tabletki anty-kilka pytań :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-31, 14:13   #1
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604

tabletki anty-kilka pytań :)


lekarz przepisał mi novynette bo mam torbiel na jajniku ale głównie chodziło mi o antykoncepcje.W czwartek późnym popołudniem dostałam okresu (ale bardzo skąpego i kilka dni po spodziewanym terminie bo dotąd miałam raczej regularny)a w piatek miałam wizyte u ginekologa.Powiedział żebym w ten sam dzień wykupiła leki i wzięła pierwszą tabletkę.Tak tez zrobiłam(godz.21).Nie bardzo wiem czy mam normalnie wziąść całe opakowanie(czy może 20 tab.),7 dni przerwy i kolejne.Na ulotce pisze że trzeba rozpocząć opakowanie pierwszego bądz 5 dnia cyklu.A ja wzięłam 2 d.c.Ginekolog nie był niestety zbytnio rozmowny więc prosze Was drogie wizażanki o porade
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 15:00   #2
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

tez mam te tabletki, dostalam je za darmo od swojego ginekologa w ramach reklamy, powiedzial, ze mam je wziasc 5 dnia cyklu i zjesc cale opakowanie, po czym zrobic siedem dni na przerwe (krwawienie) i znow czaczac kolejne opakowanie. jednak tych tabletek nawet nie tkne. moaj ginekolog nawet nie powinnabyla dawac mi tych tabletek, jestem po chorobie nowotworowej a po tak ciezkiej chorobie nie powinno sie lykac srodkow hormonalnych, poniewaz moga one "aktywowac" raka. mowilam jej, zeby mi nie dawala bo i tak nie bede ich brac to i tak mi je wcisnal :/ chyba zmienie lekarza :/

swoja droga, moja kolezanka mial torbiel na jajniku u usuwali jej go operacyjnie i przy torbieli balabym sie brac te tabletki
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 15:01   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

musisz wziąć wszystkie tabletki z opakowania po kolei, nie omijaj żadnej.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 15:10   #4
AniaS1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 19
GG do AniaS1984
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

Ja biore te tabletki od roku, też dostałam je od mojej ginekolog w ramach reklamy. spasowały mi, zaczełam brać 1-wszą tabletke od pierwszego dnia okresu i tak to końca do 21 tabletki, poźniej 7 dni przerwy i znów to samo...
pozdrawiam
AniaS1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 17:34   #5
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

Koniecznie weź wszytskie tabletki z opakowania, nie omijej absolutnie żadnej!
Ostatnio przeegzaminowałam swojego ginekologa na ten temat i wytłumaczył mi w ten sposób- jeśli pierwszą tabletkę weźmiesz 1-go najpóźniej 2-go dnia cyklu, wtedy zabiezpiczają ode od razu, tj. od pierwszej zażytej tabletki. Jeśli zaczynasz 4-go lub 5-go dnia, to przez pierwszy tydzień brania tabletek, należy stosowac dodatkowe zabezpieczenia.
W obu przypadkach należy zażyć wszystkie z opakowania i dopiero zrobić 7 dni przerwy.
Mam nadzieje że troszkę pomogłam
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 17:45   #6
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

dziękuje kurcze ja tez chce te tabletki za darmo kompletnie nie czuje że biore jakieś hormony a dzis wezme 6 tabletke i skutków ubocznych jak narazie brak
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 17:50   #7
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

tak, tylko, ze niektore objawy pojawiaja sie dopiero po wielu latach ale kazdy robi jak uwaza, ja tylko ostrzegam
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-31, 17:54   #8
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

Poczekaj, jeszcze na pewno będą Chociaz to zalezy od osoby, jedne dziewczyny nic nie odczuwają, inne mają zmienne nastroje, pryszcze na samym poczatku brania itd. [ja ]. Ale bądź dobrej myśli Ja niestety nie mogę brać anty, brałam już Cilest i Dianę35 i czułam się fatalnie psychicznie i fizycznie
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 18:04   #9
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

Czytałam troche artykułów o Novynette i innych tabletkach i objawy zazwyczaj występowały już po kilku tabletkach (potwierdzone przez żeńska część rodziny )oj mam nadzieje że mnie to ominie i dziękuje po raz kolejny za pomoc
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 18:08   #10
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 378
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

ja mam inny problem,takze zwiazany z Novynette.w czwartek skonczylam pierwsze opakowanie.dzisiaj niedziela,a okresu ni widu,ni słychu..zaczynam lekko panikowac(ciaza) pomimo tego ze oprocz tabletek z partnerem uzywamy jeszcze prezerwatyw.czy taka zwloka po pierwszym opakowaniu jest normalna?i czy powinnam normalnie,siodmego dnia zaczac kolejne opakowanie mimo to,ze nie mialam jeszcze okresu?prosze o pomoc
sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 18:11   #11
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

sousa, czasem takie przypadki sie zdarzaja, niestety nie umiem tobie odpowiedziec na te pytanie czy czekac, czy brac, nie jestem ginekologiem
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-31, 18:13   #12
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

czytałam troche o tabletkach i taka sytuacja o jakiej pieszesz a mianowicie brak okresu jest rzeczą zupełnie normalna nie tylko po Novynette i z wiedzy jaka posiadłam do tej pory to powinnaś normalnie rozpocząć nowe opakowanie po 7-dniowej przerwie.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 18:15   #13
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

aha moja siostra dostaje okresu 5,6, i 7 dnia więc może sie jeszcze pojawić
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 19:46   #14
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

Sousa, mam dokładnie ten sam problem, nawet dni się zgadzają. Tylko, że mam inne tabletki... Na moich pisze gdzieś w ulotce, że jak nie będzie okresu w czasie tej siedmiodniowej przerwy to nie nalezy brac kolejnego opakowania.
Aaa- i też panikuję
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 19:52   #15
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

hej bez paniki. Czy to pierwsze opakowanie? Ja też kończę w czwartek, a okres pojawia się w poniedzialek, nawet we wtorek się zdarza. Spokój ;-)
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 20:01   #16
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

No spokój u mnie jest względny, trochę tak w środku panikuję. Opakowanie pierwsze, ale pisze na ulotce że pierwszy cykl przy tym pierwszym opakowaniu powinien trwac 23-25 dni (inne juz normalnie) czyli jak skonczylam brac w czwartek to powinien sie pojawic sobota- poniedzialek. A mnie nic- nawet brzuszek nie boli
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 20:13   #17
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

Ojj, nie denrwuj się , tak to właśnie jest z naszymi organizmami, że nigdy się nie przewidzi co i jak. Buszek wcale boleć nie musi, ja nie miewam wcześniejszych zwiastunów -- dopiero jak już jest .
A obawę rozumiem, w końcu to pierwsze tabletki. Trzymaj się! Poniedziałek dopiero jutro!
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 10:46   #18
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 378
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

dziekuje za dodawanie otuchy.
ps-poniedzialek, a okresu nie ma nadal.jednak troche mnie podniosłyście na duchu więc nie panikujępozdrówki
sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 18:18   #19
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

zmien ginekologa jesli Cie nie informuje o wszystkim, ja tam lubie wszystko wiedziec i o wszystko sie pytac. Jesli lekarz przepisal Ci te tabletki, aby leczyc torbiel, to znaczy ze powinnas je brac niezaleznie od tego, jak jest napisane na opakowaniu,od ktoregos tam dnia. A jesli chodzi o antykoncepcje to pomysl o plastrach, przynajmniej sobie zoladka nie zepsujesz.
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 20:10   #20
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

Taka prawda, że trudno znaleźć lekarza, który wszystko tłumaczy, szczególnie jak się go nie zapyta Ale wracając do tematu- na moich tabletkach pisze w ogóle żeby na pewno wziąć je 1go dnia okresu, nie później. Ale może na innych jest inaczej, ale ja panikuję, bo bałabym się ewentualnej ciąży...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 20:49   #21
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

Novynette to juz 3 rodzaj tabletek jakie stosuje Wiec moge co nieco poradzic Pierwsze brałam regulon i rowniez zostaly mi one przepisane na torbiel na jajniku, co do operacji jak pisala jaga 2001 to rzeczywiscie jest ona stosowana ale dopiero wtedy gdy torbiel jest za duzy by wyleczyc go hormonami wtedy nalezy jak najszybciej go usunac bo z tego co sie dowiadywalam to nie usuniecie go w czas moze spowodowac jego pekniecie a to moze nawet do bezplodnosci doprowadzic Pierwsze tabletki znosiłam nawet dobrze choc na samym poczatku przez pierwsze dni mialam delikatne mdlosci wylykalam cale 21 tabletek i mialam ten sam problem co Wy brak okresu i zaczelam panikowac ale okazalo sie ze ostatnia tabletek wzielam w piatek a okres dostalam we wtorek i tak mam do tej pory Gdy lekarz mial juz pewnosc ze torbiel znikl postanowil zmienic mi tabletki na harmonette ktore podobno maja mniejsza dawke hormonow niestety tabletki te bralam tylko jendo opakowanie bo znosilam je tragicznie od mdlosci, zawrotow glowy przez bole nog i zaburzenia widzenia razem z tabletkami postanowialm zmienic lekarza teraz juz dlugi czas biore nowynette i jestem z nich bardzo zadowolona bo od samego poczatku ich brania nie mialam absolutnie zadnych srodkow ubocznych a to niestety tez jest wazne
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 14:53   #22
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: tabletki anty-kilka pytań :)

Princesco, ale mnie postraszyłas teraz tym harmonetem, bo to nastepne tabletki, które mam brać (teraz biore minulet) a aktualne, ktore niby maja mniejsza zawartosc hormonow znosze tragicznie- jeszcze w zyciu nie mialam takich wahan nastroju i tak bolesnej miesiaczki... Do tego wykwity na twarzy wielkosci rodzynek... Jak to się nie zmieni to chyba rzuce tabletki w cholere...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.