lekki podklad i puder dla swiecacych na lato - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-30, 11:48   #1
Angel_ek
Rozeznanie
 
Avatar Angel_ek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 990
Cool

podkład na lato


Mam bladziutką cerę i cieżko mi jest się opalić na buzi, niestety. A na dodatek latem wyskakują mi brzydkie piegi Musze to jakoś maskować ale latem nie lubię zabardzo się malować.. Szukam jakiegoś dobrego podkładu który by nadał ładny kolorek mojej buźce , zakrył piegi i był odpowiednina lato...
I mam takie pytanie jeszcze : Czy można się opalić nie zmywając make-up'u ? Oczywiście nie jest to 5kg tapety
Angel_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 11:58   #2
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: podkład na lato

Z tych lekkich to znam tylko Dream matte mousse Maybelline. Jest rzeczywiście leciutki. Tylko, że chyba słabo kryjący niestety. Ale nie wiem bo mi krycie nie potrzebne ;D. Na lato niezłe są podklady w kompakcie, lub te na mokro i sucho. Myśle, że coś sobie dobierzesz. Jeśli chcesz się opalić to nie polecam podkladów, bo i tak spłyną ;D A poza tym zrobią się takie nieestetyczne.
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 19:00   #3
gryzaczek
Raczkowanie
 
Avatar gryzaczek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 369
Smile lekki podklad i puder dla swiecacych na lato

Witam mam problem z doborem podkladu na letni wieczor w dzien to pol biedy jak goraco to makijaz w wersji minimalnej ale wieczorem wiadomo na wyjscia trzeba wygladac jako tako bo czasem trzeba zakryc rozne "niespodzianki". Prosze poleccie mi jakis podklad ale taki lekki tzn nie wiem czy to sa podklady z silikonami czy innymi skladnikami chodzi mi o to zeby nie byl to podklad w stylu np colour adapt, ktory jest niezly ale ma taka dziwna konsystencje...czuje sie jakbym sie smarowala czyms takim o gestej strukturze... aha i czy stosujecie w lecie sypki puder ??? jesli tak to jakie sa Wasze typy odlozylam troche funduszy to moge sie porwac na jakis kosmetyk pozdrawiam cieplo
gryzaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 19:07   #4
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: lekki podklad i puder dla swiecacych na lato

Jeśli chodzi o sypki puder to proponuję mąke ziemniaczaną (ostatnio wychwalaną przez wiele wizażanek m.in i przeze mnie ) matuje ona na baaaaaaardzo długo i nic nie spływa.(ja stosujęja także jako baze pod cienie )
Natomiast jeśli chodzi o podkład to u mnie tani i niezastąpiony jest water sensation Astor,lekki nawilżający,bardzo go lubię
pozdrawiam
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 19:54   #5
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: lekki podklad i puder dla swiecacych na lato

Ja polecam Dream Matte Mousse Maybelline. Jest na parwde ultra lekki. I do tego bardzo tani ;D
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 21:09   #6
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: podkład na lato

Cytat:
Napisane przez jessy
Z tych lekkich to znam tylko Dream matte mousse Maybelline. Jest rzeczywiście leciutki. Tylko, że chyba słabo kryjący niestety. Ale nie wiem bo mi krycie nie potrzebne ;D. Na lato niezłe są podklady w kompakcie, lub te na mokro i sucho. Myśle, że coś sobie dobierzesz. Jeśli chcesz się opalić to nie polecam podkladów, bo i tak spłyną ;D A poza tym zrobią się takie nieestetyczne.
o tak, leciutki to on jest A moze te piegi niekoniecznie trzeba kryc? - tyle dziewczyn chcialoby miec piegi, kupuja kredki i rysuja Moze tylko Ty uwazasz je za brzydkie...?

Mozesz wyprobowac jakies balsamy brazujace specjalnie do twarzy, ktore nadadza jej delikatny odcien naturalnej opalenizny.
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 21:33   #7
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: lekki podklad i puder dla swiecacych na lato

Mam takze tlusta cere, ktora szybko zaczyna sie swiecic. W upalne dni stosuje tylko krem matujacy (Avene), ziemie sloneczna Lavertu i ewentualnie korektor (Clinique). W chlodniejsze lub na wieczor polecam podklad Superfit Clinique. Ladnie wygladza, rozswietla, jest lekki i sredniokryjacy. Wydajny, bo wystarcza niewielka ilosc. Kupilam go specjalnie na lato, wczesniej uzywalam StayTrue Clinique i tez jestem z niego zadowolona, bo bardzo dobrze matowal (przez caly dzien!), ale na lato jest chyba troszeczke za ciezki i musi poczekac do jesieni. Po Superficie zaczynam sie swiecic po ok. 5 godzinach, wiec tez nie jest tak zle

Nie uzywalam jeszcze maki ziemniaczanej, ale chyba ja wyprobuje
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 22:31   #8
gryzaczek
Raczkowanie
 
Avatar gryzaczek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 369
Dot.: lekki podklad i puder dla swiecacych na lato

dzieki.... wiecie co ta maka mnie zaszokowala juz mam wizje kluch na twarzy ale sprobuje co mi tam ))
gryzaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 23:56   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: lekki podklad i puder dla swiecacych na lato

Jak Ci się nie podobał Color Adapt Maxa Factora to mus Maybelline też Ci nie będzie odpowiadał (ta sama konsystencja lekkiej pianki). Superfit jest na pewno dobrze matujący ale czy lekki? Moim zdaniem nie bardzo, to podkład z tych trwałych, zastygających więc będzie gęstszy i cięższy. Naprawdę lekkie są - Kanebo Liquid finish, Divinora Ultra Light, Happy Light Bourjois, dość lekki jest True Match Loreala.

Skrobia jest sprawdzonym pomysłem, podsuniętym przez wielkie Guru przez duże G (czyli Basię Kwiatkowską), choć nie każdemu chyba skrobia służyć musi.

A moze na lato jakiś podkład w kompakcie? Pozwoli to ograniczyć ilość warstw na skórze.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 00:03   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: podkład na lato

Nie ukrywaj piegów, są urocze! Słowo daję, ile bym dała żeby miec choć kilka... Pamiętaj że im więcej się opalasz, tym więcej piegów Ci będzie wyskakiwać! Skoro masz bledziutką cerę i piegi, najprawdopodobniej nie powinnaś się wcale opalać, to może być niebezpieczne! Zajrzyj na forum kosmetyczne i poszukaj postów na temat skutecznych filtrów - przy Twojej karnacji stosowanie kremów ochronnych non stop jest absolutne konieczne. Uprzedę Twoje pytanie i powiem, że nawet smarując się spf 100 tak czy siak się lekko opalisz, bo żaden krem nie blokuje w 100% promieni.

Nie potrzebnie chcesz maskować piegi. Żaden podkład nie zakryje ich w stu procentach - no chyba że chcesz mieć maskę na twarzy widoczną na kilometr.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 00:12   #11
an-si:)
Rozeznanie
 
Avatar an-si:)
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 633
Dot.: podkład na lato

ja rowniez nie polecam zakrywania piegow-sa bardzo urocze
chyba ze tak strrrrasznie ich nie lubisz
__________________
... nie każdy chłop z widłami to Posejdon !
an-si:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-01, 06:42   #12
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: podkład na lato

Maybelline Dream Matte Mousse jest bardzo lekki, ale dla bardzo bladej cery może być problem z dobraniem koloru, ale ładnie stapiają sie z cerą nie czuc ich na twarzy
naprawde polecam
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 15:05   #13
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: lekki podklad i puder dla swiecacych na lato

Hm... To musze kiedys wyprobowac tego slawnego Kanebo Liquid Finish!

Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:38   #14
Angel_ek
Rozeznanie
 
Avatar Angel_ek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 990
Dot.: podkład na lato

Dziękuję )) Macie rację musze zaakceptowac moje piegi.Ostatnio robilam rozne zabiegi i jakos jakby ten kolorek się poprawił taki zdrowszy i juz nie patrze na siebie jak na jakiegos truposza pozdrawiam
Angel_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.