tunezja z neckermannem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-09, 14:02   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310

tunezja z neckermannem


30 czerwca lecimy z męzem do Tunezji do Sousse z biurem podróży Neckermann. Mamy mieszkać w hotelu "tour khalef"? Czy, któaś z wizażanek była w tym hotelu? A może ktoś Was wylatuje tego samego dnia z warszawy do Tunezji i spotkamy się na wakacjach? pozdrawiam
:hello:
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 14:17   #2
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tunezja z neckermannem

jak to by było fajnie spotkać się z wiżanką na innym kontynencie
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 15:44   #3
weronika18
Raczkowanie
 
Avatar weronika18
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 133
Dot.: tunezja z neckermannem

hej,
ja byłam w zeszłym roku w sousse tylko nie w tym hotelu gdzie ty lecisz (ja byłam w hana beach to chyba nawet koło tego twojego) jesli dobrze kojarze to w tym twoim hotelu jest taka duza dyskoteka - chyba jedna z lepszych tam (na która of course mnie nie wpuscili bo młodo strasznie wyglądam) musisz zobaczyc ile gwiazdek ma twoj hotel bo moj mial 3 i byl troche kiepski a w ogole to w sousse jest calkiem fajnie jest takie stare miasto i meczet który można zwiedzac i masa sklepow z boskimi butami a i jeslli bedziesz w sousse to koniecznie wybierz sie do port el kantaoui( to jest jakies chyba 6 czy 10 km od sousse ale taksowka to wychodzi bardzo tanio) bo tam jest na prawde cudownie (szczególnie w nocy)
a w ogóle to strasznie ci zazdroszcze że juz sobie jedziesz na wakacje i ze własnie do tunezji bo uwielbiam ten kraj
pozdrowionka
weronika18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 16:30   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tunezja z neckermannem

sprawdz ilosc gwiazdek, w tamtejszych krajach maja obnizony :-/ ,w egipcie zwijali ręczniki w łabędzie za to zabitego karalucha z podłogi łazienki nie sprzątneli

zabierz tez leki na szok jedzeniowy szczególnie jesli jedziesz z Krysią
pzdr
paula
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 16:50   #5
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: tunezja z neckermannem

Kurcze ale Ci zazdroszę ja byłam tam we wrześniu i było cudnie, ludzie, pogoda , atmosfera chętnie bym tam wróciła
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 18:05   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: tunezja z neckermannem

Cytat:
Napisane przez paula78
sprawdz ilosc gwiazdek, w tamtejszych krajach maja obnizony :-/ ,w egipcie zwijali ręczniki w łabędzie za to zabitego karalucha z podłogi łazienki nie sprzątneli

zabierz tez leki na szok jedzeniowy szczególnie jesli jedziesz z Krysią
pzdr
paula
Każdy prawdziwy podróżnik bierze ze sobą piersióweczkę z alkoholem,korzysta z niej przed i po obiadku,wtedy nie ma problemów z żołądkiem
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 19:22   #7
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Cool Dot.: tunezja z neckermannem

Cytat:
Napisane przez natii4
Każdy prawdziwy podróżnik bierze ze sobą piersióweczkę z alkoholem,korzysta z niej przed i po obiadku,wtedy nie ma problemów z żołądkiem
taaaak natii..stary kolonialny sposób na tropikalność - łyczek whisky przed i po posiłku
Paula!!! zabiłąś mnie tym karaluchem byłam w Tunezji 10 lat temu z rodzicami i było okay chociaż hotel miał 3 *** ten ,do któego jedziemy ma 4 ****. Cieszę się ogromnie na ten wyjazd!!! Zwłąszcza, ż z mężem w końcu i mozolnie zaczęło się układać!!!!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-09, 20:41   #8
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: tunezja z neckermannem

Potwierdzam, piersiówka to podstawa My wypiłyśmy na dwie osoby Metaxe i dwie whisky (nie licząc alkoholi do kolacji), cały dzień po kilka łyczków no, ale żadnej sensacji żołądkowej

Byłam w Tunezji w marcu, też w Sousse, ale w innym hotelu - jak chcesz Beliczku jakiekolwiek informacje, typu gdzie najlepiej zrobić depilacją cukrową, jak i gdzie dojechać do najciekawszych zabytków poza Sousse, gdzie jest posterunek policji, a gdzie hammam - daj znać O wszystkich wymienionych mogę się wypowiedzieć, bo intensywnie korzystałam z każdego

Właśnie pisze cykl artykułów o tym wyjeździe, jeżeli tylko masz ochotę - się kontaktuj mojego maila masz mam nadzieję cały czas

Strasznie zazdroszczę, mi się w Sousse bardzo podobało, w całej Tunezji zresztą też! Baw się dobrze! i buziaki!

Edytowane przez joannea
Czas edycji: 2005-05-09 o 20:45
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 21:45   #9
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
arabski proszek khol

Czy, któraś z Was kupowała w oryginalny arabski proszek khol do makijażu oka w Tunezji? Nie wiem jak i gdzie go szukać a marzy mi się kupienie duuużego zapasu tego specyfiku bo uwielbiam orientalny makijaż.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 22:59   #10
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: tunezja z neckermannem

ja kupowałam w ilościach hurtowych tyle, że jak się przy dokładnych oględzinach okazało, jest on made in india (a mam 4 różne firmy), ale kto by się czepiał drobiazgów
Kohle kupiłam w medinie w Sousse i na targu niedzielnym tamże, cena zabójcza - od 2 do 1 dinara (1dinar tunezyjski~3 zł). ALE nie udało mi się znaleźć różnych kolorów - tylko czarny, grafitowy i szary, żadnych wymarzonych niebieskich itp . Jest to zwykle fiolka z drobnym proszkiem i szklanym, 3 cm patyczkiem, którym aplikuje się toto do oka. Pierwsze wrażenie jest straszne, nie jak u podobnego Guerlaina, ale zupełnie wiernie odtworzone sypnięcia piaskiem w oczy Na opakowaniu piszą jednak, ze to środek na wszelkie choroby oka, tak więc nie ma się (chyba) czego bać. Ja go w każdym razie używam nawet z soczewkami
Żeby nie być gołosłowną, masz tu zdjęcie pana z mediny, sprzedającego olejki wonne, przyprawy, cukierki i własnie kajale W normalnych sklepach kosmetycznych też szukałam, bo koniecznie chciałam znaleźć jakieś lepszej jakości, ale nigdzie nie mieli
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz057.jpg (62,7 KB, 517 załadowań)
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 23:06   #11
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tunezja z neckermannem

Joannea!!! Dzięki za odpowiedź. Napisałam do Ciebie maila. Nie boję się wszelkich manewrów w oku, bo od 10 lat nosze soczewki a od 2 używam khol guerlain. Przyznam szczerze, że zamierzam kupić ilości hurtowe tego proszku, bo przecież nieczęsto jeżdzi się do krajów arabskich. Napisz mi proszę w jakich stoiskach na medinie szukać tego specyfiku (chodzi mi asortyment oferowanych towarów).
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-10, 07:10   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tunezja z neckermannem

no wiadomo piersióweczka to podstawa ,jednak dziecku raczej nie zalecam
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 08:37   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: tunezja z neckermannem

Żeby nie popaść w alkoholizm polecam colę po każdym posiłku [tudzież czasem alkohol czasem colę dla urozmaicenia].

Ja z Tunezji najmilej wspominam wielbłądy figi, opuncje [mniam mniam], miasteczko Sidi Bou Said [zwłaszcza pewną knajpkę ], koty, Matmatę, wizytę w oazie oraz przejażdzę na wielbłądzie po pustyni

Na upał polecam gorącą, mocną, słodką herbatę z orzeszkami piniowymi - rzeczywiście pomaga egzystować gdy słońce prazy
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 08:40   #14
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tunezja z neckermannem

Sarenko kiedy dojrzewają figi? Czy na początku lipca trwa już w Tunezji "figiwy" sezon? Kocham figi!!! Ale ich cena w Polsce nie pozwala mi na obżeranie się nimi do granic rozsądku Smile
Cmok
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 08:55   #15
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: tunezja z neckermannem

Cytat:
Napisane przez beliczek
Sarenko kiedy dojrzewają figi? Czy na początku lipca trwa już w Tunezji "figiwy" sezon? Kocham figi!!! Ale ich cena w Polsce nie pozwala mi na obżeranie się nimi do granic rozsądku Smile
Cmok
Ja byłam na przełomie lipca i sierpnia i załapałam się na owocowy raj [zwłaszcza, że mieszkałam w sumie niedaleko Tunisu, więc miałam niedaleko na ich targ -> taki dla "nieturystów" ] nie wiem od kiedy trwa sezon figowy w Tunezji
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 08:59   #16
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tunezja z neckermannem

jak szukać w Tunezji miejsc (targi!!!!!!) nie dla turystów? chodizmi o Souse i okolice. może ktoś był i wie...
DZięki sarenko kochana z odpowiedź. Ale Ci tego owocowego El Dorado zazdroszczę... Ja chyba się jeszcze na niego nie załąpię...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 16:26   #17
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tunezja z neckermannem

podbijam moj stary watek, bo może jednak jakaś wizażanka jedzie do Tunezji w tym samym terminie co ja
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 11:32   #18
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Cool Dot.: tunezja z neckermannem

Ja jadę do Tunezji ale dopiero we wrześniu a może nawet w październiku .... teraz jest dla mnie za goraco, Juz się ciesze na ten wyjazd
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 17:33   #19
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: tunezja z neckermannem

Cytat:
Napisane przez Mal-gorzata
Dziewczyny, widzę tu różną pisownię opisywanego specyfiku. Więc jak powinno być?

KHOL czy KOHL?
hmm, dziwne, pojawia mi sie takie pytanie w skrzynce, ale nie ma go w watku?
w kazdym razie, chyba pisownia podana przeze mnie jest poprawna: kohl (nie jak kanclerz )
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 16:54   #20
torchy
Raczkowanie
 
Avatar torchy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...ciemna strona nieba...
Wiadomości: 219
GG do torchy
Dot.: tunezja z neckermannem

Widzę, że wątek już nieczynny zbytnio, ale chciałabym zapytać jakie temperatury panują w maju w Tunezji? Bo chciałabym się poopalać

I tak na marginesie... Co to jest Kohle?
__________________
"Gdzieś tam czeka na nią książę w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie... Nie teraz..."
torchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 21:31   #21
sysecka
Raczkowanie
 
Avatar sysecka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 242
Dot.: tunezja z neckermannem

Ze wszystkich krajów, w których byłam (a sporo już tego) najbardziej opaliłam się w Tunezji. Jeśli na tym Ci zależy to trafiłaś doskonale. Byłam w sierpniu, temperatury w okolicach 35 stopni.
sysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 21:48   #22
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: tunezja z neckermannem

Tutaj mozna sobie sprawdzić prawdziwe zdjecia z hotelu do ktorego lecisz
http://www.holidaycheck.pl/hotel-Zdj%C4%99cia+z+urlopu_Hot el+Marhaba+Tour+Khalef-ch_ub-hid_35108.htm
A tu opinia nie zaciekawa
lhttp://www.holidaycheck.pl/detail-oceny+hoteli_Hotel+Marhab a+Tour+Khalef-id_820297-typ_1-intTrans_0-originalID_820297-originalSprache_pl-ch_hb.html
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:58   #23
torchy
Raczkowanie
 
Avatar torchy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...ciemna strona nieba...
Wiadomości: 219
GG do torchy
Dot.: tunezja z neckermannem

Chyba mi z tą Tunezją nie wyjdzie :/ W maju tam jest tylko 20 stopni (dowiedziałam się w biurze podróży), a wszyscy moi znajomi, którzy tam byli wrócili niezadowoleni. Mówili, że jest tam brudno i niesympatycznie... Nachalni faceci... I tak tam
__________________
"Gdzieś tam czeka na nią książę w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie... Nie teraz..."
torchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 10:38   #24
magmari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 40
Dot.: tunezja z neckermannem

TORCHY, jedziemy z mężem do Sousse w lipcu. Na dwa tygodnie. I nie mam zamiaru narzekać, Choć jesteśmy pedantami, to potrafimy posprzątać, aby wokół mieć schludnie.
A ponieważ mam męża przygotowujacego każdy wyjazd ze starannością niesamowitą, to wiem, że tylko malkontenci narzekają. I Polacy .
magmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 10:56   #25
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: tunezja z neckermannem

No wlasnie ja tez czytalam wiele negatywnych opinii o Tunezji czy Turcji, a mimo to chce tam pojechac wlasnie jakos w maju. Prceiez jak hotel nie do konca jest ciakwy to i tak nie jedzie sie by siedziec w hotelu. Ja w hotelu bede tylko spac Wiec po co mi jakies luksusy, choc tez jestem starsznie wybredna. Chcialabym na dwa tygodnie boi ceny sie niewiele roznia ale mam zajecia na uczelni i nie wiem czy sie skusze. Ale czegos ciekawego na tydzien szukam intensywnie
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:54   #26
daydreamer
Raczkowanie
 
Avatar daydreamer
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: tunezja z neckermannem

ja jade do Tunezji 26 czerwca z Exim Tours, do Sousse hotel MARABOUT byłam juz tam i polecam
__________________

Nasza córeczka jest z nami od 8.III.2013

7.03.2015 dwie kreseczki
daydreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 12:21   #27
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: tunezja z neckermannem

Mam pytanie. Bralyscie all inclusive, czy wystarcza dwa posilki ?
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:51   #28
kixxx
Raczkowanie
 
Avatar kixxx
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 32
Dot.: tunezja z neckermannem

Jeśli chodzi o Tunezję to ja byłam jako dziecko i niewiele pamiętam, ale sporo inormacji można znależć w relacji z wyprawy na
www.podroze.pl/mojepodroze
przy okazji konkursu podróżniczego. gdzie w ogóle relacje są autentyczne, pisane przez samych "wycieczkowiczów", podróżników. I różne kraje, różne miejsca, bo ogółem w konkursie liczy się pomysłowość głównie.
kixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:54   #29
magmari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 40
Dot.: tunezja z neckermannem

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Bralyscie all inclusive, czy wystarcza dwa posilki ?
mieliśmy wziąć "all..." ale tam jest chyba niedrogo, a i tak nie będziemy cały czas w hotelu.

kixxx dzięki za info.
magmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 17:30   #30
kixxx
Raczkowanie
 
Avatar kixxx
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 32
Dot.: tunezja z neckermannem

Cytat:
Napisane przez magmari Pokaż wiadomość
mieliśmy wziąć "all..." ale tam jest chyba niedrogo, a i tak nie będziemy cały czas w hotelu.

kixxx dzięki za info.
Nie ma sprawy magmari, od tego jest forum, żeby dzielić się informacjami, wrażeniami, radami, pomysłami

A co do all inclusive- to moja teoria jest taka, że może to powodować właśnie "chęć" siedzenia w hotelu, w tym sensie, że masz tam i jedzenie, i wszystko i nie chce się czasem ruszyć siedzenia gdziekolwiek, a chyba nie o to chodzi w wyjeździe. Więc ja wolę zjeść taniej, i wypić mniej, ale ruszyć się, połazić, pozwiedzać, a nie tylko siedzieć na terenie hotelu
kixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.