farbowanie włosków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-09, 00:59   #1
M.M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8

farbowanie włosków


chcialabym zafarbowac włosy farbą roślinną tzn.henną.
na bardzo ciemny kolor.Nie mam pojęcia,czy "proszki"
oferowane w sklepach są całkowicie naturalne,czy to jakies mieszanki?Czy dam radę sama "stworzyc"pastę,którą nałoze na wlosy ???nie mam o tym zielonego pojecia.
proszę kolezanki o pomoc [img]icons/icon7.gif[/img]
M.M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-09, 07:28   #2
mexi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 52
Re: farbowanie włosków

Cześć Marzanno Powiem ci,że ja mam zamiar kupić mojej mamie taką farbę roslinną na bazie hny i basmy.W drogerii widziałam gotową farbę firmy "DALIA".Te farby mają różne odcienie :burgund,śliwkę ,czarny i coś z rudych też było.Kosztuje ok 9 zł.
Wiem że sa też proszki do rozcieńczania z wodą ,ale myślę że to dużo roboty i ta papka spływa z włosków-( dawno temu robiłam mamie właśnie z torebki.)
A co do skuteczności i pielęgnacji włosków_muszę ci powiedzieć ,że przyjaciółka mojej mamy też zaczeła nakładać tego typu farby i jest bardzo zadowolona z efektów-bo po palecie wychodzily jej włosy , a teraz ma wrazenie że jej zgęstniały.
pozdroawiam mexi
mexi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-09, 07:40   #3
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: farbowanie włosków

Ja także, tak jak Marzena chciałabym zafarbować włosy naturalną farbą najlepiej w odcieniu ciemnego brązu. Jednak, pamiętając swoje przeżycia z przeszłości dot.farb na bazie hny i basmy, mam mieszane uczucia. Jak byłam w połwioe szkoły średniej wszystkie byłyśmy płomienno-rude stopsując właśnie jeden z tych 2 w/w specyfików, bo dobrych rarb do użytku dobmowego jeszcze wtedy nie było. Wlosy po takim farbowaniu były lśniące, gęste, miekkie. Ale czoło, szyja, uszy, palce, dosłownie WSZYSTKO co miało jakikolwiek kontakt z tą mieszaniną proszku z wodą robiło się pomarańczowe na klika ładnych dni !!! Te plamy skutecznie mnie (jak narazie) odstraszają!! Może te wersje pasty w tubie są lepsze?? Dajcie znać, dziwczyny, jeśli któraś z Was stosowała.
Pozdrówka
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-09, 08:40   #4
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: farbowanie włosków

własnie zrobiłam sobie dziką śliwkę pastą z tubki, kolor boski [img]icons/icon20.gif[/img] włosy są puszyste, jest ich optycznie więcej, strasznie mi się podobają [img]icons/icon7.gif[/img] ale te plamy ...nic tylko [img]icons/icon31.gif[/img] [img]icons/icon9.gif[/img] twarz, szyja, paznokcie, ręce -przez trzy dni nie mogłam dotykać włosów bo każda próba kończyła się zafabowaniem rączek na śliczny różowo-fioletowy kolorek... przy okazji pofarbowałam sobie ciuszki, ręczniki

to nie był mój pierwszy raz, nie farbowałam sama włosów....iiiiii
sama nie wiem, teraz jestem zadowolona, włosy są takie jak chciałam, ale...
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-09, 09:03   #5
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: farbowanie włosków

Czyli, jak widać, nic się nie zmieniło!! Włosy suuuuper, ale wszystko z farby. [img]icons/icon9.gif[/img] Skutecznie mnie zniechęciłaś to "pwrotu do korzeni" w kwestji farbowania. Trudno, zostają normalne farby.
Pozrdrówka.
ps. pofarbowane ciuchy i ręczniki możesz użyć, jako ścierek. Mam tylko nadzije, że nie uciaprałaś swoich ulubionych ciuchów [img]icons/icon12.gif[/img]
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-09, 09:22   #6
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: farbowanie włosków

mam specjalne ubranka i ręczniki do farbowania [img]icons/icon7.gif[/img] więc tego mi nie żal, niestety mam idiotyczny zwyczaj suszenia włosów potrząsając głową i właśnie wtedy parę kropel różóowych zafarbowało świeżo uprane ciuszki i teraz nawet Vanish nie pomaga [img]icons/icon22.gif[/img] chyba pójdzie do kosza i tyle [img]icons/icon9.gif[/img]
co do skóry, przyznaję się że narobiłam sobie plam przez własną głupotę [img]icons/icon9.gif[/img] zzapomniałam o kremie, najlepszy jest Nivea [img]icons/icon7.gif[/img] wcześniej tak robiłam i nie było tyle plam ...

tylko brak mi pomysłu co zrobić, żeby farba nie chwytala tak mocno skóry na głowie......wyobraź sobie śliczne włoski śliwkowo-fioletowe (niedosłownie) a skóra żarówkowo różowa .....
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-11, 06:59   #7
M.M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8
Re: farbowanie włosków

Czesc kochane!
nie wytrzymalam i zrobilam sobie kolorek(black rose) farbą roślinną.Jestem zadowolona [img]icons/icon7.gif[/img]Konsystencja pasty pozwalala rewelacyjnie naniesc sie na wlosy.Nie zrobilam zadnych plam(zgodnie z zaleceniem producenta posmarowalam czoło uszy i szyje kremem).Pasta swietnie trzyma sie na wlosach-nie splywa.W ogóle nie czulam jej na glowie w przeciwienstwie do innych(z reguły wlosy wtedy sa ciezkie).Nic mnie nie szczypalo w oczy i nie smierdzialo.Załuję tylko ,ze za krótko trzymalam ja na głowie.Mozna bylo odczekac godzine a ja niecierpliwa! trzymalam 35 minut.jest ok,ale kolor mógl byc bardziej nasycony i lśniący...a poza tym ten prawie czarny jest bardzo naturalny [img]icons/icon7.gif[/img] ogólnie jestem zadowolona [img]icons/icon7.gif[/img]
papa
M.M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-12, 08:32   #8
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: farbowanie włosków

i super [img]icons/icon7.gif[/img] napisz ile trzyma Ci się farba, aha wiesz może o jaki szampon chodzi producetowi, poleca mycie szamponem z chną...nigdy takiego nie widziałam [img]icons/icon9.gif[/img]
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-12, 09:24   #9
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: farbowanie włosków

YR ma w swej ofecie szampon z ekstraktem henny do włosów rudych. Kosztuje około 15 zł w salonach. W sprzedaży wysyłkowej także jest.
Pozdrówka.
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-12, 09:33   #10
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: farbowanie włosków

dzięki Aniulko [img]icons/icon7.gif[/img]
tylko nie chcę mieć rudych włosków, mam śliwkowe i niech takie zostaną [img]icons/icon20.gif[/img]
ale dobrze wiedzieć [img]icons/icon7.gif[/img]
a ile się płaci za przesyłki YR, bo właśnie zapisałam się do sprzedazy wysyłkowej, czekam na I katalog, ale nie wiem nic o kosztach wysyłki...
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-12, 11:15   #11
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: farbowanie włosków

Nie słyszałm nigdy o szamponie z ekstraktem henny do włosów innych niż rude. [img]icons/icon7.gif[/img] Koszty wysyłki w YR kształtują się na poziomie 5-6 zł.
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-12, 11:23   #12
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: farbowanie włosków

dzięki [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon40.gif[/img]
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-12, 12:03   #13
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: farbowanie włosków

Ja tęż chcę się zapisać do sprzedaży wysyłkowej w YR - jak to się robi, powiedz plizzzzzz.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-12, 12:24   #14
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: farbowanie włosków

wysyłasz fax z prośbą o przysyłanie katalogów co miesiąc, podajesz swoje dane i tyle...
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-12, 15:05   #15
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: farbowanie włosków

superrrrrrrrr, ale na jaki adres? [img]icons/icon41.gif[/img]
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-13, 07:26   #16
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: farbowanie włosków

mmm jakaś lipska albo lipowa, jeśl tylko zadzwonisz tam miła pani, która ze mną rozmawiała na pewno Ci powie...chyba, że zaraz sama znajdę fax, który do nich wyslałam moment....
niestety, mam to w domku, mogę poszukać i napiszę Ci ale dopiero jutro...
[img]icons/icon40.gif[/img]
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-13, 07:46   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: farbowanie włosków

[b] <font color=008B> gdzieś temat adresu do Yves Rocher był już poruszany [img]icons/icon7.gif[/img]

hmmm.. chociażby tu: http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1042664956

radzę Wam dziewczyny korzystać częściej z wyszukiwarki - wszak archiwum Wizażu to skarbnica wszelakich informacji [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-13, 09:22   #18
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: farbowanie włosków

Dzięki Maleńka serdeczne już sarenka dała mi link o dyskusji na temat YR - ale bardzo mnie dziwi, że taka duża firma i nie ma stronki internetowej - wstyd mi za nich [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-13, 09:29   #19
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: farbowanie włosków

stronka jest tylko nie w języku polskim [img]icons/icon9.gif[/img] a szkoda bo tak stronka jak Avonu ,gdzie można zamawiać kosmetyki on-line bardzo by się przydała [img]icons/icon7.gif[/img]
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 09:18   #20
oczkoWgłowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: farbowanie włosków

jejku szukam i szukam i nie wiem co zrobic. w sobote ide na wesele z facetem moich marzen i chcialabym cos zrobic z włoskami tzn rzucic jakis kolorek tylko nie mam pomysłu, chciałabym uzyskac jakis fajny kontrast. włoski mam krotkie z przodu i z góry a tyl dłuższy... co robic? wyslijcie mi jakies propozycje pliz!!!
oczkoWgłowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.