Znowu depilacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-23, 18:19   #1
dorooota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 34

Znowu depilacja


Wiem, że było już tego bardzo dużo, ale szukałam w archiwum i moje pytanie jest chyba troszke inne. Nie lubie robić niczego "byle jak". I jak już che sie pozbyć włosków to raz a dobrze. Depilatora nie mam, bo narazie nie było mnie stać, wosku używa od czasu do czasu ale głównie (chodzi mi teraz o bikini) włoski wyrywam pęsetą.
Teraz przyszło mi troche kasy i myśle nad zakupem depilatora, ale po tym co znalazłam w archiwum chyba nie warto... Powiedzcie mi same. Warto? No i czy po tym depilatorze faktycznie pozbęde sie włosów na jakiś czas? I będą coraz słabsze? Bo na tym mi zależy... Czy lepiej pozostac przy pęsecie? Żmudna robota i boli ale chyba warto... po prostu wolałabym szybciej i skuteczniej. Prosze o rady.
dorooota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 18:31   #2
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Znowu depilacja

Ja raz spróbowałam wydepilować okolice bikini depilatorem i na próbowaniu się skończyło. Nie polecam nikomu!! Straszny ból, krew leciała Chcę teraz spróbowac woskiem. Może będzie lepiej. A jak nie to dalej pozostaje masyznka do golenia albo krem
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 00:31   #3
monika84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: Znowu depilacja

Nie wiem czy warto abyś kupowała depilator. Ja osobiście chodze na wosk bikini, ale gdy mi trochę odrosną włoski a są jeszcze za krótkie na wosk to używam depilatora (wcale tak strasznie mnie to nie boli ), ale on nie łapie wszystkich włosków więc reszte wyrywam pensetą, więc wybór należy do Ciebie...
monika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 08:36   #4
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Znowu depilacja

Ja nigdy depilatora nie używałam, jednak nie raz słyszałam jaki to straszny ból. No a okolice bikini są bardzo delikatne i ja bym nigdy nie ryzykowała golić je depilatorem. Myślę że na samą depilację bikini nie warto
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 08:40   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Znowu depilacja

Moim zdaniem na samo bikini się nie opłaca, szczególnie, że wcale nie wiadomo, czy dasz radę tak depilować - depilatory są "agresywne", mocno szarpią skórę. Ja bym spróbowała raczej połączenia wosku i pęsety albo pasty cukrowej stosowanej jak ciepły wosk - mam po niej znacznie mniejsze podrażnienia
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 09:34   #6
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Znowu depilacja

Peseta juz o wiele mniej boli, depilator na bikini sie raczej nie nadaje (chyba ze dla bardzo 'mocnych'). Na innych miejscach sie sprawdza, bo jest szybko ale niestety nie tu .
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 12:40   #7
dorooota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 34
Dot.: Znowu depilacja

dzieki wszystkim troche szkoda, bo sie z tego depilatora już cieszyłam jak niewiem... no ale całe szczęście nie zrobie nieudanego zakupu (miałam zamiar kupić taki za 550 zł) jeszcze raz dziękuje wam za odpowiedzi, papa
dorooota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-26, 14:36   #8
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Znowu depilacja

Cytat:
Napisane przez dorooota
dzieki wszystkim troche szkoda, bo sie z tego depilatora już cieszyłam jak niewiem... no ale całe szczęście nie zrobie nieudanego zakupu (miałam zamiar kupić taki za 550 zł) jeszcze raz dziękuje wam za odpowiedzi, papa
Skoro chciałaś przeznaczyć taką sumę to może warto zastanowić się nad trwałym usunięciem włosków?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 14:46   #9
Neni1984
Zakorzenienie
 
Avatar Neni1984
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 698
Dot.: Znowu depilacja

Ojj depilatorowi mówię stanowczo "nie" Swego czasu strasznie chorowałam na to "cudo", aż w końcu mój TŻ mi sprezentował. Depilowałam się wytrwale, jedna nóżka 30 min po to, by nabawic się wrastających włosków po kilku seansach. Peelingi nie pomagały, tylko podrażniały i tak już "biedną" skórę. Skruszona wróciłam do zwykłej maszynki i jeszcze przez jakiś czas walczyłam z powrastanymi włosami Wolę się golić codziennie i mieć skórę bez zarzutu
Neni1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 00:20   #10
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Znowu depilacja

ja depiluję nogi od niedawna... i nie jestem na razie zadowolona. mam mocne włosy (na łydkach) i przez to depilator sobie z nimi za dobrze nie radzi... mam podejrzenia, że większość urywa a nie wyrywa z cebulkami... No i przez to skóra po depilacji jest nie dość że podrażniona (trochę hm...tak jakby drapie skórę) to jeszcze nie jest wcale gładka , bo mnóstwo włosków próbuje odrastać... No w ogóle beznadziejnie... najlepiej jest jak już trochę podrosną bo wtedy są bardziej miękkie niż po maszynce - bp to jednak je osłabia...
No i boli tylko za pierwszym razem. Teraz to już nic nie czuję (ale tylko na łydkach)
Próbowałam z pachami - ból okropny - próbuję się przemóc, ale to baaardzo trudne. Tylko pokusa wielka - gładkie pachy przez kilka tygodni a nie jeden dzień (mam taki jeden placek z jedenj próby depilacji - w niektórych miejscach podeszła krew, ale to było chwilowa, za to bolało! oj jak!) No i jeszcze taki plus - po depilacji pod pachami nie mam tych paskudnych kropek
Na udach też daje świetne rezultaty, ale nigdy nie dałam rady wytrzymać do końca i przerywam, bo tu też baardzo boli No ale nie jest źle.
A w okolicach bikini, to zdecydowanie odradzam!!! Mi to czasem krew leci, jak wyrywam włosy pęsetą... Chyba, że masz w tym miejscu skórę jak na stopach - no to wtedy nic Ci nie zaszkodzi Ale wątpię w to... Jak chcesz usuwać te włoski na dłużej, to chyba najbezpieczniej będzie pęsetą... Skóry raczej nie podrażnisz Tylko na to trzeba mieć sporo czasu i cierpliwości

Ja to bym polecała depilator osobom, które nigdy nie używały maszynki - wtedy da super rezultaty. Jak włosy są słabe, to myślę, że działa bez zarzutu. A jak ktoś najpierw hoduje włosy i wzmacnia je goleniem, to ma problem (tak jak ja )
Może najpierw powinno się iść do kosmetyczki, usunąć raz mocne włosy woskiem... Potem będą słabsze i wtedy kosić je depilatorem...?
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 17:39   #11
dorooota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 34
Dot.: Znowu depilacja

Cytat:
Napisane przez natii4
Skoro chciałaś przeznaczyć taką sumę to może warto zastanowić się nad trwałym usunięciem włosków?
No to też dobry pomysł. A ile to kosztuje? No i gdzie moge iść na taki zabieg?
dorooota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-03, 16:31   #12
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Znowu depilacja

Nie mam pojecia ile kosztuje taki zabieg, ale na pewno gdzies w granicach tylu, ile chcialas wydac na depilator. Z tego co slyszalam, to nie jest to jednorazowa czynnosc, lecz cos w rodzaju "seansu". Taki zabieg oczywiscie wykonuja kosmetyczki. Pojdz do najblizszej i popytaj o szczegoly
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.