tipsy - czy można samemu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-28, 10:19   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310

tipsy - czy można samemu?


Kiedy tak przeglądam forum paznokciarskie przypominiaja mi ise czasy, kriy to miałam śliczne dłonie I postanowiłam do tego wrócić. Szczególnie teraz, latem.
Przechodząc do sedna sprawy.
Bardzo lubię tipsy wzmacniane jedwabiem. Miałam je kilkakrotnie nakładane i widziałam mniej więcej jak się to robi. I chciałabym je sobie sama nakładać. dlalego,że ja lubię "dłubaninkę" przy pazurkach. a jak pójde do paznokciarki to ona wszytsko robi za mnie . Nawet malowanie
Mogłybyście mi powiedzieć dokładnie jakie preparaty kupić? a może ktoś w trakcie nakładania zrobił byu kilka fotek i wkleił?
Byłabym bardzo wdzęczne. Wiem, że pewnie mi odpiszecie tym profesjonalizmie i wogóle... ale bardzo dużo dziewczyn robi sobie samemu tipsy mimo, ze nie są profesjonalistkami po kursach zdobienia paznokci, itp.
pozdrawiam serdecznie
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 10:51   #2
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: tipsy - czy można samemu?

ja jestem przeciwna robieniu samemu paznokci, jeśli nie ma się kursu

Na pewno nie wyjdą takie ładne jak u manicurzystki.
Przeciez możesz iśc żeby zrobiła Ci tylko jedwab a pomalować możesz sama w domu
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 12:33   #3
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Ale ja mimo wszystko chciałabym zaryzykować z nakłądaniem...
Może mi pomożecie. Przecież nie jestem aż taka głupia i trochę potrafię jeśli chodzi o paznkokcie.
licze na was
pozdrawiam
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 13:01   #4
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Cytat:
Napisane przez beliczek
Ale ja mimo wszystko chciałabym zaryzykować z nakłądaniem...
Może mi pomożecie. Przecież nie jestem aż taka głupia i trochę potrafię jeśli chodzi o paznkokcie.
licze na was
pozdrawiam
ja niestety nei potrafie... nie mam kursu więc się nie udzielam w tych tematach
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 13:06   #5
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Skoro mimo wszystko nie straszne Ci są grzybice i zielone paznokcie, oraz zlamania w polowie plytki i infekcje ( ja tylko mowie co jest mozliwe ) Przyszykuj sobie ok. 200-300 zl ( na te najtansze firmy ) które posiadają zestawy startowe. Niestety każda firma ma swoją technikę pracy więc nie wiem czy tu Ci ktokolwiek pomoże, różnice są nieznaczne ale mogą zaważyć na trwałości paznokci. Do takiego zestawu przeważnie trzeba jeszcze dokupić tipsy, gilotynę, waciki, płyn do dezynfekcji, pilniki...
Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 13:07   #6
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Dzięki dolly
a może mimo wszystko znajdę jakąs "tipsiarkę"?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 15:07   #7
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Hello,

Na Allegro widziałam kursy nakładania tipsów, żelu i akrylu. Nie kupowałam, więc nie wiem czy warto, ale wydatek kilku złotych to nieduża inwestycja
Ja sama sobie robię akryle. Co prawda od wielu lat, wiec mam wprawę, ale jeszcze żadna profesjonalistka nie zrobiła mi paznokci lepiej ode mnie, zawsze później poprawiam
O jedwabiu nic nie wiem, więc nie pomogę. Mam tylko ogólną radę - żeby robić pazurki samemu trzeba mieć zdolności manualne, wtedy wystarczy kilka razy przyjrzec się jak to robi manikiurzystka i zacząć próbować. Trzeba być cierpliwym, zanim nabierze się wprawy proces robienia pazurków może trwać bardzo długo ( moje pierwsze 3 h )
Z drugiej strony trzeba posiadać wiedzę z zakresu budowy paznokcia, higieny pracy etc - tego najlepiej dowiedzieć się na kursie.

I info dla wątpiących - mam akryle od 8 lat. Przez ten czas żadnych ponurych przygód w rodzaju infekcji, problemów, zielonych paznokci itp. Paznokieć pod masą akrylową jest na pewno cieńszy i słabszy, ale zawsze uważnie obserwuję odrosty i są one zdrowe i normalne. Bardzo duża wagę przykładam do staranności robienia akryli i higieny i dezynfekcji.

Myślę, że wiele problemów z tipsami i przedłużaniem paznokci bierze sie z niefachowości osób je robiących.
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-28, 16:34   #8
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tipsy - czy można samemu?

A mozę jednak ktoś cos wie więcej. Mimo wszystko sie uparłam, bo dziewczyna, która zakładał mi tipsy swego czasu, robiła to totalną metoda chałupnicza i wątpię czy miała jakies kusy. a paznokcie wyglądały fajnie
Ja mam swoje paznokcie niezywkle mocne i twarde (otwieram zapuszczonym paznokciem puszkę z napojem i nic się z nim nie dzieje) ale mam fatalny, łaptkowato-muszelkowaty kształt płytki, któremu nie pomaga opiłowanie Tipsy nie robiły im wogóle krzywdy i wyglądały rewelacyjnie.
Prosze pomóżcie...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 16:50   #9
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Cytat:
Napisane przez beliczek
A mozę jednak ktoś cos wie więcej. Mimo wszystko sie uparłam, bo dziewczyna, która zakładał mi tipsy swego czasu, robiła to totalną metoda chałupnicza i wątpię czy miała jakies kusy. a paznokcie wyglądały fajnie
Ja mam swoje paznokcie niezywkle mocne i twarde (otwieram zapuszczonym paznokciem puszkę z napojem i nic się z nim nie dzieje) ale mam fatalny, łaptkowato-muszelkowaty kształt płytki, któremu nie pomaga opiłowanie Tipsy nie robiły im wogóle krzywdy i wyglądały rewelacyjnie.
Prosze pomóżcie...
wiesz co... ja pogadam z siostrą... ona jest po kursach w Beautice i robi to zawodowo a ma...19 lat
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 18:34   #10
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Miałam zawsze tipsy wzmacniane fiberglassem "la femme". Ogladałam dziś ceny materiałów do ich zakąłdania na www. tej fimry . wyniesie mnie to około 200zł.
DZiewczyny, ja naprawde wiem co robie i mam zolności manualne. Może, któraś z was powie mi kolejność nakładania tych wszystkich utwardzaczy? Pamiętam to ale chciałabym sie upewnić.
Nie boje sie grzybicy, zielonych paznokci, itp. Bo przeciez będę używac pilnika, który będzie tylko moj i nie będę przyklejać tipsów "kropelką" wiem, w ktorym miejscu przyklejać tips aby go nie uszkodzić. a paznokcie maluję ładniej niz nie jedna paznkciarka - mam uzdolnienia plastyczne (ale skromna w tej chwili jestem, ale kiedy zrobię zdjęcai moim akwarelkom i innym "dziełom" to ocenicie ).
pozdrawiam i wciąz mam nadzieję, że ktoś się mi pomoże.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 19:03   #11
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Zielone paznokcie nie biorą się od pilnika czy kropelki ale od niewłaściwej dezynfekcji, niedokładnego przyklejenia tipsa, powietrza które podejdzie w trakcie noszenia pazurków... To tak na przyszłość
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-28, 19:31   #12
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: tipsy - czy można samemu?

oj April straszysz sztraszysz, że zaczynam się bać.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 15:35   #13
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Cytat:
Napisane przez beliczek
oj April straszysz sztraszysz, że zaczynam się bać.
Beliczku - ja sie moge poudzielac o robieniu tipsow zelowych - na jedwabnych sie nie znaju.
Polecam Ci do poogladania strone Ani z Toronto - znajdziesz tam fotki "krok po kroku" -

http://groups.msn.com/BeautyPro/shoebox.msnw
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 16:20   #14
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: tipsy - czy można samemu?

To Ania z Toronto nie robi tylko żeli? Wiem że akrylkami się nie zajmuje ale że jedwab robi to nie wiedzialam :O
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 20:22   #15
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Cytat:
Napisane przez April007
To Ania z Toronto nie robi tylko żeli? Wiem że akrylkami się nie zajmuje ale że jedwab robi to nie wiedzialam :O
z tego co mi wiadomo to Ania właśnie robi tylko żele, ale może też jestem niedoinformowana
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 12:12   #16
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Ja tez tylko zele widzialam, wogole bardzo mi trudno znalezc w necie fotki krok po kroku jak sie robi inne niz zelowe paznokcie? Moze Wy cos znalazlysta?
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 14:53   #17
AniaS1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 19
GG do AniaS1984
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Aby utwardzić paznokcie fiberglasem potrzebne Ci będą następujące preparaty: (ja pracuje na preparatach firmy La Femme)
-resina 14g - 32zł, 28g- 42zł
-aktywator -100ml- 38zł
- włókno jedwabne - 19 zł
-klej do włókna - 3g - 9 zł, 7,5g - 19zł
- odtłuszczacz - 100ml - 16 zł
- tipsy
- klej do tipsów- cena od 9 zł do 42 zł
- ligninowe waciki - ok.16 zł
NARZEDZIA:
butelka do aktywatora- 13zł,gilotynka, nożyczki do włókna, pinceta szpic,końcówki do kleju i resiny,pędzel do kurzu,bloki do polerowania:biały,szary i niebieski, pilniki do paznokci: prosty i bananowy, pilnik polerka 3-częsciowa.

Najpierw należy przedłużyć paznokcie tipsami (zakładam, że wiesz jak to zrobić). Aby utwardzić paznokcie fiberglasem najpierw należy:

1.Odciąć włókno szerokości płytki paznokciowej, oddzielić od papierka pincetą do włókna, przyłożyć do paznokcia i dopasować do jego wielkości przycinajać nożyczkami. Przestrzeń co najmiej 1 mm od wału paznokciowego należy zostawić wolną. Włókno przyciać powyżej krawędzi paznokcia i przycisnać wacikiem tak by dokładnie przylegało do powierzchni.

2.Zwilżyć włókno klejem do włókna, tak by tkanina stała się zupełnie przeźroczysta. Poczekać do wyschnięcia kleju. sprawdzić twardość powierzchni, np.patyczkiem do manicure.

3.Nałożyć warstwę resiny zygzakowatym ruchem, zaczynając od wału i kierując się ku wolnemu brzegowi paznokcia. Spryskać aktywatorem z odleglości 25 cm ( nie bliżej gdyż, zachodząca reakcja połączona jest z wydzielaniem ciepła i paznokieć może ulec przegrzaniu).Czynnośc tę powtórzyć 3- lub 4 krotnie w zależności od żądanej grubośći paznokcia.

4.Powierzchnię paznokcia wygładzić za pomocą bloków:szarego,białego i niebieskiego. Można również ,po wygładzeniu białym blokiem, nałożyć oliwkę i wypolerować paznokieć pilnikiem 3-częsciowym.

5. Na konieć można jeszcze wykonać manicure
AniaS1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.