Moje straszne ramiona :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-08, 07:33   #1
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308

Moje straszne ramiona :(


Nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, wypryskami,mam wrażliwą, delikatną skórę, odzywiam się zdrowo. Od jakiegoś czasu na moich ramionach- az do łokci pojawiają sie straszne ropne krostki, które brzydko wyglądają. Stosowałam już peelingi, ale wcale rezultat nie jest mniejszy.
Czy któraś z was miała podobny problem? Pomóżcie
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 08:08   #2
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Moje straszne ramiona :(

Nie powinnaś stosować peelingów ponieważ rozsiewasz na dalsze części skóry bakterie.Moja kuzynka kiedys miała podobny problem,poszła do dermatologa i przepisał jej Clotrimazolum,-pomogło,nie wiem jednak czy w twoim przypadku to pomoże-jest to masć przeciw grzybom itp.Może warto wybrac się do dermatologa?
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 08:17   #3
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Dot.: Moje straszne ramiona :(

Faktycznie, pójdę,ale ciągle z tym czasem kiepso. Zobaczymy co powie.
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 09:27   #4
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Moje straszne ramiona :(

ja zastanawiam się czy to nie może być czasem spowodowane tym, że np. ciągle zimą chodziło się w tych swetrach, grubych rzeczach itp. U mnie taKIe brzydactwa zrobiły się jakiś miesiąc temu na dekolcie (a całą zimę prawie w golfach chodziłam)... nigdy nie miałam problemów z jakimiś wypryskami w tym miejscu... no i zaczęłam przemywać skórę oczyszczającym clean&clear (dla cery wrażliwej) a następnie smarowałam nawilżającym balsamem do ciała (żeby nie wysuszyć skóry)... a do tego starałam się bardziej odsłaniać skórę w tym miejscu (siedzenie przy otwartym oknie, na balkonie ) no i muszę powiedzieć,że przez jakiś było fatalnie... tonik oczyszczający spowodował, że to co miało wyjść to powyłaziło ale po góra 2 -3 tygodniach wszystko wróciło do normy... ładna, gładka skóra (teraz raz w tygodniu na wszelki wypadek stosuję to clean&clear)... No i już lżej się mogę ubierać.. słoneczko trochę też pomogło...
A na ramionach, do łokci, po sezonie zimowym często zauważam też jakieś niedoskonałości... ale nie ropne... pomaga mi właśnie świeże powietrze...
a tak na marginesie... to też słyszałam, że peelingów przy trądziku nie należy stosować...
tutaj kilka osób na wizazu na takie sprawy trądzikowe polecało mydło siarkowe...
wizyta u dermatologa pewnie też nie zaszkodzi tylko rozumiem jak to jest z tym wybieraniem się do lekarza...
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 10:01   #5
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: Moje straszne ramiona :(

tez mialam podobny problem,oprocz tego troche na dekoldzie i na plecach oraz szyi,udalam sie do dermatologa i przepisano mi taka papke,ktora sie robi na zamowienie w aptece,koszt,mniej niz 10 zl.Sa 2 formy,jedna z na bazie alkoholowej,z cynkiem,druga bez alkoholu,lagodniejsza.Rad ze Ci udac sie do dermatolog i poprosic o to.Nazywa sie to Pudroderm.Wcierasz na noc,bo w dzien lepiej nie,gdyz ma to jaskrawy kolor,bialy(lagodniejsza) lub zolty( z alkoholem).Pomaga.Powodze nia
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 10:40   #6
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Dot.: Moje straszne ramiona :(

Dziękuje bardzo, naprawde. Też ma wrażenie że to po swetrach, ale ja mam delikatną skórę więc wełnianych swetrów nie noszę, zaraz mnie wszystko potwornie "drapie". Pójde do dermatologa w tym tygodniu. Dziękuje wam bardzo.
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 14:22   #7
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Question Dot.: Moje straszne ramiona :(

Droga Santababalo Twoj problem jest wyjatkowy jednkaze sporbuje poszukac i na niego rozwiazanie. Ramiona rowniez mam obsypane takimi krostkami i nie jest to zadne tradzik. Skora moja jest delikatna sucha naczynkowa. Problem wlasnie tkwi w jej delikatnosci. Uwazam ze i tak jest to okolomieszkowe rogowacenie skory a przy okazji jakies stany zapalne ktore powoduje ropne wykwity. Mam pytanie czy wszystkie krostki sa ropne?? Tzn. czy maja biale glowki?? Czy probowalas je wyciskac?? I czy jezeli je wyciskalas czy sprawialo Ci to trudnosc czy od razu wychodzil nadmiar tego loju?? Jak odpowiesz na te pytanie postaram sie cos pomoc. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-08, 17:42   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Moje straszne ramiona :(

Ja tez mam takie krosty na ramionach sa bardzo bolace i jak chce wycisnac to tylko woda wyplywa,z tymi swetrami to prawda ja staram wychodzic czesciej na slonce zakladam topy odkrywajace ramiona i sie wygrzewam na tarasie.Jest troche lepiej
Pomaga mi tez samoopalacz krostki sa mniej widoczne i sie wysuszaja,nie stosuje go jednak czesto bo niecierpie jego zapachu .
Peeling mi nie pomogl,czytalam gdzies ze dobrze jest wyszorowac sie specjalna rekawica czy szczotka zobaczymy wczoraj specjalnie zakupilam sobie szczote na kiju do mycia plecow z naturalnego wlosia :P
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 21:33   #9
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Dot.: Moje straszne ramiona :(

No wiec tak Krostki sa z bialym zakonczeniem, wychodza latwo, wystarczy nacisnac. Ale mam delikatna skore i dlugo to sie goi, widac slad
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 21:49   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Moje straszne ramiona :(

Cytat:
Napisane przez Santababala
Krostki sa z bialym zakonczeniem, wychodza latwo, wystarczy nacisnac.
to na pewno są ropne krostki?

jeśłi są ropne- idź do dermatologa- pewnie to zapalenie mieszków włosowych (foliculitis) kwalifilujące sie do leczenia antybiotykiem.
jeśli jednak nie są to ropne krostki (a zawartośc przypomina raczej łój, troche jak w zaskórnikach), to mozliwe, ze chodzi o nadmierne rogowacenie okołomieszkowe (zwane też: keratosis piliaris, keratosis follicularis, rogowacenie mieszkowe)- jest na forum dużo wątków na ten temat.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 17:26   #11
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Moje straszne ramiona :(

To jest rogowacenie naskórka. Trzeba je codziennie ścierać np. szorować taką "ostrą" gąbką i smarować maścią z witaminą A bądź z kwasami owocowymi. W aptece do kupienia, bez recepty.
Pzdr
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-01, 13:11   #12
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Moje straszne ramiona :(

dziewczyny borń Boże nie zcierajcie tych kropeczkek mechanicznie ! to naprawde nie pomaga, a jednynie pogarsza sprawę, bo zaczynaja one przerastac i robia się coraz grubsze i trwardsze. Znam to z własnego doświadczenia: od kiedy po wizycie u dermatologa atakuje je podtsępnie kremami jest o wiele wiele lepiej ! nic na słię, trzeba delikatnie na forum odradzaja scierania naskorka na stopach pumeksem a wy maltretujecie ręce peelingami mechanicznymi.
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 11:38   #13
paulcia1
Raczkowanie
 
Avatar paulcia1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 40
Dot.: Moje straszne ramiona :(

Cytat:
Napisane przez Santababala
. Ale mam delikatna skore i dlugo to sie goi, widac slad
mam podobny problem. kiedys podobnie mi sie robiło i zaczelam wtedy je zdrapywac (bardzo nie lubie nierowności na skorze, moze stad taki odruch ). krostek mam teraz o wiele mniej, ale co gorsza pozostaly mi jasne slady (takie jakby kropy) po tych zdrapywanych i zupelnie nie wiem co mam z tym zrobic . czy cos w ogole da sie na to poradzic?
paulcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:43   #14
paulcia1
Raczkowanie
 
Avatar paulcia1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 40
Dot.: Moje straszne ramiona :(

bylabym dzwieczna, gdyby jednak ktos umial mni cos doradzic, pomoc
paulcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:43   #15
paulcia1
Raczkowanie
 
Avatar paulcia1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 40
Dot.: Moje straszne ramiona :(

bylabym dzwieczna, gdyby jednak ktos umial mi cos doradzic, pomoc
paulcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 21:26   #16
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Moje straszne ramiona :(

To sie nazywa rogowacenie naskórka. Wystepuje najczęsciej na ramionach i na udach Też to mam Dzis byłam z tym problemem u dermatologa. Pani doktor poleciłam mi balsam Xerialine SVR, niestety do najtańszych on nie należy, ale podobno daje dobre efekty. Dodatkowo poleciła Kermuren 10 zawierajacy 10% mocznika. Jest to tańszy, polski odpowiednik Xerialu SVR, który należy już do droższych kremów.
Jednakże polecam ci wizyte u dermatologa. My mozemy cii tu radzic, kazda powie co innego, na każdą co innego działało, a jednak każda skóra jest inna i najlepiej zeby dermatolog stwierdził co ci tak naprawdę jest i coś przepisał.
Wiem jakie to denerwujace , te krostki zawsze ograniczały moje występy w stroju kąpielowym Dlatego powiedziałam sobie dość i zdecydowałam sie na wizytę u dermatologa . Nie żałuje
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.