Jak to robić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-10, 18:56   #1
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522

Jak to robić


Dziewczyny powiedzcie jak kupować na allegro.Chodzi mi nie tylko o część techniczną ale o to czego warto szukać szczególnie,czy ufać,co się opłaca.Podzielcie się swoimi szczególnie udanymi zakupami. Jestem zielona w tym temacie.
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 19:29   #2
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Jak to robić

Musisz bardzo uważać od kogo kupujesz, dlatego zawsze sprawdzaj komentarze danej osoby.Jeśli ma przewagę negatywów, wiadomo trzymaj się z daleka. Ja jak narazie na nikim się nie zawiodłam ani nie zostałam oszukana. Czytaj też dokładnie opisy danych rzeczy i zalecałabym Ci szczególną ostrożność jeśli chodzi o bieliznę (mam na myśli rozmiary). I pamietaj niektóre rzeczy wyglądają ładnie na zdjęciach a inaczej w rzeczywistości
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 19:29   #3
neffertiti
Raczkowanie
 
Avatar neffertiti
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 78
Dot.: Jak to robić

Przede wszystkim zarejestruj się, potem możesz się zaktywować(wyslą Ci poczta aktywację).ja osobiście kupuję kosmetyki, perfumy i nawet buty!!!Do tej pory jestem bardzo zadowolona
neffertiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 20:03   #4
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Jak to robić

A ja jestem z allegro bardzo nie zadowolona... Byłam ostrożna, kupowałam tylko od osób które miały same pozytywy i... dwie paczki mi nie przyszły... to nie była aż tak wielka kwota bo około 30zł no ale zawsze coś... Po dwóch paczkach zniechęciłam się i teraz kupuje tylko wtedy, gdy mam możliwość osobiście odebrać paczkę. To było gdzieś 5 miesięcy temu, nadal wysyłam maile w sprawie zwrotu pieniędzy i nic... można się załamać. Wiele rzeczy mi się tam podoba ale staram się wstrzymać od zakupu bo nigdy nic nie wiadomo. Nie wiem czy to wina poczty czy sprzedawcy...
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 20:08   #5
neffertiti
Raczkowanie
 
Avatar neffertiti
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 78
Dot.: Jak to robić

Domina, a próbowałaś złożyć reklamację do zespołu allegro?ja tak zrobiłam i pomogli.Oczywiście nic poważnego się nie stało,ale zaingerowali zawczasu.Jesteś chroniona jako użytkownik.No i oszustom wystawiaj negatywy do oporu
neffertiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 22:56   #6
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Jak to robić

Ja rowniez kupuje na allegro ,nie przez siebie ale przez chlopaka bo ma on juz jakis czas konto . Kupujac na allegro zawsze staram sie wybierac sprzedajacych z Warszawy ( bo tam mieszkam ) i z mozliwoscia odbioru osobistego.Przy odbiorze osobistym mozna skontrolowac towar i wrazie czego odrazu zareagowac Tylko raz skusilam sie na wysylke butow bo bylo z innego miasta a strasznie mi sie podobaly i dzieki Bogu wszystko bylo ok Ale tak wogole to nie ufam tym wszystkim wysylkom,wiec tak jak pisalam wczesniej . Na allegro sa dobrzy ,uczciwi sprzedawcy i sa rowniez oszusci i nie wiem nigdy na kogo trafie
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 07:43   #7
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Wink Dot.: Jak to robić

Ja podobnie jak Izunia, korzystam z konta mojego...od niedawna zaczęliśmy kupować na allegro..jeszcze się nie zawiedliśmy (jedynie może ciutkę mój, gdy po zakończonej transakcji musi się upominać o opinię, a wszystko przebiegło szybko i sprawnie, a ja przecież też nie dostałam opinii, ale to już z powodu blokady konta tego użytkownika przez zespół allegro - więc inna sytuacja
Ja póki co na razie kupuję ciuszki, ale ostatnio u siebie na bazarku odkryłam te same ciuszki co na allegro, mniej więcej w tej samej cenie (ba nawet taniej przecież, bo nie trzeba liczyć przesyłki i to zawsze można się utargować jeszcze , czy bez problemu coś wymienić, no i od razu przymierzyć i czasem są nawet tańsze)
a mój mężczyzna najczęściej jakieś tam swoje potrzebne rzeczy, związane z jego hobby
I jak mówi Izunia, niektórzy sprzedawcy są ok ale na innych można się naciąć ... ja patrzę właśnie na opinie innych, pytam bezpośrednio sprzedawcy o towar i już widzę jego nastawienie...czasem nawet zagaduję na maila kogoś kto już kupił daną rzecz u tego sprzedawcy i pytam o wszystko co mnie interesuje, z reguły ludzie odpowiadają..i tak kupiłam 2 śliczne sweterki także im więcej informacji tym lepiej, sprzedawca to wiadomo - będzie zachwalać swój towar, dlatego najlepiej zapytać kogoś z boku, co sądzi na temat danego towaru, zakupionego u tegoż sprzedawcy i to moja filozofia
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-11, 07:55   #8
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Jak to robić

Domina nie wiem czy wiesz ale skoro Twoje prośby na zwrot pieniędzy nie skutkują może postraszyć dane osoby policją. Jakiś czas temu mój narzeczony kupił na allegro film na dvd, podobno miał to byc oryginał. Okazało się że to jakis pirat. Po prostu nie dało się tego oglądać. W związku z tym zażądał zwrotu pieniędzy za film. Kiedy dziewczyna, która sprzedała mu płytę nie reagowała na @, zgłosił sprawę do allegro. I to pracownicy allegro poradzili mu, że może sprawę zgłosić na policji. Napisał jeszcze jednego @ do tej sprzedającej, że jeśli nie zwróci mu pieniędzy natychmiast zgłasza sprawę na policję i dwa dni póżniej miał zwrot na koncie.Wiem, że gdyby nie zwróciła mu pieniędzy napewno by to zgłosił, jako wyłudzenie. Przeczytaj na allegro (strona główna-prawa strona u góry) o programie bezpieczeństwa Kupujących.

Edytowane przez Justek
Czas edycji: 2005-05-11 o 08:01
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 18:28   #9
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Jak to robić

Nie wiem czy mi pomogą skoro to był cień za 7zł i perfum za 25zł... po za tym, nie mam dowodu że kupiłam te rzeczy bo te aukcje już ktoś wykasował... Tej dziewczynie od cienia zdąrzyłam wystawić negatywa to zaczęła na mnie najeżdzać że zbyt pochopnie rzucam negatywami no sory ale skoro paczka miesiąc nie przychodzi to chyba powinnam... Koleś od perfumu ma zablokowane konto i również aukcja jest wykasowana. Do allegro zgłasza się chyba jeśli się zrobiło zakupy powyżej 50zł a ja tylko za 32zł. Nie ma sensu już zasypywać ich mailami skoro to i tak nie poskutkuje... przez to zraziłam się do allegro.
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 18:30   #10
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Smile Dot.: Jak to robić

To ja wogole doznalam szoku ostatnio Chcielismy kupic torebke na allegro ,kosztowala rowno 40 zl ,narazie obserwowalismy i mialam zamiar kupic ale dobrze ,ze sie wstrzymalismy Taka sama torebke ,doslownie taka sama ,kazdy szczegol taki sam zobaczylam na bazarku ...i kosztowala 24 zl ... Myslalam ,ze padne i oczywiscie kupilam na bazarku
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 07:05   #11
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Wink Dot.: Jak to robić

Cytat:
Napisane przez Izunia86
Taka sama torebke ,doslownie taka sama ,kazdy szczegol taki sam zobaczylam na bazarku ...i kosztowala 24 zl ... Myslalam ,ze padne i oczywiscie kupilam na bazarku
heheh no to jak już pisałam miałam to samo tyle, że z ciuszkami, a jedną bluzeczkę, śliczną zresztą, która na allegro kosztowała/kosztuje 40 zł ja widziałam na bazarku za 20 ... więc czasami warto wybrać się i połazić trochę po bazarkach w swoim mieście
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-13, 08:29   #12
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Smile Dot.: Jak to robić

Kupuje na aukcjach- ale jesli mam z gory upatrzony produkt- wtdy najpierw sprawdzam jego wyglad i cechy w sklepie- i cene oczywiscie - dopiero szukam na aukcjach.Zazwyczaj odnosi sie to do niektorych kosmetykow.Czytam komentarze- ogladam aukcje w ktorch uczestniczyl sprzedawca, sprawdzam co sprzedaje i kupuje- bo czasami sie zdarza , ze ktos kupi towar na allegro, po czym za pare dni go sprzedaje- z wyzsza cena.Spotkalam sie tez z sytuacjami- kiedy ktos pisze ze dostal cos na prezent- a ja widze w jego aukcjach ze np juz 3 razy sprzedawal ta sama rzecz- wiec tu wstrzymuje sie- szukam tego towaru na innych aukcjach- e-bay itd i porownuje ceny.Nie zostalam oszukana ani razu, chociaz zawsze korzystam z wysylki, nie mam czasu na odbiory osobiste.No i oczywiscie nie zwracam uwagi na "super okazje" bo sa to albo podroby, albo rzeczy niepelnowymiarowe.Aha, co do ubran- to bylabym ostrozna- bo czasami, jesli ktos zaieszcza zdjecie katalogowe mozna sie bardzo zdziwic przy osobistej ocenie towaru- wiadomo swiatlo, modelka, retusz komputerowy Natomiast bielizne kupuje smialo i jestem bardzo zadowolona
Moje zakupy na aukcjach- biora sie z braku czasu na standardowe zakupy w sklepach- zreszta wole spedzic weekend na lonie natury niz biegac caly dzien po centrach handlowych.Oczywiscie nie dotyczy to tematu butow)) ale z zakupu bielizny zrezygnowalam na rzecz aukcji.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.