Spiekłam się! RATUNKU! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-23, 10:34   #1
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420

Spiekłam się! RATUNKU!


Dziewczyny,
wczoraj wyszłam pierwszy raz na słońce i strasznie sie spiekłam na czerwono, ręce, nogi, twarz. Przy tym cała jestem teraz obolała i wszystko mnie piecze.
Co proponujecie aby czerwony kolor szybciej mi zniknął,przestało piec i żebym za parę dni znów mogla wyjśc na słońce?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 10:42   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

Balsam po opalaniu,Phantenol lub domowe sposoby typu mleko,maślanka,śmietana,j ogurt,kefir Nie powinaś wychodzić na słońce dopóki Twoje ciało się nie uspokoi,tj.zniknie zaczerwienienie i przestanie piec.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 10:52   #3
martinique
Raczkowanie
 
Avatar martinique
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 57
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

jest taka fajna pianka na oparzenia sloneczne i naprawde dziala.. ale nie pamietam jaka to firma :/ kolastyna czy cos takiego.
pozdr.
martinique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 11:06   #4
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

A czy Pantenol dostanę w aptece?
czy po zastosowaniu tych środków po zniknięciu czerwonego koloru, skóra mi zbrązowieje?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 11:49   #5
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

o jo joj... ja nie martwilabym sie na twoim miejscu czy za pare dni bedziesz mogla wyjsc na slonce i czy skora Ci zbrazowieje, tylko zawracalabym sobie glowe raczej poparzona skora i unikania tego w przyszlosci. po pierwsze przyzwyczajaj skore do slonca : nie opalaj sie do godz conajmniej 14 a do tego uzywaj kremu z filtrami. Jak juz uzyskasz pierwsze efekty, zmniejsz filtr ale dalej unikaj slonca w poludnie. Co do kremow z filtrami to polecalabym Tobie te bez srodkow zapachowych! Perfumy czesto dodatkowo uczulaja a i moga powstac przebarwienia!!Pamietaj, ze slonce jest w tych godzinach najgorsze-moim zdaniem pali a nie opala.. Ach, polecam jeszcze beta-karoten. A co do poparzonej skorki polecam Balsoderm albo masc Bepanten-doskonale goi skore. Zyczej zdrowej opalenizny Ach. Poczekaj jeszcze z opalenizna, "majowe" slonce jest bardzo ostre!! Przyjdzie lato _ mam nadzieje_ i na pewno zdazymy jeszcze zlapac sliczny kolorek!!
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 14:14   #6
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

polecam Ci balsam po opalaiu Ziaji z wapniem. ostatnio spalil sie moj tata przy koszeniu trawy. A ten balsam uczynil cuda.
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 14:18   #7
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

Współczuję, ja też mam coś podobnego, tylko, że u mnie doszła do tego alergia na słońce. Jeśli chodzi o ukojenie twarzy, to zajrzyj tutaj do mojego wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52117
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-23, 15:12   #8
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

Dzięki za porady,
zawsze gdy pierwszy raz w sezonie się opalam, przechodzę ten okres buraczkowy,ale później już się opalam na brązowo.
W zeszłym roku zanim jednak pojechałam nad morze to trochę chodziłam na solarium. W tym roku nie chodziłam, no i wystawiłam moją bladą skórę od razu na mocne słońce...Mam nadzieje, że jak przejdzie mi ten okres,to już się będę opalać na brązowo,najgorszy dla mnie jest pierwszy długi dzień na słońcu.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 15:21   #9
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

buu ja też właśnie wczoraj spaliłam albo nawet poparzyłam sobie dekold i buu już nie wiem co zrobić by tak nie swędziało chyba pójde zaraz poszukać czegoś z tego co Tobie dziewczyny polecały... pozdrawiam i
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 15:28   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

Panthenol jest genialny, do kupienia w aptece. To taka pianka w spray'u, chłodzi, goi, lagodzi podraznienia. Ratowałam się nią kiedy spaliłam się wręcz potwornie, pomogła w ciągu kilku dni. (nota bene też mnie w zeszłym roku załatwiło takie wczesne słoneczko, gdy wydawało się, że nie jest takie silne)
Jedyna wada to to, że trzeba trzymać go na skórze aż się wchłonie, co trwa raczej długo.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 18:36   #11
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

Cytat:
Napisane przez Seagirl
Dziewczyny,
wczoraj wyszłam pierwszy raz na słońce i strasznie sie spiekłam na czerwono, ręce, nogi, twarz. Przy tym cała jestem teraz obolała i wszystko mnie piecze.
Co proponujecie aby czerwony kolor szybciej mi zniknął,przestało piec i żebym za parę dni znów mogla wyjśc na słońce?
ja juz tu bylo pisane: najlepiej zsiadle mleko.
kolor niestety nie zniknie pod wplywem jakichkolwiek zabiegow.
zniknie z czasem.
zebys nie miala stresu ze potem bedziesz nierowno opalona to radze na te czesci ciala juz spieczone uzyc przy nastepnej kapieli slonecznej kremu z mocniejszym filtrem.
pozdr

ps. aha i sie mi przypomnialo - dobrze robi wapno, bo taka ilosc slonca moze wywolac alergie a tez czasami mi pomagal fenistil w zelu - zwlaszcza jak byl taki z lodowki
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-23, 22:48   #12
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

Dziewczyny, byłam w aptece i prosiłam o pantenol ale pani poleciła mi podobno coś lepszego a mianowicie Lotion Lirene Eris, "Ratunek po przedawkowaniu słońca", taka niebieska tuba, według producenta ma tyle zalet że się skusiłam.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 10:55   #13
tarakatatula
Rozeznanie
 
Avatar tarakatatula
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 511
Dot.: Spiekłam się! RATUNKU!

smaruj sie nonstop balsamami zeby skora nie pozostala ani namoment sucha musi byc non stop natluszcona tak przez gora 3 dni(non stop) i skora nie bedzie ci schodzic, wyprobowany sposob a na przyszlosc wybieraj wyzsze faktory
__________________
xyz
tarakatatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.