Sklep iHerb.com (USA) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-03, 15:56   #1
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555

Sklep iHerb.com (USA)


Jako, ze nie znalazlam takiego watku, zakladam wlasny. Jestem baaaardzo zainteresowana tym sklepem, jak rowniez kosmetykami zarowno naturalnymi jak i tymi prawie naturalnymi.... Na wizazu bylo juz troche o iHerb , jednak niewystarczajaco, zeby cokolwiek porownac, badz wymienic sie wrazeniami.

Na poczatek podam strone internetowa sklepu:
http://iHerb.com

W ofercie poza kosmetykami (do twarzy, wlosow i ciala) wielu firm (zawsze w promocyjnych cenach!!!), znajduje sie rowniez zywnosc organiczna oraz suplementy diety a takze odzywki dla sportowcow. Bardzo lubie sklepy z kosmetykami mineralnymi, jednak nie lubilam 'biegania' po wielu internetowych sklepach w celu kupienia brakujacych produktow do pielegnacji twarzy. Sklepy mineralne maja w swojej ofercie jednak dosc zawezona ilosc (jesli wogole) kosmetykow do pielegnacji. Rozszerzajac swoja nikla wiedze w dziedzinie biochemii kosmetycznej, doszlam do wniosku, iz potrzebuje pomocy w wyborze produktow. Asortyment sklepu jest ogromny, nie wszystkie skladniki sa w 100% organiczne, wiec watek poswiecony bedzie dyskusjom na temat produktow, ich skladow, wrazen z uzywania a takze porownawczej analizie dla niezdecydowanych. Licze na wasza wspolprace i pomoc, jako ze w dziedzinie skladow jestem nowicjuszem.

Na konied dobra wiadomosc: Kazdy kto jeszcze zamowienia nie skladal, a chcialby sprobowac, dodam ze koszty wysylki zwyklej paczki do 3lb (1.36 kg) to jedynie $4! (przy czasie oczekiwania ok. tygodnia)

Z gory zaznaczam, iz nie mieszkam w Polsce, tak wiec nie jestem w stanie organizowac jakichkolwiek zamowien zbiorowych, ale patrzac na koszta wysylki mysle dziewczyny, ze prosciej dla was bedzie kupowac samodzielnie. Z tego co sie orientuje to potrzebna bedzie jedynie karta kredytowa (i tu pojawia sie przeszkoda, bo nie wiem czy uwzgledniaja debetowa). Nie znalazlam tez nigdzie wzmianki o Pay Palu. Szczegoly karty podaje sie tylko raz, strona jest do tego potrojnie zabezpieczona.

Milego surfowania!
__________________
Redhead and proud!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2011-12-18 o 15:48
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 17:55   #2
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Chętnie przyłącze sie do wątku, właśnie czekam na trzecią paczkę z tego sklepu, podoba mi sie zróżnicowana oferta, zarówno te droższe marki z bardziej wypasionymi składnikami albo z pewna renomą, jak i tańsze, mniej znane, amerykańskie. Świetnie, ze mają taka tanią wysyłke międzynarodową.
Na pewno bede tam stałą klientką
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 18:20   #3
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

hey Hey! (jak to brzmi...) lol
Pochwal sie co zamowilas (moze linka wklej...?)i czy cos z tego co masz zamowisz ponownie. Ja bardzo dlugo porownywalam produkty, sklady i stosunek ceny do pojemnosci. Wreszcie zlozylam swoje dwa pierwsze zamowienia, ktore glownie skladaly sie z kosmetykow, ktore albo mi sie pokonczyly, albo skoncza wkrotce. Na pierwszy ogien padl zel do mycia twarzy, balsam do ciala(ktory zamierzam uzyc jako krem do rak), barwiony balsam do ust, dezodorant-krysztal, niewyszukany krem do paszczy o ladnym skladzie i sporej pojemnosci, szampon, odzywka, zel do demakijazu oczu no i na koniec cos w rodzaju wosku do ukladania wlosow (dla tz jako ze ma alergie na chemie w kosmetykach). To tyle! Pewnie sobie poczekam jeszcze z tydzien, choc podobno warto. Czailam sie na kremy do rak z Nubian Herritage ale zanim sie zdecydowalam (a trwalo to ze trzy dni) wszystkie zostaly rozgrabione! Wzielam wiec od nich balsam - przeleje czesc do malego sloiczka po kremie do twarzy i bede nosic przy sobie
Wklejajcie linki produktow to podyskutujemy!
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 19:28   #4
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Kupowałam troche pod wpływem chwili wiec mało, dwa-trzy produkty na które sie napaliłam w danym momencie i już składam zamówienie, zamiast spokojnie pomyśleć co by jeszcze lekkiego i taniego dołożyć
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1173 zdjęcie moich nowych nabytków, z iHerb są szampon i odżywka Aubrey oraz dwa zele do ryjka: z wit. C i ananasowy, w drodze peeling solny a Alby Botanicy, krem z 8% AHA Kiss My Face i coś tam jeszcze. Jak tylko paczka dojdzie to skąłdam kolejne zamówienie: jakiś peeling do twarzy, jakieś żel o zapachu leśno-ziołowym (niektóre mimo że całkowicie naturale to nie do końca delikatne bo mają ukryty SLS/SLES albo inny anionowy surfaktant, co z tego że one są z kokosa) i nęci mnie jakiś krem do rąk z masłem shea o zapachu mirry i kadzidła chyba właśnie z Nubian H.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:51   #5
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Nubian Herritage ma genialne rzeczy - chce zamowic tam sporo mydel i kremy do rak wlasnie. Jedyny problem polega na tym ze znikaja w momencie od pojawienia sie w magazynie. Zapachy podobno bardzo mocne, wiec jesli ktos nie lubi intensywnosci zapachow Body Shopu np, to tego tym bardziej nie polubi.

Peeling mnie nie kusi z racji tego, ze tak bardzo lubie sie zdzierac zwykla oliwa i sola morska, ze najzwyczajniej szkoda mi kasy. Chodzi za mna zwykle maslo kakaowe (nie mam tu mazidel ani za bardzo sklepow z polprosuktami), wiec myslalam, ze w iHerb sobie kupie maslo kakaowe. Czytalam, ze jest baaaaardzo twarde i troche mnie to zniechecilo. Moze balsam kakaowy z Alby Botanica?
Tani, wydajny (12 dolarow za 700ml), sklad calkiem niezly.
http://www.iherb.com/Alba-Botanica-C...-ml/10854?at=0
Co sadzisz?
A wlasnie Aubrey Organics mnie zachwycilo skladem i rowniez zamowilam szampon, tyle ze z Honeysuckle. Myslalam najpierw o odzywce z tej samej firmy, ale wydedukowalam ze moj obecny szampon naprawde mi zbrzydl i zamiast obu z Aubrey zamowilam jeszcze odzywke z keratyna z Mill Creek za 5 dolcow! (tak na sprobowanie, bo jest dosc duza i tania) Sklad tez wyglada na ciekawy, no i tez szybko znika ze sklepu z racji na cene w przelozeniu na wielkosc. Nie wiem jaka bedzie, boje sie tylko zapachu, bo dla mnie to bardzo wazne przy odzywkach. A powiedz mi szczerze jak sie sprawuja twoje produkty z Aubrey? Bo slyszalam duzo dobrego. Chcialam nawet tutaj (w UK) sobie zamowic, ale w moim miasteczku nie ma wiec i tak internet wchodzilby w droge i w konsekwencji wyszloby mi sporo wiecej niz sciagac to z USA!!!
A zele do mycia z Alby? Ja zamowilam sobie inny - http://www.iherb.com/NutriBiotic-Ski...-ml/13314?at=0 Ciekawa jestem jak sie spisze. Bede informowac.
Ehhh, mam nadzieje, ze watek sie rozwinie, bo narazie posucha
__________________
Redhead and proud!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2011-03-03 o 21:54
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 11:37   #6
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

iHerb mnie zainteresował dzięki hey Teraz przyjrzałam się nubian Heritage, o którym piszecie, ale w składzie kremów do rąk i balsamów do ciała nie podoba mi się Ceteareth 20, który jest bardzo szkodliwy i nie powinien się znajdować w kosmetykach naturalnych. Trzeba niestety czytać składy za każdym razem
Ale za to ceny Aubrey Organics mają faktycznie niskie.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-03-04 o 11:39
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 12:17   #7
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
iHerb mnie zainteresował dzięki hey Teraz przyjrzałam się nubian Heritage, o którym piszecie, ale w składzie kremów do rąk i balsamów do ciała nie podoba mi się Ceteareth 20, który jest bardzo szkodliwy i nie powinien się znajdować w kosmetykach naturalnych. Trzeba niestety czytać składy za każdym razem
Ale za to ceny Aubrey Organics mają faktycznie niskie.
przyjże sie temu Ceteareth-20, ale raczej mnie to nie powstrzyma od kupienia kremu do rąk NH... co do szkodliwych składników to najbardziej mnie dziwi stosowanie w naturalnych kremach z filtrem Oxybenzone, który to nie ma zbyt dobrej opinii, gdzie nie spojrze tam ten składnik
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 13:17   #8
elvisisstillalive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 16
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Ten sklep jest super.
W szczegolnosci polecam zakup suplementow diety na skore, wlosy i paznokcie, a takze maseczki do twarzy Julep.
elvisisstillalive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 13:50   #9
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
przyjże sie temu Ceteareth-20, ale raczej mnie to nie powstrzyma od kupienia kremu do rąk NH... co do szkodliwych składników to najbardziej mnie dziwi stosowanie w naturalnych kremach z filtrem Oxybenzone, który to nie ma zbyt dobrej opinii, gdzie nie spojrze tam ten składnik
Oxybenzone jest dopuszczone w USA (w Europie już nie). Dla mnie w naturalnych kremach z filtrem (czy bez) nie powinno być w ogóle filtrów chemicznych, a już na pewno nie tych, które zostały wycofane ze względu na szkodliwość. Chyba nawet w jakimś kremie Aubrey Organics widziałam ten filtr...

Zauważyłam, że na iHerb mają Soleo organics - to są kremy z filtrami mineralnymi, niechemicznymi i chwalą się nawet, jakich składników nie zawierają (m.in. oxybenzone). Te kremy są jak najbardziej naturalne i mają dobry skład.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-03-04 o 14:22
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 16:34   #10
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że na iHerb mają Soleo organics - to są kremy z filtrami mineralnymi, niechemicznymi i chwalą się nawet, jakich składników nie zawierają (m.in. oxybenzone). Te kremy są jak najbardziej naturalne i mają dobry skład.
Rzeczywiście ładne składy, ale drogie to jak cholera. Przejrzałam dokładniej inne kremy z filtrami i da sie jednak znaleźć bez oksybenzonu i to sporo tańsze
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 18:25   #11
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

zaniepokpilyscie mnie tymi filtrami... A ja chodzilam tak i chodzilam kolo filtra Live Live 30 spf. Zaniepokoilo mnie tylko stwierdzenie w skladzie 'micronised' przy skladnikach mineralnych. Wiecie moze jak bardzo jest to niebezpieczne dla skory? http://www.iherb.com/Live-Live-Organ...-oz/20563?at=0 chcialam go kupic ale braklo mi pieniedzy juz. Teraz i tal go chwilowo wyprzedali. Zreszta jakas wizazanka go polecala tradzikowcom, ze nie zapycha i pieknie pachnie. A na youtube jest recenzja bladolicej dziewczyny z australii, ktora mowi ze to najfajniejszy filtr jakiego uzywala, tyle ze wspomina o tych czasteczkach mineralow i ze nie jest to do konca zdrowe. Wiec jak jest?

Moge sie jeszcze poradzic czy ponizszy balsam miglabym stosowac na twarz? Wyglada cacy...
http://www.iherb.com/Nature-s-Baby-O...-ml/22383?at=0
w przyplywie milosci do mocnych zapachow kupilam Nubian zielona herbata a tu slysze ze zawiera ten dziwny skladnik.... Niewskazany jest zatem na twarz?

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

A mowiac juz o filtrach... Osobiscie na fltr nakladam jedwab (silk powder) z Lumiere w roli primera pod mineraly. Chodzi o to, ze tanie to nie jest a duzo tego schodzi. I tutaj mam takie idiotyczne pytanie... Czy ten puder nadalby sie w tej roli? Wiem ze dziewczyny uzywaja Hauszki (ktora jest do ciala chyba), wiec moze sie tak calkiem nie wyglupie... Sklad nie wyglada zle tylko czy nie bedzie za bardzo wysuszac?
http://www.iherb.com/Country-Comfort...1-g/11670?at=0
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 18:51   #12
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
zaniepokpilyscie mnie tymi filtrami... A ja chodzilam tak i chodzilam kolo filtra Live Live 30 spf. Zaniepokoilo mnie tylko stwierdzenie w skladzie 'micronised' przy skladnikach mineralnych. Wiecie moze jak bardzo jest to niebezpieczne dla skory? http://www.iherb.com/Live-Live-Organ...-oz/20563?at=0 chcialam go kupic ale braklo mi pieniedzy juz. Teraz i tal go chwilowo wyprzedali. Zreszta jakas wizazanka go polecala tradzikowcom, ze nie zapycha i pieknie pachnie. A na youtube jest recenzja bladolicej dziewczyny z australii, ktora mowi ze to najfajniejszy filtr jakiego uzywala, tyle ze wspomina o tych czasteczkach mineralow i ze nie jest to do konca zdrowe. Wiec jak jest?
to są mikronizowane tlenki, rozdrabnia sie je do wielkosci kilku mikrometrów, dzieki temu nie bielą tak bardzo i dają ładniejsze wykończenie, ale i tak są za duże żeby wniknąć wgłąb skóry. Mysle ze ten filtr to dobry wybór.
Troche do poczytania na temat mikro:
http://www.biochemiaurody.com/faq.html
http://www.zrobsobiekrem.pl/?217,mik...y-tlenek-cynku

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
w przyplywie milosci do mocnych zapachow kupilam Nubian zielona herbata a tu slysze ze zawiera ten dziwny skladnik.... Niewskazany jest zatem na twarz?[COLOR="Silver"]
Nie dogrzebałam sie do żadnych konkretów na temat tego Ceteareth-20 (może Sicilia coś wiecej powie), tylko że jest podejrzewany o działanie kancerogenne i ułatwianie absorpcji innym składnikom, wiec przy takim działaniu to gdzie go bedziesz stosowac raczej nie robi róznicy, twarz przynajmniej ma małą powierzchnie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 08:57   #13
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

I ja się chętnie przyłączę
Co prawda jeszcze nic nie zamawiałam, ale intensywnie myślę nad pierwszym zamówieniem
Czy któraś z Was miała kiedyś balsam do ciała Avalon, o z tej serii ?
http://www.iherb.com/Avalon-Organics...-ml/12186?at=0

Kuszą mnie kosmetyki do włosów, Aubrey są faktycznie takie świetne ?
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:55   #14
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 422
GG do Yoko99
Question Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Zainteresowałyście mnie dziewczyny tym sklepem, zwłaszcza suplementami...Być może coś zamówię za ok 60 - 70 $.
Mam do Was pytanie: jak z urzędem celnym - nie zatrzymują/zatrzymują i czy można płacić przez paypal, bo nie mogę jakoś znaleźć info na ten temat

Edytowane przez Yoko99
Czas edycji: 2011-03-06 o 22:17
Yoko99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 22:11   #15
Lili99
Zadomowienie
 
Avatar Lili99
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 580
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez Yoko99 Pokaż wiadomość
Zainteresowałyście mnie dziewczyny tym sklepem, zwłaszcza suplementami...Być może coś zamówię za ok 60 - 70 $.
Mam do Was pytanie: ta przesyłka za 4 $ to niezależnie od wagi i wartości zamówienia? A jak z urzędem celnym - nie zatrzymują/zatrzymują
Przesyłka za 4$ jest przy zakupach nie przekraczających 80$ i 1360g (3 pounds) Tych mniejszych paczek nie powinni zatrzymać, ale z Celnym nigdy nic nie wiadomo
Lili99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 08:47   #16
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez madziarra Pokaż wiadomość
I ja się chętnie przyłączę
Co prawda jeszcze nic nie zamawiałam, ale intensywnie myślę nad pierwszym zamówieniem
Czy któraś z Was miała kiedyś balsam do ciała Avalon, o z tej serii ?
http://www.iherb.com/Avalon-Organics...-ml/12186?at=0

Kuszą mnie kosmetyki do włosów, Aubrey są faktycznie takie świetne ?
Madziarra tez chcialam kupic ten balsam tyle ze z grapefruitem Wyglada na bardzo lagodny dla skory. Tutaj gdzie mieszkam polozne polecaja smarowanie noworodkow oliwa z oliwek lub olejem z pestek winogron, wiec ten balsam bylby fajny i dla maluszkow. Za mna chodzi natomiast balsam z Cacao... Chcialam sobie nawet kupic maslo kakaowe w stanie surowym, tyle ze slyszalam o tym jak twarde jest i sie troche zniechecilam, za to ten balsam wyglada smakowicie....
http://www.iherb.com/Alba-Botanica-C...-ml/10854?at=0
nie wiem tylko co to sorbitol, no i dimethicone wysoko w skladzie, reszta dziwolagow na samym koncu dopiero. Chyba nie jest zle??? Co sadzicie?

Jeszcze nie dostalam swoich dwoch paczek wiec sie nie wypowiem na temat Aubrey. Za to jak dojdzie ta z szamponem Honeysuckle to napisze o wrazeniach. Odzywke zamowilam natomiast z Mill Creek, tylko po to zeby przetestiwac inne firmy. Mam jeszcze w planie inna odzywke ale to dopiero kiedy wykoncze swoje zapasy.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 11:09   #17
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
http://www.iherb.com/Alba-Botanica-C...-ml/10854?at=0
nie wiem tylko co to sorbitol, no i dimethicone wysoko w skladzie, reszta dziwolagow na samym koncu dopiero. Chyba nie jest zle??? Co sadzicie?
Nie znam sie za bardzo, ale wygląda dobrze, sorbitol to humektant (tu coś o nim https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=6048), natomiast dimetikonu chyba nie trzeba sie tak bać, wg BU nie tylko poprawia komfort stosowania ale tez stabilizuje witaminy i poprawia wchłanianie składników aktywnych
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 18:03   #18
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Sorbitol to jeden z alkoholi, ale nie takich bardzo szkodliwych. Tutaj może pełnić rolę przewodnika do pozostałych składników, ale nie jestem chemikiem, więc głowy nie dam. Gorszy jest chyba dimethicone - np. nie zmarowałabym takim balsamem pleców, bo bałabym się, że mi coś wyskoczy po tym. Ale jednak mój mądry słownik pisze o sorbitolu, że testy wykazały mutacje komórek, czyli rakotwórczy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sorbitol.jpg (31,7 KB, 58 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 20:18   #19
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ale jednak mój mądry słownik pisze o sorbitolu, że testy wykazały mutacje komórek, czyli rakotwórczy.
Z ciekawości pokopalam troche i w Googlach i Springerze i w PubMedzie (którego jednak nie ogarniam), ale szczerze mówic nic na ten temat nie znalazłam, jeśli juz to przypuszczam że odnosiłby sie to do spożywania sorbitolu, który jest używany jako dodatek smakowy, występuje tez naturalnie np. w śliwkach, jabłakch czy gruszkach. Znalazłam natomiast abstrakty z badaniami jakoby sorbitol pomagał w leczeniu raka żołądka (oczywiście jesli dobrze zrozumiałam , medycyna to nie moja dziedzina)
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-03-07 o 20:21
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 07:45   #20
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Kurcze, no to sie zapetlilam... A myslalam, ze taki fajny balsam znalazlam... A napiszecie cos o tym balsamie do twarzy i ciala dla dzieci?(link gdzies wyzej) Tez mam go na oku. Z balsamow to polubilam sie na tyle z organicznym olejem kokosowym w zeszlym tygodniu, ze wszystko inne poszlo w odstawke. A uzywalyscie czystego masla kakaowego? Moze takie kupie skoro masla lubie, zawsze jakos zuzyje (do pieczenia np.) Szukam jednak uparcie czegos do rak - mniej natluszczajacego a gleboko nawilzajacego. Jakies propozycje?

Mam jeszcze pytanie - czy jesli kupie ten filtr Live Live i naloze na niego mineraly to nic sie nie zdestabilizuje? Chyba w tym przypadku jedynie wzmocni dzialanie filtra jako ze podklad mineralny tez odrobinke chroni... Poprawcie mnie jesli sie myle. Nie jestem konserwatywnie poprawna jesli chodzi o filtr, poniewaz makijaz wykonany nim zajmuje mi wiecej czasu, choc filtr ktory mam taki zly nie jest taki zly (Soltan 50 z Bootsa), chcialam cos co sie szybciej wchlania i jest mniej tluste. Macie jakies sugestie?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 12:00   #21
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Kurcze, no to sie zapetlilam... A myslalam, ze taki fajny balsam znalazlam...
wiesz, fajny to pojęcie względne...
sorbitol to nic złego, wychodze z załozenia ze skoro w naszych polskich sklepach z półproduktami można go kupic to nie może to być największe g***, z silikonami jest różnie jednym pasują innym nie, mają swoje wady i zalety (szczególnie stabilizowanie witamin i zmniejszanie kleistości wydaje sie korzystne w przypadku naturalnego balsamu), poza tym nie jest tego dimetikonu tam strasznie dużo. Musisz sie zastanowić jak na ciebie silikony działają - sprawdź czy w jakimś lubianym przez Ciebie kremie czy balsami masz ten składnik jeżeli tak to nie masz sie co bać, weź też pod uwage że dimethicone jest usuwany łagodnymi detergentami.
Jeżeli jesteś bardzo restrykcyja w byciu eko - nie kupuj, jesli chcesz przetestować dobry produkt - kupuj

Cytat:
Mam jeszcze pytanie - czy jesli kupie ten filtr Live Live i naloze na niego mineraly to nic sie nie zdestabilizuje? Chyba w tym przypadku jedynie wzmocni dzialanie filtra jako ze podklad mineralny tez odrobinke chroni... Poprawcie mnie jesli sie myle.
nic a nic, tam są tylko filtry mineralne, a to, zdaje sie, chemiczny Parsol jest destabilizowany przez miki i talk
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-03-08 o 12:11
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 17:20   #22
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Sama miałam wątpliwości z tym sorbitolem, dlatego wkleiłam źródło. Było też napisane, że jest mało badań na ten temat, ale ogólnie to ten składnik nie jest jakoś szczególnie toksyczny. W moim słowniku ma kolor zielono żółty (zielony - OK, żółty - średnio szkodzi, czerwony - unikać). Np. PEG i niektóre parabeny są czerwone, więc w porównaniu do nich to sorbitol jest nieszkodliwy. Nie ma co panikować, ale warto wiedzieć, z czym ma się do czynienia i ewentualnie zwrócić uwagę, czy nie jest zbyt wysoko w składzie.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 17:25   #23
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Pieknie dziekuje za porady! Kiedy moj Soltan sie skonczy napewno sie skusze na nowy filtr z iHerb. Co sadzicie o wspomnianym przeze mnie wczesniej pudrze dla dzieci w charakterze pudru matujacego do twarzy na filtr? I jeszcze ten balsam dla dzieci jako balsam do twarzy... Dobre bedzie?

A co wy macie na oku dziewczyny? Jestem ciekawa co Sicilia kupilaby ze swoja spora wiedza To naprawde inspirujace tak sporo wiedziec, no ale zeby wiedziec trzeba szukac, czytac i zapamietywac... Mnie to ostatnie niestety najgorzej wychodzi...

Hey, dostalas trzecia paczke? Ja ciagle czekam... Po ilu dniach od zlozenia zamowienia zazwyczaj dostajesz?

Zapomnialam dodac, ze z moich obserwacji silikony mnie nie zapychaja, nie jestem pewna co do dimethicone, ale mineral oil juz raczej tak. Przepraszam za offtop ale czy nie wiecie nic o sklepach z polproduktami na terenie UK? Szukalam na forum ale chyba kiepsko, a natknelam sie dzisiaj na dwie ciekawe strony i potrzebuje porady czy ktos tam cokolwiek kupowal. Na jakim watku ewentualnie uderzac? Jeden z nich zawiera ciekawe formulacje.
__________________
Redhead and proud!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2011-03-08 o 17:33
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 18:28   #24
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość

Hey, dostalas trzecia paczke? Ja ciagle czekam... Po ilu dniach od zlozenia zamowienia zazwyczaj dostajesz?

Zapomnialam dodac, ze z moich obserwacji silikony mnie nie zapychaja, nie jestem pewna co do dimethicone, ale mineral oil juz raczej tak.
Jutro już pewnie bedzie, ostatnią dostałam po równo 2 tyg.

Mineral oil to nie silikon ale prawdą jest że lubi zapchać tłuste cery jesli jest go duzo np. moja, ale już silikonów sie tak nie boje, mimo początkowej paniki, kiedy zaczęłam czytać o nich, ale jak juz wiecej poczytałam na LU to panika minęla, mam gorsze silikony niż dimethicone w Diacnealu, skoncentrowanym Capillinie, czy HOL Avene i jest OK

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Sama miałam wątpliwości z tym sorbitolem, dlatego wkleiłam źródło. Było też napisane, że jest mało badań na ten temat, ale ogólnie to ten składnik nie jest jakoś szczególnie toksyczny. W moim słowniku ma kolor zielono żółty (zielony - OK, żółty - średnio szkodzi, czerwony - unikać). Np. PEG i niektóre parabeny są czerwone, więc w porównaniu do nich to sorbitol jest nieszkodliwy. Nie ma co panikować, ale warto wiedzieć, z czym ma się do czynienia i ewentualnie zwrócić uwagę, czy nie jest zbyt wysoko w składzie.
Co to za słownik? Myślałam że może ten z Cosmeticsdatabase ale tam sorbitol ma 1 i zielone kółko, czyli jest mniej szkodliwy niz wit. E
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:58   #25
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

hey mam słownik, który być może powstał w oparciu o cosmetics database, ale dodatkowo są jeszcze odnośniki do badań, także tych najnowszych. Ten słownik do darmowa aplikacja do Iphone (dlatego m.in. uwielbiam ten telefon) Nazywa się Ingredient Watch. Wg niego sorbitol nie jest jakoś bardzo szkodliwy, ale potem można otworzyć sekcję publikacje, gdzie są odnośniki do badań naukowych i stamtąd własnie wyczytałam o tych mutacjach komórek. Nie chcę siać paniki, ale nie można wykluczyć, że mutacja może być w połączeniu z jakimś składnikiem, albo sposobem "obrobki" chemicznej sorbitolu dla potrzeb przemyslu kosmetycznego. Może trochę przesadziłam tutaj, ale dlatego wkleiłam zdjęcie z tymi badaniami (czyli ekran Iphone). Oczywiście taki sorbitol to pikuś w porównaniu do całej masy innych szkodliwych składników, które doskonale tutaj znamy i ich unikamy

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

la songerie jesli mogę Ci coś doradzić z filtrem, to pamiętaj, że sklep jest z USA. Mają mniej restrukcyjne wymagania odnośnie filtrów chemicznych, dopuszczają filtry, które w Europie sa już zabronione. Najlepiej wybierać więc filtry mineralne (fizyczne).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:47   #26
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
hey mam słownik, który być może powstał w oparciu o cosmetics database, ale dodatkowo są jeszcze odnośniki do badań, także tych najnowszych. Ten słownik do darmowa aplikacja do Iphone (dlatego m.in. uwielbiam ten telefon) Nazywa się Ingredient Watch.

[/COLOR]la songerie jesli mogę Ci coś doradzić z filtrem, to pamiętaj, że sklep jest z USA. Mają mniej restrukcyjne wymagania odnośnie filtrów chemicznych, dopuszczają filtry, które w Europie sa już zabronione. Najlepiej wybierać więc filtry mineralne (fizyczne).
Sicilia bardzo ci dziekuje za sugestie z tym slownikiem - od wczoraj sama go smigam! iPhone to cudne urzadzenie naprawde...

Moja pierwsza paczka usilowala dzisiaj do mnie dotrzec, ale ze nie bylo mnie w domu to musze obejsc sie smakiem. Jesli jutro przyjdzie nastepna, a mnie nie bedzie, to dopiero wtedy skocze na poczte. Sicilia a czy na twoje oko ten wspomniany wyzej puder dla dzieci nie wysuszy mi twarzy?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:52   #27
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

dziewczyny, co do zakupów w tym sklepie, uważajcie.
Wizażanki z mineralnego sporo nakupowały tam pędzli i mnóstwo paczek nie dotarło

poczytajcie od postu #60
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 15:05   #28
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Sicilia bardzo ci dziekuje za sugestie z tym slownikiem - od wczoraj sama go smigam! iPhone to cudne urzadzenie naprawde...

Moja pierwsza paczka usilowala dzisiaj do mnie dotrzec, ale ze nie bylo mnie w domu to musze obejsc sie smakiem. Jesli jutro przyjdzie nastepna, a mnie nie bedzie, to dopiero wtedy skocze na poczte. Sicilia a czy na twoje oko ten wspomniany wyzej puder dla dzieci nie wysuszy mi twarzy?
Chodzi Ci o Lumiere? Ale to chyba nie jest puder dla dzieci? Przypomnij, o jaki puder chodzi...
Sciagnij sobie tez na Iphone EWG Sunscreen i Organic Spa Magazine. Obie aplikacje są darmowe, pierwsza to baza danych dobrych kremów z filtrem, a druga to wykaz różnych (głownie z USA) firm eko/organic. Przydatne. Oczywiscie słownik jest the best (i za to uwielbiam Iphone, którym też robię zdjęcia składów w sklepach).

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dziewczyny, co do zakupów w tym sklepie, uważajcie.
Wizażanki z mineralnego sporo nakupowały tam pędzli i mnóstwo paczek nie dotarło

poczytajcie od postu #60
To niestety zalezy od listonoszy i rozdzielni paczek. Kiedyś miałam z tym problem. Nie dotarła do mnie paczka z Victoria's Secret. Zrobiłam awanturę na poczcie i od tej pory o mnie dbają. Mimo że przesyłki nie są rejestrowane, to zawsze trzeba interweniować na poczcie i zgłaszać reklamacje. To zostaje w papierach, a poczta sie panicznie boi pisemnych reklamacji.
Edit: Poczytałam wątek od Agibil, wygląda na to, że tym razem zawala in post. Trzeba pisać reklamacje, to jedyna metoda. Im więcej, tym lepiej.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-03-10 o 15:24
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:04   #29
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
zaniepokpilyscie mnie tymi filtrami... A ja chodzilam tak i chodzilam kolo filtra Live Live 30 spf. Zaniepokoilo mnie tylko stwierdzenie w skladzie 'micronised' przy skladnikach mineralnych. Wiecie moze jak bardzo jest to niebezpieczne dla skory? http://www.iherb.com/Live-Live-Organ...-oz/20563?at=0 chcialam go kupic ale braklo mi pieniedzy juz. Teraz i tal go chwilowo wyprzedali. Zreszta jakas wizazanka go polecala tradzikowcom, ze nie zapycha i pieknie pachnie. A na youtube jest recenzja bladolicej dziewczyny z australii, ktora mowi ze to najfajniejszy filtr jakiego uzywala, tyle ze wspomina o tych czasteczkach mineralow i ze nie jest to do konca zdrowe. Wiec jak jest?

Moge sie jeszcze poradzic czy ponizszy balsam miglabym stosowac na twarz? Wyglada cacy...
http://www.iherb.com/Nature-s-Baby-O...-ml/22383?at=0
w przyplywie milosci do mocnych zapachow kupilam Nubian zielona herbata a tu slysze ze zawiera ten dziwny skladnik.... Niewskazany jest zatem na twarz?

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

A mowiac juz o filtrach... Osobiscie na fltr nakladam jedwab (silk powder) z Lumiere w roli primera pod mineraly. Chodzi o to, ze tanie to nie jest a duzo tego schodzi. I tutaj mam takie idiotyczne pytanie... Czy ten puder nadalby sie w tej roli? Wiem ze dziewczyny uzywaja Hauszki (ktora jest do ciala chyba), wiec moze sie tak calkiem nie wyglupie... Sklad nie wyglada zle tylko czy nie bedzie za bardzo wysuszac?
http://www.iherb.com/Country-Comfort...1-g/11670?at=0
Sicilia, chodzii o te kosmetyki powyzej - oba dla dzieci z przeznaczeniem dla mnie... W sumie z pudrem to 'po ptokach' jak mawia moj dziadek, bo go nadpobudliwie zamowilam wczoraj i tak wraz z kupa innych rzeczy... Chetnie jednak posluch co sadzisz o tych produktach. Puder sprawdze na filtr pod mineraly a jak sie nie sprawdzi to stopy nie pogardza Wklejam co zamowilam.

http://www.iherb.com/Auromere-Hand-M...8-gm/6339?at=0
http://www.iherb.com/Country-Comfort...1-g/11670?at=0
http://www.iherb.com/Nubian-Heritage...1-g/12780?at=0
http://www.iherb.com/Avalon-Organics...5-ml/4450?at=0
http://www.iherb.com/Auromere-Rejuve...13g/15547?at=0
http://www.iherb.com/Giovanni-D-tox-...41-g/8533?at=0
http://www.iherb.com/Alba-Botanica-B...-2-g/4530?at=0
To tyle. Wyszlo mi z przesylka 30 dolarow. Fajna cena jak za tyle produktow. Najbardziej jestem ciekawa tej glinki do twarzy i mydla z pylem wulkanicznym.

Chcialam zamowic tez jakies fajne kosmetyki dla meza, a ze on uwielbia paczuli to zamowie mu z iHerb. Lokalnie znalazlam JEDYNIE mydelko...

Aga - dzieki za ostrzezenie, ale sadzac po tym co pisaly dziewczyny w tym watku wina lezy po stronie 'uczciwego' polskiego dostawcy. A tak szczerze to obciach przed innymi panstwami, ze Polska to taki zlodziejski kraj. Kocham Polske ale zlodziejstwa nie cierpie! Tutaj w mojej pipidowie nic mi nie zginelo choc zamieszanie ze sniegiem i zastojami bylo w zimie miesieczne! O iHerb czytalam na innych forach zanim cokolwiek zamowilam i zdaje sie, ze problem u nich vzasami tkwi jedynie w opoznionych przesylkach i... tyle. Z forow wynika, ze kupuje tam mnostwo ludzi z Korei, Japoni, LOTWY (tam jakos dochodzi...), Rosji, Norwegii, Finlandii... Az obciach normalnie!!! Zerknelabym na Allegro czy ktos nie zaczal 'nagle' okazyjnie sprzedawac tych pedzli...
__________________
Redhead and proud!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2011-03-11 o 08:08
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 10:21   #30
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dziewczyny, co do zakupów w tym sklepie, uważajcie.
Wizażanki z mineralnego sporo nakupowały tam pędzli i mnóstwo paczek nie dotarło

poczytajcie od postu #60
potwierdzam! jestem jedną z tych osób...

in post twierdzi że nie dostarcza paczek zagranicznych, iHerb umywa od tego ręce... więc tak na prawdę nic nie możemy zrobić
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-06 07:26:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.