Jaki puder? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-15, 14:53   #1
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58

Jaki puder?


Mam 24 lata, cerę mieszną skłonną do wyprysków. Proszę dziewczyny polećcie mi jakiś dobry, niedrogi prasowany puder, bo o ile dostępne są próbki podkładów, co sobie cenię w doborze właściwego kosmetyku, to pudru nie da się przetestować. Buziaczki.
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-15, 15:39   #2
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Jaki puder?

Ostatnio Wizażąnki skłądają hołdy pochwalne pudrom Vipery. Vipera się sprężyła i wypuściła niezłe pudry. Z rozpędu chyba z 10 rodzajów. Poczytaj na KWC.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-16, 11:16   #3
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: Jaki puder?

Dotychczas nie przykładałam zbytniej wagi do pudru w kamieniu, skupiałam się raczej na podkładzie. Używam pudru Constance Carroll plus pudru brązującego w kulkach Pierre Rene na poszczególne partie twarzy . Nie bardzo wiem jakie są zalety pudru transparentnego czy rozświetlającego i czy można je stosować (szczególnie przy rozświetlającym) wraz z kulkami brązującymi. Proszę jeszcze o inne opinie na temat niedrogich (tak do 20 zł), skutecznych pudrów przy moim rodzaju cery. Z góry dziękuję.
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-16, 12:01   #4
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: Jaki puder?

Mam podobną cerę jak Ty. Używam ostatnio pudru prasowanego Joko, ale nie taki jak na KW, nowa ulepszona wersja w granatowej puderniczce z lusterkiem. około 12 - 14 zł. dosyć dobrze matuje, nie widać go na twarzy, przynajmniej nr.101, jaśniutki, jakiego używam. Także sprawdził mi się Lentheric, były Yardley (ok. 17.zł), chwalony na KW, ale znowu tu mi transparentny, nie podpasował, ale kolorów jest sporo. Tak jak pisała Helena, Vipera też jest ok. ale mnie akurat nie na zbyt długo matowała. No i rozwaliła mi się puderniczka, troche niewygodna. Myślę, że coś sobie dobierzesz.
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-17, 08:30   #5
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: Jaki puder?

Dzięki za rady. Czy, któraś z Wizażanek może się ze mną podzielić doświadczeniami z używania pudru roświetlającego lub transparentnego, a także czy lepszy jest prasowany, sypki czy może w kulkach, bo wogóle gubię się w tej materii. A tak na marginiesie to te tzw. niedrogie pudry nie są wcale tanie, np. Vipera ma bodajże 6g a Inglot chyba z 9g podczas, gdy Constance Carroll aż 17g.
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-17, 08:41   #6
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: Jaki puder?

Ja mam puder rozświetlający Vipera w kamieniu (jest transparentny i zawiera maleńkie fioletowe drobinki). Puder jest bardzo dobry, sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem -twarz wygląda na świeżą, zdrową - ma taki blask. Drobinek nie widać, mimo to cera otulona jest taką fioletową poświatą.Efekt szczególnie widać na skórze pod oczkami. Poza tym nawet dość dobrze matuje - tak na 4-5 g (u mnie). Jesli ktoraś ma bardzo tłustą cerę to raczej do stosowania tylko na policzki i pod oczy. Fakt, nie wydajny (6 g). Ja ma go już chyba miesiąc i już widać w środku dno.Mimo to polecam. Vipera ma wypuścić nowe pudry do twarzy - mozaikowe, typu collage jak ich nowe cienie. Ciekawe jakie będą?
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-17, 11:43   #7
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Jaki puder?

Amelianno, Vipera rozświetlający w kamieniu? Zaciekawiłaś mnie tym pudrem, bo nigdzie takiego nie widziałam. Szkoda że asortyment vipery tak trudno dostać, ale wyruszam na poszukiwania
pozdrawiam
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-10-17, 11:52   #8
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: Jaki puder?

Puder rozświetlający, podobnie jak podkłady rozświetlające raczej nie powinno stosować sie przy cerze mieszanej na strefę T, bo jak się zacznie błyszczeć, to nieciekawie wygląda. Transparentne pudry (w kamieniu, czy sypkie) mają TYLKO matowac twarz, nie dając żadnego koloru, więc pasować do każdego podkładu. W praktyce różnie z tym bywa, bo akurat u mnie transparentny Lentheric robił się ciemny, tam, gdzie mi się buzia przetłuściła (bez podkładu). Ale jasna jedynka Lentheric jest u mnie praktycznie niewidoczna. Przy Twojej mieszanej cerze , jeśli masz ochotę na rozświetlający, to tylko na policzki, pod oczami, boki czoła, tam gdzie skóra się nie przetłuszcza. A na nosek, brodę i środek czoła, transparentny, lub pasujący odcieniem do buzi, w każdym razie matujący. Ja robię tak: boki buzi podkład rozświetlający Vipera, na całą buzię puder sypki Vipera (leży sobie w domu nie noszę ze sobą, a mam go rok już), a w torebce noszę prasowany Joko, na tę świecącą Strefe T. Aha, sypki jest chyba lepszy rano, na podkład, jak używasz, na sam krem też może być. Uff, ale mi wypracowanie wyszło.
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-17, 11:56   #9
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: Jaki puder?

Puder sypki matujący, oczywiście.
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-17, 12:02   #10
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: Jaki puder?

Z roświetlającego raczej zrezygnuję, bo używam kulek brązujących z drobinkami złota (a może on też jest rozświetlający...?). Na strefę T muszę więc kupić sobie matujący. Może spróbuję polecanego Joko, mam nadzieję, że będzie dobrze matował. Dzięki.
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-17, 12:13   #11
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: Jaki puder?

Jak z drobinkami złota, to na pewno też rozświetla.
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-17, 12:26   #12
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: Jaki puder?

Tak, w kamieniu. On nie nadaje koloru tylko daje poświatę. Zobacz sobie na stronie www.vipera.com.pl. Fakt, trudno go dostać, mi pani w sklepie go zamówiła specjalnie.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 14:13   #13
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
jaki puder??

Witam Was Drogie Wizażanki!
Mam do Was wielką prośbę, możecie mi polecić jakiś fajny puder na lato (matujący,po którym na buzi nie pojawią się nieproszeni goście ;D ) do cery mieszanej...jestem w tej dziedzinie kompletnym laikem , dotychczas używałam tylko podkładów, ślicznie dziękuję za każdą podpowiedź. Pozdrawiam Was wszystkie bardzo cieplutko
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 18:55   #14
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Re: jaki puder??

podnoszę wątek, bo strasznie mi zależy
kochane, proszę pomóżcie!!!!!
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 19:07   #15
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
puder prasowany?

Chodzi ci o prasowany? Polecam nierogi a bardzo dobry puder Maanhattan, chyba Soft Powder coś ok. 20zł.
Zresztą zajrzyj na tej stronie na KWC, tam są recenzje wielu kosmetyków, supersprawa!!
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 19:36   #16
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Re: puder prasowany?

dzięki za odpowiedź sama nie wiem jaki wybrać, czy prasowany czy sypki, dlatego pytam na forum licząc na Waszą fachową pomoc
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 20:35   #17
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Jaki puder?

Kochane Wizażanki, poradźcie mi proszę, jaki wybrać puder sypki, a jaki w kamieniu... Obecnie mam Lentheric odcień 04 w kamieniu i jestem całkiem zadowolona, lecz matuje mi twarz na króciutko, bo ok. godzinę. Zależało by mi na dobrym efekcie matującym, a także na tym, aby nie robił smug na twarzy, gdyż mam bardzo jasną karnację i na cenie nie wyższej niż 40-50 zł. Co radzicie?... Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 22:29   #18
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: Jaki puder?

Up!
Natalia-Kosana napisał(a):
> Kochane Wizażanki, poradźcie mi proszę, jaki wybrać puder sypki, a jaki w kamieniu... Obecnie mam Lentheric odcień 04 w kamieniu i jestem całkiem zadowolona, lecz matuje mi twarz na króciutko, bo ok. godzinę. Zależało by mi na dobrym efekcie matującym, a także na tym, aby nie robił smug na twarzy, gdyż mam bardzo jasną karnację i na cenie nie wyższej niż 40-50 zł. Co radzicie?... Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 13:40   #19
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: Jaki puder?

Hej.
Ja Ci polecam pudry Vipery. Sa naprawdę niezłe, a kosztują trochę powyżej 10 zł. Ja mam tranparentny matujący i jestem zadowolona. W razie czego jak Ci sie nie spodoba, to wiele nie stracisz...
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-20, 16:57   #20
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Jaki puder?

ja też polecam Viperę. wypróbuj puder odbijający światło - sypki. według mnie dobrze też matuje Creme Puff Max Factora, ale Vipera wygrywa ten pojedynek
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 17:44   #21
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: Jaki puder?

ja wole puder sypki. mam baardzo dlugo juz z Yvres Rocher taki w zielonym pudeleczku. hehe swietnie matuje i to na dlugo, jest chyba transparentny i z tego co wiem niedrogi
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 20:22   #22
Małgorzata41
Raczkowanie
 
Avatar Małgorzata41
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 106
Question Jaki puder??

Proszę o radę, jaki jest najlepszy puder kryjący, ostatnio stosowałam Retinol (naturalny) byłam z niego nawet zadowolona, ale chciałabym coś nowego wypróbować, oczywiście w rozsądnej cenie .
A jeszcze jedno jak należy wykonać profesjonalny makijaż, jakich kolejno należy używać kosmetyków??? Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Małgorzata41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 20:39   #23
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jaki puder??

Ale o jaki puder Ci chodzi? w kamieniu, sypki czy fluid/ podkład w płynie??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 20:43   #24
Małgorzata41
Raczkowanie
 
Avatar Małgorzata41
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 106
Dot.: Jaki puder??

Cytat:
Napisane przez L_V
Ale o jaki puder Ci chodzi? w kamieniu, sypki czy fluid/ podkład w płynie??

Zawsze miałam fluid/podkład w płynie i chyba nadal bym przy nim pozostawała, ale gdyby było coś lepszego jestem gotowa zrezygnować z tego na rzecz innego .
Małgorzata41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 20:48   #25
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jaki puder??

Ja nie używam podkładów. Dla mnie najlepszy jest korektor w sztyfcie Max Factor Pan Stick (b.kryjący!!) i puder w kamieniu, tez Max Factor. Ale słyszałam, że Revlon ma w swojej ofercie dobre, kryjące podkłady.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 20:51   #26
Małgorzata41
Raczkowanie
 
Avatar Małgorzata41
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 106
Dot.: Jaki puder??

Cytat:
Napisane przez L_V
Ja nie używam podkładów. Dla mnie najlepszy jest korektor w sztyfcie Max Factor Pan Stick (b.kryjący!!) i puder w kamieniu, tez Max Factor. Ale słyszałam, że Revlon ma w swojej ofercie dobre, kryjące podkłady.



Wielkie dzięki !!!!!!
Małgorzata41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 20:56   #27
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
nie ma za co...może ktoś jescze podrzuci Ci jakies sugestie...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 16:09   #28
kataryna87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
Jaki puder???

Jaki powinnam stosować puder do cery trądzikowej i tłustej??Chciałabym, żeby dobrze krył i matowił, ale żeby nie tworzył maski na twarzy.Czy ktoś może mi polecić jakiś konkretny??Cena do 30 zł.będę wdzięczna
kataryna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 20:09   #29
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jaki puder???

looknij na wątek pt zamiennik dermacolu, jest na 5 czy 6 stronie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 12:19   #30
doomka
Raczkowanie
 
Avatar doomka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 84
GG do doomka
jaki puder? Błagam o pomoc

Mam trądzik zwykły, na nosie różowaty...
Szukam jakiegoś puderka odpowiedniego dla siebie. Używam Clinica, ale w ciągu dnia zaczynam się swiecić. Myślę o jakimś prasowanym, ale z nosa mi często skura schodzi (mimo peelengów).
Błagam o pomoc
doomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.