Trądzik: Blizny, przebarwienia - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Pokaż wyniki sondy: CO wybraliście lub wybbralibyście na czerwone plamy po trądziku??(nie chodzi o dziury
laser 145 39,19%
oczyszczanie u kosmetyczki 43 11,62%
peeling 182 49,19%
Głosujący: 370. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-25, 20:03   #271
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez m0niq Pokaż wiadomość
ja też walczę z przebarwieniami. są okropne, mam ich pełno i są bardzo widoczne bo mam jasną cerę
doradziłby ktoś coś skutecznego?? jestem załamana, moja twarz jest dosłownie usiana tymi plamami, mam przez to zjechaną samoocenę...
mi przebarwienia zeszły po zaledwie 2 zabiegiach u dermatologa. byly to peelingi, nie pamietam dokladnie nazw, ale efekt naprawde świetny! zostały tylko jakieś nierówności, ale sądzę że już niedługo wszystko będzie o bo zamierzam chodzić regularnie na te peelingi.
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 20:05   #272
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

kwasy, kwasy i jeszcze raz kwasy
peelingi w domu mechaniczne, enzymatyczne jak kto woli

u kosmetyczki mikrodermabrazja (moze byz z kwasem) peelingi chemiczne

no i nawilzanie zeby nie wysuszyc skory na wior...
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 20:11   #273
belfegoreczka
Raczkowanie
 
Avatar belfegoreczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Górny- Śląsk
Wiadomości: 260
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
kwasy, kwasy i jeszcze raz kwasy
peelingi w domu mechaniczne, enzymatyczne jak kto woli

u kosmetyczki mikrodermabrazja (moze byz z kwasem) peelingi chemiczne

no i nawilzanie zeby nie wysuszyc skory na wior...

KWASY , KWASY i jeszcze raz KWASY sama sobie wyleczyłam buzie z okropnych plam po trądziku i codziennym "dłubaniu" twarzy naprawde są skuteczne , taki zabieg u kosmetyczki trochę kosztuje ale warto, no i jeden nie wystarczy , trzeba zrobić całą serię
belfegoreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 16:18   #274
m0niq
Zadomowienie
 
Avatar m0niq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 245
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

a te peelingi, kwasy, to wymagają tego żeby je przeprowadzać jak się wyleczy skórę z trądziku i zostaną same ślady, czy nie przeszkadza nic jeśli są niespodzianki na twarzy w trakcie zabiegu??
i ile mniej więcej kosztują??
__________________

Aby stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat.`




m0niq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 17:01   #275
belfegoreczka
Raczkowanie
 
Avatar belfegoreczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Górny- Śląsk
Wiadomości: 260
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Jeżeli na twarzy są jakieś niespodzianki to nie powinno się uzywać peelingów ziarnistych ponieważ podrażniają stany zapalne, wiec do twarzy ze stanami zapalnymi, ropnymi radze używać peelingów enzymatycznych. A jeżeli chodzi o kwasy to najlepiej jak twarz jest cała zagojona, ale można wykonać też zabieg z kwasami omijają ogniska zapalne, ale moim zdaniem trochę to mija się z z celem , ponieważ dookola buzia będzie bez przebarwień a gdzie niegdzie ze śladami po tradziku , więc warto zagoić całą twarz Różne są ceny zabiegów z kwasami, ale napewno powyżej 50zł.
belfegoreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 17:15   #276
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

mialam na mysli peelingi chemiczne ( a nie mechaniczne czyli z drobinkami) np kwasem glikolowym, migdalowym, kwasy owocowe, sa bardzo rozne i w roznych stezeniach. Zluszczaja naskorek co powoduje usuniecie przebarwien (zalezy jak glebokie sa)

i wcale nie musisz miec "zagojonej" cery, wskazaniem do peelingow m.in jest tradzik, szczegolnie zaskornikowo grudkowy

a sama widzialam jak kwas polozony na twarz ropne wykwity ladnie przysuszyl i dzialalo to pozytywnie

a ceny to od stowki sie zaczynaja, no moze za 80 zl gdzies sie da... mowie tu o pelnym zabiegu, z algami lagodzacymi na koniec

do mikrodermabrazji nie powinno sie miec zmian ropnych na twarzy, tu juz zluszczamy naskorek mechanicznie i mozna rozniesc

ja mam delikatne przebarwienia ktore po miesiacu dwoch znikaja calkowicie. Niektore po tygodniu. Wystarczaja mi kremy z kwasami ale mikro mi sie marzy
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:26   #277
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość

a sama widzialam jak kwas polozony na twarz ropne wykwity ladnie przysuszyl i dzialalo to pozytywnie
właśnie. u mnie zlikwidował uporczywe gule
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 20:05   #278
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Czy te kwasy i mikrodermabrazję trzeba wykonywać w dobrych gabinetach kosmetycznych ja płaciłam 220zł za mikro+ kwasy (ale nie wiem jakie dokładnie, zapomniałam zapytać, coś kojarze jakby pani mówiła azeilakowy, czy azulek ale nic takiego w necie nie znalazłam-jedynie skojarzyłam z acne-derm <skład>)
cena jak dla mnie kosmiczna

czy można zrobić zabieg z samym kwasem, czy zawsze na poczatku sie robi mikrodermabrazję albo kawitację???? ja tak miałam, ale ta cena, jak to u was wyglądało??? taki zabieg z kwasami??

PS. Zabieg robiony w Erisie, po zabiegu gładziueńka skóra, pory zwężone, koloryt ujednolicony, .....choć ja nie miałam nigdy poważnych problemów z cerą (porównując z koleżankami, które dosłownie cały czas dłubały i wyciskały pryszcze ze skóry) Mam jedynie niespodzianki, gdyż uwielbiam sie malowac i lubię nosić podkłady- oczywiście chronię tym skóre przed szkodliwymi promieniami, czy mrozem, taka dodatkowa warstewka ochronna
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 21:28   #279
m0niq
Zadomowienie
 
Avatar m0niq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 245
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
mi przebarwienia zeszły po zaledwie 2 zabiegiach u dermatologa. byly to peelingi, nie pamietam dokladnie nazw, ale efekt naprawde świetny! zostały tylko jakieś nierówności, ale sądzę że już niedługo wszystko będzie o bo zamierzam chodzić regularnie na te peelingi.
a ten dermatolog to sam zaproponował Ci zabieg, czy Ty 'wyszłaś z inicjatywą'?

i jeszcze jedno: po jakim czasie od zabiegu można 'normalnie wyjsc do ludzi'? chodzi mi o to, kiedy skora sie goi i wygląda normalnie
__________________

Aby stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat.`





Edytowane przez m0niq
Czas edycji: 2009-01-26 o 21:30
m0niq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 07:48   #280
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez m0niq Pokaż wiadomość
a ten dermatolog to sam zaproponował Ci zabieg, czy Ty 'wyszłaś z inicjatywą'?

i jeszcze jedno: po jakim czasie od zabiegu można 'normalnie wyjsc do ludzi'? chodzi mi o to, kiedy skora sie goi i wygląda normalnie
sam mi zaproponował, ja wtedy nawet o tym nie myślałam, ale teraz jestem mu za to bardzo wdzięczna

ja wychodziłam do ludzi od razu - nie miałam wyjścia, mam taki tryb życia.
Po pierwszym peelingu nie byłam na drugi dzień nawet czerwona - tylko skórę miałam taką ściągniętą. Po dwóch dniach zrobiła się taka skorpua, która się ok 2 dni się złuszczała (nie wygląda to za pięknie ale da się to opanować).

Drugi miałam trochę mocniejszy, ale różnica polegała na tym, że skóre miałam czerwoną (nie jakoś mocno) do momentu złuszczenia. Generalnie można siedzieć po takim peelingu ok 5-7dni w domu, ale moim zdaniem, jeśli tylko nie pełni się jakiś ważnych reprezentujących funkcji to spokojnie można wyjść do ludzi. Uważam, że warto to przeboleć, bo skóra potem jest piękna
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 11:50   #281
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Veronique, dowiedz się od lekarza co to był za peeling Jak wyglądał taki peeling, opisz go jesli możesz????? Napisałaś też , że nadal będziesz na nie chodzić regularnie, kiedy planujesz następny? Bo jestem ciekawa w jakim odstępie czasu się je robi?

PS. potwierdzam, że ja też po kwasach nie była ani troche czerwona i można normalnie wyjść do ludzi, ja najzwyczajniej w świecie zawsze na zakupy wyruszłam po zabiegu, może wieczorekiem w domku lekko się cera zaróżowiła ale rano jeśt normalna
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 12:09   #282
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

on mi zawsze mówi, ale te nazwy są takie dziwne i trudne, że za nic ich nie zapamiętam. No chyba, że w końcu sobie je zapiszę, a miałam dwa i za każdym razem inny.Następny mam mieć jakiś glikol, jeszcze inny.

A wygląda to tak, że po prostu kładę się na takim specjalnym łóżku i asystentka mnie przygotowuje (myje, zabezpiecza oczy, usta) potem lekarz naklada peeling, za pierwszym razem robił to takim specjalnym pędzlem, ostatnio miał taką jakby szpatułkę no i tak leżę kilka-kilkanaście minut (tak naprawdę nie wiem ile bo tracę tam poczucie czasu) zwykle troche piecze, choć ten ostatni tylko poszczypał na początku a potem już nic, a był mocniejszy. potem to zmywają i nakładają krem łagodzący jakiś specjalny. Ja potem po zabiegu do momentu aż się całkowicie nie złuszcze używam Cicaplast LRP jest bardzo fajny i pomaga skórze szybko się zregenerować.

Między pierwszym a drugim zabiegiem miałam 1,5 miesiąca przerwy, a na następny jadę już w przyszłym tygodniu, po 3 tygodniach od ostatniego. Jesli chodzi o odstępy czasowe to zależy, czasem po prostu nie ma terminów, żeby wcisnąć gdzieś wcześniej jeszcze lekarz ogląda buzie po zabiegu i decyduje czy i za ile jest potrzebny nastepny .ja chciałabym właśnie tak co 4 tygodnie robić, potem może rzadziej, choć sądzę, że po tym kolejnym już mi się wszystko wyrówna więc nie będę miała już aż takiej potrzeby. Chociaż bardzo bym chciała robić to często bo skórę mam później cudowną - niestety nie na stałe
__________________


Edytowane przez ~Veronique
Czas edycji: 2009-01-27 o 12:10
~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 00:07   #283
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

mój zabieg polegał, na oczyszczeniu twarzy z make-upu
kawitacji na początek, potem pędzelkiem nałożenie kwasu i po tym kwasie znowu tą szpatułką od kawitacji było jeżdzone (żeby ten kwas wnikał lepiej w skórę)
Potem chyba miałam maskę nawilżającą taką co się nie zmywa cała się wchłoneła, i tak poszłam na zakupy, skóra była jaśniutka, gładziutka

tylko cholender co to był za kwas??? zapytam kiedyś przy okazji,
bo generalnie cerę mam ładną (pomimo, że lubię make-upować się, a podkład czasami zatyka pory) ale byłam chora i troszku mi się cera zbuntowała zapalnymi zmianami, stąd powróciałam myślami do kwasów, ale muszę odczekać jak wyzdrowieję i już nie będę miała żadnych leków
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:14   #284
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Wiem, że trochę nie na temat będzie, więc z góry przepraszam. Chodzi mi mianowicie o ranę nie po trądziku, ale po rozszarpaniu skóry nieoheblowaną deską. Parę dni temu przejechałam sobie takim czymś po dekolcie. Jeszcze się to co prawda nie zagoiło do końca, ale już widać, że będzie jakieś przebarwienie albo płytka blizna. Jak sądzicie Cepan może pomóc? Wiem, że o cepanie było już napisane dużo, ale z tego gąszczu opinii na jego temat niebardzo mogę zrozumieć czy ta maść będzie przydatna w moim przypadku. Miał ktoś może podobny wypadek? Dodam, że skaleczenie jest duże, ma około 10 cm (od obojczyka do biustu) i wygląda tragicznie

A a propos peelingu - mój wyglądał nieco makabrycznie - mało nie spadłam z krzesła tak mnie piekło, potem przez około tydzień wyglądałam jak brązowa karbowana bibułka, za to po 2 tygodniach - rewelacja! Jak już wszystko się złuszczyło znikła mi większość przebarwień z czoła i brody (ale to były tylko przebarwienia, żadnej blizny) i w zasadzie przestały mi się robić nowe świństwa. A to był tylko pierwszy peeling...
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 00:36   #285
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

ja mam fuul przebarwien, najgrosze mam tuz z boku pod ustami;/ male, a zwiazane w wielka gromade, pod okiem kolo noas podobnmie i po drugiej stornie tez, no i jecsze troche na policzkach, na czole juz mniej...mam je pewnie od wyciskania wlasnorecznego oraz od naciagania samoistnie sie skory...ehhhh
wogole chcialam isc kwasy, ale mi jedna kosmetyczka powiedziala, ze najpierw msuze oczyscic, co sie mija z celem po tym jak piszecie...do tego chciala 120-150zl(czyli u mnie 150zl by wyszlo.....
ale ide do zauwanej (chcialo mi sie zmian) juteo sie pojde ew. umowic...tylko wlasnie pytanie, ile to sie goi na wiekszcyh bliznach, sporo nie?;/ boze najgrosze, ze szkole mam, za rowny tydzien studniowke, pozniej znow szkola, walentynki...masakra takze nie mam keidys isc;(((((((((((((((((
na bank bez oczyszczania?
w ogole uzywal ktos bad zmial stycznosc z kremem na przebarqienia i blizny z Oceanica?
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:26   #286
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Witam,
Mam skórę mieszaną, często lekko łuszczącą się i zawsze mam kilka pryszczy. Największą moja zmorą są blizny potrądzikowe (jestem neurotyczna i niestety dużo cisnę i rozdrapuje). Do tego jestem blada, mam pozostałości letnich piegów, wgłębienia, zaczerwienienia...

makijaż, rozdrapywanie, makijaż, rozdrapywanie. Dobrowadziłam swoją skórę do okropnego stanu - z podkładem jest ok, jak zmyję mam na twarzy (szczególnie czole) pełno czerwonych plam po pryszczach. Moja skóra ma okropny, szaroczerwony odcień, ma nierówną powierzchnię.

Postanowiłam się opanować. Wczoraj naciągnęłam kaptur na twarz i poleciałam do apteki. Postanowiłam rozpocząć nową kurację, by doprowadzić skórę do porządku:
- Acne derm rano i wieczorem lub wieczorem - likwidacja pryszczy i przebarwień
- Rybki do wcierania DERMOGAL A+E
- Belissa i Capivit - łykać codziennie!
- nie dotykam twarzy o ile nie umyłam wcześniej rąk, nie rozdrapuje, nie wyciskam

Nie wydałam zbyt dużo pieniędzy, pomimo że jestem zwolenniczką kosmetyków z wyższej półki, ale zauważyłam że to nie ma większego znaczenia. Czekam na efekty kuracji, największe nadzieje pokładam w acne derm - w sumie dla niego zrezygnuję na razie z tysiąca innych specyfików, które codziennie kładłam na twarz. Liczę na rozjaśnienie czerwonawych plamek na czole i policzkach. Muszę powiedzieć że po 3 zastosowaniach acne dermu skóra przypomina taką, jaką miałam od razu po zabiegu mikrodermabrazji (jest bardzo gładka, zasługa kwasu, ale nadal niedoskonałości mam, nie liczę na zniknięcie tego wszystkiego na następny dzień przecież)

Zobaczymy jak będzie
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2009-01-31 o 14:34
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 14:20   #287
m0niq
Zadomowienie
 
Avatar m0niq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 245
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Witam,
Mam skórę mieszaną, często lekko łuszczącą się i zawsze mam kilka pryszczy. Największą moja zmorą są blizny potrądzikowe (jestem neurotyczna i niestety dużo cisnę i rozdrapuje). Do tego jestem blada, mam pozostałości letnich piegów, wgłębienia, zaczerwienienia...

makijaż, rozdrapywanie, makijaż, rozdrapywanie. Dobrowadziłam swoją skórę do okropnego stanu - z podkładem jest ok, jak zmyję mam na twarzy (szczególnie czole) pełno czerwonych plam po pryszczach. Moja skóra ma okropny, szaroczerwony odcień, ma nierówną powierzchnię.

Postanowiłam się opanować. Wczoraj naciągnęłam kaptur na twarz i poleciałam do apteki. Postanowiłam rozpocząć nową kurację, by doprowadzić skórę do porządku:
- Acne derm rano i wieczorem lub wieczorem - likwidacja pryszczy i przebarwień
- Rybki do wcierania DERMOGAL A+E
- Belissa i Capivit - łykać codziennie!
- nie dotykam twarzy o ile nie umyłam wcześniej rąk, nie rozdrapuje, nie wyciskam

Nie wydałam zbyt dużo pieniędzy, pomimo że jestem zwolenniczką kosmetyków z wyższej półki, ale zauważyłam że to nie ma większego znaczenia. Czekam na efekty kuracji, największe nadzieje pokładam w acne derm - w sumie dla niego zrezygnuję na razie z tysiąca innych specyfików, które codziennie kładłam na twarz. Liczę na rozjaśnienie czerwonawych plamek na czole i policzkach. Muszę powiedzieć że po 3 zastosowaniach acne dermu skóra przypomina taką, jaką miałam od razu po zabiegu mikrodermabrazji (jest bardzo gładka, zasługa kwasu, ale nadal niedoskonałości mam, nie liczę na zniknięcie tego wszystkiego na następny dzień przecież)

Zobaczymy jak będzie
trzymam kciuki!

Cytat:
Napisane przez *brydzia* Pokaż wiadomość
ja mam fuul przebarwien, najgrosze mam tuz z boku pod ustami;/ male, a zwiazane w wielka gromade, pod okiem kolo noas podobnmie i po drugiej stornie tez, no i jecsze troche na policzkach, na czole juz mniej...mam je pewnie od wyciskania wlasnorecznego oraz od naciagania samoistnie sie skory...ehhhh
mam w miarę podobny problem doprowadza mnie to do szału
__________________

Aby stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat.`




m0niq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:29   #288
olenka29
Przyczajenie
 
Avatar olenka29
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Ja również po zabiegu usunięcia pieprzyka stosuje oceanic żel silikonowy na blizny, ale na razie nie widzę efektów. Poza tym że ma brzydki kolor (brązowy) i strasznie śmierdzi. Ale poczekam kilka dni. Pani w aptece bardzo go polecała


http://poradypanidomu.pl
__________________
Olenk@
olenka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 22:33   #289
machico
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Witam wszystkich To mój pierwszy post na forum. Otóż ja również cierpię na,co prawda niewielki, ale trądzik. Mam 15 lat i niestety w tamtym roku , miałam manie na chodzenie we fryzurze "antyuczesanie". Moje włosy zakrywały całą moją twarz. Chodziłam tak przez pół roku...Na policzkach zaczęły pojawiać się pryszcze , a ja , głupia , je gniotłam i dalej chodziłam w TEJ fryzurze , by zakryć niedoskonałści. Zostały mi ślady. Jeden ślad mam po tym , jak chciałam siłą wygnieść czarnego , wstrętnego wągra. Ześlizgnął mi się palec i zdarł naskórek (
Używam teraz maści na uczulenia ELOCOM i naprawdę działa! Jeśli wyjdzie Wam jakiś WIĘKSZY SYF posmarujcie ELOCOMem i zapewniam Was,że zejdzie.Tylko nie duście, bo to nic nie da.
Po drugie , maści na blizny używam " krem z masy perłowej - NO-SCAR " . Również daje efekty Ale mam jeszcze brązowe , choć nie bardzo , blizny i nie wiem jak się ich pozbyć
machico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 22:08   #290
commonrail
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
blizny po trądziku

Witam

Mam pytanie.
Trądzik mam już wyleczony jednak pozostały mi po nim blizny. Od początku lipca chodzę do dermatologa i kosmetyczki na różnego rodzaju zabiegi jednak efekt nie jest taki jakiego się spodziewałem. Mianowicie pozostały mi na całej twarzy czerwone plamki, nie są one takie duże jak przed kuracją ale są bardzo widoczne i brzydko to wygląda.
Czy jest jakiś szybki i skuteczny zabieg który doprowadzi moją skórę do normalnego stanu ? czy zostanie mi to już na zawsze?

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
commonrail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 16:48   #291
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: blizny po trądziku

Szybki i skuteczny to mi tylko laser przychodzi na myśl, ale zabiegi są drogie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 22:32   #292
Karolka_88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Dot.: blizny po trądziku

Przecież jest już tyle wątków było na ten temat na forum! Zajrzyj chociażby tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312601. Mam nadzieję, że znajdziesz coś co Ci pomoże i pozbędziesz się tego paskudztwa ;-)

Edytowane przez Karolka_88
Czas edycji: 2009-10-08 o 22:59
Karolka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 17:48   #293
ToTylkoJaa
Raczkowanie
 
Avatar ToTylkoJaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: brak danych
Wiadomości: 56
Dot.: blizny po trądziku

z tabletek: witamina C także pomaga lub capivit A+E
__________________



"...Samotność to taka straszna trwoga ... "
ToTylkoJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 20:10   #294
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: blizny po trądziku

Cytat:
Napisane przez ToTylkoJaa Pokaż wiadomość
z tabletek: witamina C także pomaga lub capivit A+E
Nie załamuj mnie... Capivit na blizny? ;|
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 10:03   #295
ToTylkoJaa
Raczkowanie
 
Avatar ToTylkoJaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: brak danych
Wiadomości: 56
Dot.: blizny po trądziku

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie załamuj mnie... Capivit na blizny? ;|

nie mówię że na blizny ale że witamina E przyśpiesza regenerowanie skóry.

nie używam żadnych maści na blizny, tylko żel z garniera na przebarwienia, a na prawdę szybko wszytko mi się goi

nie chcesz wierzyć to nie ...
__________________



"...Samotność to taka straszna trwoga ... "
ToTylkoJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 15:19   #296
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: blizny po trądziku

Cytat:
Napisane przez ToTylkoJaa Pokaż wiadomość
nie mówię że na blizny ale że witamina E przyśpiesza regenerowanie skóry.

nie używam żadnych maści na blizny, tylko żel z garniera na przebarwienia, a na prawdę szybko wszytko mi się goi

nie chcesz wierzyć to nie ...
Nie, nie wierze że żel usuwa blizny, tym bardziej nie taki szit jak garnier. Chyba mylisz pojęcia, tak mi się wydaje.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 09:44   #297
ToTylkoJaa
Raczkowanie
 
Avatar ToTylkoJaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: brak danych
Wiadomości: 56
Dot.: blizny po trądziku

nie chodziło mi o blizny, raczej o przebarwienia ...
__________________



"...Samotność to taka straszna trwoga ... "
ToTylkoJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 13:41   #298
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: blizny po trądziku

Cytat:
Napisane przez ToTylkoJaa Pokaż wiadomość
nie chodziło mi o blizny, raczej o przebarwienia ...
W temacie wątku są blizny, a nie przebarwienia, garnier przebarwień też nie usuwa, na przebarwienia albo maści złuszczające, albo laser albo kwasy. Zresztą nie ważne.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 12:21   #299
anyes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 108
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Ja szczęśliwie mam skórę bez blizn. Ale za to mam plamy. Na całej twarzy. Ostatnio lekarz mi przepisał Skinoren. Sam Skinoren mi nie pomógł. Był dla mnie za słaby. Zaczęłam do Skinorenu używać Brevoksyl. I skóra rzeczywiście się rozjaśniła bardzo, bardzo, bardzo. Plamy znacząco wyblakły. Do ideału jeszcze dość daleko i wydaje mi się, że raczej go nie osiągnę, ale i tak jestem zadowolona. Bo wyglądałam jak starsza pani z plamami wątrobowymi. A teraz słabo widać te moje plamy. Skóra z brązowawej zrobiła się biało-różowa. Jestem zachwycona wynikami. Pewnie jakieś silne kwasy u kosmetyczki by mi pomogły, ale na razie mnie nie stać. Brevoksyl jest dość "jadowity", ale moja skóra jest zaprawiona w takich bojach, więc nie szkodzi mi. Robię to tak, że nakładam najpierw Brevoksyl odczekuję jakieś 20 minut i nakładam Skinoren. Po nałożeniu Skinorenu skóra trochę mnie piecze, ale da się wytrzymać. Codziennie oczywiście nie dam rady tego stosować, bo skóra się zbyt mocno łuszczy. Robię to np. przez 5 dni a potem tydzień przerwy.
anyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 12:53   #300
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Skojarzenie sinocremu z brevoxylem nie jest dobre - środki są za mocne i zbyt bardzo wysuszają skórę. Lepiej będzie jak kupisz w aptece oliwkę salicylową, złuszczysz naskórek a skóre zaczniesz nawilżać. Inaczej skóra się wysuszy, stanie sie cienka i podatna na uszkodzenia. Nie tego chyba chcesz, prawda?
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 09:04:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.