skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-04, 09:27   #1
marine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Cool

skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????


Hej dziewczyny czy któraś z was słysząła może o jakiś skutkach stosowania przyspieszaczy do opalania (chodzi mi o te na słońce) ale może tez byc odnośnie tych do solarki ...jak byście wiedziały coś na ten temat dajcie znac pozdrawiam
marine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 21:19   #2
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

hmm, wydaje mi się ze skoro intensyfikują opalanie, to szczególnie łatwo jest o poparzenia,czy to na słoncu ,czy solarium; po prostu łatwo przedobrzyć. Faktem jest ,że dają widoczne efekty .Podczas opalania w solarium, (kiedy przed ważną imprezą chciałam wyglądać jak po wakacjach w tropikach ) zauważyłam ze miejsca mocniej posmarowane byly czerwone, i pozniej zeszla mi w nich skora :/ , chociaż byłam na tyle samo minutek co poprzednim razem, kiedy się niczym nie smarowałam i skóra nie była podrażniona. Tyle wiem z autopsji, ale może ktoś doradzi bardziej fachowo
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 07:47   #3
only_you
Raczkowanie
 
Avatar only_you
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 73
Talking Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

aktywatory(przyspieszacze )opalania moim zdaniem nie mają skutków ubocznych!!! Polecam aktywator opalania firmy ZIAJA (pomarańczowa buteleczka) ,jest naprawde super opalenizna jest dwa razy intensywniejsza i jej koloryt jest równomierny Ja jestem z efektów bardzo zadowolona zapraszam bo naprawde warto pozdrowienia
only_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 13:22   #4
limonka_89
Raczkowanie
 
Avatar limonka_89
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 321
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

no właśnie, jakies są skutki uboczne? bo ja też używam przyspieszaczy.
Czy to że mamy intensywniejszą opaleniznę to znaczy że więcej UV "wylądowało" na naszej skórze czy jak? Może ktoś wie na jakiej zasadzie działają przyspieszacze?
limonka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 08:56   #5
marine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Wink Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

Cytat:
Napisane przez limonka_89
no właśnie, jakies są skutki uboczne? bo ja też używam przyspieszaczy.
Czy to że mamy intensywniejszą opaleniznę to znaczy że więcej UV "wylądowało" na naszej skórze czy jak? Może ktoś wie na jakiej zasadzie działają przyspieszacze?


no właśnie kochana limonko mi własnie chodzi o to w jaki sposób działają przyspieszacze i czy są bardzo szkodliwe pozdrawiam wszystkie i dziękuje za oidzew
marine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 09:00   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

mechanizm działania i bezpieczeństwo przyspieszaczy są omówione w artykule w wizazowym dziale biochemia urody. wystarczy znaleść i przeczytać (cały dział najlepiej).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 09:03   #7
marine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Wink Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

Cytat:
Napisane przez Justy
mechanizm działania i bezpieczeństwo przyspieszaczy są omówione w artykule w wizazowym dziale biochemia urody. wystarczy znaleść i przeczytać (cały dział najlepiej).

justy a czy mogłabym poprosić Ciebie o podesłanie linka?? byłabym stokrotnie wdzięczna
marine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-10, 09:16   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

oj, leniuszku

"Drugą metodą, która wspomaga i przyspiesza uzyskanie opalenizny bez zbyt długiego pobytu na słońcu są preparaty, które stymulują proces melanogenezy czyli produkcję naturalnego barwnika skóry - melaniny.

Aktywnym związkiem w tych preparatach jest prekursor czyli związek wyjściowy do produkcji melaniny - tyrozyna i jej pochodne. Najczęściej stosuje się pochodną tyrozyny i kwasu jabłkowego czyli jabłczan tyrozyny lub inny związek tyrozynian glukozy. Te pochodne w odróżnieniu od tyrozyny, mają większą zdolność wnikania do naskórka. Czasem można także w składzie przyspieszaczy opalania spotkać takie związki jak: DOPA- 3,4-dihydroksyfenyloalanina lub DHI - 5,6-dihydroksyindol. Poza tym często do takich preparatów dodaje się związki kolagenu, które także podnoszą skuteczność przyspieszaczy opalania.

Preparaty te działają w ten sposób, że pochodne tyrozyny aktywują enzym-tyrozynazę, który zapoczątkowuje proces tworzenia melaniny czego efektem jest szybsze przyciemnienie skóry, bez potrzeby bardzo długiego przebywania na słońcu, dzięki czemu w mniejszym stopniu narażamy się na jego negatywne efekty działania!!

Aby mogły one zadziałać konieczne jest wyjście na słońce, opalenizna zwykle pojawia się po około 3 dniach. Czasem do tych preparatów dodaje się także niewielkie ilości DHA, aby przyśpieszyć efekt przyciemnienia skóry.

Używając produktów przyśpieszających opalanie nadal stosujemy kremy z filtrami ochronnymi, niektóre z przyspieszaczy już zawierają filtry w swoim składzie. To naprawdę nie jest sprzecznością, gdyż żaden preparat zawierający filtry nie chroni nas w 100 % przed promieniami słonecznymi, nawet tzw. blokery nie są w stanie tego zapewnić, dlatego mimo, że chronimy skórę filtrami nadal jesteśmy w stanie się opalić, a używanie przyspieszaczy opalania, może w pewnym stopniu ułatwić proces powstawania opalenizny. Tak więc kremy z filtrami nie hamują działania przyspieszaczy opalania, dawka promieni jaką otrzymamy stosując preparat ochronny jest wystarczająca by przyspieszacz mógł zadziałać i by został zapoczątkowany proces produkcji melaniny. Bez filtrów bardziej zapewnimy sobie poparzenie skóry niż opaleniznę. "

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_samoopalacze.php
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 14:27   #9
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

hmm no w sumie ja tez musze zaczac sie opalac takimi produktami baa w moim miescie slabo w tym roku swiecilo slonce wiec :-/ jestem biala zdeka...

jakie peelingi do ciala polecacie takie do 20 - 30 zł ????? a co do ziaji sopot taki balsam brazujacy jest.. z tego co wiem to doobry jest.. i to dosyc hehe.. odp.
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 14:39   #10
marine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Wink Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

Cytat:
Napisane przez Justy
oj, leniuszku

"Drugą metodą, która wspomaga i przyspiesza uzyskanie opalenizny bez zbyt długiego pobytu na słońcu są preparaty, które stymulują proces melanogenezy czyli produkcję naturalnego barwnika skóry - melaniny.

Aktywnym związkiem w tych preparatach jest prekursor czyli związek wyjściowy do produkcji melaniny - tyrozyna i jej pochodne. Najczęściej stosuje się pochodną tyrozyny i kwasu jabłkowego czyli jabłczan tyrozyny lub inny związek tyrozynian glukozy. Te pochodne w odróżnieniu od tyrozyny, mają większą zdolność wnikania do naskórka. Czasem można także w składzie przyspieszaczy opalania spotkać takie związki jak: DOPA- 3,4-dihydroksyfenyloalanina lub DHI - 5,6-dihydroksyindol. Poza tym często do takich preparatów dodaje się związki kolagenu, które także podnoszą skuteczność przyspieszaczy opalania.

Preparaty te działają w ten sposób, że pochodne tyrozyny aktywują enzym-tyrozynazę, który zapoczątkowuje proces tworzenia melaniny czego efektem jest szybsze przyciemnienie skóry, bez potrzeby bardzo długiego przebywania na słońcu, dzięki czemu w mniejszym stopniu narażamy się na jego negatywne efekty działania!!

Aby mogły one zadziałać konieczne jest wyjście na słońce, opalenizna zwykle pojawia się po około 3 dniach. Czasem do tych preparatów dodaje się także niewielkie ilości DHA, aby przyśpieszyć efekt przyciemnienia skóry.

Używając produktów przyśpieszających opalanie nadal stosujemy kremy z filtrami ochronnymi, niektóre z przyspieszaczy już zawierają filtry w swoim składzie. To naprawdę nie jest sprzecznością, gdyż żaden preparat zawierający filtry nie chroni nas w 100 % przed promieniami słonecznymi, nawet tzw. blokery nie są w stanie tego zapewnić, dlatego mimo, że chronimy skórę filtrami nadal jesteśmy w stanie się opalić, a używanie przyspieszaczy opalania, może w pewnym stopniu ułatwić proces powstawania opalenizny. Tak więc kremy z filtrami nie hamują działania przyspieszaczy opalania, dawka promieni jaką otrzymamy stosując preparat ochronny jest wystarczająca by przyspieszacz mógł zadziałać i by został zapoczątkowany proces produkcji melaniny. Bez filtrów bardziej zapewnimy sobie poparzenie skóry niż opaleniznę. "

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_samoopalacze.php
dziekuje Ci bardzooo koffana jestes duzy dla Ciebie
marine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 08:43   #11
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

Właśnie przeszukiwałam forum żeby znaleźć odpowiedź na pytanie jak się mają wspomagacze opalania do filtrów - i znalazłam. Nurtuje mnie jeszcze jedno - czy kolejność nakładania ma znaczenie - wg mnie logiczne jest nałożenie napierw filtra, a potem przystpieszacza, a może robicie inaczej??
P.S. nie chodzi mi o solarium tylko o opalanie na słoneczku.
Nenah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 08:53   #12
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

Witaj
Chciałam dodać od siebie,że w wielu kremach które dają w solarium są substancje brązujące,które dzialają jak samoopalacz.Wtedy krem brązuje Ci skórę a wydaje się,że tak szybko się opaliłaś,to chyba staray trik w miejsach gdzie lampy solarium są słabe.
Raz w zyciu miałam przyspieszacz opalania,ale nie zauważyłam różnicy w tempie brązowienia się skóry.
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 10:18   #13
blackrose666
Raczkowanie
 
Avatar blackrose666
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: SwiEtochLowice k. katowic
Wiadomości: 35
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

moim zdanie przyspieszacze opalania nie maja skutkow ubocznych, bo ich zadaniem jest przyspieszyc proces opalania skory, zmniejszajac przy tym ekspozycje na sloncu badz solarium nawilzaja skore i zapobiegaja fotostarzeniu sie skory niektore- te przeznaczone na plaze zawieraja filtry.
__________________
I can't control myself because I don't know how ...
blackrose666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 10:39   #14
mularta
Raczkowanie
 
Avatar mularta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: koniec swiata
Wiadomości: 212
GG do mularta
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

Przyspieszacze owszem, przyspieszaja ale te bez filtra pomagaja rowniez sie przypiec... dlatego trzeba uwazac.. mnie samej kiedys sie udalo niezle przypiec na wycieczce rowerowej kiedy to posmarowalam sie przyspieszaczem, wygladalam jak raczek. Dlatego najlepiej zaopatrzyc sie w przyspieszacz ktory zawiera filtr
__________________
Na nowo...
świat jest piękny
mularta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 11:02   #15
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

przyspieszacze nie maja zadnych skutkow ubocznych
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 14:30   #16
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

Jak dla mnie mają i to ogromny - brązowienie skóry ale chyba nie o to autorce wątku chodziło
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 08:09   #17
monikaa2222
Raczkowanie
 
Avatar monikaa2222
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

A jak to jest z kolejnością nakładania? Co pierwsze- przyspieszać czy krem z filtrem? Bo ja mam ten przyspieszacz z ziai i tam nie ma filtrów
__________________
Kocham Cię... życie!
monikaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 15:28   #18
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

najpierw przyśpieszacz, potem filtr
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 15:40   #19
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Jak dla mnie mają i to ogromny - brązowienie skóry ale chyba nie o to autorce wątku chodziło
hehe...
och....zeby wszystko mialo taki skute uboczny
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-30, 15:17   #20
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

Ja mam przyspieszacz Dax'a - polecam
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 19:15   #21
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Exclamation Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

[quote=Justy;586235]oj, leniuszku

"Drugą metodą, która wspomaga i przyspiesza uzyskanie opalenizny bez zbyt długiego pobytu na słońcu są preparaty, które stymulują proces melanogenezy czyli produkcję naturalnego barwnika skóry - melaniny.

Aktywnym związkiem w tych preparatach jest prekursor czyli związek wyjściowy do produkcji melaniny - tyrozyna i jej pochodne. Najczęściej stosuje się pochodną tyrozyny i kwasu jabłkowego czyli jabłczan tyrozyny lub inny związek tyrozynian glukozy. Te pochodne w odróżnieniu od tyrozyny, mają większą zdolność wnikania do naskórka. Czasem można także w składzie przyspieszaczy opalania spotkać takie związki jak: DOPA- 3,4-dihydroksyfenyloalanina lub DHI - 5,6-dihydroksyindol. Poza tym często do takich preparatów dodaje się związki kolagenu, które także podnoszą skuteczność przyspieszaczy opalania.

Preparaty te działają w ten sposób, że pochodne tyrozyny aktywują enzym-tyrozynazę, który zapoczątkowuje proces tworzenia melaniny czego efektem jest szybsze przyciemnienie skóry, bez potrzeby bardzo długiego przebywania na słońcu, dzięki czemu w mniejszym stopniu narażamy się na jego negatywne efekty działania!!

Aby mogły one zadziałać konieczne jest wyjście na słońce, opalenizna zwykle pojawia się po około 3 dniach. Czasem do tych preparatów dodaje się także niewielkie ilości DHA, aby przyśpieszyć efekt przyciemnienia skóry.

Używając produktów przyśpieszających opalanie nadal stosujemy kremy z filtrami ochronnymi, niektóre z przyspieszaczy już zawierają filtry w swoim składzie. To naprawdę nie jest sprzecznością, gdyż żaden preparat zawierający filtry nie chroni nas w 100 % przed promieniami słonecznymi, nawet tzw. blokery nie są w stanie tego zapewnić, dlatego mimo, że chronimy skórę filtrami nadal jesteśmy w stanie się opalić, a używanie przyspieszaczy opalania, może w pewnym stopniu ułatwić proces powstawania opalenizny. Tak więc kremy z filtrami nie hamują działania przyspieszaczy opalania, dawka promieni jaką otrzymamy stosując preparat ochronny jest wystarczająca by przyspieszacz mógł zadziałać i by został zapoczątkowany proces produkcji melaniny. Bez filtrów bardziej zapewnimy sobie poparzenie skóry niż opaleniznę. "

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_samoopalacze.php[/quote

No i rozwialas moje dylematy...ja od samego poczatku wiedzialam ze mam zbyt malo melaniny w skorze ale moje kolezanki mowily..".nie no co ty ty po prostu masz taka karacje."..ale sorrry...ja nigdy sie niepoparzylam sloncem ani nic...nawet moge sie opalac na wode i bez filtrow i tez nic...jestem ciemna blondynka wrecz szatynka a moje kolezanki brunetki wiele razy juz byly spieczone jak raki przez slonce...a ja nadal nic...no to szukam sobie i szukam czegos na wizazu zeby w koncu sie do jasnej ciasnej OPALIC...no i znalazlam twoj post!!!teraz wiem juz ze musze kupic aktywator...jesli mi on cos pomorze to dam ci znac...teraz musze tylko na slonko czekac bo cos z nim ost.nie tak...
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 19:28   #22
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

przesylam link z aktywatorami ktore mozna kupic w dobrych solariach
http://www.abacosun.com.pl/produkty....dkategoria1=10
ja chyba sie skusze na jakis... podoba mi sie ten 2-fazowy
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 12:06   #23
Kerka
Zadomowienie
 
Avatar Kerka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 492
Dot.: skutki uboczne przyspieszaczy opalania :>????

czy mozna zastosowac przyspieszacz zalecany na solarium (shoco choco) do opalania sie na słoneczku? oczywiscie uzylabym potem filtrow ..
Kerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.