Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-23, 18:07   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy


witam, od kilku lat noszę srebrną biżuterię i nie miałam z nią problemów ale ostatnio srebro okropnie szczerniało i nie wiem czym mogę wyczyścić próbowałam pastą do zębów ale nie mam cierpliwości może zna ktoś jakąś dobrą metodę?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 18:10   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

sodą !!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 18:47   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

Pam wyjęłaś mi to pytanie z ust.Też chciałabym wyczyścić branzoletkę srebrną z mieniącymi się kamyczkami i nie wiem czy przy czyszczeniu się nie zniszczą?
Ela sodą rozpuszczoną czy proszkiem?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 18:52   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

zawsze czysciłam pasta do zębów, a ta soda to ostatnio mój facet wyczyścił mi wisiorek, byłam w szoku! Czyscił taka w proszku chyba troche zwilzona, bo tak na sucho by sie osypywała.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 19:48   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

Dziewczyny nie ma co bawic sie pastami, sodami itd. Ja kiedys probowalam i zawsze byly mierne efekty..bo trzeba to zrobic bardzo doklanie, potem wytrzec itd. Poszlam wiec do dobrego sklepu jubilerskiego (akurat ja kupowalam na Piotrkowskiej) i kupilam specjalny plyn. Byl on w plastikowym stoiczku, w ktorym bylo cos w rodzaju sitka. Na to kladzie sie bizuterie srebrna i na kilka minut zanuza.. potem wyjmuje jak nowa!! Naprawde czysci super.. Ja wtedy zaplacilam 30zl, za dosc duzy pojemnik..a przeciez to nie jest na jeden raz, tylko mozna czyscic i czyscic. Polecam goraco...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 19:53   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

ta, jest takie coś, jak ktos z Lodzi to nawet moge podac sklep gdzie takie cos mona kupic (nie na Pietrynie)Ale jak mam wydac 30 zl na coś co czysci srebro to wole kupic sobie jakies mazidło, lakier albo co. A porowywając moje srebro i twoje czyszczine tym za 30 zł nie wiem czy byłoby widać róznicę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 20:05   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

Podrzucilas Twojemu facetowi wiecej blyskotek do czyszczenia? Bo jakby sie rozpedzil...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-08-23, 20:26   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

Ela, srebro bardzo szybko sie brudzi.. a ja mialam taka silczna brazoletke z kwiatuszkow, ktora trudo byloby wyczyscic pasta, zreszta przyznam sie szczerze, ze nie mam cierpliwosci do takiej roboty. Mysle, ze 30zl to nie jest duzo za plyn, ktory sluzy bardzo dlugo i nie ma problemu z jego uzyciem.. no i srebro wyglada jak nowe.
Pewnie, ze lepiej wydac na jakies mazidla, tylko ile ich jeszcze nam potrzeba? A bizuteria rowniez wplywa na wyglad kobiety..szczegolnie jak jest czysta.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 20:43   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

nie, tylko ten wisiorek czyscił bo mi zadrapał, ale jak mu tak dobrze poszło to na pewno jeszcze podrzuce. Jka chcesz to przywiez swoje poczyscimy razem
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 20:44   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

no chyba ze kwiatki, nawet moze ciezko bylo by dotrzec w zakamarki pastą
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 20:48   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-08-23, 22:16   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
czysciutkie srebro

Polecam płyn Argentum. Kosztuje ok. 22 zł. Na chwilę się zanurza srebro w tym i po kilku sekundach jest jak nowe. Mała reakcja chemiczna i po krzyku. Ten preparat zadziałał nawet na zapyziałe, odziedziczone sztućce!.
Jest jeszcze preparat Kiwi do czyszczenia srebra (w żółtym opakowaniu), ale nie stosowałam, więc za skuteczność nie ręczę [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 22:25   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czysciutkie srebro

Mialam kiedys ten Kiwi. Moze byc.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-27, 10:28   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czym czyścić srebro?

W sklepach jubilerskich dostępne są chemiczne płyny do czyszczenia złota i srebra. Wrzuca się biżuterię na kilka minut do takiego roztworu, potem płuka i przeciera miękką szmatką. Wszelkie zasniedzenia znikają a srebro nabiera pięknego połysku. Świetnie czysci też łańcuszki i zawijaski, bo płyn dobrze przenika.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 15:29   #15
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
ciemniejące srebro :-(

Pomocy! Czy ktos może wie czym może być spowodowane ciemnienie srebra podczas noszenia? W ciągu ostatnich 5 dni schciemniały mi dwa łańcuszki i kolczyki [img]icons/icon22.gif[/img] . Słyszałam, że może być to związane z zaburzeniami w układzie moczowym albo z chorobami wątroby... Jakieś inne teorie? Błagam pomóżcie mi. Nie wiem co mam robić [img]icons/icon9.gif[/img]
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 11:30   #16
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: ciemniejące srebro :-(

Nie znalazłam nic o związkach czernienia srebra ze stanem zdrowia...
Znalazłam taką definicję czernienia:
"Czernienie srebrnych przedmiotów polega na wytwarzaniu się na powierzchni warstwy siarczku, w wyniku działania siarkowodoru zawartego w powietrzu lub zetknięcia z produktami żywnościowymi zawierającymi siarkę."
"Może być związane z powstawaniem siarczku srebra po zetknięciu się z białkami zawierającymi siarkę."
Wynikałoby z tego, ze w twoim otoczeniu lub żywności znajdują się związki siarki... Może to mieć związek z przewodem pokarmowym... Nie pamiętam dokładnie, kamienie nerkowe chyba mają zawartość siarki... W każdym razie przejdź się do lekarza na konsultację, poproś o wykonanie badań...
A tu masz przepisy na czyszczenie srebra:
http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek/cudowna.htm

Pozdrawiam
[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 12:18   #17
Minerwa
Raczkowanie
 
Avatar Minerwa
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 492
Re: ciemniejące srebro :-(

To naturalne, ze srebro z czasem ciemnieje. Choc niektore wyroby ze srebra sa jakos tak specjalnie robione, ze nie ciemnieja. Nie wiem dokladnie o co chodzi, moze to pokrywaja czyms. Na pewno w sklepie jubilerskim beda wiedziec. Kiedys kupilam takie kolczyki i rzeczywiscie mam je juz dwa lata, kapie sie z nimi i nic sie nie dzieje. A jesli chodzi o czyszczenie srebra to mozesz to zrobic np.pasta do zebow. W sklepach sa takze specjalne srodki do tego. Z kolei moj znajomy jubiler mowil mi, ze mozna lancuszki pogotowac chwile w wodzie z szarym mydlem. Tylko trzeba uwazac na wszystko co zawiera jakies kamyczki itd, bo moga np. odpasc jezeli sa doklejane...
Minerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 16:27   #18
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: ciemniejące srebro :-(

Dziewczynki dziekuje za odpowiedz, byłam już dziś u lekarza i wysłał mnie na badania, ale mimo wszystko dzięki. [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 12:51   #19
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
CZYM skutecznie czyścić srebro?

Dziewczyny, powiedzcie, czym wyczyścić srebrny łańcuszek, aby lśnił jak nowy? Nosiłam go kilka lat, aż tu nagle w ciągu jednej nocy zrobił się czarny! Pastą do zębów niespecjalnie ładnie wychodzi. Coś słyszałam o proszku do pieczenia, czy o sodzie oczyszczonej- nie pamiętam już.
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 14:22   #20
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: CZYM skutecznie czyścić srebro?

Tak, ja tez slyszalam o sodzie oczyszczonej i jeszcze o kwasku cytrynowym. U jubilera sa tez do kupienia gotowe preparaty, ale jakos nie specjalnie mi wyczyscily. Ostatnio zrobilam eksperyment i zrobilam papke z pasty do zebow, sody i kwasku, zalalam to odrobina wody i wlozylam kolczyki /ktore nie wiadomo czemu zrobily sie lekko czarnawe, a przy sprzedazy ekspedientka zapewniala, ze to bardzo dobre srebro i na pewno sie z nim nic nie bedzie dzialo/. Brzydki nalot jakby troszke zmalal. Nie wiem zobacz moze Tobie zejdzie wszystko, o ile nie jest bardzo zabrudzony.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 16:36   #21
Betta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 115
Re: CZYM skutecznie czyścić srebro?

U złotnika można kopić płyn do czyszczenia srebra, nie ma on jakiejś handlowej nazwy, ale złotnik będzie wiedział o co chodzi. Płyn kosztuje ok. 10zł z 100-150ml. Nie powinno się nim czyścić sztućcy, ani zastawy srebrnej "od środka", ale do biżuterii nadaje się świetnie. Nie możne tylko czyścić nim ozdób z naturalnych kamieni: koral, perła, bo mogą się rozpuścić. Uwaga na ręce, jak kapnie naskórę może poparzyć i zrobią się rany (mnie to jeszcze nie spotkało).
Instrukcja obsługi: wkładasz łańcuszek na ok. 10min. do roztworu, następnie wyjmujesz i dokładnie płukasz pod wodą. Polecam ten specyfik. AAAAAAAAA jeszcze jedno jeśli coś nie jest z metalu szlachetnego to może zszarzeć (wszystkie"złote" branzoletki z gazet ), jeśli na biżuterii jest próba i cech to nic jej nie grozi.
Podałam instrukcję, bo czasem ogranicze się ona na opakowaniu do dwóch zdań i kilku rysunków.
Betta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 21:05   #22
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Re: CZYM skutecznie czyścić srebro?

Ja biorę folię aluminiową, układam w zlewie matową stroną do góry, układam na niej moje "klejnotki", posypuję solą i zalewam gorącą wodą. Przy tych bardzo poczerniałych powtarzam zabieg kilka razy. Później tylko płuczę pod gorącą wodą i przecieram miękką szmatką. Spróbuj u mnie działa, nawet mój brother był zdziwiony kiedy wyczściłam mu łańcuszek tą metodą do jubilerskiej białości Pozdrawiam
__________________
i nowy wiatr powieje, i smutki me rozwieje ...
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-10, 07:21   #23
mryfol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 62
Czym wyczyścić srebro

mryfol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 10:02   #24
bro
Raczkowanie
 
Avatar bro
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 497
Re: Czym wyczyścić srebro

ja używam preparatu "ARGENTUM" jest to taka mała buteleczka 60ml, kosztuje około 7zł, można kupić w sklepie ze srebrem, wrzuca się do niej srebro i w ciągu dosłownie kilku sekund jest błyszczące jak nowe, jeśli coś się nie mieści do buteleczki można płyn gdzieś przelać, a następnie spowrotem do buteleczki, gdyż preparat jest do wielokrotnego użytku, służy również do czyszczenia złota, a co do domowych sposobów, no cóż... to chyba pasta do zębów albo sól, ale to bez porównania...
__________________
devon rex - moja nowa miłość
bro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 11:00   #25
Elisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 44
Re: Czym wyczyścić srebro

ja używaż ściereczki do czyszczenia srebra. Kupiłam ją w Kruku, ale nie kosztowała dużo ok 10 PLN, jest dobra, więc spokojnie mogę polecić. Sądzę, że w lepszych sklepach jubilerskich też są. Ale nieraz czyszczę bardzo tradycyjną metoda i ona też była całkiem ok, tzn. brałam starą szczotkę do zębów i pastę do zębów, tylko trzeba zatkać umywalkę, żeby nic nie wpadło. To nie niszczy srebra.
Elisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 14:06   #26
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
ciemnienie srebra

Przedwczoraj dostałam na urodziny srebrny łańcuszek i bransoletkę. Założyłam je, a następnego dnia zauważyłam, że biżuteria pociemniała!! Wiecie może, czym to jest spowodowane? W necie znalazłam tylko to:
http://forumzn.katalogi.pl/temat599/
i w sumie nic konkretnego się nie dowiedziałam.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 14:18   #27
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: ciemnienie srebra

Srebro szybko ciemnieje,zwłaszcza jak leży na półce nienoszone lub jest pod mocnym oświetleniem.
Są w sklepach specjalne preparaty do czyszczenia srebra(złota też)w postaci albo płynu albo szmatki czymś tam nasączonej.Mozesz wejśc do sklepu jubilerskiego i spytać czy mają coś do czyszczenia.
Domowym sposobem to czyści się pastą do zębów.

Tu masz informacje odnośnie czyszczenia srebra:
http://www.wec.com.pl/x.php/1,92/Pie...-srebrnej.html
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 14:19   #28
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: ciemnienie srebra

Dzięki, ale mi chodziło o to, jak to możliwe, że srebro pociemniało po kilkunastu godzinach noszenia?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 14:20   #29
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: ciemnienie srebra

Dodam jeszcze, że to była nowa biżuteria.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 14:41   #30
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: ciemnienie srebra

Żeby biżuteria nie ciemniała należy trzymać ją w plastykowych woreczkach. Może tak szybko Ci pociemniała, bo jestes na coś chora? Jak ja mam chory ząb i mam założone srebrne kolczyki, to zaraz mam brudne ucho naokoło uszka z kolczyka.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-05 22:32:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.