Pierogi ruskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-16, 17:34   #1
madarynka
Zadomowienie
 
Avatar madarynka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 127
Red face

Pierogi ruskie


Zaczynam moja przygode z gotowaniem i chciala bym zrobic mojemu Tacie jego ulubione, pyyyszne pierozki ... ale nie umiem, hehehe
Czy moglybyscie podac jakis sprawdzony przepis na pierogi ruskie? z dokladnym opisem, bo zupelnie nie wiem jak je robic
madarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 04:50   #2
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Pierogi ruskie

Mmm, pierogi ruskie są pyszne, choć dość pracochłonne, mam nadzieję, ze przepis, będzie przydatny

Ciasto: 2 szklanki mąki, jajo, łyżka oleju, 3/5 szklanki ciepłej wody, sól.
Farsz: 50 dag twarogu, 5-7 ugotowanych ziemniaków, 2 cebule, olej, pieprz, sól

Z podanych składników , zagniatasz na stolnicy ciasto- można pomagać sobie nożem , najpierw "siekająć" razem wszystkie składniki, następnie ręcznie. Wazne jest by woda, której dodajemy, była ciepła- to znacznie ułatwia zadanie. Składniki muszą zostać połączone na gładką elastyczną masę.
Mój sposób na sprawdzenie, czy ciasto jest odpowiednie- to przecięcie go- jesli na przekroju, widoczne są dziurki (czyli pęcherzyki powietrza), oznacza, że wtłoczyłysmy go dostatecznie dużo i ciasto jest gotowe.
Farsz-Ziemniaki (powinny być ugotowane na półmiękko) ostudzisz, zmielisz razem z twarogiem. Cebulę trzeba obrać, posiekać, usmażyć na złoto na łyżce oleju i dodać do ziemniaków, przyprawić pieprzem, solą ewentualnie, jeśli lubisz ostre dania,można dodać maggi, wymieszać.
Ciasto rozwałkować na placekcienki, grubości ok. 2-3mm, szklanką wykroić z niego krążki. Na każdy nałożyć trochę farszu i zlepić ciasto. Włożyć pierogi do wrzącej, osolonej wody z odrobiną oleju
i gotować do chwili, gdy wypłyną.

POWODZENIA i smacznego ( i proszę zdać relację z wyników )
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 13:34   #3
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Pierogi ruskie

a ja wlasnie zrobilam i mi nie wyszlo buuu
Tzn sa dobre, ale farsz jest taki jakis rozwalony i wyplywa z pierogow, a w barach melacznych to nic sie z nim nie dzieje po przekjoneniu
A proporcje mam dobre 2:1 ziemniaki na ser no i rpzed gotowaniem frasz byl twardy
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 21:36   #4
miss.didi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 111
Dot.: Pierogi ruskie

to przez ziemniaki. Musisz sprobowac innych, takich bardziej "kleistych".
miss.didi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 05:45   #5
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Pierogi ruskie

a potrafilabys mi pomoc jak sie elasnie taki typ ziemniakow nazywa?
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 09:48   #6
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Talking Dot.: Pierogi ruskie

Witam
Ja do pierogów nigdy nie dodaję jajka,tylko ciepłą wodę,różnica jest ogromna,te bez jajeczka są bardzo kruche....pyszne..no i nigdy nie podaję ich gorowanych tylko dodatkowo podsmażam na masełku.Pozdrawiam i zyczę udanych pierożków.
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 14:10   #7
owieeeczka
Raczkowanie
 
Avatar owieeeczka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 177
GG do owieeeczka
Smile Dot.: Pierogi ruskie

Witam!! Właśnie jem pierożki więc chciałam się podzielić moimi uwagami co do ich zrobienia. Po pierwsze sera nie mielę tylko dodaje do zmielonych ziemniaków taki rozkruszony. Wtedy widoczne sa takie grudki w farszu. Oczywiście daję pokrojoną w drobna kosteczkę i usmazoną na złoto cebulę razem z tym olejem. Doprawiam solą i pieprzem i daję suszoną mięte (rozrywam torebeczkę herbaty miętowej i wsypuję do farszu - dziś dałam 3). Wtedy farsz ma taki fajny smak właśnie tego mi brakuje w kupczych pierogach.
POzdrawiam!!
__________________
Aneta

"Każda kochana kobieta jest księżniczką w oczach tego kto się o nią ubiega i w swoich własnych..."
owieeeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 18:54   #8
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: Pierogi ruskie

popieram poprzedniczke! Nie mielić sera, tylko kruszyć, bo mają być grudki!!! A cebulka nie tylko do środka pierożków, ale też na pierożki już na talerz taka przyrumieniona (może nawet bardziej niz przyrumieniona, ale nie mam na myśli spalonej ). Sama ostatnio bardzo często robię te pierożki, tak mnie jakoś natchnęło, mężowi posmakowało jak pierwszy raz robiłam i teraz sobie często tak pierożkuję
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 16:32   #9
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Pierogi ruskie

ps. Podpowiadam sposób- sztuczkę, na ułatwienie sobie pracy przy pierogach.
Do farszu można dodać smażoną cebulkę- gotową, pakowaną w pojemniczki, sprzedawaną w sklepach (osobiście używam produkowanej przez "agropole").
Świetnie nadaje się do farszu, ale także jako dodatek do kanapek, pizzy, zapiekanek etc
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 14:57   #10
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Pierogi ruskie

naszla mnie dzis ochota na ruskie i zrobilam z przepisu Anett - tzn farsz wiedzialam jak, ale ciasta tak 'na pale' zrobic nie umiem, musze miec proporcje. Zreszta takie zrobienie pierozkow ruskich to zadna filozofia wg mnie, ale fakt, ze pracochlonne.

Wyszly jak zawsze PYCHAAA!!
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 15:27   #11
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Pierogi ruskie

Ja do ciacha też jajka nie dodaję a do farszu ser dziabam widelcem
Absolutnie nie może być zmielony, jedynie ziemniaki, no i do tego cebulka i oczywiście posiekany koperek
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 16:13   #12
madarynka
Zadomowienie
 
Avatar madarynka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 127
Dot.: Pierogi ruskie

ooo moj watek
pierogi zrobilam wtedy jeden i jedyny raz, mozliwe ze z przepisu Anett, tacie smakowaly, mi niebardzo [no ale ja jestem inna bo z reguly nie lubie pierogow, chyba ze jakies udziwnione] no i tak sie skonczyla moja przygoda z pierogami ruskim
__________________
MADarynka
[bez 'n']

madarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 16:31   #13
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Pierogi ruskie

jesli chodzi o mnie to ziemniaki ubijam poprostu tluczkiem do ziemniakow, do tego krusze ser i jeszcze raz tluczek idzie w ruch. Pozniej sol + pieprz + dzis dodalam takze mage i pomieszalam wszystko razem
Kusi mnie ta mieta.
Farszu mi troche zostalo to moze jutro jakies nalesniki wyjda ruskie i wtedy miete swieza dodam
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 15:57   #14
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Pierogi ruskie

Witam ponownie
Proponuje do ciasta dodac ciepłe mleko,a pod koniec wyrabiania ciasta rece smarowac masłem i ponownie wyrabiac ciasto.
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:14   #15
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Pierogi ruskie

oj tez chciałam je jutro zrobic.. ale cos widze, że to za wysokie progi... :/
a może jakis sprawdzony przepis podacie, który zawsze sie udaje
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 08:47   #16
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: Pierogi ruskie

Ja ciasto zawsze robie z maki i gorącej wody. Na zasadzie ile sie zagniecie.
Coby duzo bałaganu nie było wyrabiam ciasto w dużym garnku.

Farsz ziemniaki, ser biały, podsmażona cebulka, żołtko jajka, pieprz i sol. Do farszu na koniec dodaje bułke tarta i ona usztywnia mase.A cebulke smaże na masle i to maselko tez wedruje do farszu.

Gotuje w osolonej wodzie z masłem lub olejem.

Potem odsmazone lub z wody z ceulka i boczkiem.

Kurde zgłodniałam.
A nadal nie znalazłam w Niemczech twarogu, ten sprowadzany z Polski bywa przeterminowany. A z homo to juz nie to samo
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 11:15   #17
vaya11
Raczkowanie
 
Avatar vaya11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 49
GG do vaya11 Send a message via Skype™ to vaya11
Thumbs up Dot.: Pierogi ruskie

Kochane Panie,

przepis na pierogi, który zawsze wychodzi!!! bardzo pyszne !!!
przede wszystkim biały ser musi być taki z kostki (krajanka) taki wiecie najnormalniejszy w swiecie nie zadne wiaderka czy cuś!!!!!
czyli:
-biały ser (1 kostka)
- ziemniaki ugotowane tak aby było 2xwiecej niz sera
- ze 4 duze cebule
- ze dwie albo i trzy laski kiełbaski jakiejs zwuczajnej torunskiej podwawelskiej czy jakiejs takiej podobnej (takiej na ognicho)
-sól i pieprz do smaku

i teraz WAZNE ser zmielic z ziemniakami!!! zostawic na noc ser bedzie miał bardziej kwaskowaty posmak. mozna ser zostawic na noc poza lodówka przed mieleniem.
Cebulke drobno posiekac, i kiełbaske pokroic w bardzo drobna kosteczke. usmażyć na oleju.
połączyć wszystko razem i posolic i popieprzyć (bardzo duzo pieprzy ) tak aby ciasto było wrecz ciemniejsze!!! mozna posolic ziemniaki podczas gotowania !!! liczy sie zeby było duzo cebulki i kiełbaski i pieprzu

ciasto wg uznania...

smacznego naprawde tylko z tego przepisu mi smakuja... AAAAAAAA i podawać ze śmietaną mackowy 18%
vaya11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 13:06   #18
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: Pierogi ruskie

Cytat:
Napisane przez vaya11 Pokaż wiadomość
Kochane Panie,

przepis na pierogi, który zawsze wychodzi!!! bardzo pyszne !!!
przede wszystkim biały ser musi być taki z kostki (krajanka) taki wiecie najnormalniejszy w swiecie nie zadne wiaderka czy cuś!!!!!
czyli:
-biały ser (1 kostka)
- ziemniaki ugotowane tak aby było 2xwiecej niz sera
- ze 4 duze cebule
- ze dwie albo i trzy laski kiełbaski jakiejs zwuczajnej torunskiej podwawelskiej czy jakiejs takiej podobnej (takiej na ognicho)
-sól i pieprz do smaku

i teraz WAZNE ser zmielic z ziemniakami!!! zostawic na noc ser bedzie miał bardziej kwaskowaty posmak. mozna ser zostawic na noc poza lodówka przed mieleniem.
Cebulke drobno posiekac, i kiełbaske pokroic w bardzo drobna kosteczke. usmażyć na oleju.
połączyć wszystko razem i posolic i popieprzyć (bardzo duzo pieprzy ) tak aby ciasto było wrecz ciemniejsze!!! mozna posolic ziemniaki podczas gotowania !!! liczy sie zeby było duzo cebulki i kiełbaski i pieprzu

ciasto wg uznania...

smacznego naprawde tylko z tego przepisu mi smakuja... AAAAAAAA i podawać ze śmietaną mackowy 18%
Zaskoczyłaś mnie z tą kiełbaską do farszu...
Moja mama i babcia do sera i ziemniaków oprócz przypraw i cebulki zawsze dodawała trochę podsmażonego boczku, ale ponieważ nie znalazłam tego składnika w żadnym z przepisów, uznają, że to taka nasza domowa wariacja na temat ruskich Są pyszneee!!!!!
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 13:29   #19
vaya11
Raczkowanie
 
Avatar vaya11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 49
GG do vaya11 Send a message via Skype™ to vaya11
Dot.: Pierogi ruskie

ja z boczkiem też eksperymentowałam, trzeba dodać dobry boczek i umiejetnie go przysmazyć ... ja chyba nie posiadam takiej umiejetności wiec dodaje kiełbaski... myslałam w sumie ze zostane za tą kiełbaske wygwizdana na forum
pozdrawiam
__________________
vaya11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 18:16   #20
Stramenopile
Raczkowanie
 
Avatar Stramenopile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 129
Dot.: Pierogi ruskie

Super wątek - właśnie z moim TŻ'em planowaliśmy przyrządzić ruskie.
Ja też miałam okazję próbować ruskich z boczkiem - i to kupnych! Nazywały się "zbójnickie" i bardzo smaczne były. Myślę, że z kiełbaską też muszą być pycha.
Dla mnie muszą być podsmażone na maśle (aż skórka będzie chrupiąca) z cebulką, plus śmietanka na koniec i wtedy wszytko jest na swoim miejscu.

Cóż, Motylku, szykuj się do lepienia pierożków...
__________________
Buziakolada, Różyczko.
Stramenopile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 20:47   #21
lineska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 8
Dot.: Pierogi ruskie

Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba Myślę że bede zaglądać częściej. Co do pierożków Bardzo lubię. Chętnie wypróbuję przepis z kiełbaską
lineska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 09:05   #22
dioda87
Zadomowienie
 
Avatar dioda87
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań / Skwierzyna
Wiadomości: 1 273
GG do dioda87
Dot.: Pierogi ruskie

Cytat:
Napisane przez lineska Pokaż wiadomość
Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba Myślę że bede zaglądać częściej. Co do pierożków Bardzo lubię. Chętnie wypróbuję przepis z kiełbaską
Zaglądaj jak najczęściej bo warto ale pamiętaj to uzależnia, musisz być świadoma tego niebezpieczeństwa Pozdrawiam
__________________
Nie chcę się skarżyć na swój los,
Nie proszę więcej niż dać możesz
I ciągle mam nadzieję, że,
Że chyba wiesz co robisz Boże?




Moje butelki i inne pierdołki
Moje karteczki
dioda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 09:29   #23
vaya11
Raczkowanie
 
Avatar vaya11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 49
GG do vaya11 Send a message via Skype™ to vaya11
Question Dot.: Pierogi ruskie

Drogie Panie,
Ruskie z kiełbaską są pyszne polecam!! bardzo byłabym wdzieczna na przepis na pierogi z mięsem. czytałam co nieco ale prosze o konkretny sprawdzony przepis na farsz po którym każdy bedzie prosił o jeszcze!!!! czekam na odpowiedz.
pozdrawiam
__________________
vaya11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 14:51   #24
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: Pierogi ruskie

Cytat:
Napisane przez vaya11 Pokaż wiadomość
ja z boczkiem też eksperymentowałam, trzeba dodać dobry boczek i umiejetnie go przysmazyć ... ja chyba nie posiadam takiej umiejetności wiec dodaje kiełbaski... myslałam w sumie ze zostane za tą kiełbaske wygwizdana na forum
pozdrawiam
Boczek powinien być dość chudy. Poodsmażam go delikatnie (w stosunkowo niskiej temp.), tak, by tłuszcz sie wytopił, ale skwarki nie były za twarde Przynajmniej ja tak robię i jest OK.

Dzisiaj były ruskie na obiad!!! Mniamniuśne Tym razem w wersji bez boczku,, takie prosto z wody, z cebulką, ehhh... Ruszać się nie mogę
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 15:09   #25
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pierogi ruskie

Ja robie ciasto na pierogi z takich składnikow:
2 szkl mąki pszennej,
3/4 szkl gorącej wody
szczypta soli
1 łyżka oleju

Wszystko nalezy wymieszać najpierw w misce jak na zacierkę, a potem ręką zagnieśc ciasto.
Olej sprawia, ze cisto tak szybko nie wysycha i jest bardziej sprężyste (elastyczne) i po ugotowaniu rozpływa sie w ustach
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 15:51   #26
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Pierogi ruskie

Kilka przepisów na pierożki

pół kilograma mąki pszennej
czubata łyżeczka soli
ciepła woda - około szklanki

nadzienie:
pół kilogram ugotowanych ziemniaków
30 dag tłustego, kwaśnego twarogu
dwie średniej wielkości cebule
10 dag słoniny [opcjonalnie]
sól
pieprz
zioła: szczypiorek, mięta, bazylia [opcjonalnie]

Na stolnicę przesiewam mąkę, dodaję sól. W mące robię zagłębienie i wlewam trochę wody. Mieszam tą wodę z mąką i ponownie dolewam wodę. Zaczynam wyrabiać ciasto. Wody ostatecznie dodaję tyle, by otrzymać bardzo zwarte ciasto.
By nabrało odpowiedniej elastyczności, przykrywam je miską i pozwalam "odpocząć" co najmniej 20 minut
Magia ruskich pierogów polega na dwóch rzeczach: proporcji ziemniaków i twarogu oraz ich odpowiedniej jedwabistości.
Moim zdaniem stosunek ziemniaków do twarogu powinien być jak 2 do 1. Ugotowane ziemniaki przeciskam przez praskę. Twaróg przepuszczam przez maszynkę o drobnych otworach, lub miksuję w malakserze.
Słoninkę kroję na bardzo drobną kosteczkę. Podobnie czynię z obraną cebulą.
Na patelnię wrzucam słoninkę i dość obficie solę - dzięki temu, podczas smażenie nie będzie pryskać. Kiedy słoninka puści trochę tłuszczu, dodaję do niej cebulę i smażę razem na średnim ogniu, często mieszając przez kilka minut - do momentu, kiedy słoninka zmieni się w skwarki, a cebula będzie szklista.
[jeśli to mają być pierogi wegetariańskie, cebulę smażę na oliwie]
Słoninkę i cebulę dodaję do ziemniaków, wrzucam ser i wszystko to dokładnie mieszam. Masę doprawiam solą i pieprzem.
Jeśli mają być w pierogach zioła - dobrze robią wersji bez słoninki - dodaję je właśnie teraz.
Farsz jest gotowy do nadziewania
Na posypanej mąką stolnicy rozwałkowuję kawałek ciasta o wielkości pięści na najcieńszy placek, jaki mi się tylko uda. Z ciasta za pomocą dużej szklanki wycinam koła, na nie nakładam duże porcje farszu. Brzegi kół smaruję wodą i sklejam pierogi. By się zbytnio nie wysuszyły podczas robienia dużej ilości, gotowe pierogi przykrywam ściereczką.
Kiedy są już wszystkie gotowe, w wielkim garze zagotowuję dużo osolonej wody.
Do wrzącej wody wrzucam tyle pierogów, by utworzyły jedną warstwę. Delikatnie mieszam, by żaden nie przywarł do dna. Pierogi gotuję około 5 minut od momentu ich wypłynięcia.
Takie pierogi najbardziej smakuję z podsmażoną na brązowo cebulką i wielką szklanicą kefiru.
[a i skwarkami są też pyszne, ze skwarkami ze słoninki oczywiście]

Z kasza:
20 dag kaszy gryczanej
30 dag twarogu
2 cebule
2 łyżki masła
jajko
sól, pieprz
koperek lub majeranek

ciasto pierogowe - przepis powyżej.

1. Gotujemy kaszę gryczaną w wodzie z dodatkiem soli i 1 łyżki masła, odstawiamy do wystudzenia.
2. Przygotowujemy ciasto na pierogi – proponuję wg mojego przepisu, który znajduje się gdzieś poniżej na tej stronie.
3. Cebulę kroimy w kostkę, rumienimy na maśle, lekko studzimy.
4. Wystudzoną kaszę mielimy razem z twarogiem, łączymy z cebulą, dodajemy jajko i dokładnie mieszamy. Przyprawiamy do smaku solą i pieprzem, wsypujemy posiekany koperek lub majeranek, mieszamy.
5. Wałkujemy ciasto, wycinamy z niego kółka, łyżeczką nakładamy farsz, sklejamy. Wrzucamy pierogi do osolonego wrzątku i gotujemy kilka minut. Podajemy polane masłem i zrumienioną cebulką.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 16:54   #27
Stramenopile
Raczkowanie
 
Avatar Stramenopile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 129
Dot.: Pierogi ruskie

Cholercia, przez ten wątek powróciły traumatyczne wspomnienia.
Stwierdziłam parę lat temu, że jestem gotowa na inicjację robienia ruskich. No i ja, wspaniała kucharka, uznałam, że w tych przepisach jest tak mało sera (przeważnie 1:2 ser do ziemniorów), bo ci kucharze są po prostu oszczędni i żal im kasy na więcej, dlatego też do moich luksusowych pierogów ruskich dałam dużo więcej sera... I można je było jeść później z cukrem...


No, ale wczoraj już z moim Najdroższym zrobiliśmy normalne pierogi i były dobre.

__________________
Buziakolada, Różyczko.
Stramenopile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 10:28   #28
vaya11
Raczkowanie
 
Avatar vaya11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 49
GG do vaya11 Send a message via Skype™ to vaya11
Dot.: Pierogi ruskie

nie do konca masz rację z tymi proporcjami ja ostatnio zrobiłam ze 200 pierogów i pomroziłam co by za czesto sie nie babrac... ale do rzeczy... dałąm ze 2 kg twarogu i nieststy co chwila dogotowywałam ziemniaki bo było takie zbyt mocno serowe wydaje mi sie ze chodzi o wydobycie posmaku nie jestem pewna czy 1;2 nie jest zbyt serowe..
ale w koncu kazdy lubi co innego
__________________
vaya11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 10:40   #29
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Pierogi ruskie

Boże święty dziewczyny..jak ja uwielbiam pierogi ruskie, takiego apetytu mi narobiłyście że sie poślinię zarazale mama mi teraz nie zrobi..bo były tydzień temu
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 12:18   #30
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Pierogi ruskie

a ja właśnie zrobiłam wczoraj, dałam troszkę oliwy do wody by się nie zkleiły ale jakieś ciemne mi sie ciasto zrobiło? wiecie dlaczego??? mąka jakaś dziwna była może to od mąki? ale i tak wyszły wspaniałe, prawie 40 zrobiłam a sama z TZ zjedliśmy od razu!!!
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.