co z tym robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-01, 18:15   #1
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177

co z tym robić?


Od czasu do czasu na twarzy pojawiają mi się takie podskórne pryszcze. Problem w tym, że po kilku zostały mi ślady - nie są jakoś wybitnie widoczne (wyglądają jak pryszczyk), ale są mocno wyczuwalne (wyczuwalny guzek) i nie znikają! Czy to blizny (to już nie są ranki... strupka już dawno nie ma, a to coś tam tkwi!)? Czy mogę z tym iść do kosmetyczki, żeby usunęła z nich ewentualną ropę czy cokolwiek, co się w nich znajduje i sprawia, że nie znikają? A może będę miała to już na zawsze?
Przyznam, że trochę grzebałam przy tych wypryskach i może stąd obecny stan...
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:43   #2
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: co z tym robić?

Czesc! Tez klopotam sie z takimi grudkami zaskornikowymi ktore samemu jest bardzo trudno zlikwidowac. Jezeli cchesz mozesz isc do kosmetyczki, ktora napewno Ci to usunie. Ja jednak robie to na swoja reke, moze dluzej sie goi i nie jest az tak zadawalajacy efekt ale wszsytko znika. A wiec bierzesz odkarzasz igle nakluwasz w miejscu ktorym myslisz ze bedzie wyplywac zawartosc grudki i poprsotu wyciskasz jak syfa . Pozniej dezynfekujesz i smarujesz jakimis masciami na szybsze zagojenie. Jezeli zostaja Ci po tym jakies blizenki to smaruj tointexem , cepanem otp. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:45   #3
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: co z tym robić?

Trochę boję się sama kłuć chyba przejdę się do kosmetyczki...
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:53   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: co z tym robić?

Skoro zostaje Ci coś pod skórą, taka wyczuwalna w dotyku grudka, to nie jest to raczej blizna, tylko moim zdaniem oznaka iż coś tam w środku jeszcze siedzi (zaskórnik zamknięty hipotetycznie gdybając). Broń Boże nie polecam sposobu Mai, jestem przeciwna wszelkim własnoręcznym ingerencjom tego typu, to się może skończyć rozsianą infekcją. Najlepiej żeby ktoś obejrzał Twoją skórę - może kosmetyczka, może lekarz (z Twojego opisu wynika mi że masz trądzik grudkowo-krostkowy, to się leczy, np retinoidami). Manualne oczyszczanie (u kosmetyczki), złuszczanie kwasami, mikrodermabrazja, to może pomóc. Ale na odległość nikt CI nie poradzi, idź do specjalisty
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:57   #5
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: co z tym robić?

Mi raz czy dwa zrobilo sie cos takiego.Najpierw bylo pod skora ale bylo wyczuwalne i strasznie bolalo przy najmniejszym dotyku.Potem zrobil sie z tego zwykly bialy czubek wiec z takimi rzeczami radze poczekac az same dojrzeja i bron Boziu przy tym grzebac wlasnorecznie...
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:58   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: co z tym robić?

Cytat:
Napisane przez lydiam
Trochę boję się sama kłuć chyba przejdę się do kosmetyczki...
Nie kłuj sama, możesz zrobić więcej szkody niż pożytku! Oczywiście że lepiej do kosmetyczki, zaproponuje jakiś peeling albo którąś z form oczyszczania
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 19:12   #7
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: co z tym robić?

Tych grudek mam trzy, więc sytuacja nie jest beznadziejna. Destiny, one są już od dobrych paru miesięcy. Myślę, że faktycznie coś tam zostało i pewnie nie ma sensu samemu kłuć, bo to może być głęboko. Leczę się u dermatologa, ale takie coś zrobiło mi się po raz pierwszy... dzięki za rady!
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.