kwasy,tylko jakie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-11, 18:10   #1
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Question

kwasy,tylko jakie?


witam wszystkich!przejdę do rzeczy.mam 29 lat ,tłustą cerę,przesuszoną na nosie i brodzie,ale właśnie tam posiadam zaskórniki,których bardzo chcę się pozbyć.na nosie z jednej strony mam wielką dziure po zaskórniku,że nie mogę na nią patrzeć.mam nadzieję,że to też mozna zlikwidować.nos jest podatny na pękające naczynka(teraz ich nie ma,bo zlikwidowałam prądem).oczyszczanie mechaniczne nic nie daje,myślę o kwasach na jesień,ale kompletnie nie wiem co wybrać,żeby było odpowiednie dla mojej cery.czekam na wasze propozycje!
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 18:18   #2
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: kwasy,tylko jakie?

mnie tez ciekawi odpowiedz
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 18:28   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Podnosze do gory
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 12:43   #4
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Talking Dot.: kwasy,tylko jakie?

Fajnie , że pomyślałaś o jesieni.Niewiem czy kiedykolwiek używałaś kwasów ale z tego wynika, że chyba nie.Ja napiszę co wiem i znam z autopsji.Jestem w podobnym wieku , kwasów zaczęłam używać z niecały rok temu.Zaczęłam od Effaclaru K LRP.Wg. mnie jest on bardzo łagodny, ja to chyba jakaś gruboskórna jestem bo nic nie czułam (szczypanie).Effaclar powodował, że właśnie wszystkie zaskórniki ładnie mi sie czyściły i było łatwe do usunięcia.Jednocześnie lekko ujednolicił mi cerę. Potem przeszłam na mocniejsze kwasy a mianowicie na Lysel Active SVR , on już jest zdecydowanie mocniejszy.Stosowałam go stosunkowo krótko bo zapach i agresywność mnie od niego odrzucały , ale wiem, że np. nasz ekspert w tej dziedzinie Smoczyca bardzo sobie go chwali.Gdy odstawiłam go przeszłam na Glyco-A 12%.Oceniam go najlepiej.Początkowo coś tam czułam , że mnie tak dziwnie mrowi ale z czasem wogóle nie czułam tego kwasiku.Pięknie rozjaśnia blizny po niespodziankach, oczyszcza mi pory, ujednolica cerę.Skóra jest bardziej promienista.Zauważyłam, że gdy używam kwasów skóra robi się jakby cieńsza, no ale to normalne no bo przecież naskórek się złuszcza.Stosuje je tylko na noc, na dzień nie próbowałam- wiem, że należy się wtedy zabezpieczyć odpowiednim filtem aby nie nabawić sie kolejnych przebarwień.No i uważam, że stężenie kwasów powinno się zwiększać stopniowo.Sama niewiem co jeszcze napisać. Jak mi coś się przypomni to dopiszę. Na pewno wiele dziewczyn Ci doradzi bo używają dłużej i mają większą wiedzę.Z tego co wiem, to glyco-a jako jedyny z tych które wymieniłam, nie ma za zadanie leczyć np. trądziku tylko spełnia właśnie funkcję złuszczania, rozjaśniania itp. Tyle ode mnie


BTW wrzuć w wyszukiwarkę a znajdziesz mnóstwo na temat kwasów.Basia także o tym pisze
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 13:30   #5
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Podpisuję się pod słowami Ewuni, tyle że mi z kolei bardziej podoba się "Lysanel Active" niż "Glyco A". Po tym ostatnim łuszczyłam się, jak wąż, a mimo to z oczyszczeniem i poprawieniem koloru cery było tak sobie.
"Lysanel" lubię o wiele bardziej, może dlatego, że zawiera kombinację kwasów AHA i BHA, zaś "Glyco" ma tylko AHA, do których podobno skóra z czasem się przyzwyczaja (o ile dobrze pamiętam).
"Lysanel" gorzej się wchłania, ale znalazłam na to sposób - po paru minutach nakładam na niego "Biodermine" (to głównie na przetłuszczanie) i nie powiem, efekt jest super.
Każdemu pasuje coś innego, ale kwasy są świetne, na pewno coś dla siebie wybierzesz
Pzdr!
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 13:57   #6
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Na problemy, które opisujesz bardziej polecane są kwasy BHA. Niestety w Polsce z jakiegoś powodu jest właściwie żaden wybór kosemetyków z BHA. Jest wspomniany już wyżej Effaclar K (on właściwie zawiera LHA, taką odmianę BHA). Jest to krem baaaaaaaaaaardzo łagodny. Ja mam wrażliwą cerę i w ogóle mnie nie szczypał. Lysanej Active wspominam bardzo źle, ale to ze względu na wspomnianą wrażliwość cery. Lysanel zawiera i AHA i BHA. Z tego co słyszałam, na nasz rynek wraca Clear Pore Treatment. Jest to preparat z BHA, ale niestety ma pH na granicy skuteczności -4,5 o ile się nie mylę. Jednak sporo osób bardzo ten produkt chwali, więc może wypróbuj.
Możesz sobie też sporządzić domowym sposobem tonik aspirynowy oraz maseczkę aspirynową.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 15:28   #7
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Dot.: kwasy,tylko jakie?

dzięki!czekam na jeszcze...
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 18:22   #8
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: kwasy,tylko jakie?

dziewczyny z tego co wyczytałam to sobie same te kwasy aplikujecie??
ile kosztują ( przedzial cenowy)
a ile kosztuje zabieg u kosmetyczki???
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:50   #9
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Dot.: kwasy,tylko jakie?

dziewczyny,a jak bym pomineła EFFACKLAR K i zaczęła od czegoś mocniejszego?przeczytałam opinie na KW i wydaje mi się,że będzie za słaby.
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 19:09   #10
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: kwasy,tylko jakie?

masz jeszcze do wyboru Cleanace K Avene (8%kw. glikolwowego) i Diacenal Avene (6% kw. glikowlowego i retinaldehyd - czyli prewnecja przeciwzmarszkowa i kwasy w jednym ), obu używałam, Cleanance średnio na mnie działał, jakiegoś spektakularnego efektu oczyszczenia czy ujednolicenia kolorytu nie zauwazyłam. Natomiast bardzo byłam zadowolona z Diacenalu, mimo, że kwasu glikolowego zawiera mniej to efekty były lepsze. Jesienią do niego wracam
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 20:24   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Ha a ja jeszcze inaczej - bo i mam cerę czasem z lekka kłopotliwą, a i naczynkowiec jestem wielki - kwas azelainowy! Czyli Acne Derm, albo Skinoren w aptekach bez recepty. To duze stężenia, 20% ale ten kwas jako jeden z nielicznych jest polecany cerze mocno naczynkowej a nawet tej z trądzikiem różowatym. Musisz wystrzegać sie kwasów AHA, zwłaszcza w dużych stężeniach - odradzam Ci Glyco A przy naczynkach, cięzko to okupiłam, chyba nawet kiedyś pisałam na forum... Glyco jest dziko silny, świetnie oczyszcza ale tragicznie rozjuszył mi uspokojone naczynka i w ogóle uwrażliwil cerę. Ewunia ma rację co do Lysanela - lubię naprawdę, ma bardzo silne działanie antybakteryjne, i jak dostaję wyprysków zaognionych nic tak na mnie nie działa jak Lysanel Active, likwiduje ogniska zapalne w ciągu dwóch nocy, naprawdę. Piecze i szczypie, i ten nie uzywam go cały czas, ale nie podraznia mojej naczynkowej cery. Faktycznie, nam naczynkowcom służy BHA ale u nas nie ma wyboru - używałam Effaclaru i niedostępnego u nas CCB Cosmence - to odpowiednik effaclaru, tylko bardziej nawilzający, bo ma dodatek gliceryny (dzięki Joannei mam drugą tubkę! ), a już najbardziej służą mi kwasy BHA Paula's Choice - mam drugą butlę lotionu ze Stanów, też dzięki dobrym duszom. Clenance K miałam kiedyś, wieki temu i lekko mnie wtedy podrazniał, ale to są czasy sprzed wizażu i nie wiedziałam za dużo o kwasach jeszcze Diacnealu nie miałam, używała siostra.
Nie uzywam kwasów już od kilku miesięcy, robię sobie regularne przerwy, jesienią wracam do Acne Dermu i może Diacneala

A i dziewczyny mają rację, wpisz kwasy w wyszukiwarkę i wyskoczy Ci milion postów, no i pamiętaj o dobrej ochronie przeciwsłonecznej...

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-16 o 15:12 Powód: post pod postem
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 20:55   #12
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: kwasy,tylko jakie?

czli trzeba robić przerwy w używaniu kwasów? mam na myśli Acne Derm? Zaczęłam używał 1,5 tubki temu i nie powiem cera sie porawiła ale cos ostatnio znów widzę pogorszenie ... czyzby skóra się przyzwyczaiła. Zastanawiałam się nad kupnem Lysnela ale Mat (stosowanie na dzin jako specyfik matujący pod bloker) czy może on być zastępcą acne Derm-u na jakiś czas ? - chodzi mi o te stężeni itp. bo wiem że napewno jest słabszy od Lysanl Active
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 06:50   #13
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Acne derm z tego co wiem to trochę inny rodzaj kwasów - już sama niewiem- ale wiem, że dziewczyny używają latem go w połączeniu z bardzo wysokim filtrem aby nie nabawić sie przebarwień.Jednak znalazłam posty gdzie wizażanki na okres letni zdecydowanie odradzają stosowanie kwasów ( w tym też acne derm) .Więc moze poczekaj do jesieni
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 17:30   #14
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: kwasy,tylko jakie?

tzn. wiem ze Acne derm to inne kwasy. I ogólnie to używam do na noc... zastanawiałam się po prostu nad przerwą (żeby nie przyzwyczajac skóry-jeśli faktycznie się przyzwyczaja) i szukam alternatywy. Dlatego pomyślałam o tym Lysanelu Mat bo przynajmniej połączyłabym dwie funkcje w jedno (przeciwsyfkową i matującą ) oczywiście na to by szedł bloker który używam regularnie.
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 18:28   #15
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: kwasy,tylko jakie?

a co sądzicie o Zoracu tym mocniejszym i słabszym bo mam oba ?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 19:31   #16
Anetka_g
Raczkowanie
 
Avatar Anetka_g
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 38
Wink Dot.: kwasy,tylko jakie?

Mam 15 lat i w ziązku z tym nie wiem czy moge używać kwasów a te syfki mnie irytują a słyszałam że kwasy są mocne tak więc czy moge ich używać.... i jeśli tak to jakie ??
Anetka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 09:27   #17
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: kwasy,tylko jakie?

a macie jakieś sposoby na złagodzenie podrażnień po kwasach?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 14:11   #18
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: kwasy,tylko jakie?

a ja mam jeszcze inne pytanie i pozwolę sobie podłączyć się pod ten post - coby śmietnika z forum nie robić.

Mianowicie - czy przy używaniu Lysanelu - bo mam zamiar spróbowac wrócić do niego jesienią - możen jeszcze nakładac krem nawilżający??? Bo mimo, że mam cerę mieszaną, to jednak skłonną do przesuszania się i cały czas wymagającą intensywnego nawilżania.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 14:24   #19
Ewusia
Raczkowanie
 
Avatar Ewusia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 254
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Ja rowniez mam pytanie. Mam 20 lat i troche przebarwien. I na nosie, w skrzydelkach zaczerwienienia.
Czy dzieki kwasom udaloby sie je zlikwidowac? I jaki bylby najlepszy?
__________________
A moj wiatr walczy ze mna, gdy stawiam mu opor...
Ewusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-24, 15:45   #20
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Dot.: kwasy,tylko jakie?

odnawiam wątek,bo mam jeszcze jedno pytanie.zdecydowałam,że kupię effaklar k,ale czy mogę go tylko stosować na nos?i jeszcze jedna wątpliwość,z tej samej firmy sa kosmetyki do ochrony przeciwsłonecznej np. filtr 40.czy moge używać kosmetyków tej firmy przy złuszczaniu jako ochronę prze promieniowaniem ?
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 16:14   #21
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: kwasy,tylko jakie?

wręcz powinnaś, bo LRP ma świetne preparaty do ochrony przeciwsłonecznej, a kiedy uzywa się kwasów to ochrona musowa. ten effaclar k chcesz używać teraz, czy na jesieni?
ps a dlaczego akurat SPF 40?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 19:41   #22
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Dot.: kwasy,tylko jakie?

na jesieni,a dlatego ten,bowyczytałam,że jest on do cery tłustej,a ja taką mam.
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 19:56   #23
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: kwasy,tylko jakie?

do cery tłustej dobry jest też krem Photoderm BioDermy SPF 100 mleczko, pojemność 100ml, cena ok.55pln. badzo fajnie się wchłania i z tych "blokerów" pod względem wchłaniania sie jest jednym z lepszych (i jednym z najbardziej ekonomicznych).
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 06:51   #24
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Cytat:
Napisane przez Ewusia
Ja rowniez mam pytanie. Mam 20 lat i troche przebarwien. I na nosie, w skrzydelkach zaczerwienienia.
Czy dzieki kwasom udaloby sie je zlikwidowac? I jaki bylby najlepszy?

Oczywiście, że udałoby się je dzięki kwasom zlikwidować. Nie umiem tak Ci powiedzieć co by było najlepsze bo np mieszkasz zagranicą to trudniej - ale effaclar K jest pewnie i u Was- ale delikatny jest bardzo- na pewno mocniejszy jest wymieniony wyżej Lysanel i Glyco

Cytat:
Napisane przez bluegirl
a macie jakieś sposoby na złagodzenie podrażnień po kwasach?

Ale co się dzieje???wysypka???zaczer wienienie???? mnie czasem swędzi miejsce które potraktowałam kwasami i nakładam na to zwyczajowo krem odżywczy a potem sudocrem.

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-16 o 15:14 Powód: post pod postem
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 11:35   #25
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
dobry jest glyco-a. niestety to dosc silny preparat i nie wiem, czy przy suchej skorze i pekajacych naczynkach sie nada. poszukaj kremow z mniejszym stezeniem kwasow. glyco-a ma 12%. może poszukaj czegoś z tak okolo 6%. może nawet glyco-a jest w wersji mniej procentowej. cos mi sie tak kojarzy, ale nie jestem pewna.

jednak chyba nie ma slabszego glyco-a

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-16 o 15:15 Powód: post pod postem
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 20:42   #26
justynka2o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 349
Dot.: kwasy,tylko jakie?

czy te kwasy czy kremy z kwasami mozna kupic w zwykłym sklepie czy sa one przepisywane na recepte?? moze głupie pytanie ale dopiero niedawno dowiedziałm sie o takim czyms i niewiele wiem na ten temat
justynka2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:16   #27
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Talking Dot.: kwasy,tylko jakie?

Cytat:
Napisane przez justynka2o
czy te kwasy czy kremy z kwasami mozna kupic w zwykłym sklepie czy sa one przepisywane na recepte?? moze głupie pytanie ale dopiero niedawno dowiedziałm sie o takim czyms i niewiele wiem na ten temat
Kremy z kwasami (kwasy) kupisz w aptece bez recepty Jak coś to pytaj
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 09:28   #28
justynka2o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 349
Dot.: kwasy,tylko jakie?

a jaka jest cena tych kremow??
justynka2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 09:48   #29
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Wiesz to wszystko zależy , co chcesz kupić i w jakiej aptece- np u mnie Euro Apteka ma najniższe ceny ogólnie wszystkich preparatów.
Ceny się wahają od 40-55 zł.Czasami babeczki na Targowisku sprzedają jakąś mniejszą pojemność i to też bardzo dobre rozwiązanie wg mnie bo wtedy kupujesz mniejsza ilość na wypróbowanie i za znacznie mniejszą kaskę
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 11:17   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Cytat:
Napisane przez justynka2o
a jaka jest cena tych kremow??
Ewunia ma rację - jest to właśnie przedział od 40 do ponad 50 zł - dużo zależy od tego o jaki krem nam chodzi - trochę cen jest na KWC ale obawiam się że są już nieaktualne. Ceny La Roche i SVR możesz sprawdzić tu:
http://www.kosmetyki-sklep.pl/#
a Avene czy Glyco tu www.esentia.pl
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.