"coś" na wągry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-22, 13:26   #1
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Question

"coś" na wągry


moim utrapieniem są wągry na nosie. Staram się je zwalczyć, wyciskam prawie codziennie, przemywam tonikami, ale one jak były tak są przeglądałam już masę wątków na ten temat, ale w żadnym nie znalazłam tego o co chcę zapytać. A mianowici może istnieje jakaś maść, krem ,która pomoże mi je zwalczyć ? tylko nie jakiś kosmetyki sklepowy lub cudowny tonik tylko coś, co komuś polecił kiedyś dermatolog. Poradźcie
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 14:23   #2
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: "coś" na wągry

Witam! Miałam ten sam kłopot. Cera wręcz nieskazitelna, tylko na brodzie i nosie wągry. Lekarka stwierdziła, że to postać trądziku. Poleciła smarować nos i brodę maścią Brevoxyl. Ona ma intensywny zapach, może początkowo szczypać, a nawet wywołać łzawienie oczu (choć, oczywiście, o jej stosowaniu w tym miejscu nie ma mowy). Jednak po kilku aplikacjach można się przyzwyczaić . Mam wrażenie, że ta maść działa na naskórek w taki sposób, jakby go spłycała, tak że wągrów nie ma podczas regularnego jej stosowania. Ja jestem zadowolona, zwłaszcza, że często wągry mogą przerodzić się w krostki. Na szczęście ten problem mam już za sobą . Czego i Tobie życzę!
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:20   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: "coś" na wągry

jeśłi po oczyszczaniu ("wyciskaniu") nie zastosujesz środka redukującego rogowacenie, to zaskórniki bedą pojawiać się w ciraz szybszym tempie. Zastosuj cos z nadtlenkiem benzoilu (np. brevoxyl), kwasami AHA lub BHA, albo retinoidy (na receptę).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:50   #4
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: "coś" na wągry

zawsze po wyciskaniu stosowałam tylko tonik zamykający pory ( ostatnio eris dla cery mieszanej i tłustej), ale codziennie rano widziałam coraz więcej czarnych kropeczek jutro może wybiorę się do pani dermatolog i zapytam o ten brevoxyl albo inne maści.Dzięki za rady
---> Maszeńka a ten brevoxyl zasycha podobnie jak Benzacne ? nie chcę zeby mi się nosek łuszczył i skóra schodziła...
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:55   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: "coś" na wągry

nie chodzi o jednorazowe zastosowanie tych środków, lecz o systematyczne, codzienne ich używanie w celu przedłuzenia efektów "wyciskania".
Brevoxyl wchłania sie idealnie w poróbnaniu z Benzacne.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:58   #6
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: "coś" na wągry

a czy Brevoxyl nadaje się na te wągry czy tylko na pryszcze ? ic zy rzeczywiście działa i nie spowoduje wysypu pryszczy ??? i zatkania porów
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:40   #7
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: "coś" na wągry

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
a czy Brevoxyl nadaje się na te wągry czy tylko na pryszcze ? ic zy rzeczywiście działa i nie spowoduje wysypu pryszczy ??? i zatkania porów
Brevoxyl temat bardzo popularny... poszukaj w archiwum np.
http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=65002

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2005-06-22 o 20:46
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-22, 18:52   #8
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: "coś" na wągry

no tak, ale większość stosuje go na pryszcze, a ja chcę na wągry, bo pryszczy nie mam i pytam czy mi pomoże
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 19:09   #9
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: "coś" na wągry

Brevoxyl jest kremem powodującym złuszczanie się naskórka, więc oczywiste jest, że na zaskórniki również pomoże. Nie spodziewaj się efektów po tygodniu, bo to na pewno potrwa. Odradzam wyciskanie ich codziennie, ponieważ efektem jest nasilenie (pisałam to już chyba w Twoim wątku na plotkowym na ten temat- żaden tonik nie usunie zaskórników!).
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 19:19   #10
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: "coś" na wągry

ok, spróbuję fajnie, że można go dostać bez recepty. Ale naprawdę warto zainwestować ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 20:34   #11
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: "coś" na wągry

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
no tak, ale większość stosuje go na pryszcze, a ja chcę na wągry, bo pryszczy nie mam i pytam czy mi pomoże

To dziwne, bo większość osób pisze, że stosuje go na wągry i raczej tylko w tym celu się go używa.

Pozdrawiam
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 12:55   #12
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: "coś" na wągry

a stosował ktoś Akneroxid 5 ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 13:18   #13
ocean.spokojny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1
Dot.: "coś" na wągry

Jeśli masz tendencje do wą





grów to powinnas zażywać witamine f, na stronce o trą

dziku polecają

aby pić płyn linomag (w rzeczywistości jest do użytku zewnętrznego), oraz antybiotyki: atrederm (jakaś pochodna retinolu) albo differin

a to ta stronka:
http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm
ocean.spokojny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 18:43   #14
kwiatowa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: "coś" na wągry

A w jakiej mniej wiecej cenie można dostać Brevoxyl ?
Z góry dziekuje za odp
kwiatowa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 18:48   #15
psychotropina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 175
Dot.: "coś" na wągry

Cytat:
Napisane przez kwiatowa94 Pokaż wiadomość
A w jakiej mniej wiecej cenie można dostać Brevoxyl ?
Z góry dziekuje za odp
kiedys kupilam za 40zl jakis rok temu...
__________________
"Nie jestem czlowiekiem - jestem dynamitem"
psychotropina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 00:28   #16
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: "coś" na wągry

Cytat:
Napisane przez psychotropina Pokaż wiadomość
kiedys kupilam za 40zl jakis rok temu...
Jestem w szoku, gdzie ty mieszkasz że za tyle kupiłaś? Ja za swój dawałam zawsze 20 zł z groszami.
Co do tego czy usunie wągry: przy systematycznym używaniu ja po dwóch miesiącach widziałam efekty, teraz znów zaczęłam kurację.
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 00:51   #17
koxaine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 89
Dot.: "coś" na wągry

no właśnie nawet poniżej 20zł, w porywach dochodzi do 25, wszystko zależy od apteki, nie wiem skąd to 40zł się wzieło

moim zdaniem inwestycja dobra tylko trzeba umiejętnie go stosować, jak się nałoży go za dużo będzie mocno szczypać,a następnego dnia nieźle może nam się zaczerwienić i łuszczyć skóra, po prostu trzeba używać z umiarem.

Cytat:
Napisane przez Tataraczka Pokaż wiadomość
Jestem w szoku, gdzie ty mieszkasz że za tyle kupiłaś? Ja za swój dawałam zawsze 20 zł z groszami.
Co do tego czy usunie wągry: przy systematycznym używaniu ja po dwóch miesiącach widziałam efekty, teraz znów zaczęłam kurację.
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around
koxaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:18   #18
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: "coś" na wągry

Cytat:
Napisane przez koxaine Pokaż wiadomość
moim zdaniem inwestycja dobra tylko trzeba umiejętnie go stosować, jak się nałoży go za dużo będzie mocno szczypać,a następnego dnia nieźle może nam się zaczerwienić i łuszczyć skóra, po prostu trzeba używać z umiarem.
Dokładnie Jeszcze trzeba mocno nawilżać twarz bo w przeciwnym razie szybko nas wysuszy, ja ze swojej strony polecam Humektan - działa i nie zapycha co ważne.
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 22:03   #19
ejpaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: "coś" na wągry

miałam poprostu multum wągrów na nosie i w okolicach brodu, i pomogła mi jednynie maska domowego sposobu, fakt za 1 razem nie dało to extra efektu ale już za 3 wągry poprostu znikneły!!!!!!!!!!!!!!!!! .
od tego czasu robie ją raz w tygodniu i niemam ani jednego wągra!! trzeba sie poprostu do tego przyłożyć i postarać, niezapominać i robić to sumiennie i staraniee, przejdźmy do rzeczy. ; )

potrzebne nam będą
-żelatyna
-mleko
-miseczka;słoiczek;kubek cokolwiek co mozna wstawić do mikrofalówki -łyżeczka
-pedelek lub coś czym bedziemy nakładali maskie na twarz.


miewszamy pół łyżeczki żelatyny z kilkunastoma łyżkami mleka tak aby nie powstała nam masa kremowa tylko jeszcze nie rozrobiona, trudno mi napisac ile ma być tego melka. taki 'roztwór' wkładamy do mikrofali na max, 15sekund wyciągamy i nakładamy na twarz tam gdzie mamy wągry. zostawiamy na 15 minut. powstanie nam dosłownie maska, coś w rodzaju skorupki odrywamy to od twarzy razem z caaaaaaałym syfem, nie ma co sie bać to nie boli.
jeżeli ktoś ma naprawde dużo wągrów, to niech da maxymalnie 1,5 łyżki powinno wystarczyć a niepotrzebnie tracić żelatyne. podaje link do filmika instrukażyjnego [?] ; ) http://www.youtube.com/user/michelle...48/-bjOB4zS0uE myśle że pomogłam , dajcie znac jak wam wyszło, POWODZENIAAAA

zapomniałam dodać że ta maska wprost IDEALNIE zapobiega przetłuszczaniu sie skóry , idelanie skóra nie siweciła mi sie przezz nastepny tydzien a mam dość duże problemy.

polecam również maske z żelatyny na włosy ale niestety niewiem jak ją wykonać proponuje poszukać filmiku na spryciarzach. ; *

Edytowane przez ejpaula
Czas edycji: 2011-03-05 o 22:04 Powód: zapomnienie
ejpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 14:31   #20
lovelive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Arrow Dot.: "coś" na wągry

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
ok, spróbuję fajnie, że można go dostać bez recepty. Ale naprawdę warto zainwestować ?
warto warto może juz za późno na odp ale odpowiem ta masc jest na tradzik pospolity czyli i na wągryi na pryszcze mi tę maść przepisała pani doktor kiedy byłam na bilansie ii sprawdza się ta maść jest bezr recepty i łatwo ja dostać w każdej aptece ;p ale cena jest dobra dla działania tej maści i to jest fajne kosztuje ona od 30 - 40 zł
lovelive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 20:09   #21
BeMyLilou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 17
Dot.: "coś" na wągry

Może chłodzące maseczki. Polecam wizytę w saunie (nie mylić z solarium!) . Para idealnie reguluje pory, oczyszcza, następnie wziąć żel i lodowatą wodą przemyć okolice w których mamy zaskórniki. Ja wybieram saunę parową.

Post by BML
BeMyLilou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 08:44   #22
hannka194
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 9
Dot.: "coś" na wągry

Hej dziewczyny ja też borykałam się z pryszczami a przede wszytskim z wągrami i powiem wam tak: Nie stosujcie żadnych domowych sposobów, ponieważ to i tak nic nie da. Da tylko chwilowa pomoc a tak naprawde pogarszamy stan swojej cery. Wiem ponieważ walczylam z wagrami 6 lat. Stosowałam różne domowe sposoby pasta do zebow, płukanki, maseczki z drożdży, tabletki z drożdży, różne garniery (to była zgroza) i powiem wam, że to wszystko pic na wodę. Aż w końcu postanowiłam isc do dermatologa, ponieważ dostawałam juz depresji z tego powodu. Wstyd mi było się poruszać, ponieważ miałam wrażenie ze wszyscy się na mnie patrzą. I dermatolog powiedział mi ze przez te specyfiki tylko sobie wysuszyłam skórę i ona wydziela coraz to większość ilość sebum przez co powstają wągry. Kazała mi używać delikatnego kremu do twarzy nivea soft kosztuje jedyne 5zl do tego delikatny żel do mycia twarzy phisogel do kupienia tylko w aptece za 30zl nie jest na recepte. Do tego maść brevoksyl bez recepty za 20zl jest naprawdę super a zbawinną częścią leku na wągry to maść isotrexin ale to już niestety na receptę ponieważ ma antybiotyk. I powiem tak już po tygodniu zauważyła różnicę. Skora była czyściutka miałam wągry ale używałam do tego delikatnego podkładu wiec nie było widać żadnych niedoskonałości. Najważniejsze jest aby być konsekwentnym. II po dwoch miesiącach nie miałam już wągrow ani pryszczy i skore delikatna i zdrowa. Ale nie można tak szybko zrezygnować z leczenia, ponieważ może być nawrot dlatego trzeba co najmniej pol roku stosować te specyfiki a naprawde wyleczycie te paskuctwa a doraznie juz pozniej stosujcie tylko brevoksyl. ja do dzis raz w tygodniu posmaruje twarz brevoksylem i nic kompletnie nie mam na twarzy. Dlatego zyczę wam powodzenia i nie niszczcie skory domowymi sposobami bo to i tak nic na dluzsza mete nie da a nawet pogarsza.

Rozpisalam sie ale chce pomoc wszytskim ktorzy sie borykaja z problemem a wiem ze ten problem jest naprawde dla wieluu przykry i dolujacy
Pozdrawiam
hannka194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 00:00   #23
MUFAN
Przyczajenie
 
Avatar MUFAN
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: "coś" na wągry

Z wągrami miałem problem przez ok. dwa lata. Cały czas stosowałem toniki i żele do mycia twarzy wielu marek. Od czasu do czasu także maseczka oczyszczająca i typowo na wągry. Oczywiście także regularnie wyciskałem, najwięcej wągrów miałem na nosie i czole. Jestem chłopakiem więc łatwiej mi było z tego względu że mogłem po prostu przeczekać. Jednak teraz po dwóch latach walki mogę się cieszyć prawie gładką twarzą, oczywiście nadal stosuje tonik i żel, w moim przypadku nie robi różnicy której marki ale zazwyczaj używam garniera.
MUFAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 13:29   #24
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: "coś" na wągry

A jak sie ma brevoxyl do letniej pogody i słońca? Czy można go bezpiecznie używać na noc a na dzień filtr 30? [Nie chce 50, jestem biała, wypróbowałam mnóstwo 50 i więcej nie mam ochoty, więc jezeli chodzi o wysokość filtra, to nie dam sie przekonać ]
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 19:32   #25
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: "coś" na wągry

Cytat:
Napisane przez ejpaula Pokaż wiadomość
miałam poprostu multum wągrów na nosie i w okolicach brodu, i pomogła mi jednynie maska domowego sposobu, fakt za 1 razem nie dało to extra efektu ale już za 3 wągry poprostu znikneły!!!!!!!!!!!!!!!!! .
od tego czasu robie ją raz w tygodniu i niemam ani jednego wągra!! trzeba sie poprostu do tego przyłożyć i postarać, niezapominać i robić to sumiennie i staraniee, przejdźmy do rzeczy. ; )

potrzebne nam będą
-żelatyna
-mleko
-miseczka;słoiczek;kubek cokolwiek co mozna wstawić do mikrofalówki -łyżeczka
-pedelek lub coś czym bedziemy nakładali maskie na twarz.


miewszamy pół łyżeczki żelatyny z kilkunastoma łyżkami mleka tak aby nie powstała nam masa kremowa tylko jeszcze nie rozrobiona, trudno mi napisac ile ma być tego melka. taki 'roztwór' wkładamy do mikrofali na max, 15sekund wyciągamy i nakładamy na twarz tam gdzie mamy wągry. zostawiamy na 15 minut. powstanie nam dosłownie maska, coś w rodzaju skorupki odrywamy to od twarzy razem z caaaaaaałym syfem, nie ma co sie bać to nie boli.
jeżeli ktoś ma naprawde dużo wągrów, to niech da maxymalnie 1,5 łyżki powinno wystarczyć a niepotrzebnie tracić żelatyne. podaje link do filmika instrukażyjnego [?] ; ) http://www.youtube.com/user/michelle...48/-bjOB4zS0uE myśle że pomogłam , dajcie znac jak wam wyszło, POWODZENIAAAA

zapomniałam dodać że ta maska wprost IDEALNIE zapobiega przetłuszczaniu sie skóry , idelanie skóra nie siweciła mi sie przezz nastepny tydzien a mam dość duże problemy.

polecam również maske z żelatyny na włosy ale niestety niewiem jak ją wykonać proponuje poszukać filmiku na spryciarzach. ; *

Kurcze, stary ten watek, ale a noz widelec sie komus przyda jeszcze
Ja tez stosowalam pare razy ta "maseczke". Sposob wydaje sie smieszny (hmm.. w sumie uczucie, jakie sie ma podczas nakladania i odklejania maski tez jest zabawne ) i sama poczatkowo podchodzilam do tego sceptycznie, ale naprawde dziala. Moze nie jakos spektakularnie, wszystkiego nie usunie, ale z pewnoscia po paru razach pomoze...
Warto chyba sprobowac. Tani, latwy, no i co najwazniejsze - calkiem, calkiem skuteczny...
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-05 20:32:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.