pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-25, 10:22   #1
APOPLAW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 14
Question

pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi


czesć dziewczyny znacie może jakiś dobry specyfik który by mi zmatowił buzię. skóra bardzo przetłuszcza się. nawet te b. dobre podkłady z wyższej półki nie radza sobie z tym problemem.po 3 godzinach świecę się niemiłosiernie.a czy sa jakieś dobre podkłady które tez działają bakteriobójczo, kojąco i nie zawieraja tłuszczu?
APOPLAW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 10:30   #2
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

co do podkładów to nie wiem, ale może spróbuj linii pure zone firmy l'oreal? mam podobne kłopoty z cerą i ta seria mi pomogła
pozdrawiam
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 15:27   #3
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Ja nie mam tlustej cery ale dobrym kosmetykiem jest krem Garniera z serii Czysta Skora, matujacy. Fajny jest tez zielony tonik z serii Solutions Avon'u, ma w sobie taki jakby puderek ktory matuje, emulsja matujaca z tej samej serii bylaby rewelacyjna dla Ciebie ( ja mam mieszana cere wiec mi za bardzo ja wysuszyla ) tylko niestety dawno nie widzialam jej w katalogu.Pozatym maseczka z zielonej glinki spisuje sie rewelacyjnie przy tlustej cerzeA buzke oprocz podkladu mozesh puderkowac w ciagu dnia sypkim, matujacym puderkiem jak zauwazysh ze sie blyszczy
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 15:40   #4
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Używaj mimo wszystko kremu nawilżającego, czy masz też problem z krostkami małymi, przebarwieniami, plamkami lub jeszcze czymś takim?
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 19:12   #5
martaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 162
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

A ja polecam LANCOME PURE FOCUS ma 400ml i powinien wystarczyc na bardzo dlugo.Uzywalam go tylko na swiecacy nosek przez ok mieciac i teraz nie mam problemu z przetluszczona skora.Polecam
martaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 21:26   #6
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

a ja mam ten sam problem i NIC mi nie pomaga ;( wszystkie kremy, toniki itp sprawiały ze siweciłam sie jeszcze bardziej . jedynym wyjątakiem był żel na dzień Iwostin Purritin (w aptece) ale po ok miesiącu skóra sie do niego przyzwyczaiła i juz mnie nie matuje ;(
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 22:05   #7
KASIAAO
Raczkowanie
 
Avatar KASIAAO
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 335
GG do KASIAAO
Wink Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

MOZE SPRAWDZ NA SOBIE KREM MATUJACY FIRMY DR ERIS, NA MNIE DZIAŁA REWELACYJNIE, SŁYSZAŁAM RÓWNIEZ ZE KREM MATUJACY Z NIVEA YOUNG RÓWNIEŻ KREM MATUJACY JEST SWIETNY (NIE TESTOWAŁAM GO NA SOBIE ALE CZYTAŁAM GDZIES NA WIZAZU O NIM) TERAZ MAM ZAMIAR GO SOBIE SPRAWIC WIEC JAK BEDZIE NAPRAWDE DOBRY TO NAPISZE PARE SŁOW O NIM , W KAZDYM PODKŁADZIE JEST TŁUSZCZ , JA UZYWAM NA LATO PODKŁADU DR ERIS20 LATKA , NIBY 0% TŁUSZCZU A JA PO DZIESIECU MINUTACH SWIECE SIE NIMIŁOSIERNIE WIEC JA JUZ SAMA NIE WIEM OD CZEGO TO ZALEZY. ale istnieja równiez takie bibułki które przykładasz do twarzy i one matuja swiecace miejsca na twarzy. pozdrawiam serdecznie!!!
KASIAAO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-26, 09:00   #8
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Ja mam krem Clearasil - specjalistyczny krem matujący i spisuje się średnio. Mam cerę mieszaną i nos błyszczy mi się przeogromnie ostatnio kupiłam krem nawilżający Garniera i o dziwo skóra się po nim nie błyszczy a ja zupełnie tego nie rozumiem czemu po kremie nawilżającym jest ok,a matujące nic nie działa ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 09:12   #9
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

bo z reguły kremy matujące przesuszają skórę i to sygnał dla niej,by wzmożyła produkcje łoju-niestety.Przede wszystkim trzeba sporo nawilżać.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 09:19   #10
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Może spróbuj kremu Normaderm Vichy? (tego w zielonym opakowaniu z pompką) Mi on naprawdę nieźle matuje skórę, chociaż nie ręczę, że nie zatyka on porów, bo dziwnym trafem zauważyłam ostatnio wysyp nowych wyprysków...Ale zawsze możesz poprosić w aptece o jakąś próbkę i wypróbować na własnej skórze
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 10:10   #11
neffertiti
Raczkowanie
 
Avatar neffertiti
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 78
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Właśnie, ja zauważyłam to na sobie-im bardziej matowiłam, tym skóra bardziej produkowała sebum.Radzę zapomnieć o wszystkich kosmetykach matujących.Gdy odstawiłam wszystko, łacznie z podkładem i zaczęłam nawilżać, a na noc nawet natłuszczać,to teraz nawet bym chciała się trochę świecić! Do tego używam na co dzień ziemi egipskiej i jest duuużo lepiej.Może moje doświadczenia i Tobie sie przydadzą pozdrawiam
neffertiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-26, 10:32   #12
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

ja do przetłuszczającej się bozi polecam serie Eris Lirene do tłustej i mieszanej żel, mleczko i tonik
również radzę zadbać o nawilżanie
pod podkład można używam na świecące partie skóry kremu Biodermine, ale naprawdę odrobinę bo może się wałkować
a podkład Maybelline Dream Matte Mousse świetnie matuje i jest przy tym lekki
nawilżanie oczywiście też jak najbardziej
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 00:52   #13
misss3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 100
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

a mi pomaga samoopalacz!!! wiadomo że wysuszaja skóre odkąd spróbowałąm moja tłusta skóra mniej sie swieci, nie wiem czy to dobrze no ale efekt pozytywny
misss3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 08:34   #14
medysia
Przyczajenie
 
Avatar medysia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Ja na noc stosuję olejek lotusowy Clarinsa, a na dzień krem Biodermine.Jak dla mnie rewelka-zero świecenia, a cera dużo lepsza, prawie bez nieprzyjemnych niespodzianek.
medysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 09:03   #15
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Zgadzam się, Biodermine to rewelacja! W tym przypadku nie sprawdza się teoria, że krem matujący pogarsza sprawę, cała reszta z drogerii może się schować
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 09:53   #16
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Cool Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

proponuje skorzystac z maseczki Soraya - witaminowa terapia matujaca. uzywam jej raz na tydzien i bardzo pomaga. wczesniej uzywalam tez kremu garnier czysta skora -krem nawilzajaco-matujacy.ale pod makijaz to on dla mnie sie nie nadaje bo za bardzo napina mi skore.
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 12:35   #17
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Poniewaz uzywam wysokiego filtra a takie kremy niestety sie swieca co niemiara, a w lecie jednak nie chcialabym wygladac jak krolowa smalcu stosuje sposob Basi Kwiatkowskiej - puszkiem do pudru nakladam na buzie posmarowana kremem z spf 100 zwykla skrobie ziemniaczana - polkilogramowe opakowanie za 1,75 zl. Nawet jesli Ci nie podpasuje, strata jest niewielka. Ale mat utrzymuje sie calutenki dzien, bez poprawek! Zrob maly eksperyment i zobaczysz czy Ci podpasuje - ja jestem zachwycona i Basi wdzieczna dozgonnie. A moj sypki Clarins powedrowal spac do szafki!
Skrobia jest baialutka ale calkowicie transparentna, nie daje zadnego koloru i nie zmienia go pod wplywem potu czy czasu.
Czasem na nos stosuje jakis podklad, wyprobowalam przysypywanie nia Happy Light Bourjois, Stephana Marais i DP Chanel - wyglada ok i nic a nic sie nie swieci!!!! Czasem to az niezdrowo wyglada - wszystkie laski w tramwaju blyszcza ochoczo a ja satynowy mat, po 8 godzinach pracy... Nosze ja ze soba w blaszanym pudelku po kremie Nivea (reaplikuje krem z filtrem okolo 14 ), puszek kupilam w Sephorze, czasem omiatam ja delikatnie bronzerem.
Roz musi byc niestety w kremie, bo skrobia troche sie sciera gdy sie na nia chce cos dodatkowo nalozyc, zwlaszcza wcierajac ( ale dzieki temu oduczylam sie majstrowania rekami przy buzi), kladziony w dodatku pod bloker, na gola skore.
Podkladu, oprocz czasami nosa, nie uzywam, tylko korektor. Ta skrobia to dla mnie odkrycie stulecia! Dodawana jest czasem do pudrow sypkich ale za jakie pieniadze... (za Clarins'a Poudre Libre, odcien translucide, placilam okolo 160 PLN )
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 12:47   #18
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

jedyny wysuszacz, po ktorym moja cera nie zmobilizowala sie do jeszcze intensywniejszego wydzielania sebum, to avonowski zel normalizujaco- matujacy pureporfection: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7421 uzywalam go chyba ze 2 lata i teraz zauwazam ze cera z tlustej stala sie bardziej normalna. nie bede sie rozpisywac co do innych specyfików matujacych, gdyz po odstawieniu ich wszystkich teraz nawilzam bo zaczelam stosowac czesciej podklady i widze ze suche skorki bardzo daja sie we znaki. i mojemu zdziwieniu nie ma konca bo jakos kazdy krem nawilzajacy- ostatnio happyderm- nie jest w stanie zaspokoic pragnienia mojej skory twarzy. dziwne. sama juz nie wiem co o tym myslec. moze te wszystkie kremy to "pic na wode, fotomontaz" ...??
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 14:46   #19
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Andzia !!! Ja mam taki sam problem.Teraz uzywam z Eris serii Pharmaceris T.Poczytaj sobie o tych kosmetykach. Na mnie widze efekty. Podkład tez mam z Eris...jest to matujący podkład pod makijaz, kolor naturalny..jest tez fajny słoneczny. Ja jestem zadowolona...moja twarz na długi czas przestaje sie swiecic.Papa!!!
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-28, 11:32   #20
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: pomocy co do b.przetłuszcającej się buzi

Skore zmatowil mi skutecznie Sebium AKN BioDermy. Nie jest to moze 'zapachowo' najfajniejszy kosmetyk, ale wazne ze skuteczny. W momencie kiedy moja skora zaczela wariowac i tonami wydzielac z siebie 'tluszcz' calkowicie ja okielznal. Co zas do podkladu to calkiem dobrze spisywal sie u mnie w tym czasie Teint Idole Lancome, a takze niestety juz niedostepny Air Wear L'Oreala. Swoja droga, zawsze wtedy, kiedy mam takie problemy ze skora uzywam dowolnego podkladu i przypruszam go niesamowicie matujacym pudrem sypkim Clinique Blended Face Powder. Nie ma takiego innego

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.