wycinanie skórek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-29, 12:54   #1
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255

po co się wycina skórki wokół paznokci ?


No właśnie, mozecie mi to wyjaśnić ?

pozdrawiam
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-29, 16:47   #2
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: po co się wycina skórki wokół paznokci ?

hmmm... ja osobiście nie wycinam skórek tylko je odsówam patyczkiem drewnianym oczywiście najpierw je zmiękczam preparatem do skórek lub po prostu jak sie kąpie
wycinam tylko t skórki które odstają
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-29, 17:56   #3
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: po co się wycina skórki wokół paznokci ?

Wycina sie gl odstajace skorki,zadziorki.
Mozna tez np po kapieli lubnalozeniu plynu zmiekczajacego wyciac skorki,ktore jakby to powiedziec,nieladnie wygladaja,jest ich za duzo,sa postrzepione itp.
Jesli masz ladne skorki to nie wycinaj,bo one pozniej narastaja.
Ja wlasnie staram sie odzywczaic od wycinania.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-01, 14:39   #4
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: po co się wycina skórki wokół paznokci ?

Czyli wycinanie skórek jest tylko po to, żeby paznokcie ładnie wyglądały. Nie ma to żadnego innego celu?

Sorry, że tak drążę temat, ale po prostu ostatnio mój brat zapytał sie mnie o to i nie wiedziałam jak mu na to odpowiedzieć

dzięki


ps. Szczęsliwego Nowego Roku !!!
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 13:40   #5
eni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
wycinanie skorek?

bylam wczoraj u kosmetyczki, zrobilam sobie manicure i wszystko byloby ok tylko...wycinala mi skorki:/ slyszalam ze tak nie powinno sie robic choc prawda jest taka ze mialam je potezne i zadnym plynem nie daloby sie ich usunac. ale co o tym sadzicie? i co robic zeby juz nie doprowadzic do takiej sytuacji?pozdrawiam papa
eni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 19:53   #6
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Re: wycinanie skorek?

hej eni
ze skorkami to jest tak,ze wlasciwie powinny byc one wycinane,ale jest to dosc skomplikowane i samemu lepiej w domu nie probowac cazek do skorek, bo mozna bardzo latwo zrobic sobie krzywde...
pozdrawiam
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 20:21   #7
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: wycinanie skorek?

Manicurzystki rzeczywiscie czetso wycinaja skorki, ale czesto tez potrafia zaciac. Kiedys pytalam kosmetyczke czy wycina czy odsuwa skorki klientek i powiedziala ze jesli ktos juz wycinal to bez problemu zel sobie poradzi, jesli jednak dana osoba nigdy nie wycinala lub juz odrosly dosc dobrze to wtedy wycina.
Co do kosmetyczek jednak slyszaly sie wieele opinii o wszystkich chorobach zakaznych, dlatego lepiej wybierac znany i sprawdzony salon, choc oczywiscie co do tych chorob nie ma co az tak sie stresowac, bo nikt nigdy nie wyszedlby z domu. Zatem dobry salon, a tam juz mozna spokojnie robic manicure

aha, jeszcze jedno, co do domowego wycinania, tj samodzielnego, to sadze ze jednak nie jest tak ze w ogole nie nalezy probowac, tylko trzeba bardzo uwazac i uzywac tylko swoich cazek. Ja wycinalam przez dlugi czas, doszlam do dobrej wprawy i nie zacinalam sie w ogole (chyba ze baardzo sie spieszylam ). Teraz jednak odsuwam i manicure zajmuje mi o wiele mniej czasu a do tego tez dobrze wyglada (tylko przy pomalowanych paznokciach moim zdaniem). Wybor nalezy do Ciebie

troszke sie rozpisalam, wiec juz koncze
pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-05, 21:52   #8
Moniuch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 26
Re: wycinanie skorek?

Z wycinaniem skorek to jest tak, ze teraz skoro jestesmy w Unii Europejskiej w duzej mierze obowiazuje prawo unijne - tak tez jest w przypadku salonow kosmetycznych/kosmetyczek.
I tak: jesli chodzi o skorki, to zadna kosmetyczka w zadnym salonie panstwa unijnego (chodzi mi o starych czlonkow, czyli np. Francja, Niemcy) nie ma prawa INGEROWAC w skore, a wycinanie skorek jest ingerencja i chociazby sie bardzo chcialo, to takiego zabiegu kosmetyczka nie wykona. Jedynie co zrobi, to je odsunie zelem czy kremem - i to jest wszystko co moze zrobic.

Tak samo jest w przypadku np. oczyszczania twarzy z tzw. prosakow. Wczesniej robila to kosmetyczka (teraz z reszta tez, ale jest to juz mozna powiedziec niezgodne z prawem , teraz kosmetyczka powinna skierowac klientke do dermatologa, aby usunal prosaczka (i zaplacic za to pewnie z 50zl), badz salon powinien zatrudnic dermatologa, pod ktorego okiem kosmetyczka usunie prosaczka igla. Paradoks, ale tak jest.

A wracajac do skorek - ja sie sama nauczylam wycinac skorki i zdecydowanie to polecam. Wcale nie jest to skomplikowane i niekoniecznie trzeba sie pokaleczyc - ale naprawde oplaca sie, bo paznokcie potem wygladaja pieknie, bo optycznie sa dluzsze. Do wycinania polecam cazki, bo radelkiem latwo sie zaciac.
Kiedys chcialam sprobowac odsuwania skorek, jednak szybko z tego zrezygnowalam, bo robilam to chyba za gleboko i potem plytka paznokciowa miala bruzdy, co nie wyglada estetycznie.


To by bylo na tyle, bo sie troszke rozpisalam.

Pozdrawiam - Monika
Moniuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 22:49   #9
eni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
Re: wycinanie skorek?

dzieki za Wasze odpowiedzi...a to ciekawe z tymi unijnymi normami..wycinanie skorek w domu jeszcze spoko, gorzej z nadaniem ladnego ksztaltu paznokciom...wlasciwie CALKIEM zle...ehhh. buziaki!!!
eni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 08:04   #10
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: wycinanie skorek?

Moniuch, skąd masz te informacje?
Byłam na konferencjii Cosmo Europe 2003, było tam wiele wykładów o tym jak będzie teraz wyglądała praca w gabinecie (po wejściu do Unii), w jaki sposób musimy się dostosować do wymogów unijnych, ale o tym o czym piszesz żaden z wykładowców nie mówił. Wykładowcami byli min. kosmetolodzy, dermatolodzy, prawnicy.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 08:31   #11
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: wycinanie skorek?

hm ja wypowiadam sie z pozycji klientki...niestety dokładność usuwania skórek przez kosmetyczki -w moim przypadku - czesto (w zasadzie zawsze)pozostawiała wiele do życzenia.Dlatego nauczyłam sie wycinac/odsuwać(zależy jak aktualnie wyglądają) sama. Przyznam szczerze że genialnym wynalazkiem w tej dziedzinie jest bardzo prosta substancja która stosuję do zmiękczania skórek tj.gliceryna tzw. recepturowa ,kupiona w Aptece z recepturą. Wlałam ja do buteleczki po żelu do skórek Inglota...wszystkie stosowane wcześniej przeze mnie srodki chowają się przy czyms tak zwykłym i prostym...no i bardzo tanim...skórki co prawda nie rozpuszczają się jak w przypadku kremików z kwasami ale sa bardzo miękkie i elastyczne co sprawia że ich wycinanie jest bardzo proste.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-08, 16:28   #12
Finlandia
Raczkowanie
 
Avatar Finlandia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
Re: wycinanie skorek?

Ja używam Kremu do pielęgnacji skórek AVON'u i stosując go systematycznie nie muszę się martwić o wycinanie skórek. Polecam
Finlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 14:10   #13
wierzbik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 17
wycinanie skórek PROSZE O POMOC BARDZO PILNE!!!

Witam!! Mam ogromny problem straszne mam skorki jak je trzeba specjalistycznie wycinac?? moze moge liczyc na wasze rady krok po krou jak to zrobic....?? dzikeuje

Edytowane przez wierzbik
Czas edycji: 2005-07-25 o 14:19 Powód: za malo napisalam
wierzbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 14:18   #14
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: wycinanie skórek

ja ogólnie jestem przeciwna wycinaniu ale jak już musisz to proponuje tak:
1. za pomocą kremu do skórek zmiękcz je
2. następnie odsuń to co się da patyczkiem
3. to co zostanie wytnij delikatnie cążkami
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 14:20   #15
wierzbik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 17
Dot.: wycinanie skórek

dziekuje za rade ale glownie mi chodi przy samym paznokciu az mam takie stojace te skorki.... jak im pomoc???
wierzbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:34   #16
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: wycinanie skórek

Cytat:
Napisane przez wierzbik
dziekuje za rade ale glownie mi chodi przy samym paznokciu az mam takie stojace te skorki.... jak im pomoc???
Wciaraj kremy, zmiekczaj preparatami do skorek, moze to byc nawet zwykla oliwka.
Istnieja preparaty, ktore delikatnie zmiekczaja skorki bez koniecznosci ich wycinania.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:47   #17
wierzbik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 17
Dot.: wycinanie skórek

dziekuje... dzis sprawdze zobaczymy jak to pomoze
wierzbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:49   #18
Amba
Raczkowanie
 
Avatar Amba
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 170
Dot.: wycinanie skórek

A ja, jak już muszę, wycinam żyletką. Zawsze wycina się pięknie i równiutko, jeszcze nigdy się nie skaleczyłam.
Amba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:55   #19
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: wycinanie skórek

Cytat:
Napisane przez Amba
A ja, jak już muszę, wycinam żyletką. Zawsze wycina się pięknie i równiutko, jeszcze nigdy się nie skaleczyłam.
O matko... Zyletka? Ostra z Ciebie kobitka.
W kazdym badz razie - innym nie polecam...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 17:09   #20
Amba
Raczkowanie
 
Avatar Amba
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 170
Dot.: wycinanie skórek

Przy odrobinie wprawy wszystko sie da zrobić Ostatnio zaczęłam nawet w ten sposób wycinać skórki u paznokci u nóg
Amba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:39   #21
wierzbik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 17
Dot.: wycinanie skórek

o niee to chyba nie dla mnie...... potrzebuje troszke bardziej domowego sposobu.... nie chce chodzic co miesiac do manikurzystki i placic 30 zlotych
wierzbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:40   #22
wierzbik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 17
Dot.: wycinanie skórek

o nie.. to nie dla mnie potrzubuje bardziej domowego sposobu.. nie chce chodzic do kosmetyczki co miesiac i placic 30 zlotych... moze jakies inne rady
wierzbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 23:56   #23
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: wycinanie skórek

moje pytanie może wydać sie nieco głupie ale przeglądając forum paznokciowe zaczęłam sie zastanawiać czy skórki należy odsuwać patyczkiem na zewnątrz paznokcia czy do wewnątrz ? Ja do tej pory usuwałam na zewnątrz....prawidłowo?
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 00:07   #24
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: wycinanie skórek

Kiya - pytanie za 100 punktów.
Babki - jeśli nawilżam buzię to i tak nie ściągnę w ten sposób martwego naskórka, prawda? To co w takim razie dzieje się przy samym nawilaniu skórek i spychaniu ich? Co się dzieje z rogowaciejącą/narastającą warstwą? Da się ją usunąć patyczkiem?

PZDR Natalia
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 07:46   #25
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: wycinanie skórek

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
... To co w takim razie dzieje się przy samym nawilaniu skórek i spychaniu ich? Co się dzieje z rogowaciejącą/narastającą warstwą? Da się ją usunąć patyczkiem?
przynajmniej u mnie jak nawilżam skórki wokół paznokci nie dziejej się z nimi nic, nie rogowacieje/narasta żadna warstwa
Naprawde jak systematycznie używa się kremów do rąk, oliwek do skórek czy kremów zmiękczających do skórek to skórki są ładne


Kiya, ja odsuwam do wewnątrz, bo jak się na zewnątrz odsówa to i tak one sterczą a tak to rosną ale tj do środka

żyletke każdemu odradzam... aż mi ciarki przeszły po ciele jak to sobie wyobraziłam
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 09:04   #26
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: wycinanie skórek

Cytat:
Napisane przez Amba
A ja, jak już muszę, wycinam żyletką. Zawsze wycina się pięknie i równiutko, jeszcze nigdy się nie skaleczyłam.
a brrr, oj to zabolalo nigdy przenigdy, przynajmniej jak dla mnie poza tym balabym sie, ze uszkodze plytke paznokcia, a szkodabybylo, bo zanim cala odrosnie minie dosc duzo czasu...
Ja skorki kiedys wycinalam cazkami, doszlam juz do dosc duzej wprawy, ale rosly dosc szybko, poza tym przy wycinaniu skorek mechanicznie robily mi sie zadziorki (ktore oczywiscie tez traktowalam cazkami ). Teraz po myciu naczyn, albo po dluzszym myciu odsuwam skorki patyczkiem (polecam Top Choice-5 patyczkow za 3zl a jeden wystarcza mi na pare miesiecy ), a smarujac dlonie kremem, zwracam dosc duza uwage na skorki i paznokcie (polecam kremy do rak i paznokci-np moj ulubiony Kamil do skory wrazliwej ).Oczywiscie wycinanie, a odsuwanie daja inne efekty... ale cos za cos poza tym bezpieczniejsze jest odsuwanie (bo tu sie na pewno nie zatniemy)

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 09:07   #27
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: wycinanie skórek

Ah i jeszcze, skorki mozna tez smarowac mascia witaminowa na noc, tez pomaga
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 09:13   #28
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: wycinanie skórek

Cytat:
Napisane przez Kiya
moje pytanie może wydać sie nieco głupie ale przeglądając forum paznokciowe zaczęłam sie zastanawiać czy skórki należy odsuwać patyczkiem na zewnątrz paznokcia czy do wewnątrz ? Ja do tej pory usuwałam na zewnątrz....prawidłowo?
Jesli skorki sa naprawde BARDZO duze, narastaja do polowy paznokcia, sa grube - A ZAPEWNIAM zdarzaja sie tez takie! - takie lepiej jest jednak troche przyciac - wyciac, czyli po zmiekczeniu ich podwazamy je do gory, aby moc latwiej je wyciac cazkami.
Jesli natomiast skorki sa nieznaczne, juz wypielegnowane - lepiej je wepchnac do wewnatrz.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 09:14   #29
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: wycinanie skórek

Bo skórek najlepiej nie zaczynać wycinać ;P Jak ktos już zaczął to niestety potem trochę trwa uspokojenie, bo im więcej wycinasz tym szybciej narasta warstwa rogowa ( taki ten nasz organizm paskudny :/ - we wszystkim ma mechanizm obronny...). Warto jednak zadbać o skórki, nawilżać je nawet oliwką na noc i dłoń zupełnie inaczej wygląda. Myślę że takie zadziorki też mogą się brać z przesuszenia skóry dłoni tylko ich nie wyrywaj... bo zakażenie gotowe...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 09:24   #30
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: wycinanie skórek

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Jesli skorki sa naprawde BARDZO duze, narastaja do polowy paznokcia, sa grube - A ZAPEWNIAM zdarzaja sie tez takie! - takie lepiej jest jednak troche przyciac - wyciac, czyli po zmiekczeniu ich podwazamy je do gory, aby moc latwiej je wyciac cazkami.
Jesli natomiast skorki sa nieznaczne, juz wypielegnowane - lepiej je wepchnac do wewnatrz.
czyli jednak żle robiłam bo odpychałam na zewnątrz,dzięki Femme za rade
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 13:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.