Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-03, 23:01   #1
Motylek666
Raczkowanie
 
Avatar Motylek666
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 72
GG do Motylek666
Exclamation

Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie


Nie wiem czy był już podobny wątek ale niestety nie udało mi się żadnego znaleść Otóż rozchodzi się o to że moja mama ma strasznie zniszczone dłonie (przez pracę) paznokcie ma cieniutkie nie może ich wogóle zapuścić bo zaraz się łamią, rozdwajają także tej białej części praktycznie nie ma. Skóra jej dłoni jest szorstka (potrafi nimi nawet pozaciągać rajstopy) miejscami popękana na palcach. Także stan tragiczny. Głównie to jest z tego powodu że ma dużą styczność ze środkami chemicznymi (co prawda używa rekawiczek ale przy niektórych czynnościach jest jej niewygodnie np. przy zmywaniu). Także moje drogie Wizażanki prosiłabym o porady w miare możliwości. Jakieś domowe sposoby, dobre kremy jakieś, poprostu co jest możliwe do zrobienia. W sumie teraz przez 3 tygodnie troche jej dłonie odpoczną więc pomyślałam żeby je zregenerować do ładniejszego wyglądu i właśnie w tej sprawie zwracam sie do Was.

Z góry dziekuję

Pozdroofka

Motylek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 09:47   #2
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie

Z paznokciami sama mam taki problem, więc nie pomoge, ale co do suchej skóry dłoni to super nawilża krem do rąk z Avonu (ten z serii Dry Skin Relief), niestety pozostawia strasznie lepką warstwę, ale świetnie nawilża (moje przesuszone pięty też ) Najlepiej stosować na noc, nałożyc grubą warstwę i na to zwykłe bawełniane rękawiczki. Dobry, sprawdzony sposób
Pozdrawiam!!!
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 09:56   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie

peelingi i krem odżywczy (np. dermosan w "okładzie rękawiczkowym" na noc czy zabiegi parafinowe u kosmetyczki)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 10:26   #4
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Motylek666
Głównie to jest z tego powodu że ma dużą styczność ze środkami chemicznymi (co prawda używa rekawiczek ale przy niektórych czynnościach jest jej niewygodnie np. przy zmywaniu).
To prawda, nie zawsze mozliwe jest stosowanie rękawiczek. Może Twoja Mama Zdecyduje się na tzw. rękawiczki w kremie dostępne w apekach- np. taki srodek ma w swej ofercie firma Excipial (Znajdziesz go tutaj :http://esentia.pl/servlet/SNFProduct...a8a5ff6819db4d ).
Oprócz opisanych przez moje poprzedniczki, skutecznych okładów na noc, warto stosować kąpiele dłoni- moczyć je w ciepłej oliwie w oliwek, lub jesli nia nie dysponujemy- oliwce dla niemowląt- taki zabieg zmiękcza i regeneruje naskórek.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 17:18   #5
swierzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
Dot.: Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie

A więc jest taki krem do rąk bodajże z kolastyny co na noc nakłada się na dłonie grubą warstwę kremu na to rękawiczki foliowe i na to rekawiczki wełniane takie jak nosi się w zimie. To wszystko powoduje że ręce robią się ciepłe a nawet czasami gorące. Trzeba taki okład trzymać przez cała noc. Należy również stosować kremy natłuszczające. Można jeszcze moczyć dłonie w miseczce z oliwą i wyduszoną cytryną, np. wtedy gdy się telewizor ogląda. To naprawdę działa.
swierzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 22:36   #6
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie

na wzmocnienie pazurków niech Twoja mama bierze przez co najmniej 3 miesiące Silicę + niech wmasowuje codziennie jedną kapsułkę vit. A+E, dla bardzo wysuszonych dłoni polecam maść witaminową [nałozyć sporo na ręce i założyć rękawiczki, żeby się lepiej maść wchłonęła]

__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 23:02   #7
Motylek666
Raczkowanie
 
Avatar Motylek666
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 72
GG do Motylek666
Talking Dot.: Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie

Dziekuję za wszystkie porady. Przedstawię je wszystkie mamie i będę (tzn. postaram się) pilnować żeby stosowała je w miarę regularnie Jak coś to zdam relację jak efekty.....

Pozdroofka
Motylek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-08, 09:36   #8
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie

Ja tez mam problem z paznokciami i nic mi nie pomaga wiec nie moge ci nic pomoc jesli chodzi o paznokcie ale o dlonie moge. Kup mamie w aptece maść ochronną z witaminą A -super nawilza i natluszcza ale jak sie wchlonie to dlonie sa miekkie i delikatne mi np pomogla na skorki zawsze mialma zadziory a teraz (stosuje ja 2-3 dni) mam gladziudkie rece. Pozatym niech wciera tez ta masc w paznokcie moze uda sie wtedy poprawic ich stan. Albo niech kupi jakas dobra odzywke i maluje nia pazurki wtedy bedzie tez wieksza ochrona przed wilgcia nic jakby ich nie malowala. pozdrowka
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 09:59   #9
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Jak poprawić kondycję dłoni?? pomóżcie

Ja mam alergię na detergenty i na moje ręce niestety kremy nakładane na noc i na to rękawiczki nie spisały się (u mnie trzeba nawilżyć solidnie skórę i częściowo ją złuszczyć).Rękawiczki również mają to do siebie,że wysuszają skórę dłoni Ja stosuję Xerial 30 i moje ręce się poprawiły.Preparat ten ma w składzie mocznik i działa złuszczająco.Wydaje mi się,że preparaty z mocznikiem mogłyby być dobrym rozwiązaniem,ale chyba najlepiej wybrać się do dermatologa
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.