zmienić i uplastycznić.......... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-02, 17:58   #1
jagódka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3
GG do jagódka

zmienić i uplastycznić..........


Dzień dobry, jestem tu po raz pierwszy i jescze nie wiem na jakij zasadzie działa całe "forum" ........natomiast wiem jedno : ) chciałabym bardzo zasięgnąc porady.....oceny profesjonalistki,w sprawie moich włosów........mnie moje włosy się bardzo podobają, są zdrowe i miękkie......ale potrzebuję zmiany, powiedziano mi ze są za bardzo plaskate i ulizane do mojej krągłej twarzy.....i ze trzeba je uplastycznic.......szczeg ólnie przód....Bardzo proszę o jakąs radę co do zmiany fryzury na tej długosci jaką noszę i ewentualnie kolorystyki.........dzięk uję z góry
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image-14.jpg (29,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zblizenie.jpg (26,9 KB, 31 załadowań)
jagódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-02, 18:11   #2
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: zmienić i uplastycznić..........

Tak, tak, już widzę zdjęcia... [img]icons/icon7.gif[/img] Właśnie jestem w trakcie szukania czegoś ciekawego [img]icons/icon7.gif[/img]
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-02, 18:19   #3
jagódka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3
GG do jagódka
Re: zmienić i uplastycznić..........

juz dodałam zdjęcie/a........potrzebuję naprawdę profesjonalnej i szczerej rady, osoby ktora zna się.......i wie co pisze na podstawie tego co widzi.......nie wiem na ile to mozliwe, ale postanowiłam sprobować, poniewaz nie mam zcasu ani mozliwosci narazie wybrac się do stylistki........
jagódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-02, 21:06   #4
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: zmienić i uplastycznić..........

Cześć!
Masz bardzo ładne gęste włosy. Na internetowe oko wydają mi się delikatne - tzn. jest ich dużo ale każdy włos jest cienki. To nie żadna wada - takie już są włosy środkowoeuropejskich blondynek ( ciemnych też [img]icons/icon7.gif[/img]
Takim włosom służy cieniowanie, trzeba też pamiętać, że im dłuższe tym cięższe = bardziej przylegają głowy

Jeśli chcesz pozostać przy długich proponuję:

Fryzurka stonowana:
*skrócić włosy by sięgały maksymalnie 5 cm poniżej ramion i porządnie wystrzępić je na dole ( z tyłu też!)
* podciąć część grzywkową by sięgała brody - najkrócej jak się da by dawało się jeszcze spiąć w koński ogon - w tej fryzurce też Ci jest do twarzy. I też trochę postrzępić

Fryzurka odważniejsza:
*skrócić włosy by sięgały ramion i delikatnie je postrzępić na dole
*dorzucić do tego modną długą postrzęiona grzywkę
*pasma przy twarzy wystopniować

Wystarczy podsuszyc zpochyloną głową. Można utrwalić bałagan lekkim lakierem lub sprayem do stylingu ( spryskaj zanim całkowicie podeschną. Dokończ suszenie z głową podniesioną za to roztrzepując je.

Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-02, 21:21   #5
jagódka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3
GG do jagódka
Re: zmienić i uplastycznić..........

dziękuję pięknie za te porady......mam jescze jedno pytanko....mogłabyś mi napisać coś na temat trwałej ondulacji? myslałam o tym wlasnie.....ze gdyby wyczarować jakieś loki....mogłyby wlosy być podniesione i takie uplastycznione na nieco dluzej...tylko nie wiem jakie loki wybrac......
jagódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-02, 21:55   #6
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: zmienić i uplastycznić..........

Nie polecam trwałej - zawsze koszmarnie niszczy włosy, ale wiem że jak się człowiek na coś uprze to nie ma siły by odwiodła...
Wydaje mi się że przy Pani klasycznym typie urody loczki nie byłyby wskazane - po co odwracać uwagę od ładnej buzi i odchudzać ją na siłę. Jedyne na co można się skusić to tzw. headlines - podniesienie włosów u nasady.
Ale ja bym nie walczyła z ich miękkością, bo w modnie postrzępionych będzie Pani bardzo ładnie + dodadzą troszką drapieżności + bałagan wygląda bardzo zmysłowo + nie wymaga pracy [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Noa
Ps. W obu fryzurkach grzywkę można zaczesywać na bok na kilka sposobów - robiąc przedziałek zuupełnie z boku i pozwalając jej opadać na oko, podpinać, przedziałkować bliżej środka - nuda nie grozi.
A w przypadku dłuugiej grzywki z cięcia nr.1 polecam od czasu do czasu podpięcie ( po podtapirowaniu - na wieczór lub nie [img]icons/icon7.gif[/img] jej do góry długą, wąska klamrą - amerykańska fryzurka podkreślająca rysy twarzy
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-02, 22:24   #7
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: zmienić i uplastycznić..........

Jeśli chcesz nadać włosom życia i objetosci, zrób balejaż w minimum 3 kolorach. To doda wlosom objetości. Na pierwszym zdjęciu z grzywką wyglądasz super, moim zdaniem powinnaś taką grzywkę zostawić, a włosy ścieniować z przodu, jak radzila Noa (witaj Noa, gdzie się podziewalaś? [img]icons/1cmok.gif[/img]), przykład na zdjęciach. Taki pazurki zachodzące na buzię wyszczuplą Ci twarz... na 2 ostatnich zdjęciach przykłady kolorystyki balejażyku...

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-02, 22:36   #8
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: zmienić i uplastycznić..........

Babciu, Babciu juz się tłumaczę: internet mi się zbuntowywuje i odcina mnie brutalnie od wizażu [img]icons/icon9.gif[/img]

Głosuję za cięciem za zdjęciem nr.2 ( tylko ciut krótszy dół), bo uważam, że Jagódka powinna stylizować się na nowoczesną miejską dziewczynę - proste włosy, cieniwanie + balejaż ( bez Babci mam pół mózgu stylistycznego!)= dużo ruchu, naturalność i seksapil.
I za kolorami jak dwa ostatnie czyli zgadzam się z przedmówcą.
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Ps. jak widzisz Jagódko - szans na trwałą nie masz - jesteś przegłosowana
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.