwasz Pokaż wiadomość
Gwen23 Myje twarz tonikiem ,poniewaz wydawalo mi sie ,ze tonik jest uniwersalnym srodkiem do mycia twarzy.... (nie bijcie ) ;// Jezeli chodzi o moja skore ,wlasnie przeczytalem art o rodzajach skory ,wydaje mi sie ,ze najbardziej do mojej skory pasuje opis
"MASZ SKÓRĘ TŁUSTĄ MIESZANĄ, która na policzkach, bokach twarzy i w okolicach oczu jest normalna, a na brodzie, czole i nosie tłusta. Ma ja ok. 75% kobiet. Występuje ona najczęściej po 25. roku życia jako konsekwencja młodzieńczej cery tłustej"

Praktycznie caly czas na nosie mam zatkane pory ,co nie wyglada zbyt dobrze (duzo malych czarnych kropek),w okolicach ust kiedy napne skore ,tez zauważam male krostki ,ktore mozna wycisnac - jak sie tego pozbyc ? Co prawda jest ich bardzo malo ,ale przeszkadza mi to. Oprocz tego na twarzy niekiedy porawiaja sie wypryski,na czole i w okolicach skroni krostki ,ktore da sie wycisnac.

Jezeli chodzi o krem Loreala i tonik z avonu - Krem Loreala jak mowi opis pomaga na zaskorniki,a tonik z avonu wysusza skore na nosie ,dzieki czemu male czarne kropki znikaja A solarium - strasznie nie lubie byc blady ,nie należę do tych ktorzy odwiedzaja solarium 2,3 razy w tyg ,poprostu co jakies 2mies robie sobie zalozmy 3wizyty co dwa dni i to mi wystarcza Wiec prosze powiedzcie czego uzywac jesli juz ide na to solarium (przed i po)



Falabella Dziekuje bardzo za odpowiedz Wolalbym zebys podala mi rodzaj kremow i tylko przykladowe marki ,pozwol ,ze sam dobiore marke ,a nastepnie skonsultuje sie z wami

Jezeli chodzi o pielegnacje rak ,uzywam roznych kremow ,najczesciej krem do zpracowanych rak forch'a lub (czesciej) krem do rak i paznokci ziaji kozie mleko Zle ,dobrze ?
Do ust- nie moze byc ten klasyczny nivea ?

"Broń Cię borze chodzić na solarkę! To obciachowe nawet dla kobiet teraz, a co mówić dla faceta? Od razu widać, kto ma solaryczną opaleniznę...
nikogo nie oszukasz." - Ja wcale nie chce zeby nie bylo widac ze mam solaryczna opalenizne ,nie chce nikogo oszukiwac Poprostu jak juz wczesniej wpomnialem nienawidze bladej skory ,dlatego co jakis czas korzystam z solarium ,a jesli moge opalam sie na sloncu (na szczescie juz za miesiac bede mial okazje)

trzecia3- dlaczego odradzasz oliwke do ciala ?



Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedzi

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Wlasnie przeczytalem art o solarium i opalaniu ,przekonalem sie do tego ,aby zmniejszyc czestotliwosc wizyt na solarium Wyczytalem m.in w tym artykule ,ze mozna zastapic solarium balsamem brazujacym ,jaki polecacie i jak czesto go uzywac ? Bo samoopalaczy nie biore w ogole pod uwage, jakos zle mi sie kojarzą.

To ja Cię uświadomię, że tonik nie nadaje się do mycia twarzy. Podstawowe zasady pielęgnacji to: żel, tonik, krem. Z tonika możesz zrezygnować, gdy do nie potrzebujesz.
Masz skórę mieszaną z tendencją do normalnej tak wynika z opisu.

Słuchaj, wiem, że mało facetów chodzi do kosmetyczki ale naprawdę by Ci pomogło. Chodzi o peeling kawiatacyjny za pomocą ultradźwięków. Ten zabieg to rewelacja, bezinwazyjne usuwanie zaskórników (czarnych kropek), a do tego leczy trądzik i wygładza skórę. I w ogóle jest bezbolesny. Radzę nie wyciskać w domu bo rozniesiesz to na całą twarz. Ja na to chodzę i płacę 60 zł z maską po zabiegu. Mógłbyś spróbować ze dwa, trzy razy i 100 razy będziesz wyglądać lepiej!

Chciałam zaznaczyć, że krem z loreala najbardziej będzie skuteczny po takim zabiegu bo jak wskazuje nazwa przeciw niedoskonałościom.

Co do toniku - nie stosuj czasem na całą twarz tylko w strefie T: czoło, nos, broda.


Co do solarium też kiedyś chodziłam raz, dwa na dwa, trzy tygodnie. Odkąd chodzę do kosmetyczki zero, a moja twarz, która była trądzikowa jest pięknie wygładzona.

Nie wiem czy dla Ciebie balsam brązujący- nie stosuje się go na twarz. Do twarzy trzeba by było jakiś krem brązujący/ samoopalający. A ogólnie Ci co się smarują, to mają smugi albo nie domyją rąk i wygląda to fatalnie więc nie polecam.
Na pewno ogranicz do minimum.

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Mnie to dziwi, że facet używa tłustej oliwki. Przecież są oliwki w żelu z Johnssona.
Lub:
http://www.opinie.senior.pl/Nivea-En...zyzn,1935.html - to też może być jednocześnie po solarium

peelingi do ciała nie mogą być stosowane na twarz - masz ten z loreala
Do cery mieszanej z loreala jest seria Menexpert pur&mat jest to żel peeling głęboko oczyszczający. A z tego co wiem Pure Zone jest dla kobiet? czy masz linię męską?

Linia dla Ciebie:
http://lorealparis.pl/_pl/_pl/brands...Expert_Pur_Mat

http://www.meskiepasje.pl/

Krem babydream jest dla dzieci i nie rozwiąże Twoich problemów ze skórą.

krem kakaowy z ziaji zużyj jako do ciała

I nie aż tak dużo kosmetyków





Cytat:
Napisane przez wojtekwasz Pokaż wiadomość
A wiec:
Oliwka ,ktorej uzywam to:
Oliwka pielęgnacyjna HiPP Babysanft

Co sadzisz o niej ,mysle ,zeby zmienic to czeste uzywanie oliwki i zastapic ja balsamem ,ktory polecila kolezanka - "balsam Babydream do ciała (którykolwiek )"a oliwke uzywac raz w tyg ?


Ok ,wiec zanim pojde na solarium ,zaopatrze sie w spf 30 To w trakcie opalania ,a co po solarium ,czym warto posmarowac skore ? Balsam ?

Czytalem o kremie do twarzy,ktory polecasz i w zupelnosci sie do niego przekonalem ,dziekuje bardzo ,napewno zaczne go uzywac Prosze podpowiedz mi jak jeszcze mozna poradzic cos na te wągry ?

serum-olejek z Biochemii Urody- takze skorzystam A jesli nie pomoze ,spróbuje maseczki o ktorej napisalas



Czyli gel ,peeling Loreak Pure Zone moge wyrzucić ?


Uzywam co jakis czas peelingu do twarzy ,najczesciej kupuje peeling myjacy firmy Joanna np.pomaranczowy zapach i taki sam do ciala(duzy) Co o tym myslicie ?


Krem kakaowy ziaji do twarzy wyrzucam.


i ponownie zapytam : krem do rak i paznokci ziaji kozie mleko Zle ,dobrze ?
Do ust- nie moze byc ten klasyczny nivea ?

Avon Clearskin tez wyrzucam.


Kilka dni temu kupilem tonik oczyszczajacy Nivea visage pure effect stay clear ,tez mam wyrzucic ?

Pisalas takze cos na temat balsamu po boleniu ,ja korzystam z balsamu Burberry ,bardzo przyjemne uczucie po posmarowaniu ,ladny zapach.

balsamem brazujacym ,jaki polecacie i jak czesto go uzywac ?
Gwen23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 16:25   #11
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 16:47   #12
Gwen23
Raczkowanie
 
Avatar Gwen23
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 205
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Akurat ja ufam kosmetyczce i dermatologom, a swoją drogę już przeszłam. To są kosmetyki wyłącznie dla dzieci. Nie twierdzę, że nie mają dobroczynnych składników. Może są i dobre ale dla osób ze skórą wrażliwą, suchą lub atopową. Na pewno nie są przeznaczone dla skóry mieszanej i tłustej. One po prostu nie leczą problemu bo są zbyt delikatne. A ogólnie skóra męska jak już pisałam jest grubsza.
Gwen23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 17:04   #13
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-20 o 17:05
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 17:16   #14
Gwen23
Raczkowanie
 
Avatar Gwen23
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 205
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

A w Twoim przypadku jest to uzasadnione, bo pewnie masz skórę wysuszoną od preparatów na trądzik albo podrażnioną. I taką skórę należy nawilżać. Poza tym kwasów nie stosuje się na wykwity skórne tylko po kuracji antybiotykowej/przeciwtrądzikowej. Nie może być już stanów zapalnych.

Ja już przeszłam wiele m.in. tetracyklinę ale najbardziej pomogło mi diane. Z kolei po zakończeniu poszłam do kosmetyczki i wzięłam całą serię peelingu kawitacyjnego co trzy tygodnie, mikrodermabrazję i się uspokoiło. Teraz chodzę na kuracje bioptron+ propolis połączony z darnsonwalem i uważam, że rewelacja.
Poza tym ja używam kremu clinans który kupuję w gabinecie kosmetycznym jest to krem w formie żelu czyli formuła lekka, z cynkiem, szybko się wchłania i się po nim nie świecę. Dlatego nie używam już takich kremów i żadnych dostępnych w zwykłej drogerii.

Ale wojtek nie pisze, że ma trądzik tylko zaskórniki. Więc taki krem pomoże mu jak umarłemu kadzidło. To, co Tobie pasuje nie musi innym pasować. A czasami trudno kogoś przekonać jak się już przyzwyczaił.
Poza tym odkąd skończyłam szkołę wizażu używam tylko pudrów mineralnych. Acha i niech mój nick Cię nie zmyli bo ja mam dużo więcej niż 23 lata
Pozdrawiam

Edytowane przez Gwen23
Czas edycji: 2011-01-20 o 17:18
Gwen23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 20:26   #15
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-20 o 20:28
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 05:17   #16
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
"nie opalać się i filtrować skórę buzi codziennie (ja polecam filtr spf 50 Babydream" filtrowac skore buzi codziennie ? co to znaczy ,w jakim celi codziennie nakladac filtr ?

---------- Dopisano o 04:23 ---------- Poprzedni post napisano o 04:03 ----------

Gwen23 Czegos tu nie rozumiem,a mianowicie :
napierw piszesz "Z tonika możesz zrezygnować, gdy do nie potrzebujesz",a nastepnie "o do toniku - nie stosuj czasem na całą twarz tylko w strefie T: czoło, nos, broda." ,wiec jak jest z tym tonikiem ,nie potrzebuje go ,czy mam stosowac w strefie T ?

"Mnie to dziwi, że facet używa tłustej oliwki. Przecież są oliwki w żelu z Johnssona" uzywalem tej oliwki w gelu Johnssona / A czemu facet ma nieuzywac tlustej oliwki ?

Jesli chodzi o Loreala ,tak mam linie dla kobiet ,czego wlasnie sie dowiedzialem ,ale spokojnie ,juz leci do smietnika

Tak Gwen ,nie mam problemu z tradzikiem ,tylko z zaskornikami.

---------- Dopisano o 06:17 ---------- Poprzedni post napisano o 04:23 ----------

Wiec podsumowując


Mycie twarzy:

gwen 23: gel do mycia twarzy ,peeling kawiatacyjny za pomocą ultradźwięków. Ten zabieg to rewelacja, bezinwazyjne usuwanie zaskórników (czarnych kropek), a do tego leczy trądzik i wygładza skórę/chetnie skorzystam z tego zabiegu u kosmetyczki



falabella: do mycia twarzy i całego ciała syndet Seba Med zielony (pachnie delikatnym męskim zapachem, dlatego mój TŻ zachwycony) lub żelu Babydream Kopf mit Fuss/skorzystam z gelu Babydream Kopf mit Fuss


Krem do twarzy:

gwen 23: krem w formie gelu nawilzajacego/skorzystam jednak z kremu babydream


falabella:
- krem Babydream w niebieskim opakowaniu lub Calendulacreme jako krem na dzień, na noc i balsam po goleniu (i w końcu bez podrażnień!) ,/czytalem wiele opinii ,same pozytywne ,kupie bez wahania

- olejek z Biochemii Urody (do skory z problemami,na noc)/poczytalem i takze zdecdowalem sie zastosowac

- maseczkę z glinki zielonej lub wulkanicznej 1-2x na tydzień (zamiast peelingu),przy zmywaniu masujemy buźkę-i mamy świetny peeling. Tylko te glinki najlepiej w proszku no i rozrabiać wodą lub hydrolatem./poslucham rady i skorzystam

- raz dziennie na noc Brevoxylu lub Acne dermu (zaskorniki, wagry) przy czym koniecznie nawilzac skore w.w kremem /Dowiedzialem sie ,ze Brevoxyl też nie jest idealnym rozwiązaniem, bo też wysusza, no i powoduje powstawanie wolnych rodników, co w efekcie przyśpiesza starzenie.Mysle,ze poslucham gwen23 i wybiore sie do kosmetyczki na ten peeling kawiatacyjny w celu usuniecia wagrow/

Na punktowe zmiany: maść cynkowa, Sudocrem, Acnefan, papka Jadwiga /wybralem masc cynkową



Pielegnacja calego ciala:

gwen23:Nivea Energetyzujący balsam do ciała dla mężczyzn
-wybralem: mam juz balsam nivea ,zaopatrze sie w babydream lub HiPP i bede korzystal na zmiane (zmiana co jakis czas)
falabella: balsam Babydream do ciała (którykolwiek ) lub balsam HiPP

JA:
-sporadycznie - HiPP Babysanft
-peeling do ciala 2-3 x w tyg


Opalanie:

Falabella:
-przed opalaniem - spf 30(twarz ,cialo) - wybralem: Bioderma, Photoderm AKN Spray SPF 30 / UVA 26
-po opalaniu balsam -wybralem nivea ,zwykly balsam do ciala



Okey ? Jeszcze raz dziekuje wam za wszystkie odpowiedzi
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 07:10   #17
Gwen23
Raczkowanie
 
Avatar Gwen23
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 205
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

[/COLOR]Gwen23 Czegos tu nie rozumiem,a mianowicie :
napierw piszesz "Z tonika możesz zrezygnować, gdy do nie potrzebujesz",a nastepnie "o do toniku - nie stosuj czasem na całą twarz tylko w strefie T: czoło, nos, broda." ,wiec jak jest z tym tonikiem ,nie potrzebuje go ,czy mam stosowac w strefie T ?

Na pewno masz nie myć twarzy tonikiem tylko używać żelu do mycia twarzy.
Jak świeci Ci się twarz i masz zaskórniki to możesz przemywać ale tylko miejsca czoło, nos, brodę tonikiem ale żeby też nie przesadzać bo szczególnie tonik clearskin z avonu wysusza skórę bo on jest do skóry tłustej. Więc tylko w razie potrzeby większego wysypu lub nadmiaru sebum.

Ogólna reguła kupuj produkty do skóry mieszanej dla mężczyzn. Żadnych produktów do skóry tłustej. Te maści, które wypisałeś tylko punktowo.

Tutaj masz jeszcze stronki fajnych firm:

http://www.dax.com.pl/s/katalog/szukaj/page/1

http://www.platinummen.pl/

http://www.vichyconsult.pl/ProductFr...FUXwzAodfmkmZg


"Mnie to dziwi, że facet używa tłustej oliwki. Przecież są oliwki w żelu z Johnssona" uzywalem tej oliwki w gelu Johnssona / A czemu facet ma nieuzywac tlustej oliwki ?

Myślałam, że faceci nie lubią tłustego filmu, jaki pozostawia na skórze oliwka.


Co do zabiegu jest to najlepsza forma oczyszczania twarzy jaką wybrałeś. Możesz sobie wziąć taki zabieg np. z algami w naturalnej formie - świetnie nawilżają twarz i wygładzają. Bo ten zabieg łączy się zazwyczaj z maską kremową lub właśnie algami. U mnie w mieście sama kawitacja kosztuje 40 zł.
pozdrawiam
Gwen23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 09:42   #18
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-21 o 09:46
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:14   #19
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Dziekuje dziewczyny ! Jest ktos kto moze wypowiedziec sie na temat tego filtru ?
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 16:06   #20
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

przede wszystkim tonik należy używać po każdym myciu twarzy, nie w celu jej zmycia/ umycia, ale po to, by przywrócić jej naturalne pH, dodatkowo tonik np nawilżający można używać kilkakrotnie w ciągu dnia i dla cery męskiej będzie to wystarczające na dzień zamiast ciężkich kremów, które w twoim przypadku bardziej zaszkodzą niż pomogą, kremy tylko nawiżające
a co do filtrów nie widzę najmniejszego sensu stosowania filtrów i korzystania z solarium, jak sama nazwa wskazuje filtry są po to aby ochronić skórę przed szkodliwym działaniem uv, więc skoro ją chronisz to po co solarium????
jeśli chodzi o kwasy to solarium odpada, bo wówczas kwasy bardziej zaszkodzą niż pomogą;
a co do solarium jeśli już musisz to przed opalaniem stosuj specjalne kremy do opalania i po opalaniu, są specjalne linie kosmetyków do solariów , które dłużej utrzymują opaleniznę, jeśli skóra jest złuszczana i prawidłowo nawilżona opalenizna utrzymuje się dłużej
izapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 19:13   #21
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
przede wszystkim tonik należy używać po każdym myciu twarzy, nie w celu jej zmycia/ umycia, ale po to, by przywrócić jej naturalne pH, dodatkowo tonik np nawilżający można używać kilkakrotnie w ciągu dnia i dla cery męskiej będzie to wystarczające na dzień zamiast ciężkich kremów, które w twoim przypadku bardziej zaszkodzą niż pomogą, kremy tylko nawiżające
a co do filtrów nie widzę najmniejszego sensu stosowania filtrów i korzystania z solarium, jak sama nazwa wskazuje filtry są po to aby ochronić skórę przed szkodliwym działaniem uv, więc skoro ją chronisz to po co solarium????
jeśli chodzi o kwasy to solarium odpada, bo wówczas kwasy bardziej zaszkodzą niż pomogą;
a co do solarium jeśli już musisz to przed opalaniem stosuj specjalne kremy do opalania i po opalaniu, są specjalne linie kosmetyków do solariów , które dłużej utrzymują opaleniznę, jeśli skóra jest złuszczana i prawidłowo nawilżona opalenizna utrzymuje się dłużej


Krem do twarzy:

gwen 23: krem w formie gelu nawilzajacego/skorzystam jednak z kremu babydream


falabella:
- krem Babydream w niebieskim opakowaniu lub Calendulacreme jako krem na dzień, na noc i balsam po goleniu (i w końcu bez podrażnień!) ,/czytalem wiele opinii ,same pozytywne ,kupie bez wahania

- olejek z Biochemii Urody (do skory z problemami,na noc)/poczytalem i takze zdecdowalem sie zastosowac


CZY TO SA TE CIEZKIE KREMY O KTORYCH MOWISZ ?



Nie widzisz sensu w stosowaniu kremu z filtrem podczas opalania ?????????????!!! Albo ja tu czegos nie rozumiem ,albo Ty- stosowanie kremu podczas opalania w solarium wydaje mi sie ,ze jest zgodne z jego przeznaczeniem OCHRONA PRZED szkodliwym działaniem uv na skore.....


Jeszcze jedno
gwen23 napisala:

Na pewno masz nie myć twarzy tonikiem tylko używać żelu do mycia twarzy.
Jak świeci Ci się twarz i masz zaskórniki to możesz przemywać ale tylko miejsca czoło, nos, brodę tonikiem ale żeby też nie przesadzać bo szczególnie tonik clearskin z avonu wysusza skórę bo on jest do skóry tłustej. Więc tylko w razie potrzeby większego wysypu lub nadmiaru sebum.



Ty napisalas:
"przede wszystkim tonik należy używać po każdym myciu twarzy"



Nie rozumiem (ale w koncu jak mowilem na samym wstepie jestem zielony w tym temacie)
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 19:36   #22
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

nie widzę sensu używania kremów z wysokim filtrem np 30+ bo z takim faktorem nie opalisz buzi w solarium , te kremy mają za zadanie chronić przed uv a co za tym idzie również przed opalenizną do opalania służą kosmetyki do opalania a co do toniku to skórę należy tonizować, czyli przywracać jej prawidłowe pH dlatego że jest ona w stanie wówczas wytwarzać płaszcz lipidowy, który chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi, np zanieczyszczeniami powietrza, ja Ci piszę to co się w szkole dowiedziałam na temat pielęgnacji męskiej skóry mam nadzieję że troszkę Ci wyjaśniłam

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

twoja skóra sama uzna , który krem jest dla Ciebie za ciężki ( będzie się np ciężko wchłaniał)
izapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 16:31   #23
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 05:31   #24
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Mam w kosmetyczce jeden w miare lagodny tonik - Nivea Visage Pure Effect Stay Clear

Skład: Aqua, PEG-8, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Aluminum Chlorohydrate, Maris Sal, Butylene Glycol, Sodium Lactate, Methylparaben, Iodopropyl Biguanide, Alpha-Isomethyl, Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Parfum (12.08.2007)


Co o nim myslicie ? Z tego co czytalem na forum ,jest okey Jak czesto go uzywac ? Bo troche sie juz pogubilem. Tonik ma przywracac prawidlowe pH skorze ,czyli mam go stosowac po kazdym myciu twarzy ? Jezeli ma przywrocic prawidlowe pH skorze ,ktora stracila po myciu ,wiec cala twarz tonizuje czy tylko strefe T ? rao i wieczorem, Czy wystarczy raz dziennie ?




Kosmetyki do opalania ,ktore wybralem:


jako balsam po opalaniu -

Kolastyna, Balsam po opalaniu nawilżający

oraz:


Mariza, Active Sun, Olejek przyspieszający opalanie
dzieki niemu bede mogl ograniczyc wizyty w solarium





---------- Dopisano o 06:31 ---------- Poprzedni post napisano o 04:53 ----------

Krem do twarzy ,chodzilo o ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-i-wiatrem.htm czy o ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...zy-i-ciala.htm czy o ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm


olejek z biochemii ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1 czy ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ologiczny.html czy ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ologiczny.html
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 14:43   #25
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 17:52   #26
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Okey ,Wielkie dzieki ) Tylko Ci sie wydaje ,bo fot robiona jest podczas zachodu slonca i dlatego twarz mam koloru.... Takiego jak widzisz

Uwierz mi ,nie smaze sie na solarium ,ostatni raz bylem prawie 3tyg temu ,a w najblizszym czasie sie nie wybieram,bo za 3tyg lece na Karaiby ,takze tam sie opale
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 04:00   #27
wojtekwasz
Przyczajenie
 
Avatar wojtekwasz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do wojtekwasz
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Kupilem krem do twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-do-twarzy.htm jest swietny ,twarz nie swieci sie ,tyle ,ze strasznie napina skore zaraz po nalozeniu. Kupilem takze zel do mycia twarzy i ciala babydream oraz balsam do ciala babydream.

Wiec teraz moja pielegnacja skory wyglada nastepujaco:
rano myje twarz zelem ,nakladam krem i to wszystko.
Od czasu do czasu uzywam toniku Nivea Visage Pure Effect Stay Clear (narazie tak zapobiegam roznego rodzaju wypryskom itp,lecz to do czasu wizyty u kosmetyczki)
Balsam po goleniu Burberry
Podczas kapieli korzystam z mydla kokosowego ziaji ,po kapieli balsam babydrem lub Nivea (codziennie) ,2x w tyg peeling calego ciala

No i oczywiscie wieczorem ,przed snem myje twarz zelem i nakladam troszke grubsza warstwe kremu

I jak ,jest poprawa ?
wojtekwasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:13   #28
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pielagnacja meskiego ciala.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.