Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-05, 15:24   #1
Blondi2
Raczkowanie
 
Avatar Blondi2
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Question

Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???


Pomóżcie mi proszę, stałam się właśnie szczęśliwą właścicielką prostownicy do włosów- włoski wyglądają teraz super, są całkiem proste jak chciałam- ale mam obawy, że długo ich takich ładnych nie będę miała. Boję się, że zaraz się zniszczą, szczególnie że je również rozjaśniam na blond. Czy możecie polecić mi jakąś DOBRĄ odżywkę do włosów, która pomogłaby przetrwać włoskom moją fazę na prostowanie . Zakupiłam mleczko do prostowania włosów mające chronić je przed termeraturką firmy L'oreal (tecni.art) ale włosy po tym ekspresowo się przetłuszczają (mimo, że nakładam tylko odrobinkę mleczka). Jeśli znacie jakąś odżywkę do włosów zniszczonych takimi zabiegami to już jestem wdzięczna za radę i pomoc .
Blondi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 15:30   #2
Violarte
Raczkowanie
 
Avatar Violarte
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 38
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

Cytat:
Napisane przez Blondi2
Pomóżcie mi proszę, stałam się właśnie szczęśliwą właścicielką prostownicy do włosów- włoski wyglądają teraz super, są całkiem proste jak chciałam- ale mam obawy, że długo ich takich ładnych nie będę miała. Boję się, że zaraz się zniszczą, szczególnie że je również rozjaśniam na blond. Czy możecie polecić mi jakąś DOBRĄ odżywkę do włosów, która pomogłaby przetrwać włoskom moją fazę na prostowanie . Zakupiłam mleczko do prostowania włosów mające chronić je przed termeraturką firmy L'oreal (tecni.art) ale włosy po tym ekspresowo się przetłuszczają (mimo, że nakładam tylko odrobinkę mleczka). Jeśli znacie jakąś odżywkę do włosów zniszczonych takimi zabiegami to już jestem wdzięczna za radę i pomoc .
z czystym sercem polecam Ci dwa produkty włoskiej firmy Jochem's z serii JOC: Balsam z olejkiem z pestem brzoskwini (cena ok 33 zł za litrową butlę) oraz CRISTALI olejek lniany do włsoów rozjasnianych i po trwałej (cena ok 38zł za 100ml) balsam jest do spłukiwania, a olejek nie. MOzna je kupić w sklepach z artykułami fryzjerskimi.
__________________
Czasem nie chcemy dostrzec tego co prawdziwe...
Violarte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 17:57   #3
Blondi2
Raczkowanie
 
Avatar Blondi2
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

dzieki, rozejrzę się za tym jeśli polecasz, pewnie można to zakupić również na "Allegro"?
Blondi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 18:29   #4
Blondi2
Raczkowanie
 
Avatar Blondi2
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

A co ze specyfikiem wspomagajacym prostowanie?? L'oreal mi nie odpowiada albo ja go nie potrafię odpowiednio stoswać . Słyszałam, że dobre jest mleczko Goldwella i kryształki Reene Blanche-stosujecie któryś z nich? i jak efekty?
Blondi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 14:08   #5
dzieffczynka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 24
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

ja z czystym sumieniem polecam odżywkę WAX do jasnych włosków<jest też do ciemnych>
kupujesie ją w aptece<cena około 20 złotych>
sama jej osobiście używam<tez rozjaśniam i prostuje włosy> i uważam że jest naprawdę świetna
dzieffczynka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 15:08   #6
aabb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

A ja polecam po prostu jedwab do włosów.Włosy są po nim mięciutkie a przede wszystkim chroni je przed wysoką temperaturą.Sama sobie az spaliłam włosy prostownicą(po 6 miesiącach) i musiałam skrócić włosy.Teraz stosuje jedwab i jest ok. ps.też mam rozjaśniane włosy
aabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 17:15   #7
dorotka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

a powiedz mi gdzie mozna dostac taki jedwab Slyszalam ze u fryzjera ale malutka buteleczka kosztuje 10 zl a moze jakies hurtownie czy cos takiego??
dorotka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 21:26   #8
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

Ja polecam całym sercem serię CHI Farouk. Ceny są dość wysokie szampon 38zł, odżywka podobnie, oba 300ml, jedwab 7zł/14ml, spray do prostowania 35zł. Mam 3 pierwsze produkty i mimo ze katuje moje wlosy prostownicą no i rozjasniam co 2miechy to wlosy mi się nie niszcza pozdrawiam
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 21:37   #9
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

Cytat:
Napisane przez dorotka84 Pokaż wiadomość
a powiedz mi gdzie mozna dostac taki jedwab Slyszalam ze u fryzjera ale malutka buteleczka kosztuje 10 zl a moze jakies hurtownie czy cos takiego??
ja kupuje w hurtowni fryzjerskiej za 6 zł
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 12:37   #10
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Ja polecam całym sercem serię CHI Farouk. Ceny są dość wysokie szampon 38zł, odżywka podobnie, oba 300ml, jedwab 7zł/14ml, spray do prostowania 35zł. Mam 3 pierwsze produkty i mimo ze katuje moje wlosy prostownicą no i rozjasniam co 2miechy to wlosy mi się nie niszcza pozdrawiam

popieram,świetna seria, dodam tylko, że jeśli komuś akurat pieniążki nie dopisują, dla dobrego efektu wystarczy sama odżywka Farouk Chi Infra Treatment( można zafundowac sobie dłuższe serie z nią na włoskach)
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 11:08   #11
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

Szukam czegoś co pomoże moim włosom odżyć po tym jak potraktowałam je farbą palette... i to trzykrotnie... Gdybym wiedziała wcześniej, że to najgorsza farba na świecie, nigdy bym jej nie użyła A teraz moje włosy wyglądają jak siano, wprawdzie nie widziałam od ostatniego podcinania rozdwojonych końcówek, ale końce odstają mi od reszty włosów i to niezbyt ładnie wygląda, a przy ciemnych włosach widać to bardziej niż przy blond. Wiem, że w takiej sytuacji najlepiej byłoby zrezygnować z farbowania (z ciemnego blondu na ciemny brąz) ale to silniejsze ode mnie, poza tym w tym kolorze czuję się o wiele lepiej niż w naturalnym, chociaż jeśli mam być szczera, zapomniałam już jak w nich wyglądam
Jeśli ktoś miałby dla mnie jakieś rady będę wdzięczna
Mógłby mi tez ktoś polecić jakieś dobre farby do włosów? Ostatnio ufarbowałam Garnierem, ale też nie było rewelacyjnie, ale to pewnie przez „efekt palette”, poza tym Garnier tak strasznie śmierdzi, że myślałam, że mi oczy wypali przy nakładaniu farby. I strasznie szybko się wypłukuje:/
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 11:40   #12
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

Przyłączam sie do grona niszczycielek włosów, gdyż stałam się niewolnicą prosownicy Mam włosy strasznie niesforne, ni proste ni kręcone, przy zwiększonej wilgoci powietrza odkręcaja się w różne strony, do tego mają tendencje do sianowacenia, normalnie porażka
Więc skusiłam się na prostownicę i teraz szukam czegoś ochronnego i podtrzymującego efekt prostowania (przynajmniej do następnego dnia). Po przeglądnięciu KWC skuszę sie chyba na spray BaByliss.... Ale będę wdzięczna też za inne propozycje.

Finlora,
mam wypróbowanych kilka farb z różnych firm i najlepiej wspominam farbę Garniera 100% Color (miałam kasztan). Kolor dość długo schodził i przede wszystkim równomiernie chwycił i odrosty i resztę włosów (po Safirze wyraźnie widać dokąd miałam odrosty) . Zapach faktycznie tragiczny, ale efekt dobrze wspominam.

Co do schodzenia koloru, to dowiedziałam sie od zaprzyjaźnionej (i dobrej) fryzjerki, że włosy farbowane powinno się myć szamponami klarownymi, przezroczystymi a nie wyglądającymi jak balsamy, gdyż te ostatnie otwierają łuski włosów i wypłukują kolor (czy jakoś tak). Ona sama używa szamponów dla dzieci, ja też sie już tylko na takie przerzuciłam

Edytowane przez ivana
Czas edycji: 2007-11-28 o 11:38 Powód: literówka (Sefora zamiast Safira)
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 13:01   #13
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

jesli chodzi o ochrone przed prostowaniem, polecam olejek renee blanche z chitosanem(taki do stylizacji) kosztuje cos~30 zl
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:41   #14
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

Cytat:
Napisane przez ivana Pokaż wiadomość
Finlora,
mam wypróbowanych kilka farb z różnych firm i najlepiej wspominam farbę Garniera 100% Color (miałam kasztan). Kolor dość długo schodził i przede wszystkim równomiernie chwycił i odrosty i resztę włosów (po Safirze wyraźnie widać dokąd miałam odrosty) . Zapach faktycznie tragiczny, ale efekt dobrze wspominam.

Co do schodzenia koloru, to dowiedziałam sie od zaprzyjaźnionej (i dobrej) fryzjerki, że włosy farbowane powinno się myć szamponami klarownymi, przezroczystymi a nie wyglądającymi jak balsamy, gdyż te ostatnie otwierają łuski włosów i wypłukują kolor (czy jakoś tak). Ona sama używa szamponów dla dzieci, ja też sie już tylko na takie przerzuciłam
No tak, szampony klarowne, rozumiem, tylko dlaczego szampony do włosów farbowanych nie są klarowne, jak piszesz, że powinny takie być...?? Wydawałoby się, że ludzie, którzy się tymi zajmują powinni wiedzieć jaki produkt bedzie najlepszy do włosów farbowanych.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:44   #15
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Pomocy!Jaka odżywka do włosów farbowanych i prostowanych???

A co do farb, nie używałam Garniera 100%, tylko Garnier Color Naturals i po 2 tygodniach odrosty miałam prawie tak samo jasne jak przed farbowaniem :/ farbowałam brązem a odrosty mi się spłukały na jsny rudy "/
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.