Wszystko o depilacji rąk. WĄTEK ZBIORCZY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-29, 21:37   #1
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Arrow

Wszystko o depilacji rąk. WĄTEK ZBIORCZY.


Nie wiem, czy nie powinnam umieścić tego posta na forum kosmetycznym, ale chodzi mi o wygląd, a nie o sposób, więc zdecydowałam się na wizaż

Ostatnio widzę coraz więcej dziewczyn z wydepilowanymi rękami (całymi - od ramienia w dół) Zastanawiam się, czy to jakaś nowa etykieta, którą przegapiłam? Rozumiem, że nastały czasy kiedy to owłosione nogi są "fe" i trzeba je golić. Sama zresztą dostaję drgawek jak widzę baby z czasnymi "herami" na łydkach choć rozumiem, że to przez żylaki itp.

Czy podobnie zaczyna być z rączkami? Czy ktoś patrząc na moje owłosione ręce nie myśli sobie przypadkiem "bleee, jaka niezadbana dziewczyna!"? Mam nadzieję, że nie, bo nie chciałabym musieć depilowac sobie rąk, nogi wystarczą Ale ciekawi mnie to, wiecie coś może o tym?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-29, 21:48   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Depilacja rąk

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1055623166

lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-29, 21:52   #3
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Depilacja rąk

Ooo. Dzięki.
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-29, 17:24   #4
jutrzenka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 15
Włosy, włoski na rękach. Sposoby depilacji. Depilacja rąk

Pomóżcie bo niewiem jak pomóc mojej koleżance.Ma strasznie owłosione ręce.Cały czas panikuje,że niewie co robić a że nie ma komputera to preoszę o pomoc w jej imieniu.Co ona ma zrobić by nie wydać za dużo pieniędzy a jeszcze lepiej by wcale nie ruszać się z domu.Czy sa wogóle jakieś domowe metody? No niewiem proszę o pomoc. z góry dzięki
jutrzenka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-29, 17:56   #5
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: Koleżanka ma bardzo owłosione ręcę!

Nie ma takiej metody żeby nie wychodzić z domu i nie wydać pieniędzy.A jeśli ma owlosione ręce to i nogi pewnie też.Sposób pierwszy to golenie albo kremy depilujące.Nie polecam:trzeba mieć dużo samodyscypliny,żeby robić to prawie codziennie.Najlepszy jest wosk.Pierwszy raz najlepiej niech zrobi to kosmetyczka,a potem po ok. 3-6 tyg.może to robić sama plastrami z woskiem,albo kupić depilator-inwestycja szybko się zwróci.Koleżanka przeszła przez wszystkie etapy
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-30, 10:49   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Koleżanka ma bardzo owłosione ręcę!

jeśli nie ma problemów z nadmiernym owłosieniem w innych (szczególnie "niekobiecych") miejscach, to na początek wystarczy może krem do depolacji- efekt utrzymuje się ok. tygodnia. jeśli jednak jej problem z owłosieniem jest bardziej złożony, to dobrzebyłoby odwiedzić np. endokrynologa.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 12:46   #7
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Depilacja-rece. ramiona

Jakiej stosujecie depilacji na rece, ramiona?? Hmmm Jeśli w ogóle stosujecie... Ja niestety mam bardzo ciemne, mocne i bardzo widoczne włoski... i szczezrze mówiac jak przychodzi czas krótkich rękawków to bardzo źle sie z tym czuje. Dlatego pytam Was jaki sposób depilacji na tę cześć ciala uważacie za najlepszy? Pozdrawiam
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-13, 12:53   #8
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: Depilacja-rece. ramiona

znam ten ból, bo sama się z tym zmagam, czasami bez depilacji w krótkich rękawkach strasznie się czuje i te głupie spojrzenia na dodatek
Ja stosuje wosk na zimno, ale jakkolwiek go używam, to w większości urywa mi włosy a nie wyrywa, chyba pójde z tym do kosmetyczki.

Pozdrawiam
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 13:33   #9
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Re: Depilacja-rece. ramiona

no to jestesmy dwie Tez pomyslałam o wosku, ale napewno nie spróbuje go sama w domu. Kiedys próbowałam z woskiem eksperymentować, ale z podobnym skutkiem, tzn. urywanie a nie wyrywanie włoskó. Także jak wosk to do kosmetyczki. Hmmm tylko jak to wygląda? W jakim czasie po depilacji woskiem włoski odrastaja, no i ciekawe ile to bedzie kosztowac...
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 13:39   #10
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Depilacja-rece. ramiona

Włoski na rękach nie są niestety przyzwyczajone do takich zabiegów (depilacja woskiem) i zwykle skóra reaguje okropnym podrażnieniem i zapaleniem mieszków włosowych (zwłaszcza przy pierwszych zabiegach).
Nie pomaga wtedy żaden krem, żel czy maść, choćby nie wiem kto i co Wam obiecywał.
Niestety - wtedy nawet latem trzeba pochodzić kilka dni w długim rękawku, bo wygląda to po prostu paskudnie.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozjaśnić włoski a jeśli jest ich naprawdę dużo i są długie, to - mimo wszystko - polecam zwykłą maszynkę jednorazową - wiem, że odezwie się teraz chór przeciwniczek i powie, że to tylko wzmacnia włoski i że trzeba je golic codzinnie, ale cóż - takie życie.
A golić wystarczy co 2 dni.
Najlepiej trzymać golarkę pod prysznicem - wtedy na pewno nie zapomnimy o goleniu a przecież i tak pachy golimy równie często.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 10:56   #11
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Re: Depilacja-rece. ramiona

Ojejku, mala-czarna, zalamalas mnie Szczerze mowiac ja sobie nie wyobrazam takich codziennych "zabiegow", tyle czasu zmarnowanego no i w ogole koszmar, ja sie wiecznie wszedzie spiesze i jak sobie pomysle o codziennym goleniu to brrr. juz prędzej wybróbowała bym ten sposób z wybielaniem, ale szczezre mówiąc to nie wiem czy u mnie on by sie sprawdził... No cóż ale spróbowac zawsze mozna.Tylko czy możecie polecic do tego jakiś konkretny preparat? Pozdrawiam
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-14, 12:19   #12
czarymary
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: lodz
Wiadomości: 127
Re: Depilacja-rece. ramiona

ja bym jednak nie była tak pesymistycznie nastawiona do wosku. moja skóra jest bardzo wrażliwa i woskowanie na ciepło u kosmetyczki to jedyna metoda po której nie dznaje szoku i właśnie zapalenia mieszków. ostatnio zdecydowałam się nawet na depilacje bikini i jestem zachwycona, bo do tej pory po prostu żadne metody nie wchodziły w grę, a już napewno nie maszynka . Kasiu radzę Ci wypróbować wosk na ciepło u kosmetyczki. taki zabieg nie jest bardzo drogi (ja za nogi płacę 35 złotych) a spokój jest nawet na 3 tygodnie. życzę powodzenia!
czarymary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 14:48   #13
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Re: Depilacja-rece. ramiona

Czarymary dziekuje ci za pozytywna opinie na temat wosku, ja tez o nim myslalam ale chciałam poznac opinie osób które z tego korzystały. Chyba skorzystam z opcji wosku na ciepło u kosmetyczki. Musze tylko porozgladac sie po gabinetach kosmetycznych ... i cenach
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 14:57   #14
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Depilacja-rece. ramiona

czarymary napisał(a):
Kasiu radzę Ci wypróbować wosk na ciepło u kosmetyczki. taki zabieg nie jest bardzo drogi (ja za nogi płacę 35 złotych) a spokój jest nawet na 3 tygodnie. życzę powodzenia!
35 zł za CAŁE nogi?? Tak tanio?? Ja wydaję ok. 70 zł. A poza tym potwierdzam, że depilacja woskiem na ciepło daje dobre efekty. U mnie nie było żadnych podrażnień.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 16:28   #15
lidqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 25
Re: Depilacja-rece. ramiona

a ja mam PCO i straszne owlosienie i depiluje rece i cale nogi woskiem ale nie w plastrach tylko tym drugim we wkladach. sama nie umiem sobie zerwac, maz mi to robi. mam skore wrazliwa wiec zawsze jest zaczerwieniona ale tylko przez noc. do rana to mija i za pierwszym razem tez tak bylo. zadna inna metoda nie jest tu dobra, moja kolezanka depilowala rece kremem ale wtedy bardzo widoczny jest meszek na plecach. Aha wosk fajnie wyrywa wszedzie oprucz tylnej czesci ramienia. ale tam wloski sa na tyle delikatn ze u mnie po opaleniu sie ich nie widac
lidqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 19:58   #16
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
rece-depilacja

Jak pozbyc sie wlochow z tego miejsca? mam dosyć jasne i boje sie, że sie wzmocnia-to juz wole nic nie robic, ale okropnie mnie denerwują...
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 21:15   #17
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: rece-depilacja

1) golenie - mogą pojawić się ślady - inaczej niż na nogach, na rękach możesz mieć wysyp różnych krostek itp. trzeba się z tym liczyć. no i powtarzamy co drugi dzionek
2) krem - jak cię stać, to świetny sposób: najłagodniejszy i najłatwiejsza operacja w przeprowadzeniu
3) wosk. z moich doświadczeń wynika, że potrzeba umiejętności i wosku ciepłego. jeśli stosuję na ręce wosk w plastrach, to tylko w ostateczności i tnę plastry na małe kawałeczki - depilacja małymi partiami. jest bardzo skuteczna (jeśli się ją przeprowadza prawidłowo) niestety wymaga dokładności, czasu i wprawy

powodzenia w eksperymentach

ps. bojkotuję duże litery, a co!
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 21:50   #18
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: rece-depilacja

dzieki.zastanawiam sie na d curem. Własnie sobie przejzałam archiwum-duzo jest o rekach-i z reszta wiele opinii ze lepiej golarka (ale nigdy w zyciu ). No i o tym cukrowym-tylko nie wiem, czy nadaje sie na rece. Musze miec dobry i bezpieczny sposob(zeby potem nie miec gorzej).
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 22:06   #19
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: rece-depilacja

nieeee nie rob tego, to tylko problem i potem masz takiego jeza na rekach ;P
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-27, 22:18   #20
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: rece-depilacja

ale ktorego nie robić?
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 23:15   #21
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: rece-depilacja

wszystkiego, zostaw te wloski bo na rekach wszyscy mamy, a jak sobie ogolisz to bedziesz to musiala robic ciagle i odrosna mocniejsze,a golenie rak nie jest koniecznoscia tak jak golenie nog
pozdro
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 23:19   #22
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: rece-depilacja

kjudi napisał(a):
> wszystkiego, zostaw te wloski bo na rekach wszyscy mamy, a jak sobie ogolisz to bedziesz to musiala robic ciagle i odrosna mocniejsze,a golenie rak nie jest koniecznoscia tak jak golenie nog
> pozdro

No to zależy... Ja mam taki gąszcz na rękach, że jak ich nie ogolę to wyglądam jak Yeti A golę po prostu maszynką. Najtaniej, najszybciej, bez podrażnień...
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 06:08   #23
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: rece-depilacja

Ja jestem jasną blondynką a mimo to nie wyobrażam sobie "nie robić" rąk. Wiem dobrze, że ostatecznie mogłabym sobie jeszcze pozwolić na "nie robienie", bo jasne włosy tak źle nie wyglądają, ale jestem już uzależniona
I wcale nie "wszyscy mamy" U niektórych ciemnowłosych dziewczyn włosy na rękach wywołują zgrzyt estetyczny taki sam jak włosy na nogach, wiele z nich o tym wie i pozbywa się ich.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 07:03   #24
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: rece-depilacja

MOja mama WOGOLE nie posiada wlosków na rękach! Ma piegi i zawsze kiedy m owię, że jej zazdroszczę to sie kłóci, że przeciez ma piegi A moje włoch no cóż, nie sa to ciemnie włosy to fakt- ale sa niestety je widac i mi bardzo przeszkadzają. Czekam aż mi któs powie, że je widać Dzisiaj sobie chyba kupię jakiś kremik bo robi się coraz cieplej a liczę, że od niego nie będzie większych i mocniejszych... Dzieki za opinie!
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 14:47   #25
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: rece-depilacja

Polecam krem, na rekach wlosy sa duzo delikatniejsze niz na nogach, wiec potrzeba mniej kremu i bankructwo nie grozi.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 15:05   #26
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: rece-depilacja

A ja golę ! I to już od dawna, bo chociaż włoski miałam cieniusie, to dosyć długie i ciągle mi " stały " . Wyglądało to śmiesznie i cały czas ktoś się mnie pytał, co się tak najeżyłam. Więc w przypływie desperacji zaczęłam golić i wcale nie żałuję. Nie odrastają mocniejsze, golę się co kilka dni, a łapki wyglądają bardzo ładnie. Szczególnie latem, gdy skóra jest lekko opalona i ładnie połyskuje balsamem rozświetlającym... Nic się nie martw.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 15:41   #27
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: rece-depilacja

No właśnie! Ja mam takie cieniutkie i długie-jak na razie sa jasne. Kupiłam dzisiaj krem-w saszetkach był wiec sobie postanowiłam wypróbować:: Bardzo dziękuję,kochane!!!!!!!!!
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 16:21   #28
nowinka
Raczkowanie
 
Avatar nowinka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 414
Re: rece-depilacja

ja sie zgadzam z kjudikiedys sobie ogolilam-ot tak z nudowi golilam przez jakis czas ale jak sie pewnego dnia wkurzylam to rzucilam to i juz nie gole rakjuz mi wisi(ze sie tak wyraze), ze wlosy mi tam sterczakazdy je tam ma(ja jestem brunetka ale powiem szczerze,ze troche mi sie rozjasnilyale coz kazdy robi to, na co ma ochote, teraz gdyby mi te wlosy przeszkadzaly to pewnie tez bym je zgolila i basta
nowinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 16:41   #29
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: rece-depilacja

ja tez gole i to juz z jakies 7lat i nie widze zadnych dziwnych zmian.ani krostek ani wzmocnionego zarostu.
zima robie to rzadziej ale nawet jak wloski sa dluzsze to mi nie przeszkadza.poza tym nie musze ich golic tak czesto jak nogi.latem gole prawie non stop.uwazam ze wygladaja ladniejak ci sie nie spodoba depilacja lapek to mozesz przestac bez obaw ze odrosna jak szalone i bedziesz wygladac jak malpka .

pozdrawiam
Ola
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 18:21   #30
qwertyytrewq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4
Re: rece-depilacja

No tak... ale golicie całe ręce, do ramion czy jak? Mnie wkurzają moje włosy na rękach
qwertyytrewq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 21:41:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.