rumienie sie - jak to zamalowc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-07, 09:20   #1
mandragora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 19

rumienie sie - jak to zamalowc?


witam

mam problem z naczynkami objawiajacy sie m.in. zarumienieniem przy zmianach temperatur, goracych posilkach, emocjach etc.
teoretycznie wiem, ze zielony korektor... ale w praktyce co mam robic? korektorem nie zamaluje wiekszosci twarzy...
i jeszcze jedno - jaki odcien rozu najlepiej dobrac, zeby nie podkreslac zarozowienia? teraz stosuje puder brazujacy, ale na zime chetnie go na cos zamienie, co 'ochlodzi' moja twarz.

z gory dziekuje za porady

mandragora
mandragora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 10:55   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: rumienie sie - jak to zamalowc?

Hej
Dobry zielony korektor jest przede wszystkim bardzo skuteczny przy stałych zaczerwienieniach - dokładnie wiesz, gdzie go nałożyć.
Przy okresowym zaczerwienieniu typu rumieniec z gorąca czy emocji jest to trudne, bo tak jak piszesz trudno jest pokryć nim prawie całą twarz.
Moim zdaniem powinnaś zielonym korektorem, cieniutką warstewką pokrywać elementy najbardziej wrażliwe na te zmiany - czyli policzki, ewentualnie nos. ( bardzo lubię korektorek La Roche- Posay) 
Powinnaś również używać kryjącego podkładu. Typu Revlon colorstay, Estee Lauder "Double wear" La Roche-Posay "Unifiance" - w odcieniu chłodnego beżu;
Żeby buzia wyglądała naturalnie wycieniuj ją delikatnie tym pudrem brązującym.
Jeśli chodzi o róż - to najlepszy będzie bardzo chłodny jaśniutki róż, ewentualnie jasna brzoskwinia. Unikaj wszelkich z odcieniem czerwieni również w ubraniach przy twarzy.

Gorąco pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 12:35   #3
mandragora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 19
Re: rumienie sie - jak to zamalowc?

Agnieszka Zembrzycka napisał(a):
> Hej

> Moim zdaniem powinnaś zielonym korektorem, cieniutką warstewką pokrywać elementy najbardziej wrażliwe na te zmiany - czyli policzki, ewentualnie nos. ( bardzo lubię korektorek La Roche- Posay) 

czy to jest korektor w sztyfcie, czy bardziej przypomina kompakt? bo takim sztyftowym to chyba nie bardzo da sie wieksze powierzchnie? do punktowych naczynek mam korektory art deco, w kredce i sztyfcie, wiem, ze maja oni takze tzw kamuflaze, w tym zielone - znasz je moze Agnieszko?

> Powinnaś również używać kryjącego podkładu. Typu Revlon colorstay, Estee Lauder "Double wear" La Roche-Posay "Unifiance" - w odcieniu chłodnego beżu;

uuuuh, ciezko bedzie (nie lubie ciezkich podkladow), ale chyba z tego nie wybrne

> Jeśli chodzi o róż - to najlepszy będzie bardzo chłodny jaśniutki róż, ewentualnie jasna brzoskwinia.

z jasnymi kolorami jest ten problem, ze ja mam raczej ciemna karnacje. z drugiej strony, to moze ciekawie wygladac....
bede probowac...

dziekuje i pozdrawiam!
mandragora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 07:44   #4
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: rumienie sie - jak to zamalowc?

ja mam pytanko do Agnieszki w sprawie zielonego korektorka. Mam na buzi plamy, latem były brązowe, ale teraz jakoś tak zczerwieniały (?!) Nie wiem jak je zakryć . Już kiedyś o to Was męczyłam, ale nadal nie umiem zakryć ich całkowiecie. Czy mogę spróbować zakryć je zielonym korektorem? Sama jestem zielona w tych sprawach! Nie będzie widać tej zieleni ? Na podkład, czy pod ? Jeśli pod, to jak nakładać podkład, że by korektor pod nim sie nie rozmazał ? I ostatnie pytanko. Czy korektor Estee Lauder, ten o którym tu wspomniałaś nadaje się do suchej buzi ? I czy ma jasne kolorki? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrowionka.
ps. nie chcę używać pudru, bo widać go na kilometr ( przynajmniej na mojej buzi, bo mam taki jakby meszek , czy coś i każdy puder jest straaasznie widoczny.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 09:02   #5
mandragora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 19
Re: rumienie sie - jak to zamalowc?

kasiu, moze Agnieszka mnie poprawi, ale meszek ma kazdy, dlatego puder naklada sie 'z wlosem'
a jesli przejedziesz puszkiem czy pedzlem pod wlos, to puder bedzie widoczny.

mandra
mandragora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 11:46   #6
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: PODKŁAD+KOREKTOR

A co z podkładem i korektorem ? Jak to robicie, że Wam sie nie rozmazuje ? I czy podkład Estee Lauer, ten kryjący nadaje sie do suchego pysia? Plizzz
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 13:40   #7
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: PODKŁAD+KOREKTOR

Kotrektor pod oczy (ja stosuję żółty) nakladam pod podklad a podkład lekko później wklepuję jak tłusta faza korektora sie już wchłonie. Korektor zielony, jesli potrzebuje, nakladam na podklad (mam LPR i nawet nie trzeba go później pokrywac dodatkowo podkładem bo ładnie w niego "wsiąka").
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-10-09, 10:54   #8
mandragora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 19
Re: PODKŁAD+KOREKTOR


korektory mam nie w plynie, wiec sie nie rozmazuja, a pod oczy stosuje b.rzadko i wtedy bez podkladu (w ogole pod oczy nie daje podkladu).
mandragora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 12:02   #9
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Re: PODKŁAD+KOREKTOR

prosze o info nt zoltych korektorow - jakie firmy i ceny i do czego sie je stosuje thx
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 12:40   #10
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: PODKŁAD+KOREKTOR

zielony http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1799

zolty http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=598
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 14:21   #11
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: PODKŁAD+KOREKTOR

bardzo Wam wszystkim serdecznie dziękuję.
ps.Powiedzcie tylko jak to możliwe, żeby na beżowym podkładzie nie było widać zielonego korektora ???!!!
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-09, 18:52   #12
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: rumienie sie - jak to zamalowc?

kasia napisał(a):
> ja mam pytanko do Agnieszki w sprawie zielonego korektorka. Mam na buzi plamy, latem były brązowe, ale teraz jakoś tak zczerwieniały (?!) Nie wiem jak je zakryć . Już kiedyś o to Was męczyłam, ale nadal nie umiem zakryć ich całkowiecie. Czy mogę spróbować zakryć je zielonym korektorem? Sama jestem zielona w tych sprawach! Nie będzie widać tej zieleni ? Na podkład, czy pod ? Jeśli pod, to jak nakładać podkład, że by korektor pod nim sie nie rozmazał ? I ostatnie pytanko. Czy korektor Estee Lauder, ten o którym tu wspomniałaś nadaje się do suchej buzi ? I czy ma jasne kolorki? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrowionka.
> ps. nie chcę używać pudru, bo widać go na kilometr ( przynajmniej na mojej buzi, bo mam taki jakby meszek , czy coś i każdy puder jest straaasznie widoczny.

Droga Kasiu
Najlepszy jest puder sypki nakładany dużym pędzlem. Nakładamy w ten sposób niewiele pudru, ale bardzo dokładnie. Oczywiście tak jak pisała Mandragora zawsze z kierunkiem wzrostu włosa, nigdy pod włos.
Może do tej pory używałaś dość grubego pudru i faktycznie był bardzo widoczny na twarzy.
Jeśli chodzi o korektorki to ja osobiście mocniejsze przebarwienia czy plamki wolę kryć korektorem o konsystencji bardzo gęstego kremu. Takie korektory ma Kryolan ( ogromny wybór w malutkich poręcznych pudełeczkach) lub droższe firmy - Shiseido, Lancome, Estee Lauder...

Nakładam go pędzelkiem lub gabeczką a na niego delikatnie wklepuję podkład i pudruję.

Serdecznie pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-10, 08:09   #13
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: rumienie sie - jak to zamalowc?

BARDZO BARDZO DZIĘKUJĘ !!!
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-10, 12:14   #14
mandragora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 19
Re: rumienie sie - jak to zamalowc?


o! Agnieszko! gdzie sie zaopatrujesz w kryolana?
(jesli masz namiary warszawskie byloby cudnie)

pozdrawiam

mandra
mandragora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.